dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 153 z 153
  1. #141

    Domyślnie

    Witamy ponownie po dlugiej nieobecnosci i nieaktywnosci na forum, ale okres wykonczen i przeprowadzki byl taki zakrecony ze nie bylo czasu na zdjecia ani wpisy. Mieszkamy juz 7 miesiecy, kilka rzeczy jest jeszcze do wykonczenia ale to takie drobne sprawy i roznego rodzaju poprawki. Jedynie jeszcze kuchnia nie jest taka jaka mamy zaprojektowana(prowizorka) no ale zona juz chciala zamieszkac. Pierwsza fotka to zdjecie ciekawskiego Diora(jeden z ostatnich naszych maluchow).



    Uploaded with ImageShack.us

    Teraz kilka fotek z zewnatrz juz z barjerkami na duzym tarasie i frontowym ogrodzeniem choc jeszcze nie do konca wykonczone sprawy obrobek i tynku na betonowych filarach.



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

    Niebawem moze kilka fotek z wnetrza(lazieki, pokoje corek, salon). Ale teraz brak czasu poniewaz znowu mamy male rude psiaki i jest duzo pracy przy maluchach.



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez betilaguna ; 13-12-2011 o 16:33

  2. #142

    Domyślnie

    Ja czekam z niecierpliwością na wnętrza, bo na zewnątrz dom za...sty
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  3. #143

    Domyślnie

    Witam, po Swietach. Udalo sie zrobic kilka fotek, moze na poczatek wejscie do domu z wejsciem do garazu i przesuwnymi drzwiami do garderoby, pozniej hol z wejsciami do dwoch pokoi corek i dolnej lazienki.



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us







    Widok calosci z czescia kominkowa salonu i sam kominek, bardzo prosty.



    Uploaded with ImageShack.us








    Nastepne zdjecia za kilka dni, postaram sie o pokoje corek i moze czesciowo klatke schodowa z gornym korytarzem. Bardzo prosze o opinie, uwagi i moze jakies ciekawe podpowiedzi, pozdrawiam.

  4. #144

    Domyślnie

    Nie za czesto komentuję gotowe projekty, ale tym razem też się nie mogłam powstrzymać Podoba mi się i prosta konstrukcja i dobór kolorów i materiałów na elewacji.
    Zdjęcia wnętrz pokazują, że urządzenie domu jest równie spójne co dom z zewnąrz - czekam na więcej fotek.

    Interesuje mnie, jaki jest rozkład pomieszczeń. Nie mogłam znaleźć żadnego rzutu, więc jeśli można prosić o choćby poglądowy rysunek? Dom musi być stosunkowo wąski przy takiej szerokości działki i po prostu interesuje mnie jakie wyszły wymiary poszczególnych pomieszczeń.

  5. #145

    Domyślnie

    Witam, dom jest indywidualnego projektu wiec byl wlasnie dopasowany do wymiarow dzialki (szerokosc dzialki 16,5m). Jednym bokiem jest przyklejony do garazu sasiada w granicy dzialki. Jak juz powstala bryla i wiadome powierzchnie parteru i pietra przystapilismy do planowania i rozmieszczenia pomieszczen na poszczegolnych kondygnacjach. I tak na dole jest garaz 32m2(5x6) wejscie do kotlowni z garazu(2.5x2), dwa pokoje po ok 12m2 ( jeden 3x4 a drugi ok 2.5x4.5) duzy hol 11,3m2, wiatrolap 6,1m2+garderoba 3,4m2(ok 2x1.5), dolna lazienka prysznic, wc, bidet, umywalka 3,7m2(ok 2.5x1.5) kuchnia mala ale wystarczy jak sie w niej malo gotuje 8m2 ze spizarnia 2m2, kuchnia polaczona z salonem (oddzielona polwyspa), salon 41,3m2(ok 6,3x6,6) z ogrodem zimowym 11,5m2(6.3x2). To tyle co do dolu, schody jednobiegowe na gore, pierwsze pomieszczenie to gabinet ok 12,3m2(5x2,5) to ten pokoj z duzym naroznym oknem. Schody szerokosci ok 1,2 i ciag komunikacyjny szerokosci ok 1m. Pomiedzy wejsciem do sypialni a gabinetem jest pralnia 3,1m2(ok 1,5x2,5), dalej sypialnia 14,1m2(4,5x3,2) polaczona z lazienka 8,4m2(3,4x2,5) i garderoba 5,4m2(2,5x2). Z gornego holu jest wyjscie na taras od podworka nad kuchnia i salonem 70m2(7x10) a z sypialni na taras od frontu nad garazem , kotlownia i jednym pokojem 45m2 w ukladzie L co widac na zdjeciach bryly projektu. Dom nie posiada ani piwnic ani podasza. To tak w telegraficznym skrocie, mysle ze dalsze zdjecia troche to rozjasnia. Jak znajde rzuty z prac przy projektowaniu to moze cos wstawie.
    Ostatnio edytowane przez betilaguna ; 27-12-2011 o 13:06

  6. #146

    Domyślnie

    Bardzo fajna bryła zewnętrzna. wewnątrz wiadomo - trzeba udomowić. Ale moją uwagę zwróciły listwy przypodłogowe - raz wyglądają na białe, raz na szare, w zależności od kąta padania światła. wiem że aparat potrafi płatać figle, ale takich różnic chyba jeszcze nie widziałam. z czego one są?
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  7. #147

    Domyślnie

    Listwy przypodlogowe PCV imitacja stali szlifowanej Inox po ok 13zl/szt. a listwy z prawdziwej stali jakie chcialem zastosowac 36zl/szt. wiec rachunek byl prosty na takiej ilosci metrow a efekt bardzo podobny, mialem obydwie do przymiarki i na pierwszy rzut oka nie bylo roznicy. Czysto biale mam zastosowane w ogrodzie zimowym gdzzie okna sa do samej podlogi i ladnie lacza sie z podloga przy pomocy bialej listwy, a w miejscach gdzie jest panel brazowy oczywiscie listwa brazowa dopasowana do panela laczaca podloge ze scianami szarymi w salonie.
    Ostatnio edytowane przez betilaguna ; 27-12-2011 o 14:06

  8. #148

    Domyślnie

    czyli to nie złudzenie optyczne! no to szok - z takimi listwami jeszcze sie nie spotkałam. Nie powiem - bardzo oryginalnie
    Sometimes “good enough” is good enough.

    American dream...

  9. #149

    Domyślnie

    co to za białe drzwi?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  10. #150

    Domyślnie

    Aantenka napisal cytat: "jeśli można prosić o choćby poglądowy rysunek"

    Prosze bardzo oto szkic jest naprawde bardzo pogladowy i malo profesjonalny tak na szybko cos naszkicowalem, ale patrzac na bryle mozna sobie to jakos dopasowac.



    Uploaded with ImageShack.us

    Na dole przesadzilem z szerokoscia holu i wiatrolapu przy wejsciu, oczywiscie pokoj 2 i lazienka sa wieksze, hol jest szerokosci ok 1,8m.
    Ostatnio edytowane przez betilaguna ; 27-12-2011 o 15:34

  11. #151

    Domyślnie

    Drzwi szwedzkiej firmy Dooria do ktorej futryny dorabia polska firma juz na miejscu, dokladnie pod wymiar otworow, fajne zawiasy niewidoczne ani od zewnatrz ani od wewnatrz, wszystko z profesjonalnym montarzem, jestem bardzo zadowolony ze stosunku jakosci do ceny. U nas akurat jeden z najprostszych wzorow dostosowany do prostego wnetrza w kanciastej formie ale oferta jest bogata we wzory i kolorystyke.

  12. #152

    Domyślnie

    Betilaguna -dzięki za informację i poglądowy szkic . Rozkład naprawdę mi się podoba. Przytulna moim zdaniem wielkość pomieszczeń (no może kuchnia mogłaby być jak dla mnie bardziej przestronna, aczkolwiek 8m2 + spiżarka to całkiem przyjemnie) i w zasadzie masz wszystkie dodatkowe pomieszczenia poprawiające funkcjonalność domu jak pralnia czy sypialnia. No i ogród zimowy w bonusie.

    Jak trochę pomieszkacie, to wpadnij jeszcze i napisz jak u Was sprawdzają się tarasy.

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał betilaguna Zobacz post
    Drzwi szwedzkiej firmy Dooria do ktorej futryny dorabia polska firma juz na miejscu, dokladnie pod wymiar otworow, fajne zawiasy niewidoczne ani od zewnatrz ani od wewnatrz, wszystko z profesjonalnym montarzem, jestem bardzo zadowolony ze stosunku jakosci do ceny. U nas akurat jeden z najprostszych wzorow dostosowany do prostego wnetrza w kanciastej formie ale oferta jest bogata we wzory i kolorystyke.
    pięknie sie komponują
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony