dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 272
  1. #41

    Domyślnie

    Swiete slowa maysee oj swieta.
    W dodatku raczej nikt do nie deportowal, a tylko nie zostal wpuszczony, a to chyba jest roznica.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee
    A co do drugiego watku w temacie. To pytam sie czy Karpiel-Bulecka z choinki sie urwal? Przeciez to historia stara jak swiat --> masz wize turystyczna to nie wjedziesz zarabiac! (chyba, ze sie od razu wbijasz na Jackowo albo inny Greenpoint). Co on sie tak rzucal?
    A skąd pretensje? oni nie zgłaszali i nawet nie chcieli interwencji konsula.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    W artykule przytoczonym przez retro podane są wyniki badań, które świadczą o tym, że nie poświęcamy. Dlatego mnie wkurza, jak sie szuka winy w dziecku, a nie w starym zboku (tu mówię ogólnie o "klentach" tych dzieci) albo rodzicach.
    Będę niegrzeczny, ale to tylko dla przykładu.
    Ciekawy jestem co byś powiedziała, gdyby się okazało, że zwabionym klientem jest: Twój ojciec, lub mąż, lub syn. Z całym szacunkiem dla tych osób, nie chcę ich obrażać, dałem to tylko przykładowo.
    I kto wtedy by był winien?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    A skąd pretensje? oni nie zgłaszali i nawet nie chcieli interwencji konsula.
    Slyszalem wypowiedz Buleczki w PR1 mowil cos o hanbie i ze jak tak mozna robic i ze to zenujace. Niby goral a nie wie jak przechytrzyc Jankesow.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał amalfi
    W artykule przytoczonym przez retro podane są wyniki badań, które świadczą o tym, że nie poświęcamy. Dlatego mnie wkurza, jak sie szuka winy w dziecku, a nie w starym zboku (tu mówię ogólnie o "klentach" tych dzieci) albo rodzicach.
    Będę niegrzeczny, ale to tylko dla przykładu.
    Ciekawy jestem co byś powiedziała, gdyby się okazało, że zwabionym klientem jest: Twój ojciec, lub mąż, lub syn. Z całym szacunkiem dla tych osób, nie chcę ich obrażać, dałem to tylko przykładowo.
    I kto wtedy by był winien?
    Rozumiem, że dla przykładu
    Syna nie mam (mam 13letnią córkę ) Gdyby mój mąż, ojciec albo brat zrobili coś takiego, nie chciała bym ich znać!!!
    Na pewno nie powiedziała bym, że małolata go/ich sprowokowała. Bez przesady.
    Chyba bym łeb ukręciła.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał amalfi
    W artykule przytoczonym przez retro podane są wyniki badań, które świadczą o tym, że nie poświęcamy. Dlatego mnie wkurza, jak sie szuka winy w dziecku, a nie w starym zboku (tu mówię ogólnie o "klentach" tych dzieci) albo rodzicach.
    Będę niegrzeczny, ale to tylko dla przykładu.
    Ciekawy jestem co byś powiedziała, gdyby się okazało, że zwabionym klientem jest: Twój ojciec, lub mąż, lub syn. Z całym szacunkiem dla tych osób, nie chcę ich obrażać, dałem to tylko przykładowo.
    I kto wtedy by był winien?
    Rozumiem, że dla przykładu
    Syna nie mam (mam 13letnią córkę ) Gdyby mój mąż, ojciec albo brat zrobili coś takiego, nie chciała bym ich znać!!!
    Na pewno nie powiedziała bym, że małolata go/ich sprowokowała. Bez przesady.
    Chyba bym łeb ukręciła.
    Dla mnie jednak jest duża róznica między takim, który przymila się do dzieci, próbuje zdobyć ich zaufanie (lub wykorzystuje zależność służbową: nauczyciel, trener, katecheta lub inne), a potem wykorzystuje, a takim, który osłabiony przez zabiegi "galerianek" da se zrobić loda.
    Uważam, że te sytuacje sa nieporównywalne. I o ile pierwszy to pedofil, to w stosunku do drugiego próbowałbym jednak znaleźć inne okreslenie.
    Co nie znaczy, że podoba mi się korzystanie z usług galerianek i jestem gotów rozgrzeszać korzystających.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał amalfi
    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał amalfi
    W artykule przytoczonym przez retro podane są wyniki badań, które świadczą o tym, że nie poświęcamy. Dlatego mnie wkurza, jak sie szuka winy w dziecku, a nie w starym zboku (tu mówię ogólnie o "klentach" tych dzieci) albo rodzicach.
    Będę niegrzeczny, ale to tylko dla przykładu.
    Ciekawy jestem co byś powiedziała, gdyby się okazało, że zwabionym klientem jest: Twój ojciec, lub mąż, lub syn. Z całym szacunkiem dla tych osób, nie chcę ich obrażać, dałem to tylko przykładowo.
    I kto wtedy by był winien?
    Rozumiem, że dla przykładu
    Syna nie mam (mam 13letnią córkę ) Gdyby mój mąż, ojciec albo brat zrobili coś takiego, nie chciała bym ich znać!!!
    Na pewno nie powiedziała bym, że małolata go/ich sprowokowała. Bez przesady.
    Chyba bym łeb ukręciła.
    Dla mnie jednak jest duża róznica między takim, który przymila się do dzieci, próbuje zdobyć ich zaufanie (lub wykorzystuje zależność służbową: nauczyciel, trener, katecheta lub inne), a potem wykorzystuje, a takim, który osłabiony przez zabiegi "galerianek" da se zrobić loda.
    Uważam, że te sytuacje sa nieporównywalne. I o ile pierwszy to pedofil, to w stosunku do drugiego próbowałbym jednak znaleźć inne okreslenie.
    Co nie znaczy, że podoba mi się korzystanie z usług galerianek i jestem gotów rozgrzeszać korzystających.
    Ależ "wynaleziono" inne określenia: Hebefilia lub Efebofilia na ten przykład.

    Co do galerianek. Zjawisko staje się masowe. Za chwilę będzie mowa o innym, marginalnym. Dotyczy (jak to napisać) galerianków? Chodzi o chłopców. Również sie zdarzają i miałam okazję kilka razy spotkać i być zaczepioną (moje znajome również). Zjawisko jest marginalne, bo być może kobiety są inne w tej kwestii i nie ulegają tak szybko urokowi, nie mają organu zastępczego, w zwiazku z czym muszą używać mózgu, albo im trudniej tak w samochodzie Sorry, nie mogłam sie powstrzymać, ostatnie zdanie, to żart oczywiście.

  8. #48

    Domyślnie

    .

    Polanski ma sie s t a w ic przed sadem - i moze przedstawic swoje racje.

    Nikt mu tego nie zabrania - to do amatarow - obroncow Polanskiego.


    Jesli masz nakaz stawienia sie przed sadem w Stanach to ci nie odpuszcza do

    samej smierci - masz sie stawic i juz. Polanskiego to tez dotyczy - jesli

    myslal inaczej to sie pomylil.


    Polanski - bohater ze spalonego teatru - u c i e k l zeby nie stawic sie w sadzie . .



    Pedofilie to powinno sie karac obcieciem jaj przy samej glowie.

    .
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee
    A co do drugiego watku w temacie. To pytam sie czy Karpiel-Bulecka z choinki sie urwal? Przeciez to historia stara jak swiat --> masz wize turystyczna to nie wjedziesz zarabiac! (chyba, ze sie od razu wbijasz na Jackowo albo inny Greenpoint). Co on sie tak rzucal?
    Greenpoint i Williamsburg to sa teraz kultowe i drogie dzielnice - filmowcow, aktorek, aktorow, swiata muzycznego i studentow NYU

    Czas przeskoczyc w nowe stulecie - czasy sie nieco zmienily

    Film Julia & Julia byl wlasnie krecony na obrzezach Greenpointu w LIC czyli Long Island City
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Zadziwia mnie z jaką łatwością Polacy ferują wyroki na innych. Przeczytają 3 linijki w gazecie i już wiedzą
    W tym akurat konkretnym wypadku sam się przyznał. To po pierwsze. Po drugie areszt to jeszcze nie kara a jedynie środek nadzoru. Rozprawa, osąd, wyrok i ewentualna kara dopiero będzie. Mnie również wkurza, że polscy politycy chcieliby, aby się mimo wszystko nie odbył. W imię czego?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    Co do galerianek. Zjawisko staje się masowe. Za chwilę będzie mowa o innym, marginalnym. Dotyczy (jak to napisać) galerianków? Chodzi o chłopców. Również sie zdarzają i miałam okazję kilka razy spotkać i być zaczepioną (moje znajome również). Zjawisko jest marginalne, bo być może kobiety są inne w tej kwestii i nie ulegają tak szybko urokowi
    No wiesz. Są jeszcze mężczyźni o tak zwanej odmiennej orientacji.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Po drugie areszt to jeszcze nie kara a jedynie środek nadzoru. Rozprawa, osąd, wyrok i ewentualna kara dopiero będzie.
    To teoria. Byłaby prawdą, gdyby nie rewelacyjne tempo naszego wymiaru sprawiedliwości. Dwa lata w areszcie... Ale to jest OT dyskusji w tym wątku.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    To jest waśnie to. Wyrokowanie na podstawie emocji.
    emocji ? jakich emocji ? przeciez sie przyznał do wszystkiego -to są fakty
    Cytat Napisał retrofood
    1. Nie "mimo dorobku" bo go wtedy nie miał. Dorobek filmowy osiagnął "po"
    do 78 roku mial bardzo bogaty dorobek 1976: Lokator (Locataire, Le)
    1974: Chinatown
    1972: Co? (What?)
    1971: Tragedia Makbeta (Tragedy of Macbeth, The)
    1971: Bateau sur l'herbe, Le
    1970: Dzień na plaży (Day at the Beach, A)
    1968: Dziecko Rosemary (Rosemary's Baby)
    1968: Fille d'en face, La
    1967: Nieustraszeni pogromcy wampirów (Fearless Vampire Killers, The)
    1966: Matnia (Cul-de-sac)
    1965: Wstręt (Repulsion)
    1964: Czy lubicie kobiety? (Aimez-vous les femmes?)
    1964: Najpiękniejsze oszustwa świata (Plus belles escroqueries du monde, Les)
    1962: Nóż w wodzie
    1962: Ssaki
    1961: Gruby i chudy (Gros et le maigre, Le)
    1959: Gdy spadają anioły
    1959: Lampa
    1958: Dwaj ludzie z szafą
    1957: Morderstwo
    1957: Uśmiech zębiczny
    1957: Rozbijemy zabawę
    1955: Zaczarowany rower
    1955: Rower

    Cytat Napisał retrofood
    2. Nie "ohydne rzeczy z dziewczynkami", tylko raz z jedną dziewczynką i w dodatku nie ma pewności, czy wiedział, że to dziewczynka.
    watpię w to tłumaczenie i skoro znał ją wcześniej musial wiedziec ,ze to dziecko .....

    Cytat Napisał retrofood
    Czy naprawdę dla Ciebie (i wielu innych) nie ma różnicy jak piszecie?.
    ja pisze tak jak czuje ....a czuje oburzenie ,że stary facet poszedł na całość z dzieckiem ,opowiadał o tym ,a potem zwiał bo sie przestraszył odpowiedzialności

    Cytat Napisał retrofood
    Dlatego nie mogę sobie pozwolić na bezrefleksyjne oskarżenia kogoś na podstawie emocji i wyobraźni mamusi, zatroskanej o swoją dorastającą córkę.
    z jednej strony oskarżenie mamusi a z drugiej przyznanie sie do czynu Polanskiego .....więc po co usprawiedliwiać i bronić zło ? Jackson nigdy sie nie przyznawał do pedofilii wiec to zupełnie inna sprawa. A Polanski jak jest niewinny (!) to znajdzie sprawiedliwośc w sądzie ....ale nie pogodze sie z krzywdzeniem dzieci ,nawet jeśli jest ich pozwolenie .To dorośli maja wyobraźnie i rozwinięte poczucie dobra lub zła wiec jeśli jest okazja to sie nie kradnie ,nie zabija i nie wykorzystuje dzieci .

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee
    A co do drugiego watku w temacie. To pytam sie czy Karpiel-Bulecka z choinki sie urwal? Przeciez to historia stara jak swiat --> masz wize turystyczna to nie wjedziesz zarabiac! (chyba, ze sie od razu wbijasz na Jackowo albo inny Greenpoint). Co on sie tak rzucal?
    we wczorajszym programie TVN Zakopawer wyjasnial te sytuacje .....cała winą obarczył Organizatora koncertów ....tłumaczył ,ze to Organizatorzy załatwiaja wszystkie sprawy formalne ,wizy i pzwolenia i na zapytanie czy wszystko załatwione usłyszeli ,że wszystko ok.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Dla mnie jednak jest duża róznica między takim, który przymila się do dzieci, próbuje zdobyć ich zaufanie (lub wykorzystuje zależność służbową: nauczyciel, trener, katecheta lub inne), a potem wykorzystuje, a takim, który osłabiony przez zabiegi "galerianek" da se zrobić loda.
    Uważam, że te sytuacje sa nieporównywalne. I o ile pierwszy to pedofil, to w stosunku do drugiego próbowałbym jednak znaleźć inne okreslenie.
    Co nie znaczy, że podoba mi się korzystanie z usług galerianek i jestem gotów rozgrzeszać korzystających.
    Na ważną rzecz Retrofood zwrócił uwagę. Pierwszy jest bez wątpienia pedofilem. Niezależnie, czy się przymila, zaprasza na kino (jako ok. 13-latek spotkałem się z takimi zaproszeniami, na szczęście bez kontynuacji), czy wykorzystuje zależność służbową.
    Za to ten, co skorzystał z usług galerianek faktycznie może nie zdawać sobie sprawy z tego, że galerianka jest nieletnia i wtedy nie ma podstaw do zarzucania mu pedofilii. Ale może być o nią oskarżony. I, jeśli do tego dojdzie, a tabloidy podchwycą, przylgnie łatka pedofila. Może sąd uzna, że dziewczyna była rozwinięta wystarczająco, aby nie zdawał sobie sprawy...

    Rozbieżność między rozwojem fizycznym (młoda, ale już dojrzała kobieta), a rozwojem emocjonalnym (nastolatka, bardzo dziecinna). Granica pedofilii jest ustalona przez prawo, liczby się w latach od urodzenia, a nie od wykształcenia, stopnia wykształcenia narządów, daty pierwszej miesiączki itp. W celach czysto filozoficznych możemy sobie definiować pedofilie jako "z dziećmi, bo to dzieci są atrakcyjne", ale funkcjonujemy w systemie prawnym, i nawet jeśli bohaterka wydarzeń była rozwiniętą 13-latką, więc współżycie z nią było współżyciem z w pełni rozwiniętą kobietą, to z prawnego punktu widzenia była 13-latką, dzieckiem.
    Jej ówczesny stopień rozwoju może być okolicznością łagodzącą. Ale nic więcej.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Zdjęcie nagiej 10-letniej aktorki w galerii.
    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...To_magnes.html
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  17. #57

    Domyślnie

    Chyba stary cap zrobil to specjalnie bo nikt juz o nim nie pamieta - dorobek

    kiedys jakis mial , ale jak to w tym biznesie - wypadasz z rytmu i przestajesz sie

    liczyc - powstaja nowe, dobre filmy .


    Polanski wyglada gorzej niz stara torba po pieczarkach .


    A niech go powlocza troche po sadach na stare lata - jak glupi .


    Stary i glupi .

    Po tragicznej smieri Sharon i dziecka to powinien paciorki odmawiac i akcje

    charytatywne uskuteczniac a nie za 13 latki sie brac.

    Ma sie s t a w i c w sadzie jak kazdy obywatel - jest scigany nie za

    pedofilie bo wyroku nie bylo, tylko za to, ze n i e stawil sie na rozprawe.

    -
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Chyba stary cap zrobil to specjalnie bo nikt juz o nim nie pamieta - dorobek

    kiedys jakis mial , ale jak to w tym biznesie - wypadasz z rytmu i przestajesz sie

    liczyc - powstaja nowe, dobre filmy .


    Polanski wyglada gorzej niz stara torba po pieczarkach .


    A niech go powlocza troche po sadach na stare lata - jak glupi .


    Stary i glupi .
    Miernoty zawsze zamiast argumentów używają epitetów.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola_krzysiek
    Gdzie są zdjęcia z sesji Polańskiego? Czyżby wyglądała na nich "zbyt poważnie"?
    http://wyborcza.pl/5,75402,7097082,S...zdjeciowa.html
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  20. #60
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Życzę wam, drodzy najmądrzejsi Polacy, żebyście choć raz w życiu trafili do aresztu tymczasowego na Montelupich i czekali tam kilka lat jako "podejrzani" aż prokuratura zbierze przeciwko wam dowody. Będziecie mieli sporo czasu do myślenia.
    I pomyśleć, że takie bzdury mówi Najlepszy doradca Finansowo - Prawny

    Brzydziłem się Polańskim od zawsze - właśnie przez to co zrobił kiedyś. Nieważne czy ta dziewczyna sama włożyła człona tu i ówdzie czy sam postanowił sobie ulżyć. Ten facet mając ponad 40 lat w chwili zdarzenia powinien był myśleć o konsekwencjach a nie ciasnej szparce. Ile by filmów nie nakręcił dla mnie jest tchórzem uciekającym przed wymiarem sprawiedliwości. Choć to dziwne - jak tak lubi sex analny to powinien bez obaw iść do pierdla, tam by go chyba miał aż nadto ...

Strona 3 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony