dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 453 z 613
Pokaż wyniki od 9.041 do 9.060 z 12250
  1. #9041
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	252999
    Na tym rysunku wygląda że lodówka się zmieści. Trochę wprowadza w błąd. Skoro nic się nie da wstawić to nie ma co kombinować tylko trzeba zrobić tak jak się da a to sama sobie rozrysowałaś. A stół przy tak małej kuchni to moim zdaniem zbędne zagracanie ale to twoja kuchnia.

  2. #9042

    Domyślnie

    Kejt_R ale ja Ci niechcący zwężyłam i przedłużyłam jedyną drogę do salonu

    jo--anna, faktycznie stolik trochę zastawi wejście a szkoda robić przy płycie ścięta szafkę zamiast zwykłej. Może jakiś blacik składany mocowany pod parapetem?

    gitmartusia, przy lewej ścianie wysoka zabudowa z wkomponowanym w nią wejściem do spiżarni, wejście do kuchni zwężone do ok.90cm przez blat-barek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia-1.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	253002
    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 04-04-2014 o 20:31

  3. #9043
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    @f.5
    "drewnianego" cokołu nie czuję. nie umiem go sobie wyobrazić, a w szczególności - nie umiem sobie wyobrazić boku szafki z takim paskiem ciemnego drewna. dolne szafki macie proste, gładkie (w przeciwieństwie do kuchni stylizowanych, klasycznych), więc szafka widoczna od boku wyglądałaby chyba "łyso". "łyso" z ciemnym paskiem.
    cokół w kolorze szafek będzie wyglądał fajnie. i nie martwiłabym się innym odcieniem niż podłoga - nie popadajmy w skrajności, przecież to też nie polega na tym, aby wszystko zlało się w jednobarwną plamę. natomiast nie umiem powiedzieć, czy jasny cokół nie będzie trudny w utrzymaniu czystości. może odezwie się jakiś właściciel takiej kuchni.
    talowy jest dość powszechny przy jasnych dołach, nawiązywałby do uchwytów, a jednocześnie to na tyle dyskretny kolor, że nie pogryzłby się z pozostałymi kolorami. nie mam pojęcia czy są jakieś kolory do wyboru w przypadku takiej opcji, ale jeśli tak - bardzo jasna szarość mogłaby być strzałem w 10. na twojej wizce ten szary cokolik wygląda fajnie.


    Duś dzięki za tak wyczerpującą odpowiedz.
    Dlaczego pomyslałem o cokole w kolorze podłogi - bo taki w tej chwili mam i się przyzwyczaiłem do niego.

    ale bok szafki jest w moim wypadku w kolorze cokołu i masz rację w nowej kuchni wyglądało by to łyso/ dziwacznie.

    Zrobię cokół w kolorze szafki (zadecydowane)

    Cytat Napisał duś Zobacz post

    a tak w ogóle to bardzo mi się wasz projekt podoba. prosta, nowoczesna, ale jednak inna niż pozostałe. nie czuję tylko tej "opaski" wokół blatu i pewnie zrezygnowałabym z wysokiego cargo koło lodówki (a może to schowek na miotłę?), żeby trochę "odchudzić" tą zabudowę, ale to już jest podyktowane preferencjami właścicieli i ich potrzebami posiadania określonej ilości miejsca do przechowywania.
    podpowiem natomiast jedno - już teraz zastanówcie się co zawiśnie na oknie. jeśli roleta czy żaluzja montowana na wnęce okiennej (jak na wizu), to koniecznie policzcie, czy wybrany sposób otwierania górnych szafek nie napotka przeszkody (chodzi oczywiście o szafkę najblizej narożnika i haczenie o ewentualną dekorację okienną). wówczas wystarczy zostawić od narożnika 10 cm blendę - szafka zmniejsza się nieznacznie, a będzie święty spokój i zaoszczędzicie sobie kombinowania na etapie dekorowania domu
    Duś bardzo mi sie spodobała ta kuchnia



    połączenie stalowego zimnego blatu z ciepłem forniru na szafkach i delikatnym kolorem szafek.
    oczywiscie blat stalowy w moim wypadku odpada ze względu na jego cenę i dostępność jak i utrzymanie w czystości.
    będą te same uchwyty / bardzo masywne i maksymalnie szerokie (długo ich szukałem)
    juz widzę ze takiego samego koloru frontów nie będę potrafił dobrać dlatego wybiorę cos jasniejszego ale nie białego

    tylko nie wiem jak załatwię sprawę blatu ale to odezwę się do Ciebie jak szafki juz będą stały i wowczas pomarudzę Ci troszkę
    ale wydaje mi sie ze bede optował za blatem maksymalnie cienkim nie wiem 2 cm i kolor grafit.
    poproszę babeczkę aby zrobiła wizualizację z takim własnie blatem

    co do cargo to bardzo chcemy mieć 40 cm w tej chwili tez tak mamy tylko 20 cm i to nam odpowiada (taka spiżarka)
    co do opaski to jeszcze zobaczymy jak to ugryśc tez mi sie ona nie podoba ale to po szafkach.

    dziękuje za info odnosnie szafek uchylnych aventosów i okna,
    jeszcze nie wiem jak to ugryziemy ale dzis prosiłem wykonawcę o sprawdzenie tego tematu.

    na samym koncu kuchnię wizualnie zamkniemy taką jak by wyspą tu na pierwszej wizualizacji jaka sie rodziła.
    wyspa ma 180 x 90 bedzie miejsce od wewnątrz na kilka szafek i zamrazarkę podblatową bo ta główna to chłodziarka.
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 04-04-2014 o 21:40

  4. #9044
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    [...]jeśli natomiast jesteś skłonna zainwestować w projekt indywidualny, to otwiera się więcej możliwości. uprzedzam, że obrazek robiłam poza skalą, ale myślę, że zrozumiesz, co mam na myśli.
    Załącznik 253000
    - rozumiem, że kuchenka musi zostać tam gdzie jest. (pogadaj z fachowcami może da się ją odsunąć od krawędzi - byłoby to wskazane ze względów bezpieczeństwa). nie wiem czy istnieją płytsze płyty, ale zakładam, że to będzie "60". w związku z powyższym szafka w tym miejscu jest szersza niż pozostałe.[...]
    Co do gotowców to Ikea też ma szafki 37cm głębokości a więc twoja propozycja jest również do wykonania. Nie podoba mi się tylko różnicowanie szerokości blatów ale tu też jest rozwiązanie. Płyta trzy palnikowa ale nie wiem jak z ich dostępnością.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	soubor_3cc4f07c.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	253015
    Można użyć kuchenki dwupalnikowej zamontowanej wzdłuż. Ale to nie dla tych co dużo gotują bo dwa palniki to troszkę mało.

  5. #9045

    Domyślnie

    jo--anna,
    Na wizualce blat-stolik 100x60cm półokrągły, krzesła albo stołki najlepiej nadające sie do przechowywanie jeden na drugim albo również składane.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	253016 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	253017
    Mało miejsca będzie na to, żeby te fronty frezowane z odpowiedniej odległości podziwiać - sesnowniejsze moim zdaniem byłyby gładkie. Jeśli jednak pozostaniesz przy swoim wyborze to jak najwięcej pozostałych elementów zrobiłabym jasnych. Blat sugerowałabym biały a jeśli drewno to bardzo jasne, podobnie podłoga i ścany. Może i szafki górne powinny być gładkie i białe, żeby bardziej podkreślić dół i nie przytłaczać...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	253018 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	46,0 KB
ID:	253019 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1E.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	253020
    Przy sprytnym stolarzu i pokombinowaniu pewnie dałoby się wcisnąć zmywarkę 45cm, oczywiście kosztem miejsca w dolnych szafkach i ze zlewem jednokomorowym.

  6. #9046

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Kejt_R ale ja Ci niechcący zwężyłam i przedłużyłam jedyną drogę do salonu
    alicyja, spoko, projektantka poszerzyła drogę, a długość wynagrodzi mi większa spożarka i ustawna kuchnia Mam długie nogi ))))))))

  7. #9047
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    @f.5
    inspiracja jest przepiękna. trzymam kciuki, żeby efekt końcowy zbliżył się do niej jak tylko się da.
    ten lekki beżyk z dolnych szafek nie powinien być bardzo kłopotliwy do odnalezienia - przeszperaj ile się da katalogi producenta tej kuchni, a nuż gdzieś tam drobnym drukiem jest jakiś numerek czy opis tego koloru (trochę to zajęło, ale dzięki podłubaniu doszłam do tego, jaki gatunek drewna był użyty na moim pierwowzorze).
    a z blatem to faktycznie zagwozdka - podoba mi się jak na tej twojej wizce zlewa się z szafkami, z pewnością to też jest opcja do rozważenia.

    to ja tak na szybko dodam ze jestem tak bezczelny ze w pewnym momencie zaczęłem chodzic do tego sklepu z probnikami
    po 4 wizycie odpusciłem dlaczego ?

    bo sam sprzedawca powiedział ze jak robią taką samą kuchnię w tych kolorach to w kazdym pomieszczeniu wygląda inczaej.
    z powodu swiatła i dlatego ze ta kuchnia byla juz pare lat na ekspozycji
    kolory sie podobno zmieniły a na pewno kolor górnych fornirowanych szafek i blatu stołu (był odnawiany i olejowany kilka razy)
    fornir szafek to orzech amerykanski to akurat proste

    acha ten jak piszesz lekki beżyk to na zywo taka kawa z mlekiem bardziej zalezy jak swieci monitor

    ok bedzie kuchnia będą pytania
    dzieki i pozdrawiam

  8. #9048

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Załącznik 250704 Załącznik 250705 Załącznik 250706 Załącznik 250707
    Po lewej wysoka zabudowa - słupek z piekarnikiem, lodówka i nad szafką narożną 90x90cm postawiona na blacie głęboka szafka - otwarta albo z żaluzjowymi lub normalnymi drzwiczkami. Pod oknem szafka 90cm pod zlew i zmywarka 45cm, dalej szuflady 45+80(z płytą)+45cm.
    Serdecznie dziękuję za podpowiedź. Trzeba przyznać, że koncepcja z umieszczeniem wysokiej zabudowy tylko po lewej stronie prezentuje się zdecydowanie lepiej. Z racji tego, że nie będziemy posiadali spiżarki będzie trzeba zrezygnować jednak ze słupka z piekarnikiem na rzecz półki cargo.
    Można jeszcze wiedzieć w jakim programie zrobiłaś te wizualizacje?

  9. #9049

    Domyślnie

    gitmartusia, przy lewej ścianie wysoka zabudowa z wkomponowanym w nią wejściem do spiżarni, wejście do kuchni zwężone do ok.90cm przez blat-barek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia-1.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	253002[/QUOTE]
    A jak w rzeczywistości miałaby wyglądać ta wysoka zabudowa? To miały by być same szafki i lodówka a po środku wejście do spiżarni?Jakoś trudno jest mi to sobie wyobrazić. Co do blatu/barka, to chyba nie chcielibyśmy go w tym miejscu, ponieważ zaraz na przedłużeniu kuchni będzie stół. Ponadto salon w tym miejscu jest zarazem holem prowadzącym do pokoi.
    Ostatnio edytowane przez gitmartusia ; 05-04-2014 o 15:15

  10. #9050

    Domyślnie

    gitmartusia,
    Po jednej stronie wejścia do spiżarni np. słupek z piekarnikiem i mikrofalą (jeśli chcesz) i cargo, po drugiej lodówka(obudowana) i drugie cargo a nad drzwiami szafka pawlaczowa.

    Drzwi do spiżarni można zostawić równo ze ścianą albo zlicować z frontami szafek. Czyli albo w wysokiej zabudowie masz wnękę albo jednolitą płaszyznę frontów. Możesz uznać, że tyle pojemnych szafek jest Ci niepotrzebne ale starałam się jakoś "ukryć" lodówkę.
    A co barkowi przeszkadza postawiony w pobliżu stół i przechodni salon? Nie musisz stołków przy barku stawiać od strony jadalni, w przejściu. Z dwojga "złego" jako dodatkowe miejsce np. na szybki posiłek lepszy będzie barek niż jeszcze jeden stół w kuchni(wizualnie, przy tak otwartej kuchni). Możesz zresztą tego barku w ogóle nie robić.

    manitou,
    Piekarnik, czy będzie w słupku czy pod płytą, zajmie tyle samo miejsca. Czyli albo masz miejsce na przechowywanie pod płytą albo w tej części słupka, którą zabrałby piekarnik - jak wolisz. Nie wiem jak wygląda reszta domu/mieszkania, chyba zaraz obok masz jadalnię ale może da się zrobić wyspę i do niej dostawić stół? Wizualki robię w PRO100.

  11. #9051

  12. #9052

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    gitmartusia,
    Po jednej stronie wejścia do spiżarni np. słupek z piekarnikiem i mikrofalą (jeśli chcesz) i cargo, po drugiej lodówka(obudowana) i drugie cargo a nad drzwiami szafka pawlaczowa.

    Drzwi do spiżarni można zostawić równo ze ścianą albo zlicować z frontami szafek. Czyli albo w wysokiej zabudowie masz wnękę albo jednolitą płaszyznę frontów. Możesz uznać, że tyle pojemnych szafek jest Ci niepotrzebne ale starałam się jakoś "ukryć" lodówkę.
    A co barkowi przeszkadza postawiony w pobliżu stół i przechodni salon? Nie musisz stołków przy barku stawiać od strony jadalni, w przejściu. Z dwojga "złego" jako dodatkowe miejsce np. na szybki posiłek lepszy będzie barek niż jeszcze jeden stół w kuchni(wizualnie, przy tak otwartej kuchni). Możesz zresztą tego barku w ogóle nie robić.
    Podoba mi się ten pomysł Tylko czy z końca kuchni (np piekarnik zaraz przy drzwiach) nie będzie za daleko do pozostałej części np do zlewu? I czy taka cała zabudowana ściana nie zmniejszy bardzo kuchni? Co do barku to jednak wolałabym z niego w tym miejscu zrezygnować tym bardziej, że być może kiedyś montujemy przesuwne drzwi. Czy mogłabym prosić o jakieś wizualizacje? Sama próbuje coś stworzyć, ale słabo mi z tym idzie. także za wszystkie przykładowe projekty będę bardzo wdzięczna.
    Tak sobie teraz myślę, że w sumie to można byłoby jeszcze "przesunąć" wejście do spiżarni bliżej drzwi i byłoby wówczas tak jak na zdjęciu powyżej. Musielibyśmy wówczas obecne zamurować a wybić w innym miejscu. No nie wiem czy jest sens?

  13. #9053

    Domyślnie

    Znalazłam taką wizualizację. W sumie to o takim czymś myślałam. Jedynie zlew chcę pod oknem no i kolorystykę inną. Co myślicie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0_153197a12ba893d4090840b46d2f3f21c479564f.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	30,9 KB
ID:	253130

  14. #9054

  15. #9055

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	42,8 KB
ID:	253272 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	50,4 KB
ID:	253274 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	36,1 KB
ID:	253275 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	49,1 KB
ID:	253276
    Wow, jestem w szoku! Tylko zastanawiam się czy taka cała zabudowana ściana nie byłaby zbyt przytłaczająca? Kuchnia jest od północy i zależy mi bardzo, aby była jak najbardziej widna. No i czy po prawej stronie pasowałoby powiesić szafki, czy to już byłoby za dużo?

  16. #9056

    Domyślnie

    Udało mi się coś takiego wyrysować. Nie wiem jak wyglądałyby wizualizacje, ale może doradzicie, które z rozwiązań byłoby najlepsze i najpraktyczniejsze (najkorzystniejsze w użytkowaniu)?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	253286

  17. #9057
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	26,2 KB
ID:	252999
    Na tym rysunku wygląda że lodówka się zmieści. Trochę wprowadza w błąd. Skoro nic się nie da wstawić to nie ma co kombinować tylko trzeba zrobić tak jak się da a to sama sobie rozrysowałaś. A stół przy tak małej kuchni to moim zdaniem zbędne zagracanie ale to twoja kuchnia.
    Dlatego dorzuciłam też obrazem z wymiarami dokładnymi


    duś - nie znam jeszcze mankamentów tej kuchni, bo tam nie mieszkamy, jesteśmy w trakcie kupowania mieszkania do remontu. Nigdy nie miałam jeszcze swojej kuchni, wynajmowane to nie to samo i nie mam pojęcia o urządzaniu takiej powierzchni Dziękuję Ci za cenne uwagi, odpowiadam:

    Więc tak - stolik uważam za niezbędny w kuchni, bo chciałabym, żeby zrekompensował małą ilość blatów. Lubimy z mężem pichcić coś razem, jedno kroi, drugie sieka, wynajmujemy teraz mieszkanie, gdzie kuchnia jest duża i sporo jest blatów roboczych, a i tak ciągle się stukamy Jedno więc idzie na stół, drugie na blacie się rządzi i jest ok. Myślałam o stoliku właśnie pod takim kątem.

    Budżet- możemy na szafki przeznaczyć maksymalnie 3-4 tysiące. Mamy w swoim otoczeniu stolarza, ale on nie pomaga planować, on wykonuje to co mu się zleci. Możemy też postawić na gotowce, wszystko jedno.

    Nie bronię się przed blatem, po prostu mam wrażenie, że zrobi nam się tramwaj z kuchni, ale rozumiem, że to może być dobre wyjście.

    Kuchenka z dwoma lub trzema palnikami odpada na 100%, za bardzo lubimy gotować, żeby sobie na to pozwolić, często korzystamy ze wszystkich jednocześnie


    alicyja dziękuję za projekt, super jest! Ja myślałam na samym początku o gładkich frontach bez "wzorków", więc możliwe, że stanie i na gładkich szarych. Wszystkie dodatki oczywiście jaśniutkie, żeby nadać kuchni lekkości

  18. #9058
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Duś, tak zrobię Znasz może jakiś planner online, który zrobi rzut po wprowadzeniu danych? Robię na Planmieszkania.pl i bardzo jakoś nieprzejrzyście tam.

  19. #9059

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    [FONT=trebuchet ms]@git-martusia
    jeśli lodówka jest sbs to mi się naj podoba 2 - nie lubię sbsów w otoczeniu mebli (nie podobają mi się lodówki niezabudowane).
    podobny układ ma moja mama i brak blatu roboczego dochodzącego nie jest bardzo uciążliwy, choć to zależy od preferencji mieszkańców.
    ktoś tu kiedyś wrzucał inspirację czy realizację z szafkami wiszącymi, które "nie dotykały" wysokiej zabudowy. na twoim rysunku górne szafki nie dochodzą do ściany z oknem - nie wiem z czego to wynika, ale to mi się średnio podoba (brak symetrii). natomiast jakby zostawić te 20 cm od ściany i 20 cm od wysokiej zabudowy... wyglądało to w każdym razie świetnie.
    Lodówka prawdopodobnie będzie sbs. Początkowo wydawało mi się, że to miejsce ze szkicu 2 będzie dla niej najlepsze, ale teraz zastanawiam się czy nie będzie za daleko do zlewu no i brak będzie przy niej blatu roboczego. Sama nie wiem. Co do szafek to jest to tylko szkic i oczywiście nie przemyślałam czy maja być przy ścianie czy tak jak zaproponowałaś 20 cm od okna i od zabudowy. Jeśli chodzi o ten barek to myślałam o czymś takim jak na załączonym zdjęciu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20253_y3uo7020.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	62,3 KB
ID:	253310

  20. #9060
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Alicyjo czy znalazłabyś w wolnej chwili chęć, żeby zrobić wizaulizację mojej szarej kuchni pod taki układ zaproponowany przez Duś?

    chodzi o propozycję z tego postu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6437426

    plus dla przypomnienia moja kuchnia: http://forum.muratordom.pl/showthrea...63#post6433063

    i Twój pierwszy projekt: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6437667

    Gdybyś robiła to pamiętaj, że dosyć nisko zaczyna się okno i parapet byłby ciut niżej niż blaty szafki.

Strona 453 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony