dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie ekologia? olać to... Po co są projekty ekologiczne. Projekty domów ekologicznych...

    info z dzisiejszych "wydarzeń"( tv Polsat)
    dzieciaki z pod Olsztyńskiej szkoły przez 3 miesiące zebrały 500kg makulatury;
    cel zakup drzewek- na skupie dostały za to... 5zł
    Opinia dzieciaków- ekologia to tylko ideologia

    jako kontrast... Polska na nic nie wartą i nie wnoszącą konferencję na temat ekologi w Poznaniu (konferencja ONZ) wydała 90mln złotych...

    IMHO!
    Ekologia to nic nie znaczący bełkot marketingowy, to napychanie rynku "cud" technologiami, to tylko biznes...

    ekologia w czystej formie to... utopia....

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno nie dostały 5 zł jak już to 40zł. Makulatura jest po 8g w skupie. Są to śmieszne pieniądze ale uważam że warto uświadamiać młodych ludzi że trzeba dbać o tą ekologię. Błędem na pewno było że dzieci tą makulaturę sprzedały, bo niestety przy takiej cenie jaka dostały mogą dojść do wniosku ze nie warto. Za nich powinna zrobić to szkoła! Jak ja chodziłem do szkoły to w szkołach organizowało się co roku zbiórkę makulatury w całej szkole, a klasa która zebrała najwięcej dostawała jakiś tam dyplom nie pieniądze nawet mnie nie interesowało co szkołą z tą makulaturą zrobiła. A teraz to wszyscy wszystko na kasę przeliczają.
    Chyba lepiej żeby ta makulatura nawet za darmo była przekazywana do skupu niżeli by miała być wyrzucana wraz ze śmieciami. Dzieci nie są takie pazerne jak dorośli tylko telewizja rozdmuchuje takie akcje szukając sensacji, a kilka godzin później nadają znowu inny program w którym uświadamiają że warto dbać o ekologię.
    Ja sam osobiście za darmo kilka razy w roku wywrze całe dostawcze auto pudeł papierowych do skupu. Wole to robić niż je spalać, lub płacić za jej wywóz na wysypisko.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam....


    Tu akurat zgodzę się z geokart'em.... Szlak mnie trafia jak za każdym razem w urzędach trzeba tłumaczyć że się chce zrobić coś przydatnego ekologicznie. Po co, czemu, wszyscy się patrzą jak na wariata, który chce sobie zrobić np. oczyszczalnię hydrobotaniczną.... Wg mnie ekologia jest bardziej obecnie popularna wśród takich ludzi jak my.... a w telewizji kolejne "kadencje" tylko o tym mówią...a gminy traktują to jako zło konieczne. Żeby rzeczywiście zaczęło się coś dziać w Polsce potrzebny jest bat na urzędy... i przejrzyste procedury.
    Wykorzystanie unijnych pieniędzy na środowisko? - Winszuję tym co mieszkają w takiej gminie...
    Dzieci patrzą najprościej jak można i w swych prostych rozumkach wiedzą więcej niż się spodziewamy... że fajnie by to było.... ale na razie wg mnie to tylko w Erze...
    Moje przyszła gmina na pewno niedługo będzie miała we mnie częstego gościa - tylko czemu coś co w Telewizji jest tak ważne i dobre, jest tak ciężkie do osiągnięcia na wielu podwórkach.... nawet jak ktoś chce?

  4. #4

    Domyślnie

    @bladyy78

    Nie wiem skąd wziąłeś cenę: 8gr za kg...
    w reportażu wyraźnie podana była cena 1gr i to za karton a nie gazety!!!
    w dodatku był zrobiony wywiad z właścicielem skupu...
    "cenę skupu reguluje rynek, a obecnie ceny spadły do kwoty 1gr..."

    Kurcze my jesteśmy dorośli.. dostrzegamy odcienie szarości, ale co powiedzieć tym dzieciakom, że za 3 miesiące pracy na rzecz ekologii (kupno drzewek) poszło......

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie jest po 1 grosza ale w bielsku jest po 8, mniejsza zresztą czy jest po 8 czy po 1 bo to i tak są marne grosze. Ale Ekologi się nie powinno przeliczać na kasę. I tak tajniej mi wychodzi oddać ja za darmo bo tak robię niż płacić za wywóz na śmietnik. Tylko że takie akcje w szkołach powinny wspierać gminy, nie wierzę że nie mają środków na takie cele! I takie drzewka niezależnie ile jaka szkoła zbierze makulatury gmina powinna dawać szkole za darmo!!!
    A dzieci nie powinno interesować ile kasy dostana za to co, uzbierały bo to nie są lekcje ekonomi.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Na pewno nie dostały 5 zł jak już to 40zł. Makulatura jest po 8g w skupie. Są to śmieszne pieniądze ale uważam że warto uświadamiać młodych ludzi że trzeba dbać o tą ekologię. Błędem na pewno było że dzieci tą makulaturę sprzedały, bo niestety przy takiej cenie jaka dostały mogą dojść do wniosku ze nie warto. Za nich powinna zrobić to szkoła! Jak ja chodziłem do szkoły to w szkołach organizowało się co roku zbiórkę makulatury w całej szkole, a klasa która zebrała najwięcej dostawała jakiś tam dyplom nie pieniądze nawet mnie nie interesowało co szkołą z tą makulaturą zrobiła. A teraz to wszyscy wszystko na kasę przeliczają.
    Chyba lepiej żeby ta makulatura nawet za darmo była przekazywana do skupu niżeli by miała być wyrzucana wraz ze śmieciami. Dzieci nie są takie pazerne jak dorośli tylko telewizja rozdmuchuje takie akcje szukając sensacji, a kilka godzin później nadają znowu inny program w którym uświadamiają że warto dbać o ekologię.
    Ja sam osobiście za darmo kilka razy w roku wywrze całe dostawcze auto pudeł papierowych do skupu. Wole to robić niż je spalać, lub płacić za jej wywóz na wysypisko.
    W czasach socjaliuzmu realnego to może kogoś dyplomy cieszyły. Teraz dyplomem to dzieci sobie nosy podcierają. Wraz z wejściem kapitalizmu zmieniła się mentalność ludzi i teraz dzieci nie dają się nabrać na prostackie sztuczki, a za pracę chcą zasłużoną i uczciwą zapłatę. Głupie te dzieci by były jakby sie drugi raz dały na to nabrać...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broda79
    W czasach socjaliuzmu realnego to może kogoś dyplomy cieszyły. Teraz dyplomem to dzieci sobie nosy podcierają. Wraz z wejściem kapitalizmu zmieniła się mentalność ludzi i teraz dzieci nie dają się nabrać na prostackie sztuczki, a za pracę chcą zasłużoną i uczciwą zapłatę. Głupie te dzieci by były jakby sie drugi raz dały na to nabrać...
    Dały się nabrać? Może i tak ale tylko wtedy gdy im ktoś obiecał, że ekologia to biznes. Jeśli mamiono je pieniędzmi to niestety, ale błąd popełnili wychowawcy nikt inny. Nikt nigdy nie twierdził, że sortowanie odpadów natychmiast przenosi się na konkretną gotówkę, którą dostaje się do łapki. To nie idea jest bez sensu tylko jej realizacja w tym konkretnym przypadku była bez sensu. I każdy kto chce sobie takie rzeczy przeliczyć na krótkoterminowy zysk srodze się zawiedzie.

    To nie jest dla ludzi, których interesuje wyłącznie tu i teraz ale dla tych, którzy potrafią patrzeć szerzej i dalej. I na dodatek potrafią myśleć.

    Nie, nie jestem ekooszołomem, sama widzę, że niektórzy próbują wykorzystać chwytliwe hasła, żeby na tym zbić kapitał (różnoraki) i mnie to wkurza, ale negując wszystko w czambuł można z łatwością wylać dziecko z kąpielą.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  8. #8

    Domyślnie

    Chwilka moze podałem zły przykład. Mówię, że dzieci powinny dostać adekwatne do włożonej pracy wynagrdzenie tzn nie pieniążki, ale powinny zostać docenione. Chodzi mi o to, że na dyplomy to sie już nikt nie da złapać. Jest taka scena wzmiennikach z psem, któremu chcą dac dyplom za to, że wykrywa narkotyki. Tu sytuacja jest adekwatna. raz to się moze dziecko z dyplomu uciesz, ale potem to mu sie po pierwsze znudzi a po drugie to nie bardzo będzie wiedział po co tak właściwie dbać o tę ekologię. Na pewno wiekszy efekt odniesie konkurs na ucznia, który przyniesie najwiecej makulatury. Tabela na korytarzu i konkurencja na pewno odniosą lepszy skutek niż 30 takich samych dyplomów na klasę...

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broda79
    Chwilka moze podałem zły przykład. Mówię, że dzieci powinny dostać adekwatne do włożonej pracy wynagrdzenie tzn nie pieniążki, ale powinny zostać docenione. Chodzi mi o to, że na dyplomy to sie już nikt nie da złapać.
    Czyli jak docenione? Co to za wychowanie dzieci dla których liczy się materialna nagroda tylko? Myślisz, że w ten sposób można im przekazać jakąkolwiek idee? Tak się składa, że człowiek jest nieco rozumniejszy od psa i jest w stanie zrozumieć, że jego wysiłek ma większe niż tylko materialne znaczenie. A Ty mi mówisz, że nie należy dzieci tego uczyć.

    Cytat Napisał Broda79
    raz to się moze dziecko z dyplomu uciesz, ale potem to mu sie po pierwsze znudzi a po drugie to nie bardzo będzie wiedział po co tak właściwie dbać o tę ekologię.
    No to tylko oznacza, że wychowawcy dali ciała na całej linii skoro przy okazji tego typu akcji dziecko nie wie po co.


    Cytat Napisał Broda79
    Na pewno wiekszy efekt odniesie konkurs na ucznia, który przyniesie najwiecej makulatury. Tabela na korytarzu i konkurencja na pewno odniosą lepszy skutek niż 30 takich samych dyplomów na klasę...
    Nie. Nie będzie to lepszy skutek, bo kwestia nagrody przesłoni ważniejszą kwestię. Dziecko będzie to robiło dla nagrody a nie dla tego, że ważne jest by nie zalegały na ciągle rosnących śmietniskach rzeczy które można wykorzystać.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  10. #10

    Domyślnie

    ...wykorzystać.no właśnie..cena skupu makulatury w moim mieście to teraz 1grosz i wkrótce mają zaprzestać skupu poniewaz nie mają co z tym zrobić.wygląda na to ze bedzie zalegać ten smieć.z drugiej strony może trochę pozalegać na strychu szkoły,kiedys jak sądze cena makulatury podskoczy i bedzie dwa w jednym;nauka o ekologii i biznesie,czy oszczędzaniu..?co do pojmowania swiata ..ja skromny jestem nad wyraz i zdolności swoich nie przeceniam,ostrożności zachowując co nie miara w rozmowach o ekologii z moim własnym dzieckiem.no bo jak wybrnąc z rozmowy o ekologicznym transporcie publicznym jadąc za ikarusem czy jelczem..hm,albo jak wytłumaczyc dziecku że gmina piętrzy przeszkody na budowe oczyszczalni biologicznej na naszej działce(o tej oczyszczalni moje 10 letnie dziecko wie więcej niz przeciętny urzędnik )dla gminy ekologicznie jest pędzić wodę z mojej studni 100 metrów przez pola i rowy,drogę ,do kanalizacji(w planie)..kiedyś a na razie szambo.takich przykładów można mnożyc w nieskończoność.idee są dobre..niektóre,ale ..potrzeba czegoś więcej...myśle że powinien przyjść pan" Zdzicho" i komuś p............ od czasu do czasu celem rozjaśnienia .tak myśle ,ale już pózno więc to może być pomroczność.

  11. #11
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie Re: ekologia? olać to...

    Cytat Napisał geokart
    info z dzisiejszych "wydarzeń"( tv Polsat)
    dzieciaki z pod Olsztyńskiej szkoły przez 3 miesiące zebrały 500kg makulatury;
    cel zakup drzewek- na skupie dostały za to... 5zł
    Opinia dzieciaków- ekologia to tylko ideologia

    ...
    Głos PRO
    zamiast lekcji ekologii wyszła lekcja ekonomii.

    Czy makulatura gwałtownie staniała ?
    Czy drzewka gwałtownie zdrożały ?

    Łatwo było przewidzieć, że za realną do zebrania ilość makulatury dzieci nie kupią rozsądnej liczby drzewek. Dzieci mogły tego nie wiedzieć, ale dorośli zamiast pisać głupoty do gazet mogą teraz wyjaśnić dzieciom sens planowania.

    Może dzięki tej lekcji dzieci już jako dorośli będą planować działania ekologiczne (i inne) w sposób przemyślany i sensowny.

    pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Broda79
    Chwilka moze podałem zły przykład. Mówię, że dzieci powinny dostać adekwatne do włożonej pracy wynagrdzenie tzn nie pieniążki, ale powinny zostać docenione. Chodzi mi o to, że na dyplomy to sie już nikt nie da złapać.
    Czyli jak docenione? Co to za wychowanie dzieci dla których liczy się materialna nagroda tylko? Myślisz, że w ten sposób można im przekazać jakąkolwiek idee? Tak się składa, że człowiek jest nieco rozumniejszy od psa i jest w stanie zrozumieć, że jego wysiłek ma większe niż tylko materialne znaczenie. A Ty mi mówisz, że nie należy dzieci tego uczyć.

    Cytat Napisał Broda79
    raz to się moze dziecko z dyplomu uciesz, ale potem to mu sie po pierwsze znudzi a po drugie to nie bardzo będzie wiedział po co tak właściwie dbać o tę ekologię.
    No to tylko oznacza, że wychowawcy dali ciała na całej linii skoro przy okazji tego typu akcji dziecko nie wie po co.
    A jak chcemy uczyć dzieci robienia czegoś bezinterresownie to lepiej niech się nauczą robić coś dla drugiego człowieka a nie dla drzewa. To co najgorsze jest w dzisiejszych czasach, to odwrócenie wartości. Makulatura staje się wyższą wartścią niż człowiek czy ojczyzna...


    Cytat Napisał Broda79
    Na pewno wiekszy efekt odniesie konkurs na ucznia, który przyniesie najwiecej makulatury. Tabela na korytarzu i konkurencja na pewno odniosą lepszy skutek niż 30 takich samych dyplomów na klasę...
    Nie. Nie będzie to lepszy skutek, bo kwestia nagrody przesłoni ważniejszą kwestię. Dziecko będzie to robiło dla nagrody a nie dla tego, że ważne jest by nie zalegały na ciągle rosnących śmietniskach rzeczy które można wykorzystać.
    Nie wiem czy masz do czynienia z dzićmi dużo, ale dziś dzieci nie wierzą juz w idee. To nie tak jak ja np. Zbieraliśmy makulaturę, żeby nie było papierków na podwórku i zeby nie wycinali tych drzewek. A dziś, jek dziecku podasz takie argumenty, to wyciągnie kalkuator i Ci policzy, że to sie nie opłaca...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broda79
    Nie wiem czy masz do czynienia z dzićmi dużo, ale dziś dzieci nie wierzą juz w idee.
    Mam. I wiem nawet czyja to wina. To wina dorosłych, którzy uczą dzieci od małego przeliczać wszystko na pieniądze. Masz dzieci?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  14. #14
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Nie zgodzę się

    Celem dzieci było posadzenie drzewek a nie zarabianie na makulaturze.

    Projekt nie wypalił przez brak elementarnego pomyślunku u dorosłych, którzy tą akcję napędzali. Dzieci miały oczywiście prawo nie wiedzieć, że przed pracą należy pomyśleć.

    Teraz zamiast chronić swoje ego i szukać winnych w punktach skupu może ci sami dorośli przekazaliby dzieciom elementarną wiedzę z zakresu rachunków i planowania.

    pozdrawiam

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZW
    Teraz zamiast chronić swoje ego i szukać winnych w punktach skupu może ci sami dorośli przekazaliby dzieciom elementarną wiedzę z zakresu rachunków i planowania.
    Absolutnie się z Tobą zgadzam. Akcja była od samego początku źle pomyślana i źle przeprowadzona. Nic dziwnego, że dzieci są rozczarowane. Jednak dorośli zamiast po staremu chować głowę w piasek i zwalać winę na ceny makulatury i nieopłacalność akcji proekologicznych powinni teraz dzieciom ładnie wyjaśnić swój błąd.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  16. #16
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Znalazłem odnośnik do szczegółów:
    http://gazetaolsztynska.wm.pl/Spadla...kulatury,59511


    No i co powiedzieć dzieciom ?

  17. #17

    Domyślnie

    To faktycznie straszne, zwłaszcza, że dzieci miały plan zakupienia drzewek.
    Z drugiej strony dobrze byłoby mówic dzieciom, młodziezy, że ekologia, dbanie o środowisko, da nam tylko samo dobro. To my odpowiedzialni jesteśmy za przyrodę i tak już przez nas zniszczoną.

  18. #18

    Domyślnie

    Bo w naszym chorym kraju jest wszystko chore. Społeczeństwo najbardziej chore w europie,chytre, pazerne i obojętne na wszystko.
    Broda 79 dzieci nie są pazerne na kasę tak jak Ci się wydaje, jak by tak było to co roku szkoły by nie organizowały takiej akcji sprzątnie świata czy jakoś tak się to nazywa. Bo kto by szedł i za darmo śmieci zbierał? Dzieci jednak to robią!!! ( No chyba że gdzieś skupują śmieci i maja z tego kasę?)
    Sprzątają po swoich rodzicach, dziadkach którzy po nocach jeżdżą i wywalają do lasów i rowów śmieci.
    Dbając o ekologie nie można patrzeć przez pryzmat kasy!

  19. #19
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kathi
    To faktycznie straszne, zwłaszcza, że dzieci miały plan zakupienia drzewek.
    Z drugiej strony dobrze byłoby mówic dzieciom, młodziezy, że ekologia, dbanie o środowisko, da nam tylko samo dobro. To my odpowiedzialni jesteśmy za przyrodę i tak już przez nas zniszczoną.

    Ekologia wciąż jest dobra. To interes nie wypalił.

    Tak czy inaczej można to przekuć na lekcję ekonomii. Dorosłych bije kurs USD, a dzieci kurs makulatury. Samo życie.

    pozdr

  20. #20

    Domyślnie

    Tytuł tematu to "ekologia - olać to" a nie jak wychowujemy obecnie dzieci i czyja to wina. (Nadmienię że sam mam brzdąca i sprawa dobrego wychowania dzieci jest dla mnie ważna ale myślę że na ten temat powinnismy założyć osobny wątek). Nie chciałbym doczekać takich czasów gdy nasze dzieci będą miały ten sam system wartości, wiedzę, wychowanie i pojęcie świata i ludzi co większość dzieci na zachodzie Europy. Niestety to chyba nieuniknione.
    A więc piszmy w tym miejscu na temat.

    Oczywiste jest to że surowce wtórne powinny być droższe żeby opłacało się je pozyskiwać. Dopóki tak nie będzie większość ludzi będzie to miało gdzieś i to nie tylko w Polsce. Jest to ważne chociazby dlatego żeby nie ubywało nam nieodnawialnych lub długoodnawialnych źródeł surowców, w tym surowców energetycznych.

    Ja chciałem jednak zagadnąć na inny temat. Mianowicie na temat globalnego ocieplenia. Należę do grona ludzi którzy uważają że ocieplanie się klimatu ma głównie związek z tym że klimat naturalnie co pewien czas ociepla się i ochładza. A epoka lodowcowa i późniejsze ocieplenie to skąd się wzięły? Pierwotni palili ogniska i lodowiec ustąpił? Wpływ człowieka na ocieplenie klimatu jest mniejszy niż się to wmawia. Pamiętam lekcje geografii i wykłady na studiach gdzie mówiono że po okresach gwałtownego ocieplenia przychodziły na ziemi okresy chłodów. Wydaje mi się że teraz mamy właśnie do czynienia z końcowym etapem okresu naturalnego ocieplenia klimatu po którym nastąpi gwałtowne ochłodzenie. Za ile lat? Nie znam się na tym na tyle żeby powiedzieć dokładnie
    Zgadzam się natomiast że zasyfione powietrze i woda to przez ludzi no bo przez kogo?.
    Niby przyczyną ocieplenia jest emitowany dwutlenek węgla. Nie wiem czy dobrze kojarzę ale dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza (niech jakiś chemik się wypowie) więc jakim cudem dolatuje niby do górnych warstw atmosfery i tam powoduje powstanie powłoki izolacyjnej zatrzymującej ciepło w atmosferze? Nie znam się dobrze na tych tematach ale jeżeli gadam głupoty to niech wypowie sie jakiś fachowiec z dziedziny chemii i klimatolog, może nawet człowiek od ochrony środowiska. W kwestii ocieplenia z winy człowieka a co za tym idzie limitów emisji CO2 i spodziewanymi podwyżkami cen energii jesteśmy poprostu nabijani w butelkę.
    Zgadzam się natomiast z tym że nalezy walczyć z zanieczyszczeniem powietrza, ziemi i wód bo inaczej zginiemy pod stertami śmieci a także należy starać się wykorzystywać źródła energii odnawialnej, która jest bardziej czysta i pozwala uniezaleznić się od naszych "przyjaciół" i zawsze "pokojowo" nastawionych posiadaczy tych surowców.
    Wmawianiu mi że za 30 lat w Polsce będzie pustynia GOBI mówię stanowcze nie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony