dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Mostek termiczny pod drzwiami balkonowymi

    Ehhhh popelnilem blad niestety - czlowiek od okien powiedzial, zebym sobie zrobil jakas podbudowe pod duze okno balkonowe zeby nie wisialo po montazu - to sobie zrobilem... wylalem kloca betonowego.

    Wyglada to tak jak na obrazku - klocek jest mniej wiecej na polowe grubosci porothermu 25 czyli ma jakies 13 cm szerokosci, wysokosci z 15, jest zlicowany ze sciana na zewnatrz a od wewnatrz jest do polowy grubosci ciany, moze mniej. Szerokosc drzwi (2 skrzydla) to chyba 180 cm.

    Jak sobie go obloze styropianem takim jak na elewacji czyli 15 cm to powstanie mi za progiem "cos" co bede musial chyba jedynie jakos blacha obrobic - taki parapet jakby. Jest to cholewka bez sensu, bo na tarasie ma byc kostka i fajnie by bylo jakby dochodzila do ramy okna po prostu.

    Problem taki ze wlasnie wyszli tynkarze i pieknie jest wszystko na tip top, a firma ktora bedzie mi montowala drzwi zewn (robia rowniez okna) twierdzi ze zeby zrobic tam tzw "ciepla podbudowe" trzeba by wyjmowac okno i montowac od nowa, mowia ze wybijanie murka nie ma sensu.

    Czy mozna ten mostek jakos zaizolowac zeby nie bylo przemarzania czy jednak po prostu go rozkuc, drzwi zamontowac ponownie na cieplej podbudowie i najwyzej zawolac tynkarzy zeby to obrobili jeszcze raz?

    Ponizej rzut jakby boczny



    Pozdrawiam
    strix

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem dlaczego nie można rozebrac beton , zastąpić miejscowymi podparciami i resztę np styrodurem i pianką. Z zewnątrz dobra izolacja i po sprawie .
    To wszystko bez wyjmowania okna.
    Co dokładnie ta "ciepła podbudowa", pewnie jakiś dodatkowy profil, ale czy on musi być ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100
    Nie bardzo rozumiem dlaczego nie można rozebrac beton , zastąpić miejscowymi podparciami i resztę np styrodurem i pianką. Z zewnątrz dobra izolacja i po sprawie .
    To wszystko bez wyjmowania okna.
    Co dokładnie ta "ciepła podbudowa", pewnie jakiś dodatkowy profil, ale czy on musi być ?
    Tak wlasnie tez to widze, bede probowal tak to zalatwic tzn przekonac ekipe montujaca drzwi zeby mi to tak zrobili.

    Piszesz - z zewnatrz dobra izolacja i po sprawie - tzn rozumiem, ze taki styrodur + pianka nalezy np obozyc z zewnatrz gruba folia izolacyjna zeby nie przedostawala sie wilgoc?

    Ciepla podbudowa to taka ladna nazwa wlasnie na dodatkowe profile dystansowe czy jakos tak.

    Pozdrawiam
    strix

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Izolacja musi być solidna i pewna.
    Myślałbym o masie bitumicznej, do hydroizolacji ciężkiej.

  5. #5

    Domyślnie

    To na czym powinni opierać drzwi tarasowe szer 3m na styropianie???
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie.
    Zgodnie z instrukcja montażu.
    Czyli około 15 cm od naroża i od słupka, słupków musi być podparcie stałe.
    To podparcie to impregnowany klocek drewniany z drewna twardego na klinach, podpory stalowe z możliwością regulacji wysokości lub dodatkowy profil przez całe okno ale on też na trwałych podporach.

  7. #7

    Domyślnie

    Tia i rozumiem, że to montarzysta ma wiedzieć tak? Bo mój wsadził pod drzwi tarasowe bloczki betonowe z fundamentów
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Niestety tak to bywa, później inwestor wywala tymczasowe podparcia, daje piankę bo moster cieplny i z czasem drzwi siadają.
    Ważne, że podpory nie mogą być bezpośrednio w osi słupków i w narożach. PCV mocno pracuje i w wyższej temperaturze, przy sztywnym podparciu mocno się wybacza.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Witam
    "Ćwiczyłem ten temat" przy swoim 5m wyjściu na taras. Temat jest skrzętnie omijany we wszystkich mądrych gazetkach. W planach miałem zastosowanie ciepłych bloczków ze spienionego szkła (Formglas) ale okazało się, że cena jest totalnie zaporowa i sprowadzenie ich tez trochę trwa. Skończyło się na podmurowaniu bloczkami betonowymi i zastosowaniu od zewnątrz warstwy styroduru który dochodzi praktycznie do rami okna. Na styrodurze położone sa płytki tarasowe na zbrojonej warstwie kleju do płytek. Od zastosowania podparcia punktowego powstrzymała duża waga całego okna i możliwość osiadania pod własnym ciężarem.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  10. #10

    Domyślnie

    gonzo93 Mam tak samo i powinno być ok.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja przy montazu okna tarasowego przesuwnego zażyczyłam sobie od montażystów podparcie w dwóch miejscach kotwami stalowymi. Od zewnątrz jest styrodur , od wewnątrz wylewka.

  12. #12

    Domyślnie

    zastanawiam się jak u siebie ocieplić takie dwuskrzydłowe drzwi wejściowe, nigdzie w necie nie widziałem schematu czy rysunku jak to zrobić, nie wiem czy wstawić tam styropian, czy styropian i na to dojechać wylewką czy jak...
    pozdrawiam

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    zastanawiam się jak u siebie ocieplić takie dwuskrzydłowe drzwi wejściowe, nigdzie w necie nie widziałem schematu czy rysunku jak to zrobić, nie wiem czy wstawić tam styropian, czy styropian i na to dojechać wylewką czy jak...
    Proszę tu zerknąć;
    http://forum.muratordom.pl/wygiete-o...em,t167477.htm

  14. #14

    Domyślnie

    Wszystkie drzwi "balkonowe" miałam osadzane na takich plastikowych podporach, które zamawiałam na wymiar do każdych drzwi w zależności od docelowej wys. podłogi. Kosztowało to grosze i było proponowane na dzień dobry przy pomiarze otworów.

    Myślałam, że to jest standard przy montażu przed wylewkami. Czy może to rozwiązanie ma wady?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Wszystkie drzwi "balkonowe" miałam osadzane na takich plastikowych podporach, które zamawiałam na wymiar do każdych drzwi w zależności od docelowej wys. podłogi. Kosztowało to grosze i było proponowane na dzień dobry przy pomiarze otworów.

    Myślałam, że to jest standard przy montażu przed wylewkami. Czy może to rozwiązanie ma wady?
    Dopiszę jeszcze, że to wszystko było montowane standardowo, czyli podkładane takie plastikowe kliny i pianka niskoprężna wstrzyknięta między plastki a stan zero.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Właśnie o to chodzi.
    Może są jakieś zdjęcia ?

  17. #17

    Domyślnie

    Nie wiem czy to do mnie było o tych zdjęciach, ale wyślę (tylko powstał problem, że przy całej mojej dokumentacji foto... budowy, okazało się że zdjęć drzwi balkonowych mam aż 3 )


    Tutaj podpora plastikowa ma wys. 12 cm:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...bc2f5bb7e.html

    a tutaj chyba 8 cm:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...af5c3e7c7.html

  18. #18

    Domyślnie

    Podpory podporami, ale ja mam inny przypadek.
    Wy macie po prostu balkon-taras czyli takie duże okno (trzeba podnieść nogę a by nie puknąć w próg profilu) ja mam nad planowaną podłogą tylko cienką metalową listewkę i nie ma takiej opcji abym pod nią kładł cokolwiek co miałoby podtrzymywać masywne drzwi przeszkolone z PCV. Owszem w rogach są cegły pod słupkami bocznymi pod słupkiem ruchomym, poza tym kazde skrzydło wisi na 4-rech zawiasach.

    Wracając do tej mojej sytuacji z ociepleniem, to nie wyobrażam sobie, żeby tam po prostu włożyć tylko piankę czy styro to musi być solidne to co bedzie pod tą listwą - tak mi się wydaje.... ewentualnie pasek styropianu pod tą listwą aby odzielić wylewkę od zimnej temperatury na dworzu...
    pozdrawiam

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Nie wiem czy to do mnie było o tych zdjęciach, ale wyślę (tylko powstał problem, że przy całej mojej dokumentacji foto... budowy, okazało się że zdjęć drzwi balkonowych mam aż 3 )


    Tutaj podpora plastikowa ma wys. 12 cm:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...bc2f5bb7e.html

    a tutaj chyba 8 cm:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...af5c3e7c7.html
    Dzięki

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    A to nie jest poszerzenie profilu po prostu ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony