dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 177
  1. #41

    Domyślnie

    ...
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie Re: brama wjazdowa dwuskrzydłowa czy przesuwna?

    Cytat Napisał Robak
    zastanawiam się nad wyborem bramy wjazdwej; czym się sugerować?
    jaką wybrać?
    o zimie pamietaj.
    Mrozie w prowadnicy na szynie - jakby co.
    posolonej, rozmarnietej, zamrożonej szynie pod kołami bramy, brrrrrrrrrrrrrrr
    A tu 2 min do startu, żeby w robocie nie spónić się
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał zbigmor
    nie wnikaj w długość ogona bo ona nie ma z trwałością łożysk prawie nic wspólnego.
    to zrób dla mnie metalową bramę 6 metrów w świetle z zerowym rozstawem wózków, i z 10 letnią gwarancją w przyzwoitej cenie
    ???

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Cytat Napisał zbigmor
    Z tym internetem to trochę przesada. 10 lat temu już się zdarzał gdzieniegdzie, a nawet parę lat wcześniej.
    To gruba przesada - 10 lat temu to rozkwit sieci osiedlowych a więc czas gdy internet już dosyć szeroko trafiał pod strzechy. Oczywiście odbywało się to głównie w dużych miastach.

    To tak na marginesie dyskusji.

    Mnie nie musisz przekonywać. Spróbuj tego, który jak 10 lat temu montował bramę to nie słyszał jeszcze o internecie (patrz kilka postów wyżej).

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał novo...
    Proponuję nie zapomniec o położeniu przewodów(wszystkich , nie tylko zasilającego) , pózniej jest to kłopotliwe i kosztowne .
    A do czego te pozostałe przewody oprócz zasilającego..?

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    No właśnie, do czego? Ja mam poprowadzone z domu zasilanie do bramy. Potrzeba coś jeszcze?
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  7. #47

    Domyślnie

    jeżeli centralę sterującą montujesz w garażu a nie przy bramie to pewnie potrzeba do każdej "końcówki" typu siłownik, lampka, czujniki itp osobne przewody
    a jeżeli masz przewodowy włacznik klawiszowy w garażu do otwierania bramy to raczej też musisz mieć od niego do centralki przy bramie jakiś przewód
    tak mi się przynajmniej z grubsza wydaje

  8. #48

    Domyślnie

    To ja nie napiszę( bo nie jestem praktykiem) że mam tylko 14 m działkę i brama przesuwana jest dla mnie hitem ale kurna idzie na furtke własnie.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał zbigmor
    nie wnikaj w długość ogona bo ona nie ma z trwałością łożysk prawie nic wspólnego.
    Prosiłbym o nie wypowiadanie się w temacie, w którym nie ma się zielonego pojęcia.

    autor tego wątku wyraźnie prosił praktyków o wymianę doświadczenia, twoje jednorazowe przygody z raptem roczną bramą dyskwalifikują ciebie w tym wątku

    Moja praktyka wynika z trochę więcej niż jednej zepsutej bramy i drugiej kolegi. Było ich trochę więcej i trochę starszych również. Co do tematu wątku (długość przeciwwagi do niego nie należy) to cały czas podtrzymuję to co napisałem na początku. Ze strony technicznej polecam przesuwną samonoścną, ze strony estetycznej zależy od gustu, a mnie bardziej podobają się dwuskrzydłowe. Na szarym końcu (jeśli nie ma innej możliwości) sugeruję przesuwną na rolce.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Zbigmor odpowiedział podwójnym lewym i porawił prawym hakiem jednak Popław zrobił unik i uderzył prawym prostym nad rękawicą Zbigmora, troszkę jednak za późno bo ten zdążył zrobić krok w tył i balansując tułowiem unknął ciosów przechodząc do szybkiej kontry. Walka jednak była czysta i sędzia nie miał zbyt dużo do roboty
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robak
    kwestia jest następująca - do praktyków - otóż kiedy brama będzie otwarta nie będzie można posłużyć się furtką, bowiem odległość furtki od bramy to ok 1-1,5 metra
    patrząc z mojej strony - jak ktoś będzie wjeżdżał autem na posesję to w danej chwili nie jest potrzebna furtka i odwrotnie
    czy przekombinowane?
    U mnie brama blokuje furtkę - nie dało się inaczej- oczywiście wolałabym połączenie bezkolizyjne, ale naprawde nie jest to tragedia. Brama zwykle jest odsunięta przez większość dnia (bezpieczna okolica) i ludzie po prostu wchodzą bramą.
    Nie mam automatu, ale zdaje się, że do dwuskrzydłowej potrzebne są 2 siłowniki a do przesuwanej jeden - to różnica w cenie.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Podsumujmy - nie bierzemy pod uwagę gustów

    Brama dwuskrzydłowa:

    Wady :

    otwarte dwa skrzydła zajmują miejsce na podjeździe
    gdy śnieg - trzeba odśnieżyć tor ruchu
    dwa siłowniki

    Zalety :

    ?

    Brama przesuwna (poruszająca się na szynie)
    Wady :

    problem z szyną - śnieg, mróz, piasek, żwir etc ( wymiana rolek)
    może kolidować z furtką gdy brak miejsca

    Zalety :

    nie zajmuje miejsca na działce
    łatwiej manewrować na podjeździe

    Brama przesuwna samonośna:

    Wady :

    może kolidować z furtką, gdy brak miejsca

    Zalety j.w.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Oczywiście proszę o rozwinięcie
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał zbigmor
    Moja praktyka wynika z trochę więcej niż jednej zepsutej bramy i drugiej kolegi. Było ich trochę więcej i trochę starszych również
    czyli ewidentnie nie jesteś użytkownikiem ale instalatorem, 15 min od skończenia montażu inkasujesz kasę i na zawsze już rozstajesz się ze swoim produktem, czy twoje układy jezdne sprzed kilkunastu lat jeszcze działają możesz jedynie zgadywać

    nie obraź się ale twoich uwag o długości ogona ja nie wezmę pod uwagę montując już niedługo swoją kolejną samonośną przesuwną bramę

    Nie tak łatwo mnie obrazić.
    Od 7 lat jestem użytkownikiem bramy nie robionej przeze mnie i mimo, że tak bym jej nie zrobił oraz pomimo tego, że nie jest zgodna z tym co piszesz o prawidłowo wykonanych bramach działa do dnia dzisiejszego bez najmniejszych problemów. Światło wjazdu ma 6m, przeciwwaga około 2m.
    Moich uwag nie musisz oczywiście brać pod uwagę. Były one skierowane dla tych, ktorzy chcą zamontować sobie dobrą bramę, co nie oznacza, że każda inna nie będzie bezawaryjnie pracować.
    Ta Twoja kolejna to -nasta, -dziesiąta? Zawsze można się czegoś nauczyć pomijając informacje śmieciowe.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Cytat Napisał novo...
    Proponuję nie zapomniec o położeniu przewodów(wszystkich , nie tylko zasilającego) , pózniej jest to kłopotliwe i kosztowne .
    A do czego te pozostałe przewody oprócz zasilającego..?
    Np. do fotokomórek - możesz założyc bezprzewodowe ( trzeba je kupic dodatkowo ) , a i one potrzebują przewód do bliższego słupka.

    np. do lampy ostrzegawczej.
    np. do dodatkowego oswietlenia ( nie każdy automat ma taką funkcję).

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomyem
    No właśnie, do czego? Ja mam poprowadzone z domu zasilanie do bramy. Potrzeba coś jeszcze?
    j.w.

  17. #57

    Domyślnie

    czy materiał do bramy, furtki i słupkóm musi być ocynkowany?

    sąsiad mówi że tak ma, bo inaczej to zgnije ale jakoś wydaje mi się że niekoniecznie

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał zbigmor
    Od 7 lat jestem użytkownikiem bramy nie robionej przeze mnie i mimo, że tak bym jej nie zrobił oraz pomimo tego, że nie jest zgodna z tym co piszesz o prawidłowo wykonanych bramach działa do dnia dzisiejszego bez najmniejszych problemów. Światło wjazdu ma 6m, przeciwwaga około 2m
    czemu nie zdradzisz producenta, schematu, zdjęcia ?? pochwal się jakimś konkretem, komuś się to na pewno przyda

    PS korzystając z niedzieli zagadnąłem innego znajomego, posiadacza 6 metrowej samonośnej, ma te same problem, po kilku latach użytkowania spalił się napęd bo układ jezdny stawiał coraz większe opory aż silnik się poddał, coś ta łódź jest pechowa jeśli chodzi o producentów bram


    W bramach przesuwnych naprawdę ważne są trzy czynniki:
    1. projekt - czyli jej proporcje, wymiary, masa, wózki...
    2. wykonanie - czyli jakość materiałów i elementów oraz jakość ich połączenia
    3. montaż

    Do tego dochodzi eksploatacja, czyli dbanie o to aby zareagować jeśli coś złego zaczyna się dziać.
    Firmy najczęściej pomijają pierwszy etap (bo tak zawsze robili i było dobrze) i po macoszemu traktują ostatni, a to błąd bo aby brama długo pracowała bezawaryjnie to musi się uleżeć oraz wymaga regulacji po pewnym czasie od pełnego uzbrojenia.
    Problemy zdarzają się głównie z bramami z napędem. Po pierwsze dlatego, że bez niego bardzo łatwo zauważyć, że coś jest nie tak oraz jak brama po pewnym czasie od montażu opuści się (a stanie się to na pewno) może wymagać regulacji układu napędowego. Jeśli to zaniedbamy to efekt może być taki jak napisałeś.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor

    W bramach przesuwnych naprawdę ważne są trzy czynniki:
    1. projekt - czyli jej proporcje, wymiary, masa, wózki...
    2. wykonanie - czyli jakość materiałów i elementów oraz jakość ich połączenia
    3. montaż
    Zbigmor/mpopław czy móglibyście napisać coś więcej o punkcie 2 ?
    Jakie materiały i rozwiązania techniczne wybierać (na co zwracać uwagę) a czego unikać ?
    Dzięki.

    P.S. może Was to pogodzi
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał zbigmor

    W bramach przesuwnych naprawdę ważne są trzy czynniki:
    1. projekt - czyli jej proporcje, wymiary, masa, wózki...
    2. wykonanie - czyli jakość materiałów i elementów oraz jakość ich połączenia
    3. montaż
    Zbigmor/mpopław czy móglibyście napisać coś więcej o punkcie 2 ?
    Jakie materiały i rozwiązania techniczne wybierać (na co zwracać uwagę) a czego unikać ?
    Dzięki.

    P.S. może Was to pogodzi

    Nie ma co nas godzić bo nie czuję się w stanie wojny.
    Akurat punkt 2 jest najprościej zrozumieć. Zależny jest on jednak od punktu 1. Jeśli właściwie dobrano materiały do budowy bramy tzn. wielkości profili, rodzaje wózków itp. to pozostaje tylko kwestia ich poprawnego zespawania, poskręcania.
    Co do szczegułów technicznych to unikam listw napędowych o szerokości mniejszej od 10mm oraz listw z pokryciem z tworzywa sztucznego przykręcanych do profila nośnego za pomocą śrub (co nie znaczy, że tak nie można). Ważne jest aby tuleje montażowe do listw były prawidłowo przyspawane do profila, czyli prostopadle.
    Wózki staram się używać regulowane, wahliwe. To nie jest warunek konieczny, ale bardzo istotny jeśli chodzi o trwałość no i przede wszystkim nie używam wózków z rolkami z tworzywa. Z kilku źródeł słyszałem o ich niskiej trwałości.

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony