Cytat Napisał mpoplaw
Cytat Napisał zbigmor
Wasze bramy były po prostu (...) użytkowane w trudnych warunkach i dlatego są z nimi problemy.
mój fachman od bram powiedział dokładnie to samo jak zaprosiłem go na drugą z kolei gwarancyjną wymianę łożysk i więcej go na oczy już nigdy nie widziałem, może opiszesz dokładnie co to są trudne warunki bo w kwestii zaprojektowania i montażu fachman zarzekał się że ma największe doświadczenie w Polsce

PS dajesz na swój montaż 5 lat gwarancji na łożyskowanie ?? ja bym z chęcią od zaraz wziął 2 takie zestawy z ogonem mniejszym niż 2 m przy 6 m bramie bo wtedy nie musiał bym przesuwać furtki ani robić nowego fundamentu
Cytat Napisał tomik2874
Na stronie jednego z producentow mozna znalezc prosty wzor do obliczenia miejsca na brame przesuwna:
(...) w praktyce dla skrzydla:
- 6000 i wiecej - 1700 mm+ 400
a w praktyce ile ten producent daje gwarancji na łożyskowanie tak wykonanej bramy ??


Z tym internetem to trochę przesada. 10 lat temu już się zdarzał gdzieniegdzie, a nawet parę lat wcześniej.
Co do trwałości wózków to ostatnio montowałem bramę na posesji, gdzie codziennie mimo zamiatania zbierała się przy bramie kupka żwiru grubości około 2 cm. Jeśli tak nawiewa piasek to prawie żadne łożyska długo nie wytrzymają.
Co do zbyt dużego obciążenia na wózki spowodowanego długością bramy rada jest prosta. Zastosować wózki z większą ilością rolek. Na rynku dostępnych jest kilkanaście rodzajów typowych wózków.
Na łożyska mogę dać i 10 lat gwarancji, ale mało kogo będzie na nie stać. Wyobraź sobie, że w samochodach potrafią łożyska wytrzymać sporo więcej niż wymagasz do bramy, a warunki pracy i czas pracy mogą być sporo trudniejsze niż przy bramie.
Jak chcesz prostego rozwiązania to kup wózki z większą ilością rolek i nie wnikaj w długość ogona bo ona nie ma z trwałością łożysk prawie nic wspólnego.