dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Darkol

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa / Dębe Wielkie
    Posty
    52

    Domyślnie POŚ kontra MPZP

    Witam i proszę o podpowiedź. W wypisie z MPZP w części dot. ochrony i kształtowania środowiska mam wpis "do czasu realizacji systemu kanalizacji sanitarnej dopuszcza się odprowadzanie ścieków do szczelnych zbiorników bezodpływowych, okresowo opróżnianych transportem asenizacyjnym dowożącym ścieki do punktu zlewnego oczyszczalni". Nic o możliwości budowy POŚ zamiast szamba (w MPZP brak wpisu o takiej możliwości). W gminie gościu od ochrony środowiska powiedział że można budować (ale to "na gębę"), bo w rejonie mojej działki nawet nie jest planowana budowa kanalizacji, a poza tym przecież POŚ " to taki zbiornik okresowo opróżniany". Gmina jednak odesłała mnie do Starostwa, do Wydziału Architektury, który zatwierdza PnB. Kierownik tego wydziału określił, że zgodnie z zapisem w MPZP nie mogę budować POŚ, ale z drugiej strony nie jest to zabronione i zamierzają zwrócić się do autora MPZP o interpretację zapisu. Proszę podpowiedzcie jak można "ugryźć" ten problem. Co "podpowiedzieć" autorce lub jakie podjąć działania, żebym jednak mógł legalnie wybudować POŚ. Może jakiś przewodnik, co do kogo i w jakiej kolejności wysłać? Dodam, że moja działka jest położona ok 150 m od drogi w której, w baaardzo dalekiej przyszłości mogła by być kanalizacja (gdyby była planowana jej budowa), czyli tzw czynnik techniczny i ekonomiczny jest po mojej stronie. Pozdrawiam

    [ od moderatora: temat zamknięty - zdublowany
    http://forum.muratordom.pl/pos-kontra-mpzp,t169588.htm ]

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    następny spamer
    nie mogłeś od razu?
    szanuj, jak nie siebie, to innych
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

    Dostępne w wersji mobilnej

    Poleć znajomemuPoleć znajomemu  
    Dodaj do kontaktów Dodaj do ulubionych      

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony