dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MarcinIKS
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    301
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Kanały PVC w ukł. wentylacji mechanicznej

    Zamierzam większość kanałów wentylacyjnych (zarówno nawiewnych jak i wyciągowych) wykonać z kanałów PVC okrągłych ocieplonych wełną mineralną. Niestety gdzieś natrafiłem na informację, że takie kanały nie nadają się do domku, ze względu na to, że bardzo słabo tłumią dzwięki. Przejmować się takimi informacjami? Macie jakieś swoje doświadczenia albo instalacje tak wykonane?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kkdarch
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Sangrodz
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    450

    Domyślnie

    I tak będziesz musiał dać kanały w styropianie pod wylewką na poddaszu ale tu nie będzie problemu.Moim zdaniem sztywne kanały może być słychać ale dopiero przy maksymalnym wydatku.Niektóre firmy robią większość kanałów WM z PVC natomiast podłączenie do centrali rurą elastyczną .Widziałem też instalację gdzie wszystkie rury były wykonane z blachy i rur spiro a hałas był bardzo uciążliwy już na poziomie 50%(było to biuro a nie mieszkanie.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    U mnie robił znajomy, ma firmę zajmujacą się wentylacją, z reguły robią obiekty przemysłowe, b.żadko domy.
    Kanały zrobili stalowe, końcowe 2-3metry elastyczne. Nie używali PCV, ale nie wiem dlaczego. Kiedyś pytałem, ale uznał, że tak będzie lepiej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony