dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 510 z 613
Pokaż wyniki od 10.181 do 10.200 z 12250
  1. #10181
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaro09

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    152

    Domyślnie

    bez mikrofali?

  2. #10182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Poradźcie - z czego powinny być boczki wysokiej zabudowy stykającej się z blatem? Myślałam, że mogą być takie jak reszta korpusów, ale w którymś wątku przeczytałam, że lepsze są lakierowane, takie jak fronty - czy chodzi tylko o względy estetyczne, czy jeszcze coś innego?

  3. #10183

    Domyślnie wystrzegajcie się mikrofalówek jeśli wam zdrowie miłe

    Cytat Napisał yaro09 Zobacz post
    bez mikrofali?
    Ja bym nie inwestowała w mikrofalówkę. Jest to bardzo szkodliwy dla zdrowia sposób przygotowania posiłku. Mikrofalówki niszczą naturalne błony i zmieniają strukturę chemiczną związków odżywczych, które stają się niaznaną substancją dla naszego organizmu. Trzeba dbać o siebie, bo jeśli sami o siebie nie zadbamy, to komu ma zależeć?
    Polecam poczytać na ten temat. Dokładny wykład można znaleźć w książce " Od lekarza do grabarza" - całą książkę polecam, bardzo ciekawa. Sporo jest już info w necie, tylko szukać i czytać.
    http://zielonyzagonek.pl/niebezpieczna-mikrofalowka/

  4. #10184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kejt - gdybyś wiedziała jak utrwala się żywność w puszkach...
    Mikrofala to pikuś

  5. #10185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaro09

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    152

    Domyślnie

    moze pierwsze mikrofale szkodziły. moim zdaniem nie są szkodliwe. Poza tym, zawsze patrzcie z dystansem na to co przeczytacie. Niezależne czy opinia jest pozytywna na dany temat, czy negatywna. Opinie co chwile się zmieniają. Kilka lat temu jajka (dokladnie żółtka) podnosiły zły cholesterol, teraz go obniżają. Dzisiaj mikrofala szkodzi, za 5 lat będzie leczyć. To tak jak na wsi, postawili elektrownie wiatrowe, to zaczęto mówić, że krowa przez to mleka nie daje

  6. #10186

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianad Zobacz post
    Rambaba, strasznie głupio wygląda ta wnęka za piekarnikiem. Po co ona? Jak daleko od ściany zaczyna się okno?
    Wnęka na półki. Tam mają stać książki kucharskie a pod spodem na blacie kitchen aid. Od piekarnika do ściany zostaje jakieś 35 cm, okno zaczyna się 57 cm od ściany.

    Yaro - bez mikrofali, nie używamy i nie potrzebujemy.

  7. #10187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kejt - gdybyś wiedziała jak utrwala się żywność w puszkach...
    Mikrofala to pikuś
    Elfir, na pewno masz rację. Nie za bardzo się tym tematem interesowałam.
    Tak sobie filozoficznie wymyśliłam, żeby samemu sobie nie robić kuku, kiedy można tego uniknąć.
    Yaro 09, ja Ci radzę rób jak chcesz Ale świadomie Jedno pytanie do Ciebie - nie zauważyłeś, że nawet smak potraw się zmienia w mikrofali?
    Ostatnio edytowane przez Kejt_R ; 31-10-2014 o 16:51

  8. #10188
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaro09

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    152

    Domyślnie

    Może i tak, ale ja mikrofali używam jedynie do podgrzania np wody, zupy itp.
    Nie gotuję w niej, nie grilluje, bo nie mam takiej opcji
    jedznie robię na parowarze oraz na grillu elektrycznym

  9. #10189
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cześć,
    Kompletnie nie mam pomysłu na kuchnię. Możecie coś pomóc, macie jakieś pomysły? Nie wiem gdzie dać lodówkę....
    Rzut i to co wymyśliłem, po lewej drzwi do spiżarki po prawej okno, u dołu przejście 2x2m do salonu.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  10. #10190

    Domyślnie

    Witam, robimy z mężem generalny remont i wykańczanie zakupionego mieszkania, kompletnie nie mamy pomysłu na kuchnie Chcemy żeby była ciepła i przytulna mimo swoich niewielkich rozmiarów. Myslałam o bieli połączonej z drewnianym blatem, ale jestem otwarta na wszelkie propozycje, w załączeniu przesyłam rzut mieszkania. Zamurowaliśmy przejście z kuchni do salonu, a tego wystającego murka niestety nie możemy wyburzyć (brak zgody ze spółdzielni) Będę wdzięczna za wszelkie rady. Pozdrawiam Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141016_094235.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	287316

  11. #10191

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikakf Zobacz post
    Zamurowaliśmy przejście z kuchni do salonu,
    Likwidacja przejścia od strony salonu to chyba niezbyt dobry pomysł. Trzeba będzie nosić talerze na stoł przez cały długi przedpokój, wieczorem chcąc zrobić sobie np herbatę będziecie kursować przed drzwiami do pokoi dzieci, jedno z Was z kuchni będzie krzyczeć do tego drugiego siedzącego w salonie pytając np gdzie cukier, czy chce śmietanki do kawy itp.
    1) kuchnia z przejściem do salonu - ściana z drzwiami przesunięta tak, żeby była na równo z kawałkiem grubej ściany a przy łazience wykrojona wnęka na lodówkę(nie wiem czy lodowka zmieściłaby się w kącie po lewej stronie okna).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	287445

    Jeśli mimo wszystko nie chcecie przejścia do salonu to zostawienie tej wnęki po lewej stronie okna nie ułatwia urządzenia kuchni.
    2)Wnęka przerobiona tak, żeby była dostepna od strony salonu czyli w kuchni po lewej od okna prostopadła ściana jest jednolita.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	287446
    3)Wnęka znacznie spłycona a lewa ściana cofnięta tak, żeby dało się na niej powiesić nad płytą standardowe szafki górne(czyli ok. 30-35cm, we wnęce trochę głębsze). Od strony salonu wnęka na półki/witryny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	38,7 KB
ID:	287447
    4)Lewa ściana równo z kawałkiem grubej ściany i przy niej lodówka oraz wysokie cargo ok.45cm szerokości i trochę płyciej zabudowany kąt nad blatem po lewej od okna. Możliwa też opcja z lodówką na wprost wejścia i płytą przy lewej ścianie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	287448

  12. #10192

    Domyślnie

    monikakf Alicyja ma rację co do zamurowania tego przejścia...trzeba będzie obchodzic całe mieszkanie i sądze że będzie uciążliwe to chodzenie z talerzami i ogólnie kontaktowanie się między kuchnią a salonem.może jeszcze przemyślcie to zamurowanie ściany czy może jednak tego nie cofnąc...

  13. #10193

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Lepiej nie


    Możesz na przykład tak:
    4)Od lodówki: szafka 45, zlew 90, zmywarka 60, narożna 90x90, szuflady 45, piekarnik 60, szuflady 90cm. Szafki górne 90, 45 i 60cm.
    Załącznik 286741
    5)Od lodówki: szafka 45, zlew 60, zmywarka 60, szafka narożna 120x60, szuflady 80, piekarnik 60, szuflady 80cm. Szafki górne o szerokości 60 i 80cm. Zlew i zmywarkę można zamienić miejscami jeśli uznasz,że przy lodówce jest za malo blatu a za duzo między zlewem a płytą ale wtedy zlew będzie w połowie pod oknem a w połowie pod ścianą...
    Załącznik 286742
    Alicyja po przemyśleniu to coś takiego mi wyszło

    od lodówki- szafka 40, szuflady40, lub szuflady 80 choc nie jestem do takich duzych przekonana,zmywarka 60,zlew 60, szafka narożna 90x90 , szafka 35(potrzebna mi wąska szafka na butle gazowa), szuflady 60 pod płytą gazową , szafka 40 i słupek z piekarnikiem 60.
    nad górnymi jeszcze nie zastanawiałam się konkretnie.

    tylko jaka długośc wyspy zrobic? 150-160cm? czy może jednak mniej?

  14. #10194

    Domyślnie

    Cześć,
    potrzebuje porady w sprawie projektu kuchni. Mam do urządzenia malutki aneks kuchenny - 185x227cm, jak na załączonym rzucie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	79,0 KB
ID:	288029
    Ja wymyśliłem coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	v5_3d.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	288031Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	v5_rzut.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	288032Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	v5_sciana1.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	34,4 KB
ID:	288033Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	v5_sciana2.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	288034
    Pod oknem blat roboczy o głębokości 40m. Pod blatem grzejnik, więc szafki odpadają. Trochę się boje tej odległości między zmywarką a piekarnikiem w słupku - zostaje jakieś 60cm. Co o tym sądzicie, może macie jakieś inne wizje dla tak małej kuchni?

  15. #10195

    Domyślnie

    60 cm pomiedzy szafkami to STANOWCZO za malo. Powinno być 120, od biedy wystarczy 90, ale przy 60 cm to sie nawet z szuflady nie da skorzystać...

  16. #10196

    Domyślnie

    Co sadzicie o takim układzie szafek? Czy nie będzie sprawiał problemów?


    Ostatnio edytowane przez kjuik ; 08-11-2014 o 17:41

  17. #10197

    Domyślnie

    Kjuik, a po co tyle wąskich szafek na dole?

  18. #10198

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    w tej kuchni w ogóle nie ma blatu roboczego
    Może niepotrzebny

  19. #10199
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaro09

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    152

    Domyślnie

    Może niepotrzebny a może będzie tam stół.
    Nie wiem po co ten słupek po lewej, zabiera blat. ja bym tam szafki do końca ściany pociągnął górne i dolne. Jak za mało mebli, to można dać w lewy róg narożnik i dostawić szafki jeszcze na lewą ścianę.
    2x cargo?

  20. #10200

    Domyślnie

    Kjuik - wywal to cargo przy drzwiach balkonowych i rozsuń zlew i płytę. I jak się da szafki górne powieś w jednej linii, bez wcięcia. Na mojej wizualce szafki przykładowe bo nie wiem jakie wymiary ma komin i jaka jest długość ściany od komina do drzwi balkonowych. Ja tam wstawiłam ciąg szafek długi na 280cm- zlew 80, zmywarka 60, szuflady 40+60(płyta)+40, ale jak koniecznie chcesz zmywarkę 45cm to szuflady między nią a płytą moga być szersze(60cm).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aneks1.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	66,7 KB
ID:	288186

Strona 510 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony