dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 71
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1418
  1. #1001

    Domyślnie

    ale markbet nic nie pisała o "stylu" życia koleżanki, nie wiemy czy mieszka na typowej wsi czy pod miastem, opisała tylko dom.....

    ja sie nie denerwuje wiem wiem o co Wam chodzi
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  2. #1002
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a ja tam powiem tylko tyle że druga kuchnia mi się marzy... a dlaczego?
    ponieważ latem robię przetwory, ponieważ nie lubię jak zapach smażonej ryby rozchodzi się po całym domu...

    kiedyś, mam nadzieję, uda mi się zrobić taką malutką kuchnię roboczą, ale wcale nie do codziennego gotowania.
    W planach jest też typowa wędzarnia, i jakoś nie wyobrażam sobie peklowania mięsa w normalnej kuchni...
    Nie zmienia to jednak faktu, że wejście do domu mam jedno (no, poza drzwiami tarasowymi), i tego zmieniać nie zamierzam.

  3. #1003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał niemodna Zobacz post
    a ja tam powiem tylko tyle że druga kuchnia mi się marzy... a dlaczego?
    ponieważ latem robię przetwory, ponieważ nie lubię jak zapach smażonej ryby rozchodzi się po całym domu...
    Ale nie będziesz tam wyganiać gość ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Napisał niemodna Zobacz post
    a ja tam powiem tylko tyle że druga kuchnia mi się marzy... a dlaczego?
    ponieważ latem robię przetwory, ponieważ nie lubię jak zapach smażonej ryby rozchodzi się po całym domu...

    kiedyś, mam nadzieję, uda mi się zrobić taką malutką kuchnię roboczą, ale wcale nie do codziennego gotowania.
    W planach jest też typowa wędzarnia, i jakoś nie wyobrażam sobie peklowania mięsa w normalnej kuchni...
    Nie zmienia to jednak faktu, że wejście do domu mam jedno (no, poza drzwiami tarasowymi), i tego zmieniać nie zamierzam.
    toż wyżej napisałam,że mam taką kuchnię gospodarczą-pralnię właśnie na takie "ekstremalne" gotowanie, ale gości nie mam zamiaru tam zapraszać

  5. #1005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    ale markbet nic nie pisała o "stylu" życia koleżanki, nie wiemy czy mieszka na typowej wsi czy pod miastem, opisała tylko dom.....
    Dom, w którym nawet goście nie dostępują zaszczytu ugoszczenia w salonie, tylko w piwnicy na prowizorycznych sprzętach.

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dom, w którym nawet goście nie dostępują zaszczytu ugoszczenia w salonie, tylko w piwnicy na prowizorycznych sprzętach.

    a tu juz jest inna sprawa............
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  7. #1007

    Domyślnie


    przypomniała mi się pewna starsza pani, która miała w sowim domu dwa pokoje, z jednego korzystała na "codzień" - czyli oglądała telewizję, spała itp.,
    a drugi był zawsze zamknięty, wyszykowany i w nim przyjmowało się specjalnych gości. Jak się odwiedzało starszą panią to się wiedziało, czy się awansowało na gościa specjalnego - czy też pozostawało się w randze gościa zwykłego
    Ksiądz był oczywiście gościem specjalnym, ale miał jedną wadę - nie zdejmował obuwia. Starsza pani na jego wizyty rozkładała folię na swój perski dywan....
    dywan było widać, a jakże, niech se księżulek nie myśli od "bidoków" przyszedł, ale brudzić buciorami? co to to nie ...

  8. #1008
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Ale nie będziesz tam wyganiać gość ?
    absolutnie, chyba nawet męża będę usuwać, żeby mi tam nie łaził...

  9. #1009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał niemodna Zobacz post
    absolutnie, chyba nawet męża będę usuwać, żeby mi tam nie łaził...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Napisał gahan Zobacz post

    przypomniała mi się pewna starsza pani, która miała w sowim domu dwa pokoje, z jednego korzystała na "codzień" - czyli oglądała telewizję, spała itp.,
    a drugi był zawsze zamknięty, wyszykowany i w nim przyjmowało się specjalnych gości. Jak się odwiedzało starszą panią to się wiedziało, czy się awansowało na gościa specjalnego - czy też pozostawało się w randze gościa zwykłego
    Ksiądz był oczywiście gościem specjalnym, ale miał jedną wadę - nie zdejmował obuwia. Starsza pani na jego wizyty rozkładała folię na swój perski dywan....
    dywan było widać, a jakże, niech se księżulek nie myśli od "bidoków" przyszedł, ale brudzić buciorami? co to to nie ...
    moja babcia też tak miała... może nie z folią na dywanach ale z "zamkniętym pokojem" dla gości. My jako dzieci mieliśmy zakaz wstępu inna sprawa że kiedyś pod nieobecność babci wysypaliśmy ziemię z wieeelkiej donycy z palmą na dywan Co do przyjmowania gości w piwnicy to chybabym się obraziła, moim zdaniem to duży afront albo chociaż w żartach dałabym do zrozumienia, że takie postępowanie kojarzy mi się to ze Scroogem z Opowieści Wigilijnej. Co innego kuchnia do gotowania bigosu/jedzenia dla psa/ smażenia ryb itp

  11. #1011
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar deQu
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-972
    Posty
    11

    Domyślnie

    mój mąż czasami gotuje (coraz rzadziej) w kuchni tej głównej, bo tej poniższej nie posiadamy i tez na czas gotowania powinnam chyba rozwijać folię w tym pomieszczeniu... a z drugiej strony nie chcę go zniechęcać!

  12. #1012

    Domyślnie

    Przebrnęłam przez wątek...ufff...dziwi mnie tylko jedna rzecz, demonizowanie inwencji własnej na rzecz zatrudniania dekoratora wnętrz. Faktycznie jest tak, że jeśli uznam, że szkoda mi 3000 zł+ na dekoratora i że mam wystarczająco dużo polotu, by wykluć ze swojej jaźni fajny pomysł na dom, to znaczy, że jestem ignorantką?

  13. #1013
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    samaola,
    nikt chyba nic takiego tu nie pisał. I nikt na siłę nie karze zatrudniać projektanta.
    Na ogół jednak widać rękę specjalisty we wnętrzu. No ale nie ma się co dziwić - dobra znajomość zasad ergonomii, kompozycji, wyobraźnia przestrzenna czy wreszcie doświadczenie jest przeciwstawione najczęściej jedynie wyczuciu lub ściągniętym wzorom. Jeśli ktoś woli sam, dlaczego nie? Nikomu przecież nie zaszkodzi...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  14. #1014

    Domyślnie

    Znajoma jest projektantem wnętrz. Z ciekawości weszłam ostatnio na jej stronę WWW gdzie są prezentowane efekty jej aranżacji,przedstawiony jej styl pracy. Nie chciałabym mieć takiego domu, nowoczesnego "dizajnu" chłodnego i zdystansowanego. Skąd projektant będzie wiedział czego potrzebuję, nie zna mnie, może rozmawiać ale to mało. Widziałam też na żywo efekt jej pracy: no wszystko super, nowoczesne rozwiązania, konsekwencja w stylizacji itp ale brak w tym domu duszy. Widać, że tego domu nie mogła urządzić mieszkająca w nim gospodyni, bo po prostu taka nie jest.
    Ostatnio edytowane przez samaola ; 13-02-2012 o 21:56 Powód: lit.

  15. #1015
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Rozwiązanie jest bardzo proste - bierzesz projektanta, którego realizacje Ci odpowiadają. Nie wierzysz, że zrobi lepiej - nie zatrudniasz wcale.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  16. #1016
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    To zarzut dla pracy tej znajomej czy też podziw?
    Nie rozumiem.
    Znam ciepłych ludzi, którzy sami są duszą i klimatem swego domu ale nie chcą przy tym mieszkać we wnętrzach tradycyjnych, przytulnych i stylizowanych na gemutlich chatki .
    Potrzeby jak widać są różne.

  17. #1017
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Wojtku, tu przecież chodzi o duszę, a sprawami wiary to nie projektanci się zajmują...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  18. #1018
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek Zobacz post
    tu przecież chodzi o duszę, a sprawami wiary to nie projektanci się zajmują...
    Całkowicie się z Tobą zgadzam.
    Do domu z duszą potrzebny jest raczej spirytysta a do wnętrza klimatycznego bardziej meteorolog.

    Kiedyś nawet frapowało mnie co oznaczają te określenia i zazwyczaj przykładem na jakim mi objaśniano, była zagracona bibelotami, pełna kurzo-zakamarków chata ,której głównym celem było pokazanie pasji zbierackiej, pamiątek gospodyni i zamiłowań kulinarnych gospodarza.
    Nie ,żebym się naigrawał, ale do takiego wnętrza nie potrzeba raczej architekta czy dekoratora. Tam od ergonomii czy koloru ważniejsza jest kolekcja poduszek i pamiątek z Egiptu.
    Niektórym ludziom żaden projektant nie da tej odrobiny szukanego szczęścia a i bycie przez architekta psychoterapeutą podczas takiej pracy mija się kompletnie z celem.
    Są dużo lepsi niż oni w te klocki .

  19. #1019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Albo pokazywane wnętrze zaprojektowane przez architekta należało do osoby, która nie miała swojego wnętrza.
    Pustka wyraża pustkę osobowości inwestora.

  20. #1020
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Mam podobne doświadczenia jeśli chodzi o sprawy boskie i pogodowe we wnętrzach... Jeśli klient zaczyna od czegoś takiego, zaczynam być podejrzliwy - pewnie dlatego, że słabej wiary jestem a i do ocieplenia klimatu nie jestem przekonany...
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

Strona 51 z 71

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony