dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Jak mam prosto powyciagac narozniki !!!

    Witam serdecznie forumowiczów
    Mam banalne pytanie do tych co budują a mianowicie chodzi mi o to
    lawa wylana M wymurowane i teraz chce murować ściany wlaściwe z pustaka ceramicznego 24
    JAK mam powyprowadzać narozniki budunku żeby mi to wszystko w miarę równo wyszlo chodzi mi zeby np lewy rog budnku nie byl wzgledem prawego nizej o iles tam cm

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Od nowa wyprowadzić osie, sprawdzić przekątne i niwelator wodny. Nanieść poziomy w narożnikach,Jeżeli są różnice podlać zaprawą pod pierwszą warstwę.

  3. #3

    Domyślnie

    Od nowa wyprowadzić osie ??
    A niwelator wodny jak go użyć ??

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tak, sprawdzić osie.

    Niwelator wodny .
    http://forum.muratordom.pl/szaufwaga,t164324.htm
    Powodzenia

  5. #5

    Domyślnie

    No dobra to teraz sprawdzam przekątne budynku =niwelatorem
    i pytanko czy wąż musi być w jakiś sposob naciagniety czy np srodek weza moze leżeć dużo poniżej poziomu czy może być np poskręcany ??

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Przekątne sprawdzić taśmą albo sznurkiem / nie uciągliwym/
    Wąż ma leżeć w całości poniżej przyjętego poziomu. Może być poskręcany ale nie załamany.

  7. #7

    Domyślnie

    A co mi daje ustalenie przekątnych ???

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Narożniki mają 90 stopni.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jodas
    A co mi daje ustalenie przekątnych ???
    jak zadajesz takie pytania to może jednak lepiej zajmij się czymś innym.....

    eksperymenty na budowie mogą zakończyć się katastrofą grożącą życiu i zdrowiu....
    BOHO
    Warszawa

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał jodas
    A co mi daje ustalenie przekątnych ???
    jak zadajesz takie pytania to może jednak lepiej zajmij się czymś innym.....

    eksperymenty na budowie mogą zakończyć się katastrofą grożącą życiu i zdrowiu....
    boho daj czlowiekowi spokoj jego dom jego katastrofa

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał jodas
    A co mi daje ustalenie przekątnych ???
    jak zadajesz takie pytania to może jednak lepiej zajmij się czymś innym.....

    eksperymenty na budowie mogą zakończyć się katastrofą grożącą życiu i zdrowiu....
    te cwaniaczek z warszawki !!! nie badz taki mądry !!! to że zadałem takie pytanie o niczym nie świadczy.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A pr po ;
    A co mi daje ustalenie przekątnych ???
    Gdzieś na forum było, że dopiero murarze zauważyli pomyłkę geodety.
    Jeden bok budynku miał wymiar o 1m mniejszy.
    Jak pasowało zbrojenie ?

  13. #13

    Domyślnie

    No właśnie jak pasowało jak brali wymiary z projektu !!!

  14. #14

    Domyślnie

    Zbigniew 100 Kupiłem coś takiego !!http://www.allegro.pl/show_item.php?item=697177801 czy to bedzie dobre ???

  15. #15

    Domyślnie

    Myśle sobie jak sie geodeta pomylil u mnie to już i tak nic nie zrobię ponieważ M mam już wymurowane sprawdzalem wymiary z projektem wiec powinno być dobrze !!!.
    Teraz myślę żeby wyprowadzić równo mury!!!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jodas
    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał jodas
    A co mi daje ustalenie przekątnych ???
    jak zadajesz takie pytania to może jednak lepiej zajmij się czymś innym.....

    eksperymenty na budowie mogą zakończyć się katastrofą grożącą życiu i zdrowiu....
    te cwaniaczek z warszawki !!! nie badz taki mądry !!! to że zadałem takie pytanie o niczym nie świadczy.
    zaskoczę cię! no właśnie świadczy..... jak nawet tego nie rozumiesz to będzie kiepsko.....
    BOHO
    Warszawa

  17. #17

    Domyślnie

    [/quote]zaskoczę cię! no właśnie świadczy..... jak nawet tego nie rozumiesz to będzie kiepsko.....[/quote]

    Dobrze nie rozumiem !!! Ciesz się swoją mądrością OK !!

  18. #18

    Domyślnie

    Nie piszę tu czegokolwiek tylko dlatego żeby mi ktoś mówił jaki jestem głupi !!! Piszę i proszę o rade dlatego że czegoś nie wiem i proszę o pomoc.
    Jeśli jesteś taki mądry no to się tym ciesz.Ja niestety jestem głupi !!pewnie za długo stałem w kolejce po inne rzeczy!!!
    I jak masz mi dawać do zrozumienia jaki to jestem kiepski to proszę cie nie odpisuj bo spamu nie potrzebuje !!! to sie tyczy BOHO

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jodas
    No właśnie jak pasowało jak brali wymiary z projektu !!!
    To chyba był projekt domu z bali !!!o ile pamiętam dorabiali fundamentu !! widziałem takie coś

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jodas
    Nie piszę tu czegokolwiek tylko dlatego żeby mi ktoś mówił jaki jestem głupi !!! Piszę i proszę o rade dlatego że czegoś nie wiem i proszę o pomoc.
    Jeśli jesteś taki mądry no to się tym ciesz.Ja niestety jestem głupi !!pewnie za długo stałem w kolejce po inne rzeczy!!!
    I jak masz mi dawać do zrozumienia jaki to jestem kiepski to proszę cie nie odpisuj bo spamu nie potrzebuje !!! to sie tyczy BOHO
    nie masz co się denerwować..... po prostu poziom twoich pytań wskazuje, że nigdy tego nie robiłeś i nie masz o tym pojęcia, a zapewniam cię że murowanie ścian to nie to samo co sadzenie przydomowych roślinek i na Forum sie tego nie nauczysz..... ponadto może to skończyć się po prostu katastrofą budowlaną i w najgorszym wypadku utratą zdrowia lub życia....

    więc skoro zadajesz pytanie: "A co mi daje ustalenie przekątnych ???", to odradzam ci dalsze zajmowanie się tematem..... tyle....i nic osobistego.....
    BOHO
    Warszawa

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony