dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 19
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 368
  1. #241
    Guest

    Domyślnie

    Alanta,
    sorry,że się wcinam,ale choć moje dziecko używa takiej szczoteczki (3 lata)sporadycznie,to mam opory, bo słyszałam,że taka szczoteczka moze naruszyć "nowe i młode" ząbki.Najlepiej spytać dentystki, choć i tu są różne opine.
    Pozdrawiam

  2. #242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Moja córka (8 lat) używa szczoteczki elektrycznej od chyba dwóch lat. Efekty są lepsze niż przy używaniu zwykłej.

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Szczoteczka do zębów to narzędzie, którego skuteczność (jak zawsze) zależy od tego jak zostanie użyte. Sama szczoteczka niczego nie załatwi.

    A pytanie "fachowca" (w tym wypadku stomatologa) ma niewielki sens bo (tak jak w przypadku budowania domów) bez najmniejszego problemu znajdziesz stomatologa, który ci to poleci jak i takiego który to odradzi.

    PS. Moja rodzina (duzi i mali) używa takich szczoteczek od paru lat i sobie chwalą. Dla mnie to zwyczajny gadżet.
    Jasiu

  4. #244

    Domyślnie

    Gdybym wiedziała, że będzie taki odzew, założyłabym osobny wątek
    Dzięki za opinie, mam nadzieję, ze Alicjanka mi wybaczy rozpętanie dyskusji w swoim wątku

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Nie gniewam się, rózne dyskusje już się tutaj toczyły.
    Ja bardzo sobie chwalę zakup szczoteczki elektrycznej. Na pewno czyści dziesięć razy lepiej niż dziecko. Mając elektryczną szczoteczkę dziecko tylko sunie nią po zębach i są pięknie czyszczone.
    Druga zaleta, jak zauważyłam, to przyzwyczajenie dziecka do specyficznego odgłosu i uczucia przy czyszczeniu zębów, które są podobne do dźwięku wiertła dentystycznego. Z tego powodu moje małe dziecko nie przestraszyło się wiertła u dentysty.

    Ktoś się pytał o projekt, dlaczego wszystke rośliny kwitną na raz. Takie są ograniczenia tego programu, że posiada zdjęcia roślin w postaci kwitnącej. Dlatego na zdjęciach wszystko kwitnie na raz. Zresztą zaraz doładuję do albumu następne zdjęcia projektu ogrodu, które właśnie dostałam.
    Pozdrawiam wszystkich,
    Alicja

  6. #246

    Domyślnie

    Alicja.
    Mam pytanko (ponieważ teraz przymierzam się do tego tematu):
    Macie zamontowany wkład kominkowy. Jaką planujesz obudowę (materiały, typ)?

  7. #247
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Zielona,

    Najbardziej mi się podobają obudowy tzw. "portalowe", czyli kominek masz schowany w ścianie a widoczny jest tylko portal - swego rodzaju rama. Takie kominki przeważają np. w Stanach.
    Ponieważ jednak nie mam kominka schowanego w ścianie, muszę wybrać inną obudowę. Rodzaj obudowy dyktuje mi mocno zaokrąglona szyba i pokręcona rura biegnąca od kominka do komina (co widać na zdjęciach). Z tego powodu nie mogę mieć obudowy ze zwężającą się górą - musi być tak samo szeroka do samej góry. Trzecia rzecz to to, że nie przepadam za obudowami skandynawskimi z cegły i drewna, bo w moim przypadku zajęły by za dużo miejsca i byłyby za ciężkie. Dlatego kształt obudowy będzie dostosowany do kształtu szyby, czyli półokrągły od samego dołu do góry. Widoczne elementy to będą dwie półki pod szybą i nad nią. Począwszy od górnej półki myślałam o trawertynie - boki z jasnego, półki z Tureckiego -który ma rudy odcień. Ponad górną półką będzie zaokrąglona zabudowa z płyty GK. Niestety trawertyn robiony po półkolu kosztuje KUPĘ kasy. Taka obudowa została nam wyceniona na ok. 4,5 tys. Dlatego jeszcze z tym zwlekamy.
    Oczywiście wizja obudowy może się jeszcze zmienić. Nadrzędny jej cel do dopasowanie do reszty pomieszczenia - czyli dość prosty, nowoczesny ale bez wynaturzeń, jasne i ciepłe kolory. No i jak najmniejsza powierzchnia.
    Pozdrawiam,
    A.

  8. #248

    Domyślnie

    Wysłałam Ci coś na maila.

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Dostałam, dzięki!
    Myślę o czymś podobnym, tylko zamiast tej wypukłej części nad szybą będzie półka (na której mi zależy, bo myślę, że ładnie wygląda jak się coś tam postawi). A Ty o jakiej obudowie myślisz?

  10. #250

    Domyślnie

    Myślę o czymś takim jak Ci wysłałam (przynajmniej kolorystycznie) tylko z półką, ale jeszcze wiele się może zmienić. Trochę to duże i za bardzo wyeksponowane. A ja chciałabym, żeby kominek, który ma stać w centrum salonu, nie rzucał się bardzo w oczy (jeżeli to wogóle możliwe).

  11. #251
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    No to myślimy podobnie

  12. #252

    Domyślnie

    Teraz jestem na etapie wybierania wkładu i skończy się tak jak u Ciebie. Zamontowany wkład, pokój będzie nabierał charakteru, a ja będę dumać nad obudową.

  13. #253

    Domyślnie

    Alicjantko, jak tam zdrowie Twojego "chlopczyska" tzn jak sie czuje jego kregoslup? Kiedys pisalas, ze musi poddac sie operacji?

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Cóż. Chłop broni się przed skalpelem jak może. Chodził tyle razy do specjalistów, aż osiągnął przeważającą ilość ekspertyz, że mógłby spróbować najpierw rehabilitacji. W związku z tym od 1 lutego będzie przez miesiąc jeździł codziennie do szpitala na rehabilitację. Niestety masaży tajskich tam nie ma - nad czym bardzo ubolewa...
    A dalej zobaczymy. Przypuszczam, że na operację trzeba by go zaciągnąć wołami. Tym bardziej, że teraz całą rodzinkę już sobie wychował, większośc czasu po pracy leży, nie robi żadnych cięższych czynności, gości zresztą też przyjmuje na leżąco. Czyli jest mu wygodnie, prawda...?
    Dzięki za troskę!

  15. #255
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Powiedz mi Alicjo jak to jest jak ...dziesiąt tysięcy osób zna Twój dom na wylot ?
    a co niektórzy znają nawet aktualne samopoczucie Twojego męża, ciekawe co na to sam zainteresowany ?
    Stalas się trochę postacią medialną - zauważylaś ?

    pozdrawiam

  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Ja nie mam nic przeciwko. Małżonek tylko korzysta, nawet lekarzy do swojego kręgosłupa poznał z moich internetowych przygód. Póki co nic złego z tego nie wynika. Natomiast wiem, że są osoby dla których byłoby nie do pomyślenia, żeby odkrywać się do tego stopnia. Ja czegoś takiego nie mam. Traktuję to trochę jak "poligon" literacki .
    Pozdrawiam,
    A.

  17. #257

    Domyślnie

    Alicjantka pisze ciekawie i dlatego ma tylu wielbicieli
    czytajac dzis jej dziennik zdalem sobie sprawe jaka nasza psychika jest skompikowana, np: maz Alicji zwraca uwage na dyscypline finansowa, a tu masz, babo placek, zafundowal sobie kino domowe

  18. #258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Alicjanka - rozmawiałem z Aereco na Budmie i pan potwierdził moją sugestię - zgłoś się do nich ze swoim problemem z wnetylacją i projektem, to Ci sprawdzą co jest powodem wiania i jak ew. usunąć.

  19. #259
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Dzięki Frankai!

    Rozumiem, że mam się zgłosić przez ich stronę WWW i adres tam zawarty?

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Paj^,

    Mój szanowny małżonek jest czuły na OKAZJE. Jeśli się zatem na sprzęt zdecydował to faktycznie musiało być dużo taniej niż zwykle.
    A poza tym mam wrażenie, że przez budowę się nieco "zahartował kwotowo" i już trochę większe kwoty robią na nim wrażenie...

Strona 13 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony