dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 175
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Jestem pewna, że mój mąż z przyjemnością by rozpalił, gdybyśmy sobie takie cudo zafundowali. Takie kuchnie dają możliwości przy których te wszystkie nowoczesne wynalazki wymiękają A na dodatek dają ciepło.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  2. #42

    Domyślnie

    ja ciągle pamiętam, jak to codziennie wyglądało
    uciążliwe okropnie
    jak tylko pojawiła się możliwość gazu, to natychmiast w domu rodzinnym pojawiła się kuchenka gazowa
    nie chciałabym tak teraz, bo to by oznaczało wstawanie najpóźniej o 4 rano
    koszmar
    ale dla przyjemności, jak kominek, to dałoby się

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    ja ciągle pamiętam, jak to codziennie wyglądało
    uciążliwe okropnie.
    No cóż. Ja również pamiętam I nadal uważam, że ma to swój urok. Pod jednym warunkiem, że nie jest konieczne Tak jak palenie w kominku jak się ma zautomatyzowane ogrzewanie centralne. Jak raz się nie napali to nie ma tragedii

    Cytat Napisał Ewunia
    nie chciałabym tak teraz, bo to by oznaczało wstawanie najpóźniej o 4 rano koszmar
    Nie bardzo rozumiem dlaczego
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #44

    Domyślnie

    bo ja z sów jestem
    i dla mnie 4 rano, to środek nocy
    a zbudzona w środku nocy jestem nieprzytomna przez cały prawie dzień
    i wredna
    i zła

  5. #45

    Domyślnie

    FAJNE TE KUCHNIE ! i ładne...

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    bo ja z sów jestem
    i dla mnie 4 rano, to środek nocy
    a zbudzona w środku nocy jestem nieprzytomna przez cały prawie dzień
    i wredna
    i zła
    Ja to rozumiem, bo ja tez sowa. Nie rozumiem tylko dlaczego kuchnia węglowa zmuszałaby Cię do wstawania o takiej pogańskiej porze
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    ma to swój urok. Pod jednym warunkiem, że nie jest konieczne Tak jak palenie w kominku jak się ma zautomatyzowane ogrzewanie centralne. Jak raz się nie napali to nie ma tragedii

    Cytat Napisał Ewunia
    nie chciałabym tak teraz, bo to by oznaczało wstawanie najpóźniej o 4 rano koszmar
    Nie bardzo rozumiem dlaczego
    Oczywiście że jak wstajesz na siódmą do pracy, to nie rozpalasz pod fajerą, od tego jest czajnik elektryczny, indukcja czy gaz. To chyba oczywiste. Dokładnie jak napisała Ewa, kominek tez rozpalasz dla przyjemności a jak (tak jak wielu teraz ma ) kominek jest glownym lub jedynym źródłem ogrzewania domu, i robi sie kotłownie z salonu, bo MUSISZ w kominku napalić a nie CHCESZ to przestaje to byc przyjemne.
    Taka kuchnia to nie konieczność tylko dodatkowa atrakcja, a pieczony chleb czy bułki drożdżowe z pieca chclebowego napalonego prawdziwym drewnem smakuja zupełnie inaczej. Ale skoro nie każdy to wie to jego strata.
    Penie że mikrofala jest szybciej, a najszybciej pojść do MC Donalds, ale mnie nie o to chodzi, i wole inaczej.
    Poza tym szybko, szybko, teraz taka moda ze kazdy goni, a ja dziękuję, wysiadam z tego ekspresu

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Akselku, ta Twoja ulubiona (i moja zresztą też) kuchnia kaflowa należy do Bolda:
    http://forum.muratordom.pl/szkieleto...em,t136506.htm



    Wszystko byłoby w porządku (prawnie też...) gdybyś napisała skąd masz zdjęcia
    Jakim cudem mają inne adresy niż te na stronie Autora? Znalazłaś je gdzie indziej, nie na FM?

  9. #49

    Domyślnie

    No znalazłam na muratorze jakis czas dla siebie (niektóre z tych zdjęć),zapisałam u siebie a teraz pomyslałam, ze skoro mnie juz nie potrzebne to może ktos skorzysta i przecie napisałam że to szkieletora spod lasu. Czy kogos uraziłam?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Ewunia
    bo ja z sów jestem
    i dla mnie 4 rano, to środek nocy
    a zbudzona w środku nocy jestem nieprzytomna przez cały prawie dzień
    i wredna
    i zła
    Ja to rozumiem, bo ja tez sowa. Nie rozumiem tylko dlaczego kuchnia węglowa zmuszałaby Cię do wstawania o takiej pogańskiej porze
    no, żeby ją używać
    śniadanie na ciepło na przykład zrobić
    no, chyba że ma się ją do celów ozdobnych
    a używa bardziej cywilizowanych wynalazków

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    no, żeby ją używać
    śniadanie na ciepło na przykład zrobić
    no, chyba że ma się ją do celów ozdobnych
    a używa bardziej cywilizowanych wynalazków
    Śniadanie na ciepło? W dzień powszedni? Rozpusta panie, rozpusta. Poza tym jak napisałam, przyjemność jest wtedy gdy nie musisz, ale możesz
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał akselek
    Taka kuchnia to nie konieczność tylko dodatkowa atrakcja, a pieczony chleb czy bułki drożdżowe z pieca chclebowego napalonego prawdziwym drewnem smakuja zupełnie inaczej. Ale skoro nie każdy to wie to jego strata.
    Penie że mikrofala jest szybciej, a najszybciej pojść do MC Donalds, ale mnie nie o to chodzi, i wole inaczej.
    Poza tym szybko, szybko, teraz taka moda ze kazdy goni, a ja dziękuję, wysiadam z tego ekspresu
    a żeś się tej mikrofali uczepiła
    nie każdy może sobie pozwolić na powoli
    taki lajf się zrobił
    ja akurat mikrofali ani McD nie używam, a smak pieca chlebowego, to jeszcze pamiętam
    ale z używania takiej kuchni juz wyrosłam i jeszcze nie dorosłam
    za dużo zachodu jak na moje lenistwo

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał akselek
    No znalazłam na muratorze jakis czas dla siebie (niektóre z tych zdjęć),zapisałam u siebie a teraz pomyslałam, ze skoro mnie juz nie potrzebne to może ktos skorzysta i przecie napisałam że to szkieletora spod lasu. Czy kogos uraziłam?
    Nie wiem, ale przecież mogłaś podać nicka Autora. Byłoby sympatyczniej.

  14. #54

    Domyślnie

    Może napisz do Retrofooda - wiem ,że robił ostatnio taką kaflową kuchnię -może da się namówić na opis + foty...

  15. #55

    Domyślnie

    Sloneczko // przyznam ze nie chciało mi sie szukac linku ( mam problem wieczny z wyszukiwarka na tym forum, chyba jeszcze nie doroslam by ja pojac i sprawnie sie poslugiwac) a wydawalo mi sieze nick to szkieletor a to byl tytuł budobloga szkieletor pod lasem. Mam nadzieje ze nie zrobilam zbytniego fo pass


    Ewunia // uczepiłam sie mikrofali bo jestem do niej uprzedzona z kilku powodów, a jest przeciwieństwem uzytkowania do kuchni, wiec dlatego to mikrofalowe czepialstwo

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    A to moja, wprawdzie teraz wygląda już nieco inaczej, bo ma kafle zamiast łysej ściany oraz zmolestowałam zduna, żeby mi zgodnie z obietnicą umożliwił pieczenie chleba i ciasta - musiał przerobić kuchnię tak, aby można było palić również pod piekarnikiem.


    no i jeszcze chciałam się przyłączyć do dyskusji z paleniem pod kuchnią - z mojego doświadczenia wynika, że jak się jest cały czas w domu i podrzuca non stop to kuchenkę "odpala" się bezproblemowo - niestety norma jest taka, że rano wybiegamy z domu sprawdzając tylko, czy zamknęliśmy za sobą drzwi. Jak się komin wyziębi, to "bupa" i kopci się straszliwie Pomaga tylko otwieranie okien i drzwi kuchennych.
    Jak mam podpalić pod nią po dłuższej przerwie, to zawsze się trochę zastanawiam, czy nie szybciej będzie na płycie no ale na święta i dni wolne, rewelka - nie ma to jak rosołek pykający wesolutko na płycie ... mniam mniam ....

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał asia.malczewska
    no i jeszcze chciałam się przyłączyć do dyskusji z paleniem pod kuchnią - z mojego doświadczenia wynika, że jak się jest cały czas w domu i podrzuca non stop to kuchenkę "odpala" się bezproblemowo - niestety norma jest taka, że rano wybiegamy z domu sprawdzając tylko, czy zamknęliśmy za sobą drzwi. Jak się komin wyziębi, to "bupa" i kopci się straszliwie Pomaga tylko otwieranie okien i drzwi kuchennych.
    Jak mam podpalić pod nią po dłuższej przerwie, to zawsze się trochę zastanawiam, czy nie szybciej będzie na płycie no ale na święta i dni wolne, rewelka - nie ma to jak rosołek pykający wesolutko na płycie ... mniam mniam ....
    Znaczy się masz jakieś problemy z cyrkulacją powietrza w domu. A próbowałaś przed rozruchem włożyć w wyczystkę papier i podpalić? Może to pomorze przepchnąć "korek" i ułatwi rozpalenie?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar asia.malczewska
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.197
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    JoShi, coś musi być na rzeczy, ale najlepiej pomaga rozpalenie wcześniej gazetki w kominie z tym, że super się to robi w systemie dwójkowym - stary przy kominie, ja wewnątrz pod kuchnią
    Kolejna sprawa to komin zewnętrzny, niby ocieplony i specjalny -zbudowany z elementów - ale jednak zimny, co tu kryć.
    Ale nie jest tak źle, ja tak zawsze dramatyzuję

  19. #59

    Domyślnie

    akselek
    To moja osobista, ktorej nie zamienilabym na nic innego
    choc teraz zaluje, ze nie zrobilam z piekarnikiem.
    Zdjecia jeszcze z budowy:





    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  20. #60

    Domyślnie

    Asiu i Magdo, macie piękne kafle i piękne kuchnie. Takie akuratne, nie za wielkie. Mnie sie bardzo podobały właśnie zielone kwadratowe, ale jakoś za ciemno mi było i sama wybrałam kremowe kafle, tylko ze względu na cenę kuchenne (prostokątne) a nie te kwadratowe. Niebawem się pochwalę.
    Dzieki za fotki, bo te kuchnie są takie, ze aż serce rośnie.
    Cieszę się że nie tylko mnie sie to podoba, bo juz zaczełam wątpić w swoja normalność
    Asia, u mnie pali sie od razu i to bardzo dobrze, ale moze jeszcze cos sie zmeni, bo w domu lodowato, na dworze lodowato ( dom jesczcze nie wykończony) i nie ma różnicy temperatur, i kuchnia nie była jeszcze użytkowana tak naprawde w codziennym gotowaniu. Będę podawać informacje jak już zamieszkam

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony