dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nieprzyjemny zapach z NOWEJ kanalizacji - pomóżcie ...

    Kochani pomóżcie, może mieliście taki problem albo słyszeliście o tym....

    W naszym nowym, jeszcze niezamieszkałym domu od pewnego czasu pojawił się nieprzyjemny zapach najprawdopodobniej z kanalizacji.

    Jak już pisałem dom jest jeszcze niezamieszkały, właśnie zabieramy się za wykończeniówkę ale kanaliza nie daj nam spokoju.

    Przed domem są dwa zbiorniki na SZAMBO, są ze sobą połączone - w miejscowości nie ma jeszcze kanalizacji a na szambo ekologiczne się nie zdecydowaliśmy.

    Nieprzyjemny zapach jest "wyraźniejszy" np po otwarciu pokrywy toalety i teraz zastanawiamy się czy przyczyną może być np zbyt mały spadek rur odprowadzających ścieki o szamba czy coś innego.

    Jeżeli mieliście taki problem albo słyszeliście o czymś takim albo macie kogoś kto w jakiś sposób może nam pomóc - piszcie, będziemy bardzo wdzięczni za pomoc bo problem staje się dość "śmierdzący".

    pozdrawiamy,
    Hanka i Łukasz

  2. #2

    Domyślnie Re: Nieprzyjemny zapach z NOWEJ kanalizacji - pomóżcie ...

    Cytat Napisał lukasz_piasecki
    Nieprzyjemny zapach jest "wyraźniejszy" np po otwarciu pokrywy toalety i teraz zastanawiamy się czy przyczyną może być np zbyt mały spadek rur odprowadzających ścieki o szamba czy coś innego.
    a czy w wodzie, w muszli "coś" pływa? to by tłumaczyło

    rura kanalizacyjna wyprowadzona jest ponad dach albo zrobione są napowietrzniki? Podejście do pionu od tej muszli jest długie?

  3. #3

    Domyślnie

    Czy syfony w ubikacji i umywalkach zalane są wodą ??

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Sprawdź odpowietrzenie szamba czy nie jest zatkane. Może być tak, że odpowietrza się przez muszlę. Spłukuj wodę częściej i zobacz efekt.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie Re: Nieprzyjemny zapach z NOWEJ kanalizacji - pomóżcie ...

    Cytat Napisał lukasz_piasecki
    Przed domem są dwa zbiorniki na SZAMBO, są ze sobą połączone - w miejscowości nie ma jeszcze kanalizacji a na szambo ekologiczne się nie zdecydowaliśmy.
    J
    pozdrawiamy,
    Hanka i Łukasz
    A szkoda gmina Oleśnica zwraca 50 % kosztów wiec wychodzi w takiej samej cenie a koszty utrzymania oj są znacznie a nawet bardzo tańsze !
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  6. #6

    Domyślnie

    no tak, dzięki za podpowiedzi
    przede wszystkim jedna z umywalek nie jest jeszcze zamontowana i przez nią wlatuje sobie całe "nieświeże" powietrze a druga sprawa jest taka że szambo (2 zbiorniki połączone, każdy po 5000 litrów) nie mają odpowietrzenia......

    dopiero teraz o tym pomyslałem.... więc zmienię pokrywy szamba an takie z małymi kominkami, zamontuję umywalkę i napiszę Wam jakie efekty prac.

    dzięki wszystkim, pozdrawiamy

  7. #7

    Domyślnie

    nie śmierdzi
    zatkanie niepodłączonej rury odpływowej od umywalki i zrobienie odpowietrzenia szamba dały bardzo dobry efekt

    dzięki za pomoc,
    pozdrawiamy
    Hanka i Łukasz

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_piasecki
    nie śmierdzi
    zatkanie niepodłączonej rury odpływowej od umywalki i zrobienie odpowietrzenia szamba dały bardzo dobry efekt
    A to niespodzianka .
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony