dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Kto u Was urządza wnętrze domu?

Głosujących
100. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 40 40,00%
  • 6 6,00%
  • 52 52,00%
  • 2 2,00%
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.691

    Domyślnie Żona czy Mąż - kto urządza wnętrze domu

    Jako dodatek do ciekawego wątku na forum pytanie. Bardzo prosimy o odpowiedź, kto w Twoim budowanym domu ma (miał) decydujący głos, jak będzie urządzone wnętrze.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    ogólnie niby razem

    ale jakoś mój głos ma największe znaczenie
    ale górną łazienkę mam zostawić mężowi
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  3. #3

    Domyślnie

    Razem, z tym, że ja garaż i kotłownię

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Głównie ja.

    Ale wszystkie decyzje i tak podejmujemy razem.
    Wygląda to tak, że ja mam o wiele lepszą...jak to nazwać....hmmm....wizję, wizualizację?... przestrzeni. Duży cos wymyśla i mówi, że będzie tak i tak. Ja na to, że nie bardzo, bo to i to, albo, że dobrze, bo cośtam. Albo ja wymyślam i konsultuję. Jednak kropka nad "i" jest moja

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Jak u Afrodyty
    decyzje wspólne-kropka moja
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Cytat Napisał galka
    Jak u Afrodyty
    decyzje wspólne-kropka moja
    W zasadzie tak samo ale kropkę stawiam ja
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał galka
    Jak u Afrodyty
    decyzje wspólne-kropka moja
    tak jak u mnie ..... choć w kilku sprawach musiałam sobie tą kropkę darować
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #8

    Domyślnie

    Razem...

    ale moja racja jest.... jakoś zawsze ważniejsza od racji małża, hahahaha !



    Ale jest mi to winien, bo ten dom w zasadzie buduję ja sama.

    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  9. #9

    Domyślnie

    Pasowałoby powiedzieć, że razem.. ale jednak w 99% ja To ja wertowałam od kilku lat prasę fachową i internet w poszukiwaniu inspiracji. Domek był "urządzony" w mojej głowie już od wielu m-cy a efekt finalny jest od 3 m-cy (mieszkamy od maja). Do męża w zasadzie należała tylko decyzja o kolorze ścian w gabinecie (niestety nieudana -sam przyznał że trzeba przemalować, co też uczyniliśmy- bo "mężczyźni nie znają się na kolorach" ) No i o wyborze płytek na podlogę do wc (2,4 m.kw. ). Mąż wspierał mnie, a raczej się nie sprzeciwiał moim (niekiedy nieszablonowym) pomysłom dzięki temu mamy wnętrza które budzą zachwyt znajomych i pytania w stylu: czy możesz nam dać adres Waszego projektranta wnętrz Przynam, że bez FM i cennych porad forumowiczek efekt napewno nie byłby tak zadowalający.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    U nas niby razem, ale ...
    Moja Większa Połowa obrała strategię zgadzania się z moimi wyborami, bo w razie mojego niezadowolenia nie będę mogła mu czynić żadnych wyrzutów

    Sprytnie się urządził

  11. #11

    Domyślnie

    My urządzamy razem. Mamy jakieś pomysły, rozpatrujemy je i działamy.Czasami stanie na moim, czasami na Krzysia, ale nie stanowi to dla nas problemu. Każde z nas ma więc swoje kropki.

  12. #12

    Domyślnie

    U nas oficjalnie urządzaliśmy mieszkanie razem, ale tak naprawdę decydujący głos miała oczywiście żona

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Urządzam sama, choć czasami chciałabym aby mój małż wyraził choć swoje zdanie nie wspomnę o dokonaniu wyboru

    ale juz chyba wolę tak, niżeli miałabym się o wszystko pytać lub co gorzej podporządkować

  14. #14

    Domyślnie

    Wyszło mi że oboje - podobnie jak większości:

    U nas dopiero chwasty na polu skoszone - więc nie ma o urządzać, ale...

    Ja jestem od działań:
    - wyszukuję rozwiązania (odkurzacz centralny, okna, planowanie ogrodu, materiały wykończeniowe)
    - inspiracje (faktury, kolory, stylistyka,)
    - układ przestrzenny pomieszczeń (rozkład i rodzaje mebli, urządzeń)

    a mąż akceptuje, odrzuca lub poddaje dyskusji.

    Do tematu podchodzę jednak z dystansem, bo wiem że pewnie pomysł na kolor firanki może się milion razy zmienić, ale już pytanie - gdzie ma stać zmywarka pociąga dalsze - jak rozplanować optymalnie kuchnię, gniazdka, odpływy, kable itp.
    Poza tym robię sobie projekty różnych aranżacji - na wypadek "nie da się", "nie podoba się", "a może tak będzie lepiej"... na razie fajna zabawa

  15. #15

    Domyślnie

    u nas niby razem, ale to mąż ma lepsze pomysły i wyobraźnię ;d

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magnunia

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mąż kazał mi urządzać- bo sam się zmęczył na etapie tynków. Nie mam specjalnie wyobraźni, więc posiłkuję się wyobraźnią zbiorową ( konsultuję się z przyjaciółkami), ale każdą rzecz muszę przewalczyć z mężem, bo choć zmęczony, to wszystko przemyślał już 100 lat temu i muszę uzasadnić każdy pomysł.
    W każdym razie zazdroszczę wszystkim, których ten etap cieszy, bo ja mam go serdecznie dość.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Można powiedzieć, że razem planujemy jak będzie urządzone wnętrze. Jednakże wygląda to w ten sposób, że Ja wyszukuję pomysły, firmy, następnie materiały, porównuję ceny i kupuję, a mąż zatwierdza, ewentualnie odrzuca i pomaga w wykonawstwie.
    Stwierdzić, mogę, że pomysłodawcą jestem głównie ja, a mąż dostaje do przemyślenia i wyrażenia swojej opinii gotowy pomysł
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Mąż buduje i wykonuje, żona (czyli ja) urządza wnętrza. Taki jest plan, a jak wyjdzie, zobaczymy. Oczywiście "to drugie" musi zaakceptować wybory i - przede wszystkim - ceny
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    Urządzam sama, choć czasami chciałabym aby mój małż wyraził choć swoje zdanie nie wspomnę o dokonaniu wyboru

    ale juz chyba wolę tak, niżeli miałabym się o wszystko pytać lub co gorzej podporządkować
    Ja podobnie podchodze do tego tematu.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pajogor
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    WGM
    Posty
    449
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Staramy się wspólnie decydować.
    Naturalny podział, że ja bardziej patrzę na estetykę,
    a małżonek na bardziej na praktyczność

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony