dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sylwia2007

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4

    Domyślnie POMOCY!!! Problem z dokumentami

    Otrzymałam dom w stanie surowym (stoją ściany, brak okien, drzwi, wylewek) od babci.Niestety nie mam od tego budynku żadnego dokumentu, posiadam tylko akt własności wydany przez notariusza i wpis do księgi wieczystej. Nie posiadam żadnego planu ani pozwolenia na budowę, dodam że budynek ten został wybudowany 20 lat temu.Nie mam zielonego pojęcia gdzie powinnam się udać. Co mam z tym teraz zrobić??? Jakie dokumenty potrzebuje i gdzie powinnam się udać??? Czy ktokolwiek może mi pomóc???

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Te dokumenty powinna mieć babcia jak ona wybudowała ten dom

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jeśli zamierzasz kontynuować tę budowę (choć nie wiem czy po 20 latach ma to sens - weź rzeczoznawcę niech obejrzy ten dom czy on się nadaje do dalszych prac czy tylko do rozbiórki) musisz zacząć od projektu. Czyli znaleźć architekta, ktory narysuje to co stoi. I zebrać komplet papierów do pozwolenia na budowę, bo już dawno jest nieaktualne.
    Lepiej byłoby znaleźć te dokumenty - i łatwiej i taniej. Ale jak nie ...
    Możesz w gminie odszukać też jakieś PnB - mam nadzieję, że było wydane. Jesli nie - czeka Cię legalizacja samowolki - tu romowa w gminie najpierw.
    Chyba nazywa sie taki prezent niedźwiedzią przysługą ....
    Ale zawsze można go rozebrać i sprzedać gruz
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sylwia2007

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jako tako dom nadaje do dalszej budowy ale u nas w gminie powiedzieli że nie ma żadnych papierów od tego budynku choć moim zdaniem nie chce im się po prostu szukać

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kar_ma
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Czy ten dom jest wrysowany na mapę ewidencyjną?
    Czy przez te lata babcia płaciła za niego podatek od nieruchomości czy płaciła tylko za grunt?

    Jeżeli budynek jest wrysowany i podatek był opłacany to nie trzeba się kłopotać o odszukiwanie starego pozwolenia na budowę.

    Teraz tylko trzeba podjąć decyzję czy budynek ma być rozbudowanywany czy tylko remontowany. Jeżeli rozbudowa - to trzeba znaleźć geodetę aby zrobił mapę do celów projektowych; architekta, który wykona inwentaryzację stanu istniejącego, zrobi projekt i w oparciu o te dokumenty będzie można składać wniosek o pozwolenie na rozbudowę. Jeżeli będzie wykonywany tylko remont to wówczas składa się tylko w urzędzie zgłoszenie o planowanym remoncie i być może obędzie się bez architekta i całej papierkologii potrzebnej przy pozwoleniu na budowę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony