dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 99
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    widze, że problem dotyka wielu .... hm ... pewnie wiele czynników ma na to wpływ

    ja po wizycie ...moja Pani doktor stwierdziła, ze nie jest wróżką (hm - chyba ma rację ) i musi mieć jakieś dokładniejsze informacje ... szczególnie po tym, jak pewnie ze strachu mój organizm sie uspokoił tuż przed wizytą i ciśnienie miałam na pomiarze 140/90

    zaleciła:
    - jakieś tabletki pod język w razie zbyt wysokiego ciśnienia
    - dostałam książeczkę i mam 3 razy dziennie mierzyć cisnienie oraz zapisywać przy wyniku ewentualne objawy (np. bóle głowy, zasłabniecia)
    - mam na dietke przejśc małosolną (jak dla mnie ok) i bezalkoholową (jassssna cholera )
    - jakieś skierowania na badania podstawowe

    i tyle .... zamówiłam se już sprzet na allegro ... żeby było dokładniej to se zamówiłam dwa cisnieniomierze : jeden taki całkiem ręczny naramienny z zegarem z poompką i stetoskopem i drugi nagarstkowy cobym mogła go zabrać do torebki

    i tyle

    p.s jeszcze raz dsziekuję wszystkim za informacje i podtrzymywanie na duchu
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #42

    Domyślnie

    Daggulka- z tym alkoholem,to ważne , żeby nie przesadzać w ilości i czestości, tzn. nie wóda, piwo, jakieś nalewki.
    A czerwone winko- lampeczka nawet dobroczynnie zadziała.

    Dla wiarygodnych wyników ważne jest, żeby pomiaru ciśnienia dokonywać po 15-20min odpoczynku bez nerw
    I spokojnie... oczywiście nie można tego bagatelizować, ale większość przypadków tej choroby można opanować.
    Pozdrawiam
    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  3. #43

    Domyślnie

    Za wysokie ciśnienie-to problem:albo za mało seksu albo za dużo

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Daga - ja niestety też to g...o mam. Biorę jakieś małe fasolki na "p". A właściwie brałem, bo się właśnie skończyły(jak mi skoczyło na 238/138 to zacząłem je brać).
    Moja znajoma (bywa na forum) będzie za jakieś 2 tyg.miała "nowy, rewelacyjny lek"(jest przedstawicielką f-y farmaceutycznej) - jak go potestuję to dam znać (to na "p" na mnie działa, choć ma efekty uboczne, a drugie - coś na "b" - wcale, a żrę tego 3 razy tyle).
    Na razie żyję , ale chwilami czuję, że coś jest nie tak(to te atrakcyjne klientki mnie tak rozregulowywują ).
    Ale jak lekarz mówi "tego nie, tamtego nie"(soli nie, piwa nie,kobietek nie ) - to wymiękam - na coś kipnąć trzeba nie? Tak całe życie przewegetować - bez bez sensu.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    a ja żadnych leków teraz nie biorę ...
    pewnie do czasu ....

    masz rację : na coś kipnąć trzeba ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    No to mam te nowe - zwą się Tensart.
    Skutki uboczne podobnie jak ten Prostarium (czy jakoś tak) czyli u mnie kwas żołądkowy wciąż pokazuje swoją obecność.
    Poza tym na razie ok. Jak się wywiedziałem koszt ok 20 zł/mc.
    Ze spaniem dalej kłopot. Chyba pójdę pod namiot - tam się wysypiałem...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #47

    Domyślnie

    daggulka - nie znam Cię ale mogę Ci powiedzieć jak się żywisz
    Zmień dietę i zapomnij o nadciśnieniu.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaura
    Daggulka- z tym alkoholem,to ważne , żeby nie przesadzać w ilości i czestości, tzn. nie wóda, piwo, jakieś nalewki.
    A czerwone winko- lampeczka nawet dobroczynnie zadziała.
    Co Ty k...wa wiesz o alkoholu...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    widze, że problem dotyka wielu .... hm ... pewnie wiele czynników ma na to wpływ

    ja po wizycie ...moja Pani doktor stwierdziła, ze nie jest wróżką (hm - chyba ma rację ) i musi mieć jakieś dokładniejsze informacje ... szczególnie po tym, jak pewnie ze strachu mój organizm sie uspokoił tuż przed wizytą i ciśnienie miałam na pomiarze 140/90

    zaleciła:
    - jakieś tabletki pod język w razie zbyt wysokiego ciśnienia
    - dostałam książeczkę i mam 3 razy dziennie mierzyć cisnienie oraz zapisywać przy wyniku ewentualne objawy (np. bóle głowy, zasłabniecia)
    - mam na dietke przejśc małosolną (jak dla mnie ok) i bezalkoholową (jassssna cholera )
    - jakieś skierowania na badania podstawowe

    i tyle .... zamówiłam se już sprzet na allegro ... żeby było dokładniej to se zamówiłam dwa cisnieniomierze : jeden taki całkiem ręczny naramienny z zegarem z poompką i stetoskopem i drugi nagarstkowy cobym mogła go zabrać do torebki

    i tyle

    p.s jeszcze raz dsziekuję wszystkim za informacje i podtrzymywanie na duchu
    co ty gadasz z amatorami. pogadaj z profi, czyli ze mną. Staż - ponad 30 lat.


    PS. Pisałem wczoraj, że idę do konowała. jak myslisz do jakiego? No, no... bingo! Byłem u kardiologa!
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  10. #50

    Domyślnie

    daggulka..przebadaj sobie nerki bo często żle nerki pracują to pojawia się nadcisnienie....i rzeczywiscie dieta w tej chorobie jest bardzo wazna,unikaj soli a za to w prowadz produkty bogate w potas i magnez,najlepiej to bierz je tez w tabletkach.
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaura
    Daggulka- z tym alkoholem,to ważne , żeby nie przesadzać w ilości i czestości, tzn. nie wóda, piwo, jakieś nalewki.
    A czerwone winko- lampeczka nawet dobroczynnie zadziała.

    A lekarz mojego Węża, l.32, nakazał odstawić piwo ("bo waży Pan za dużo, a to też podnosi ciśnienie"), ale przeciwko wódeczce czy koniaczku w rozsądnych dawkach to nie ma absolutnie nic

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Kurna - żadnych przyjemności z tego po...o życia nie zostanie...
    Ale mam wrażenie , że jest ociupinkę lepiej po "zimowych" morskich kąpielach.
    Ostatnio w sobotę wieczorkiem , przy puściutkiej plaży i świetle księżyca wzięliśmy z małżowinką kąpiel, a po nim ... rewelacja: świeżość poranka, a krew jak krążyła, ohoho!
    PS - browarka nie odstawię, w końcu to czysta witamina B...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    a ja .... hm .... taka zalatana jestem ostatnio , że nie mam czasu chorować

    leków nie biorę ..... ciśnienie - raz lepiej raz gorzej .....
    trza spokojnie , nienerwowo - tak mi lekarz mówi .....
    mnie - choleryczce .....
    optymista
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  14. #54
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie Re: nadciśnienie .... ?

    Cytat Napisał daggulka
    nie chcę być uwiązana do jakiejś diety, do codziennego przyjmowania leków ....
    Znajomy leśniczy powiedział, że za 0.7 może Cię odstrzelić i będzie po problemie

    A ja w sumie też ciśnieniowiec w podobnym wieku, tyle, że u mnie górne rzadko przekracza 150 ale dolne w okolicach 100 - 110. Nadciśnienie to niefajna choroba cywilizacyjna - nie boli a w dłuższej perspektywie zabije. Czy brać leki czy nie - jedna mała tabletka dziennie nie jest chyba aż tak uciążliwa ..

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a 3x1?
    to już bardziej uciążliwe
    i te ciągłe wysłuchiwanie, że trzeba schudnąć, choć problem był taki sam 20kg temu?
    gorzała w odstawkę, dobre żarcie też

    z czego tu cię cieszyć
    memento mori zamiast carpe diem
    przechlapane

    więc z tego żalu, wczoraj kubeł kfc i ćwiarteczka
    czy powinienem mieć wyrzuty sumienia
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  16. #56
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    No to ja biorę 1 tabletkę rano i chlać mogę tak jak wcześniej.. A ciśnienie w normie

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie Re: nadciśnienie .... ?

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Cytat Napisał daggulka
    nie chcę być uwiązana do jakiejś diety, do codziennego przyjmowania leków ....
    Znajomy leśniczy powiedział, że za 0.7 może Cię odstrzelić i będzie po problemie
    dobra , zgadzam się - to gdzie mam się wstawić - sorki , stawić ? ... może choć tak uda mi sie przed śmiercią poznać Cię osobiście ... ściamniaczu jeden
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #58
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Jak chcesz to zapraszam do siebie adres mogę wysłać na priv.

    Na zloty nie jeżdżę bo z moją zajebistą aparycją to laski sikają po nogach, ślinią się i proszą o numer telefonu. Trochę to mnie zawstydza

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Mariusz ... a jeśli obiecam Ci , że Cie przed laskami śliniącymi się obronię to przyjedziesz na kulig kameralny , hę ?

    do Ciebie nie przyjade , bo skąd mam wiedzieć, że mnie nie ukatrupisz gdzieś w ciemnej stodole zardzewiałą siekierką i nie zakopiesz w lesie z pomocą w/w leśniczego?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  20. #60
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Już rozwiewam Twoje obawy : stodoły nie mam a u siekiery złamał mi się trzonek - jesteś, będziesz bezpieczna

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony