dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Ościeżnice się ''rozgięły'. Pomocy.

    Wstawiłem samodzielnie surowe (zagruntowane), sosnowe, stałe ościeżnice. Dwie sztuki. Jeszcze dwa dni po wstawieniu wszystko było idealnie. Potem wyjechaliśmy na urlop, wracam po 2 tygodniach, a tu obje pary drzwi się nie zamykają, bo otwór drzwiowy jest o ok 1 cm za szeroki i zamek nie łapie a miedzy drzwiami a ościeżnicą szpara! O co chodzi? Pianka wg producenta (Tytan) utwardza się w ciągu 24 godzin, więc nie powinna później pracować, drzwi się nie zmniejszyły, ściany nie wygięły, więc co się stało? Dodam, że trzecie drzwi (ościeżnica regulowana, pianka Soudal) dalej działają idealnie.
    Chcę poznać przyczynę tego co się stało, aby po korekcie sytuacja się nie powtórzyła.

  2. #2

    Domyślnie

    A czy po wstawieniu oscieżnic zawiesiłeś na nich skrzydła drzwiowe?
    JOAZ

  3. #3

    Domyślnie

    tak, ale dopiero po kilkunastu godzinach gdy, ściągnąłem rozpórki. I wszystko pasowało.

  4. #4

    Domyślnie

    Zasadą jest wieszanie skrzydła od razu, ale skoro bylo OK to chyba materiał nie był suchy. My mieliśmy podobny problem z jedną parą. Firma, któ0ra montowała wycięła piankę,przykręciła futryny do ściany,wypoziomowała ponownie i nałożyła piankę. Na koniec zakołkowali otwory po śrubach.
    JOAZ

  5. #5

    Domyślnie

    Ma ktoś jakiś inny pomysł?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qura
    Ma ktoś jakiś inny pomysł?
    Ja piankę Tytana użyłem do obsadzenia parapetów z konglomeratu.
    Dwa dni po zapiankowaniu wszystko super, a wczoraj zobaczyłem szczeliny pomiędzy oknami a parapetami.
    Niby niewielkie, ale jednak coś jest nie tak.
    Tylko,że u mnie to chyba w drugą stronę poszło

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie Re: Ościeżnice się ''rozgięły'. Pomocy.

    Cytat Napisał Qura
    Wstawiłem samodzielnie surowe (zagruntowane), sosnowe, stałe ościeżnice. Dwie sztuki. Jeszcze dwa dni po wstawieniu wszystko było idealnie. Potem wyjechaliśmy na urlop, wracam po 2 tygodniach, a tu obje pary drzwi się nie zamykają, bo otwór drzwiowy jest o ok 1 cm za szeroki i zamek nie łapie a miedzy drzwiami a ościeżnicą szpara! O co chodzi? Pianka wg producenta (Tytan) utwardza się w ciągu 24 godzin, więc nie powinna później pracować, drzwi się nie zmniejszyły, ściany nie wygięły, więc co się stało? Dodam, że trzecie drzwi (ościeżnica regulowana, pianka Soudal) dalej działają idealnie.
    Chcę poznać przyczynę tego co się stało, aby po korekcie sytuacja się nie powtórzyła.
    A może jednak?
    Jakie były warunki w domu podczas waszej nieobecności?
    Może wyschły i drzwi i ościeżnica, i z tego zrobiła się ta szpara?
    WARTO? WARTO!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Wypaczyły się ościeża, chyba że wysychając ściany się kurczą . Sprawdź gdzie jest krzywo, podbij klinem lub klinami, uzupełnij piankę i już.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #9

    Domyślnie

    Cóż, obetnę piankę z jednej strony, gdzie bardziej krzywo i nałożę nowej.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał joaz
    Zasadą jest wieszanie skrzydła od razu
    A widzisz. Co fachowiec to opinia. Nam wszystkie drzwi "po godzinach" montował polecony fachowiec, który na co dzień jest odpowiedzialny za reklamacje dotyczące drzwi u jednego z największych producentów "drzwi masowych" w PL.

    Pierwszego dnia była pianka, kliny i montował ościerznice. Na noc każda ościerznica została "rozparta" bardzo delikatnie przycietymi na wymiar kijkami od "mioteł" które były odizolowane od ościerza podkładkami z filcu. Drzwi zawisły następnego dnia.
    pozdrawiam,
    M

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony