dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Kładzenie gresu

    Temat oklepany, ale nie udało mi się znaleźć konkretnych odpowiedzi - a o takie proszę

    Będę kładł gres 60x30 cm na pojedynczej warstwie inpregnowanych płyt g-k.
    Pytania mam takie:

    - który klej lepiej zastosować CM12 czy CM17 - czy są między nimi duże różnice?
    - jaki dać grzebień - w charakterystykach w/w klejów podają 10-12mm - nie za dużo to na płaskie podłoże?
    - czy muszę spoinować płyty w miejscach, które następnie przykryję płytkami?

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    -CM 17
    -10mm
    -nie zaszkodzi
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    CM 16 jest tańszy od 17 i równie elastyczny
    ale płyty GK na podłodze pod gresem ? dlaczego ?
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Przecież nie pisał ze na podłodze

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78
    Przecież nie pisał ze na podłodze
    sorry ...... zmęczony jestem
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  6. #6

    Domyślnie

    powinno sie kłasć na podwójną płytę, Jak ci się sciana wypaczy to bedziesz na drugi dzień sprawdzał z niedowierzaniem poziomicą po scianach wspominając, ze wczoraj, jak wychodziłes to było wszystko dobrze. Nie musisz spoinować płyt typowym gipsem, wystarczy ze zajedziesz to klejem. Piszecie o kleju ceresita. Robiłem ostatnio jakims z nową formułą - przy wysypywaniu z worka sie nie kurzy i faktycznie. Super sprawa . Róznice miedzy cm12 a cm17 to moc i elastycznosc kleju. Do takich formatów zdecydowanie cm17 . Mozesz użyc grzebienia 8mm ale na płytce zrób "podszewkę" z kleju.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Oczywiście można położyć na grzebień 8mm a nawet lepiej jest układać pod warunkiem ze ściana i płytka są idealnie prosta z doświadczenia wiem ze płytki prostokątne często nie mają płaszczyzny tzw. zwłaszcza te większe wymiary, kiedyś trafiły mi się płytki 60na30które miały odchyłki od płaszczyzny 1cm gdybym je położyl na grzebień 8mm to klej byłby tylko na krawędziach tak więc trzeba sprawdzić wcześniej płytki jeśli krzywe to trzeba większy grzebień i układanie w cegiełke wtedy też odpada.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał batko lenin
    -nie zaszkodzi
    Tyle to wiem Ale czy jest sens?

    Cytat Napisał Rezi
    CM 16 jest tańszy od 17 i równie elastyczny
    Jakoś C16 przeoczyłem - czy rzeczywiście nada się równie dobrze jak CM17? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
    Rezi znalazłem ze 100 000 postów w których proponujesz CM16 zamiast CM17 - czy oprócz ceny znasz jakieś zalety tej zaprawy?

    Cytat Napisał siggi&alka
    powinno sie kłasć na podwójną płytę (..)
    Niestety podwójne płyty to u mnie sprawa mocno problematyczna bo jak dam to nie wejdzie mi wanna Planuje płyty dobrze przykleić (czyli gęsto a może nawet na całej powierzchni) - może to coś da? Bardziej martwi mnie możliwość odwarstwienia płyty - czytałem gdzieś, że G-K wytrzymuje 15kg/m a mój gres to 19 kg/m. Czy to może być problem?

    Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał misha81
    Cytat Napisał batko lenin
    -nie zaszkodzi
    Tyle to wiem Ale czy jest sens?

    Cytat Napisał Rezi
    CM 16 jest tańszy od 17 i równie elastyczny
    Jakoś C16 przeoczyłem - czy rzeczywiście nada się równie dobrze jak CM17? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
    Rezi znalazłem ze 100 000 postów w których proponujesz CM16 zamiast CM17 - czy oprócz ceny znasz jakieś zalety tej zaprawy?

    Cytat Napisał siggi&alka
    powinno sie kłasć na podwójną płytę (..)
    Niestety podwójne płyty to u mnie sprawa mocno problematyczna bo jak dam to nie wejdzie mi wanna Planuje płyty dobrze przykleić (czyli gęsto a może nawet na całej powierzchni) - może to coś da? Bardziej martwi mnie możliwość odwarstwienia płyty - czytałem gdzieś, że G-K wytrzymuje 15kg/m a mój gres to 19 kg/m. Czy to może być problem?

    Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    Jak najbardziej jest sens... Twoje posty trącą laikiem, więc jeżeli chcesz uniknąć kłopotów, zatrudnij lepiej glazurnika (oby dobrego...) Tak czy siak, życzę powodzenia
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  10. #10

    Domyślnie

    misha 81. czyli kleisz płyte na scianę? myslałem ze mowa o stelazu. Jak dajesz płyty na klej to jasne ze pojedynczo

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał batko lenin

    Jak najbardziej jest sens... Twoje posty trącą laikiem, więc jeżeli chcesz uniknąć kłopotów, zatrudnij lepiej glazurnika (oby dobrego...) Tak czy siak, życzę powodzenia
    Jestem laikiem i po to pytam na forum, żeby przynajmniej w teorii przestać nim być... Test praktyczny już wkrótce - zobaczymy jak wyjdzie. Dzieki za życzenia

    Bardzo proszę o pomoc w wyborze między CM16 a CM17. Niestety w informacjiach dostępnych na stronie producenta ciężko znaleźć jakieś konkretne różnice.

    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Ojej, zadzwoń może na Infolinię
    jednego czego potrzebujesz to dobrego kleju elastycznego z certyfikatem C2 TE. Taki certyfikat ma Sopro FF 450 i kosztuje 49zł za worek 25kg.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał siggi&alka
    Ojej, zadzwoń może na Infolinię
    jednego czego potrzebujesz to dobrego kleju elastycznego z certyfikatem C2 TE. Taki certyfikat ma Sopro FF 450 i kosztuje 49zł za worek 25kg.
    Ok dzieki. CM16 też ma ten certyfikat i cena bardzo podobna. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony