dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 147

Temat: Moje M

  1. #1

    Domyślnie Moje M

    Witam wszystkich,

    niedawno odebrałam moje pierwsze własne M
    Zdecydowałam się założyć wątek aby pokazać jak będę je wykańczać. Mile widziane każde sugestie i opinie.

    Oto schemat mojego mieszkanka:


  2. #2

    Domyślnie

    gratulacje, wygląda bardzo przyjemnie
    na pewno dużym plusem jest pomieszczenie gospodarcze szczególnie jeśli nie ma piwnicy - ja nie mam ani tego, ani tego

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj ...

    Bardzo ciekawy układ mieszkania, choć sporo odpada na komunikację. Ja pewnie starał bym się bardziej otworzyć kuchnię na salon ... ale to kwestia preferencji i trybu życia. Układ sypialni podobny jak u nas, ale trochę większa .

    Czekamy na inspiracje i klimaty, które Ci odpowiadają ... później będziemy krytykować

    Pozdrawiam, Leszek

  4. #4

    Domyślnie Kilka zdjęć

    W końcu udało mi się porobić zdjęcia, więc wstawię kilka

    Tutaj wejście do mieszkania i wejście do łazienki:


    Widok z dużego pokoju na kuchnie:


    Pierwsza zmiana w mieszkaniu - woda była tak beznadziejnie podpięta, że trzeba było ją przesunąć aby w ogóle do kuchni weszła zmywarka, mimo, że była uwzględniona w projekcie:


    Drugą decyzją było usunięcie jednego kaloryfera z salonu, który tworzyłby zapewne piękną kompozycję z telewizorem, bo musiałby stać obok siebie. Drugi zamieniono z kaloryferem z kuchni (w kuchni dali kaloryfer jakby miała ona co najmniej z 18 m kw). Widok na salon (widać dziurę po kaloryferze):


    Widok z sypialni na przedpokój - tutaj też była przeróbka, światło drzwi zostało przesunięte bardziej w lewą stronę, tak aby we wnękę weszła szafa komandor 60 cm. (Bo projektant o tym nie pomyślał)


    No i główna atrakcja mieszkania - tynk, który odpadł 3 tyg po odbiorze mieszkania. Okazało się, że w kuchni odpadł jeszcze przed odbiorem i robili to na szybko. Tutaj świeżo po reklamacji (pierwszej dopiero):


    No i jeden z pierwszych zakupów:


    Sa też kafelki do łazienki i przedpokoju. Jeszcze w kartonach, ale będą one takie:
    Łazienka: http://www.paradyz.com.pl/Collection/bathroom/carioca - wersja zielona
    Przedpokój: http://www.paradyz.com.pl/Collection/living-room/jadar - wersja Bianco

    No i na koniec widok z jednego balkonu:

    to jest widok na prawo, na wprost jest niestety blok
    I z drugiego balkonu:

    Tutaj na wprost jest piękna leszczyna, która sięga już balkonu (na szczęście nie jestem uczulona )

  5. #5

    Domyślnie

    no niestety, developerzy budują na szybko, a potem tynki odpadają, ściany pękają i wychodzą pleśniawki na gipsowych ściankach tak jak u mnie
    o krzywiźnie ścian, sufitów i prawie poziomej posadzce nie wspominając

    no no, płytki zapowiadają się obiecująco i fajne widoki za oknem, szczególnie ta leszczyna na wyciągnięcie ręki, orzeszki mniam mniam

    p.s. ja odbierałam mieszkanie też w stanie developerskim, ale miałam pomalowane ściany na biało, a u Ciebie? pytam tak z ciekawości, bo na fotkach wyglądają inaczej niż moje

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie to był tynk 3 kat, czyli tynk plus przetarcie gipsowe zatarte na ostro. 2 pokoje i sypialnia były bardzo gładko zatarte więc nie trzeba było gładzi robić. Reszta to w sumie prawie goły tynk :/

    Z tymi tynkami to była cała historia, bo mieli ogrzewać budynek a tego nie zrobili. W sumie wszystkim sąsiadom odpadły gdzieś tynki. Niektórym już z gładzią i jeszcze wpadły do wanny z hydromasażem. Ludzie byli wściekli

    Mieszkanie jest bardzo proste o dziwo, jedynie drzwi wejściowe im się nie udały. Są trochę krzywo, trochę drzwi i trochę podłoga. Mogę mi je wywalić i wstawić nowe (ale boje się jak potem będzie wyglądała klatka schodowa), albo podszlifować podłogę i nie będzie już tak krzywo. Jak się przyjrzycie to drzwi trochę lecą na lewo. I ciągle się zastanawiam co z tym fantem zrobić

  7. #7

    Domyślnie

    nie znam się na tym, ale krzywizna drzwi to może jest kwestia źle osadzonej oscieżnicy? - i pewnie jak czytają to teraz faceci to pękają ze śmiechu

    może warto to jednak naprawić reklamacyjnie, póki mieszkanie jest w praktycznie w stanie surowym.

  8. #8

    Domyślnie

    No tutaj akurat jest trochę krzywo wsadzona ościeżnica i wylewka w rogu idzie w górę. Ale Pan Kierownik budowy też mi różne rzeczy próbował wmawiać, na szczęście umiem obsługiwać poziomicę

    Nie chcę, żeby potem korytarz, który jest wytapetowany i pomalowany w okolicy moich drzwi wyglądał jak fikuśna ramka

    I jeszcze dziś dwa nowe zdjęcia - salon i widok z salonu na sypialnie po położeniu gładzi, którą dziś fachowcy skończyli. Światło drzwi w sypialni już przesunięte.




  9. #9

    Domyślnie

    I jeszcze jeden z dokonanych zakupów - teraz tylko czekam na realizację i dowóz.

    Drzwi wewnętrzne Invado Aquarius:





    A na podłogę wybrałam panele Classen - Presto Structure - Lapacho Negro.


  10. #10

    Domyślnie

    Pewnie już zanudzam, ale chciałam jeszcze napisać o tym co kupiłam do łazienki.

    Stelaż, miska z deską i przycisk:





    Wanna i bateria do wanny oraz słuchawka prysznicowa:





    Umywalka i bateria do umywalki:



  11. #11

    Domyślnie

    pokazuj, pokazuj
    najfajniejsze są te pierwsze zakupy my zaczęliśmy od kibelka, co ja się naoglądałam i namacałam ten chromowany przycisk

    super kolor podłogi, mam nadzieję, że jesteś świadoma jak bardzo będzie widać na niej kurz

  12. #12

    Domyślnie

    Jestem świadoma Nasłuchałam się już od wszystkich, ale w końcu to mi się podoba i już W sumie to przekonał mnie kolega, która ma identyczne panele i mówi ze strasznie kurz widać. Ale na pytanie czy wybrałby takie same drugi raz odpowiedział, że zdecydowanie TAK

  13. #13

    Domyślnie ...

    Pozwolę się dołączyć do dziennika Na pewno będę śledzić dalsze zdjątka.
    Czego nie zjem, ukryje w spiżarce.

  14. #14

    Domyślnie

    Dziś zamówiła kafelki do kuchni - Opoczno Flower:

    http://www.opoczno.eu/kolekcja.php?k...k014a005&m=210

    http://www.opoczno.eu/plytki.php?kolekcja=k014&m=210

    Będą one w wersji krem.

    Póki co się bardzo wkurzam bo znajomy kafelkarz niestety leci w kulki. Miał być 20.08 a wygląda na to, że jeszcze przez najbliższe 2 tyg nie przyjdzie do mnie. Jak nie dłużej.... W związku z tym jestem na etapie szukania nowego kafelkarza, jestem mega wku... rzona.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam
    Dołączam do pilnie śledzących Twój wątek, ponieważ sama będę za kilka miesięcy na etapie na jakim Ty jesteś teraz. Gratuluję fajnego mieszkanka, super, że projektant zmieścił 4 pokoje na takiej powierzchni, u mnie są niestety trzy.

    Płytki do łazienki świetne - na pewno stworzą lekki, przyjemny klimat.
    Panele też mi się podobają, ale moim zdaniem wymagają jasnych mebli bo inaczej może być troszkę ponuro (ale to oczywiście kwestia tego w jakich wnętrzach Ty czujesz się dobrze).

    Zyczę dalszych udanych zakupów i czekam na kilka obrazków z Twoimi inspiracjami. Może i mnie zainspirują
    My brain - it's my second favourite organ.
    (Woody Allen)

  16. #16

    Domyślnie

    Z totalnego doła kafelkowego wpadłam w kafelkową euforie Po kilku namiarach na kafelkarzy, którzy terminy mieli na druga połowę października i listopad, w końcu dostałam numer od moich przyszłych sąsiadów i okazało się ze panowie są w stanie przełożyć inną robotę i przyjechać do mnie Okazało się, że są nie tylko dobrzy ale i szybcy!!! Panowie przy okazji robią sufity podwieszane i drzwi wstawiają...

    Oto zdjęcia postępów które poczynili w 1,5 dnia roboty:





    Niestety małe aparaty są kiepskie, dlatego takie zdjęcia okropne, następnym razem obiecuje lepsze

  17. #17

    Domyślnie

    no no no coś zaczyna się wyłaniać
    jak to każda płytka cieszy

  18. #18

    Domyślnie

    Zazdraszczam takich fachowców. Jakie to musi być euforyczne uczucie gdy nie dość że PRZYJEŻDŻAJĄ, to jeszcze robią SZYBKO i DOBRZE!
    My brain - it's my second favourite organ.
    (Woody Allen)

  19. #19

    Domyślnie

    Ja po prostu jestem w szoku, jeśli chodzi o tych kafelkarzy. Przychodzą punktualnie, nie piją tyle co inni, no i przede wszystkim jadą z koksem. Przychodzi ich 3. Dwóch siedziało przy łazience a trzeci robił przedpokój. W 2 tyg mają skończyć to wszystko - czyli łazienkę, przedpokój i balkony. Oprócz kafelek jada tez przerabianie wody, przerabianie elektryki w łazience i montowanie wszystkiego. Będą też mi wstawiac drzwi na koniec. A za 2 tyg będą też robi kuchnie jak kafelki przyjdą.

    To jest niesamowite uczucie - mieć dobrego fachowca

  20. #20

    Domyślnie Re: Moje M

    Cytat Napisał mia123
    Witam wszystkich,

    niedawno odebrałam moje pierwsze własne M
    Zdecydowałam się założyć wątek aby pokazać jak będę je wykańczać. Mile widziane każde sugestie i opinie.

    Oto schemat mojego mieszkanka:

    [/url]
    70 m2 - fajna sprawa takie mieszkanie...
    Pomieszczenia pozostawiłaś tak jak na planie, czy coś się zmieniło?

    Ja bardzo lubię otwarte przestrzenie, więc korciłoby mnie żeby wyburzyć ściankę miedzy kucnią i salonem i zlikwidować to małe pomieszczenie (to pewnie spiżarka) i może trochę ściąć ścianę w łazience...

    Dziwi mnie troszkę, ze w mieszkaniu z 3 sypialniami deweloper zaplanował tylko jedną łazienkę (choć jeśli nie jest Was tak dużo , tylko któryś z pokoi jest np. pracowanią or sth. to oczywiście nie będzie uciążliwe).

    fachowcy faktycznie jak burza idą.... czekam co dalej

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony