dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Schody wejściowe z kostki brukowej, a ocieplenie styropianem

    Witam,

    Jesteśmy na etapie ocieplenia budynku. Ściana dwu warstwowa: Porotherm 24 + 15 styropianu. Planujemy zrobić schody wejściowe do domu z kostki brukowej. Jak połączyć kostkę z ścianą przy wejściu żeby uniknąć mostka cieplnego? Macie jakieś patenty? Drzwi wejściowe i ich próg licują się z porothermem.

    Pozdr,
    Mariusz
    --
    Mariusz-net

  2. #2

    Domyślnie

    podtrzynuje, tylko zamiast kostki polbruk...

  3. #3

    Domyślnie

    Pomiędzy schodami a ścianą musi być dylatacja np ze styropianu. Jak położysz styropian ekstrudowany (twardy) to możesz o niego oprzeć kostkę lub wpierw obrzeże a potem kostkę - jak Ci pasuje.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Witam

    Mam do wykonania schody wejściowe z kostki i w związku z tym parę pytań. Ale najpierw zdjęcie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141102_145430.jpg
Wyświetleń:	1978
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	287113

    Patrząc od zewnątrz: ytong 8cm, styrodur 3cm i dopiero wylewka. Próg opiera na się częściowo na ytongu i częściowo na styrodurze.

    Kostką muszę jakoś podejść do progu. Pytanie: czy kostka, a pod nią podsypka może opierać się na widocznym styropianie elewacyjnym (grafit, gr. 20cm)?
    jeden wykonawca twierdzi, że tak i nic nie siądzie ponieważ pod cokołem też będzie ubita podsypka. Ja natomiast mam wątpliwości i zastanawiam się nad tym.
    Należy dodać, że styropian elewacyjny opiera się na styropianie ocieplającym fundament (gr. 5 cm hydrostop) jakieś 25 cm poniżej widocznego "progu", dalej elewacyjny schodzi w dół i przykrywa ten hydrostop na jakieś 15 cm w dół.

    Tak to było przed wykonaniem elewacji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140630_191437.jpg
Wyświetleń:	1612
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	287116

    Ytong został później tak wmurowany, że zlicował się z zewnętrzną płaszczyzną muru.


    Sprawa pilna ponieważ w środę wchodzi ekipa robić schody i muszę być merytorycznie przygotowany na "rewelacje" wykonawców
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anabol18

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Pawłowice
    Kod pocztowy
    43-251
    Posty
    26

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141102_145430.jpg
Wyświetleń:	404
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	309573

    Czy ktoś pomoże rozwiązać problem ? Tak Jak Kolega na dodanym zdjęciu mam zakończone drzwi wejściowe i tarasowe .... chciałbym wykończyć je kostką .Czy muszę usunąć styropian elewacyjny i dać styro XPS? jak wyjść z izolacją



    mirek118 jak Tobie rozwiązali ten problem ?
    Ostatnio edytowane przez Anabol18 ; 22-03-2015 o 08:29

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Mam ten sam "problem" też się zastanawiam jak to pokonać

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anabol18 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141102_145430.jpg
Wyświetleń:	404
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	309573

    Czy ktoś pomoże rozwiązać problem ? Tak Jak Kolega na dodanym zdjęciu mam zakończone drzwi wejściowe i tarasowe .... chciałbym wykończyć je kostką .Czy muszę usunąć styropian elewacyjny i dać styro XPS? jak wyjść z izolacją



    mirek118 jak Tobie rozwiązali ten problem ?
    Ja rozwiązałem to następująco. Na widoczny na zdjęciu stopień ekipa wylała parę centymetrów betonu zazbrojonego drutem. U mnie było to tak, że mniej więcej połowa szerokości tego stopnia to mur, a druga połowa to doklejony styropian, także ta wylewka nie jest na samym styropianie, ale opiera się po części na murku. Później całość odizolowałem folią kubełkową (jak na zdjęciu poniżej). Zasypka piachem ubijanym na bieżąco i na to kostka. Jest już tak parę miesięcy i nic się nie dzieje.
    Szczelinę pomiędzy kostką, a elewacją zamierzam wypełnić sznurem dylatacyjnym np. firmy Mapei. Średnicę sznura dobiera się do wielkości szczeliny tzn. trochę większy musi być ten sznur. Po wciśnięciu można to jeszcze uzupełnić jakąś masą (elastomerową bodajże) i/lub wykończyć jakąś listwą przyścienną.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141107_155645.jpg
Wyświetleń:	2017
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	309730
    Dom z podd. użytk.+piwnica+podw. garaż.OZC by Asolt 5,75kW dla temp. oblicz. -18*C na zewn. i 22*C wewn.,EAH = 41,8 kWh/m2*rok.4 osoby.Okna MS Line 3 szyby Uw=0,62-0,93+3 Fakro 3 szyby. Skosy 30cm wełny λ=0,035,sufit 30-45cm.Styro 20 cm λ=0,031. 100% podłogówka+2 drab. w łazienkach. Pow podłóg w części mieszk. 165m2, pow. piwnicy 55m2, pow. garażu 55m2. Kubat. grzana 510m3.Garaż nie ogrzew. PCi GW 8,3kW by Wihi z DZ poz.-pion., Galmet Maxi 300l. WM Onyx 550+GGWC 4,5kW.Strefa II/III

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samuel76

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-652
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kolego mirek118 i inni mogłeś ten próg zbrojony wylać z perlitobetonu od dylatacji wylewki w pomieszczeniu pod progiem aż na zewnątrz do tej twojej folii kubełkowej. Oczywiście w ramach walki z mostkami cieplnymi. Ja właśnie jestem na etapie montau drzwi zewnętrznych i wszystkie progi tak robię .Tak ma np. fotohobby

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał samuel76 Zobacz post
    Kolego mirek118 i inni mogłeś ten próg zbrojony wylać z perlitobetonu od dylatacji wylewki w pomieszczeniu pod progiem aż na zewnątrz do tej twojej folii kubełkowej. Oczywiście w ramach walki z mostkami cieplnymi. Ja właśnie jestem na etapie montau drzwi zewnętrznych i wszystkie progi tak robię .Tak ma np. fotohobby
    Od strony zewnątrznej najpierw jest ytong. Później 3cm styroduru i dopiero wylewka w środku domu. Próg drzwi częściowo opiera się na styrodurze a częściowo na ytongu takze nie jest tak źle. Sam próg jest niby z tych ciepłych i dodatkowo wypelnilem go pianką

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony