dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Troll

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    2

    Domyślnie ile za robote stan surowy otwarty C03

    Szanowni forumowicze!
    Chcialbym wysondowac wsrod doswiadczonych inwestorow ile mogla by kosztowac robocizna za stan surowy mego planowanego domu ok 30 km od Warszawy. Dom parterowy wg proj. Muratora C03, niepodpiwniczony, powierzchnia netto ok 81m2, dach czterospadowy, jeden komin. Projekt zaadaptowano tez o mozliwosc wykorzystania poddasza poprzez podwyzszenie scian zewn. o scianke kolankowa + strop gestozebrowy Teriva ale na razie bez schodow oraz bez samego pokrycia blachodachowka. Do tego mala wiata
    15-20 m2 przylegajaca do bryly domu. Sciany zewn. z jednowarstwowych zmienilismy na trojwarstwowe z Maxa + welna mineralna i elewacyjna cegla klinkierowa.
    Wstepna oferta ekipy wynosi ok 32.000 zl w tym licza 1,50 zl za murowanie
    1 szt cegly elewacyjnej – nie wiem czy jest taki zwyczaj osobnej kalkulacji murowania elewacji i czy cena 1,50 zl jest w miare OK?
    Sledzac na forum wczesniejsze porownania kosztow robocizny mam wrazenie, ze za taka cene buduja sie domy o 50-100% wieksze. Jak myslicie szukac dalej czy ostro sie targowac? Moze ktos z was ma do polecenia solidna ekipe, ktora by byla konkurencyjna i zainteresowana budowa na wiosne 2004r? Z gory dziekuje za porady!!

    Troll

  2. #2

    Domyślnie inny trol

    To jest jakiś inny Trol na naszym Forum.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oriland

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2

    Domyślnie projekt C03 MIODOWY MIESIĄC

    Witam wszystkich użytkowników w Nowym Roku 2004 i życzę wszelkiej pomyślności w prowadzonych inwestycjach, oraz zamierzonych planach na ten rok. Zwracam się z wielką prośbą o wszelkie porady związane z wybranym przez naszą rodzinę (ze skromnym budżetem) prtojektem C03 (miodowy miesiąc). Tzn. projekt wydaje się nam interesujący, ale pragniemy umocnić się w przekonaniu, że wybraliśmy projekt wart uwagi, ewentualnie na co powinniśmy zwrócić uwagę w momencie rozpoczęcia przygotowań do rozpoczęcia długotrwałej inwestycji. Pozdrawiamy Gabriela i Jacek.
    gacek

  4. #4

    Domyślnie

    WITAM właśnie przeczytałem Wasz post ponieważ kupiłem ten sam projekt i niebawem ruszam z jego realizacją (zrobiłem kilka zmian) dlatego szukam kogoś kto juz taki budował. będę wdzięczny jeśli zechcecie się ze mną podzielic doswiadczeniem. POZDRAWIAM i życzę powodzenia w budowie
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    oriland

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2

    Domyślnie C03-miodowy miesiąc

    Cytat Napisał rubin23
    WITAM właśnie przeczytałem Wasz post ponieważ kupiłem ten sam projekt i niebawem ruszam z jego realizacją (zrobiłem kilka zmian) dlatego szukam kogoś kto juz taki budował. będę wdzięczny jeśli zechcecie się ze mną podzielic doswiadczeniem. POZDRAWIAM i życzę powodzenia w budowie
    Witamy. Dzięki za odpowiedź. Niestety z powodu małego odzewu na nasz post wstrzymaliśmy się z finalizacją zakupu projektu. Trochę obawialiśmy się kształtek styropianowych. Jeżeli możesz to podaj jakie zmiany wprowadziłeś (również ściany?). Będziemy bardzo wdzięczni, ponieważ C03 jest tym który jest dla nas "naj" i każda porada jest na wagę złota.
    Pozdrawiamy
    Gabi&Jac

  6. #6

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fiona1

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    cześć my też wybraliśmy c-03.Jesteśmy na etapie fundamentów.co dościan będą one murowane z pustaka i 12 steropianu,co dalej zobaczymy

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fiona1

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    7

    Domyślnie czy ktoś buduje C-03

    CO MYŚLICIE O TYM PROJEKCIE.CZY KTOŚ GO BUDOWAŁ

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    No i nie mam siędo czego przyczepić, no chyba że te zachodzące na siebie drzwi w 1, ale to nie powinien być problem. Drzwi można odwrócić, a korytarzu 2 narożnik za drzwiami zabudować.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiona1
    cześć my też wybraliśmy c-03.Jesteśmy na etapie fundamentów.co dościan będą one murowane z pustaka i 12 steropianu,co dalej zobaczymy
    A ja jestem na etapie więżby dachowej.
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  11. #11

    Domyślnie

    ja się dopiero przymierzam do zakupu projektu.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fiona1

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    my jesteśmy na etapie fundamentów .mury i dach na następny rok.pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie C-03 poprawka w projekcie

    Witam,
    czy w tym projekcie tego domku można zlikwidować ten wrąb od jadalni do salonu, tak aby powiekszyć salon ?
    Jakim kosztem i czy warto ? Bo aż sie prosi by powiekszyć salon.

    http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=86

  14. #14

    Domyślnie

    Można stosować dowolne przeróbki. Właśnie jutro mój C-03 będzie kryty blachodachówką. Ja zastosowałem sporo przeróbek.
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  15. #15

    Domyślnie

    Ja właśnie kończę stan surowy.POZDRAWIAM
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fiona1

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    witam RUBIN23 CZY JEST MOŻLIWOŚĆ OBEJRZENIA TWOJEGO DOMU w internecie.bardzo bym chciała go zobaczyć.na rysunkach wygląda ciekawie a jak jest w rzeczywistości???
    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Rubin23, opowiedz coś więcej, puść parę z ust
    Z chęcią, tak jak Fiona i ja bym zobaczył jakies fotki z budowy.
    Czy zlikwidowałeś te wciecie w salonie, żeby go powiększyć ? a jak tak, czy to spowodowało duże zmiany w projekcie dachu ?

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hana&Tomek

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1

    Domyślnie C03 Miodowy miesiąc

    Witam
    Mam pytanko czy ktoś już wybudował C03? Chciałabym poznać przybliżony koszt budowy, jaką technologię wykorzystaliście przy budowie. Trochę z mężem poczytaliśmy forum i wiem, że rubin23 oraz fiona1 byli w trakcie budowy C03. Prosiłabym również Was o odpowiedź jeśli to możliwe.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie 128

    według muratora to 128 tys. wraz z robocizna dodam budowane przez developera;D

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony