dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 159
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    mam 450 .... tak mam na fakturze ....
    No to musialabyś pobawić sie w dziurawienie i mocowanie w 600 i 450 aby coś "poczuć" ale moje zdanie podtrzymuję jako że sprawdziłem organoleptycznie .

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    no ale o co kaman ...?
    że miękki jest?
    a czemu to przeszkadza?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja akurat to,że bk jest miękki poczytuję za zaletę ... dla mnie jest to plus .... czasem sama muszę coś wywiercić

    natomiast o, że im bardziej miękki tym bardziej ciepły to pewnie wiecie .... kolejny plus...
    same plusy , Panie .... same plusy....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    no ale o co kaman ...?
    że miękki jest?
    a czemu to przeszkadza?
    ee tam, ja nie uważam że on zły tylko że miększy , i dziury zbyt łatwo sie robi .

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał perm
    Tyle. Jeżeli gdzieś się mylę to proszę o życzliwy komentarz.
    ja poproszę żebyś raz jeszcze napisał to samo ale tym razem w wersji mniej humanistycznej, zamiast kwiecistych opisów użyj matematycznych wyliczeń, od razu każdy zobaczy ile jest w tym prawdy

    NP: zamiast - cena zbliżona do ściany dwuwarstwowej (biorąc pod uwagę całość ściany z wykończeniem i robocizną
    napisz na ścianę 1W trzeba wydać 120zł materiał + 20zł robocizna + 20zł system + 40 zł tynki
    wtedy każdy kto będzie chciał pójdzie sobie do hurtowni budowlanej i sprawdzi jak porównywalnie to jest dla 2W
    Jak na razie z całego Twojego postu jedynie to odnosi się do tego co napisałem. Ściana 1w jest droższa to fakt. Pytanie o ile i jakie materiały zastosujesz w ścianie 2w. Na pewno te najtańsze ?. System o którym piszesz to nadproża? U mnie to ok 13 zł za m2. Klej do bloczków jest w cenie. Różnica w cenie do zaakceptowania dla mnie przy domku ze ścianami zewnętrznymi 150m2 to około 5 tyś. Oczywiście tej wysokości różnica zakłada użycie do budowy ściany 2w najtańszych dostępnych materiałów.

    Co do wytrzymałości to bez przesady, nie twórzmy mitów. Palcem dziurę? Robocop jesteś ?

    Pozostaje cała reszta o której już pisałem więc jak na razie dalej uważam że 1w to lepszy wybór.

    Jeszcze jedno; powoływanie się na producentów styropianu to trochę chybiony pomysł. Może przytoczymy dla równowagi wypowiedzi producentów BK? Tam też są wykresy, powoływanie się na instytuty itp.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Cytat Napisał daggulka
    no ale o co kaman ...?
    że miękki jest?
    a czemu to przeszkadza?
    ee tam, ja nie uważam że on zły tylko że miększy , i dziury zbyt łatwo sie robi .

    pzdr
    no ale po co Ty chcesz robić te dziury?
    a poza tym przeca na to i tak tynk przyjdzie ... więc jak czymś dupniesz to se dziurę w tynku zrobisz ino jeśli jest gipsowy ... bo w c-w to musiałbyś nieźle dupnąć coby dziurę zrobić ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie




    Mpoplaw - jakos tak sobie Ciebie wyobraziłem...

    W sensie ze jak pojawia się temat sciany 1W to Ty ruszasz na krucjatę...
    Odpuść trochę...
    Każdy buduje jak mu pasi.. Każdy racjonalizuje swoje wybory (nwet tak nieracjonalne jak ściana 1W )
    I jest pięknie!
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ale coś Ty ... niech se nie odpuszcza ... a po południu przysiądę i poszukam na forum konkretów ile kto spala groszku w standardowych dwuwarstwówkach i standardowych jednowarstwówkach .... zobaczymy wtedy na konkretach co i jak ...
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    michalszuwart
    tak czytam te Twoje "przemyślenia"
    i ręce mi mdleją
    dziwne rzeczy wyczytujesz, a już na pewno wybiórczo,
    szkoda tylko, że głupoty zapamiętujesz

    mpoplaw
    właśnie chodzi mi o %, nie o to, ile tego jest
    skoro w wyżyłowanej chałupie to ma taki udził, to nie można pokusić się o jego zmniejszenie?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon

    Mpoplaw - jakos tak sobie Ciebie wyobraziłem...
    W sensie ze jak pojawia się temat sciany 1W to Ty ruszasz na krucjatę...
    (tylko tyle, bo miało być już "bez odbioru". A korci mnie niemiłosiernie ....)

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Jeżeli ściana 1w jest 100% zimniejsza jak piszesz to jest to poważny argument przeciw. Nijak się to ma do tego co deklarują producenci BK. Pytanie tylko co to znaczy 100% zimniejsza? Nie wynika to z właściwości BK więc z czego?

    Pozostaje cała reszta argumentów za 1w ktorych jakoś nikt nie zauważa! Dla mnie fakt że będę raz mniej (ocieplenie) przeżywał stres związany z postawieniem i wykończeniem ściany jak równiez z wyborem i dostawą materiałów na nią oraz wyborem ekipy jest bardzo ważny.
    Przy okazji, nie sprzedaję i nie lobbuję za 1w. Muszę się na coś zdecydować. Napisałem już co biorę pod uwagę. Jeżeli okaże się że plusów 1w jest mniej niż minusów to zmienię preferencje. Nie piszcie proszę że to już było. Znalezienie i poskładanie tego wszystkiego do kupy jest praktycznie niemożliwe a już wyciągnięcie jakichś sensownych wniosków tym bardziej .
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    odgrzebałam zamierzchłe wewontki .... dla autora:
    http://forum.muratordom.pl/sciana-je...jednowarstwowa

    http://forum.muratordom.pl/jaka-scia...e%20ekogroszku


    z mojej strony koniec tematu ... jak przeglądam tematy o jednowarstwówkach to się wiecznie żrę z mpoplaw ... zawsze daje się podpuścić ... ale mi się znudziło .... fakty przytoczyłam ... swoje przemyślenia napisałam ...
    finito ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Idąc tropem ścian 2w wygląda na to że stosowanie pustaków, bloczków czy cegieł jest również swojego rodzaju marnotrawstwem. Część wewnętrzna nośna powinna być zbudowana z jak najmocniejszego materiału o jak najmniejszej dopuszczalnej grubości. Takim materiałem jest np. beton.

    Najbardziej racjonalnym więc wyborem byłaby ściana ze zbrojonego betonu o grubości ok 10 cm (lub jak w przypadku ścian prefabrykowanych nawet 5 cm plus filary) obłożona min 20 cm styro.
    Cenowo to przy powierzchni ścian zewnętrznych 150 m2 (mój przyszły dom)
    beton: 15 m3 czyli 3 tyś, zbrojenie niech będzie też 3 tyś (chyba się wiele nie pomyliłem ), robota 20 zł m2 (chyba można przyjąć tyle) czyli 3 tyś, styro 20 cm 3 tyś, robota za ocieplenie niech będzie też 20 zł m2 czyli kolejne 3 tyś, tynki 20 zł m2 czyli jeszcze 3 tyś. Razem: 18 tyś i ciepła i super-mocna ściana. Hurra!!!
    Już wiem z czego zbuduję dom! Tylko dlaczego tak nikt nie robi ?

    Dzięki Daggulka. Powtarza się to wszystko, ale tak to juz jest .
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Już wiem z czego zbuduję dom! Tylko dlaczego tak nikt nie robi ?
    Choć wypowiedź lekko sarkastyczna to w swym sarkażmie masz całkowitą rację.
    Nie buduje sie tak domów jednorodzinnych z jednego powodu. Koszt. Nie policzyłeś kosztu wynajmu prefosjonalnych deskowań ani braku umiejętności złożenia do kupy takich deskowań przez przeciętna ekipę.
    Rozwiązaniem podobnym co do idei jest system praefa. Cenowo też masakra.
    Choć pewnie tańsza niz ściana 1W
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Cytat Napisał perm
    Już wiem z czego zbuduję dom! Tylko dlaczego tak nikt nie robi ?
    Choć wypowiedź lekko sarkastyczna to w swym sarkażmie masz całkowitą rację.
    Nie buduje sie tak domów jednorodzinnych z jednego powodu. Koszt. Nie policzyłeś kosztu wynajmu prefosjonalnych deskowań ani braku umiejętności złożenia do kupy takich deskowań przez przeciętna ekipę.
    Rozwiązaniem podobnym co do idei jest system praefa. Cenowo też masakra.
    Choć pewnie tańsza niz ściana 1W
    Mimo wszystko myślę że cena to nie jedyny powód. Nikt nie oferuje podobnych rozwiązań dla budownictwa jednorodzinnego. Robienie takich ścian na budowie chyba rzeczywiście ze względu na koszty szalunków nie jest najszczęśliwszym pomysłem chociaż gdyby ktoś się wyspecjalizował?
    Można jednak wyobrazić sobie robienie ścian gotowych tak jak kiedyś w fabrykach domów robiono elementy dla budownictwa wielorodzinnego. Zamiawiasz ściany, w zakladzie na stole wibracyjnym wg projektu wykonują, przywożą gotowe, składają we dwa dni, jak chcesz to zamawiasz z tynkiem i elementami do mocowania ocieplenia. Mogły to być też panele betonowe łączone w ścianę, złącza zalewane. Szybko tanio i łatwo. Nie ma takich na rynku. Jest coś podobnego ale ocieplenie od wewnątrz, strop w związku z tym drewniany i zamawia się cały dom.
    Nie bardzo wiem w czym problem, ale chyba po prostu nie jest to zbyt opłacalne. Planowałem zrobić w swoim przyszłym domu strop filigran, nie ma wad terrivy, nie potrzebuje szalunków tak jak monolit a ma wszystkie jego zalety. W Szczecinie i okolicy nikt takich nie produkuje. Co za czort?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Zamiawiasz ściany, w zakladzie na stole wibracyjnym wg projektu wykonują, przywożą gotowe, składają we dwa dni, jak chcesz to zamawiasz z tynkiem i elementami do mocowania ocieplenia. Mogły to być też panele betonowe łączone w ścianę, złącza zalewane. Szybko tanio i łatwo.

    Jest. Napisałem powyżej - nazywa sie Prefa. Szybko, łatwo ale nie tanio.

    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem w czym problem, ale chyba po prostu nie jest to zbyt opłacalne. Planowałem zrobić w swoim przyszłym domu strop filigran, nie ma wad terrivy, nie potrzebuje szalunków tak jak monolit a ma wszystkie jego zalety.
    Filigran - szukałem ze dwa miesiące. Nie doszukawszy się (oferowano mi minmum 700 m2) zrezygnowałem i mam Terivę.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Jest. Napisałem powyżej - nazywa sie Prefa. Szybko, łatwo ale nie tanio.
    No nie jest to to samo. Keramzyt zamiast betonu. Stąd pewnie też i cena. Ściana min 175 mm. Dwa razy więcej niż z betonu.
    Kurcze, na taką betonową ścianę przywiezioną gotową lub w formie paneli do łączenia pewnie bym się skusił. Budowlańcy nie mieliby co zepsuć .
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Mimo wszystko myślę że cena to nie jedyny powód.......
    myslę, że jedyny, chyba, że wprowadzi się system i będzie on stosowany
    byl swego czasu na forum wykonawca, który stosował metodę "poligonową" - poszukaj
    W Szczecinie i okolicy nikt takich nie produkuje. Co za czort?
    nikt? raczej za słabo szukasz
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Właśnie!
    Przestrzalski? Jakoś tak.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony