dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie Obudowanie komina systemowego cegłą.

    Witam,

    Czy część komina, która będzie wystawać nad dachem można obudować
    cegłą klinkierową połówką o grubości 6 cm? Czy należy używać tlko cegły o grubości 12 cm?

  2. #2

    Domyślnie

    Czy można jedni wykanczają komin nad dachem styropianem i na to siatka klej i farba inni okuwają cały blachą to dlaczego nie połówkami klinkiera
    Pozdro... kielo

  3. #3

    Domyślnie

    Pewnie, że można.
    Pozostaje tylko kwestia estetyki. W narożach bedziesz miał widoczne połówki a nie cała cegłę. Jak komin wysoko to moż enie bedzie się rzucało.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dać siatkę , klej i płytki klinkierowe.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Croolick
    Pewnie, że można.
    Pozostaje tylko kwestia estetyki. W narożach bedziesz miał widoczne połówki a nie cała cegłę. Jak komin wysoko to moż enie bedzie się rzucało.
    Ja tak mam, w mojej ocenie źle to nie wygląda, fotki można zobaczyć - link w stopce
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tufus
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    170

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie. Murarz zaproponował trochę inne rozwiązanie tzn.
    komin systemowy podciągnąć do dachu, a powyżej dachu ciągnąć komin tylko z cegły klinkierowej, bez pustaków. Czy w takim przypadku muszę zagładać ocieplenie w miejscu gdzie będzie cegła klinkierowa?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tak. Należy też zapewnić wentylację warstwy wełny.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tufus
    Mam jeszcze jedno pytanie. Murarz zaproponował trochę inne rozwiązanie tzn.
    komin systemowy podciągnąć do dachu, a powyżej dachu ciągnąć komin tylko z cegły klinkierowej, bez pustaków. Czy w takim przypadku muszę zagładać ocieplenie w miejscu gdzie będzie cegła klinkierowa?
    Ja miałem wystarczająco dużo cegły i zrobiłem od samego dołu z cegły (ponad dachem klinkier). Izolacja na całej długości systemowa. Oczywiście ryru do samej góry.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony