dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 91
  1. #21
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Likwidacja tego działu, w mojej ocenie, jest największym błędem Redakcji. Który rzutuje na jej niezawisłość i stawia pod znakiem zapytania Jej lojalność wobec SWOICH forumowiczów.

    No to ja też umoczę dziób w tym temacie...

    Zgadzam się Siwy z tym co napisałeś. Po drugie chcę powiedzieć że jak tak dalej pójdzie to za nie długi okres czasu będą znikały kolejne działy a na końcu otrzymamy tekst "Likwidujemy to forum bo..."

    Ja na miejscu redakcji zostawił bym ten dział i wpisy do moderowania. Przyjmowane były by tylko te wiarygodne udokumentowane jakimiś zdjęciami i opisem.

    Szkoda że tak się dzieje bo myślałem że jest inaczej. Trzeba dążyć do tego żeby było lepiej a nie chować głowę w piasek

  2. #22
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Cytat Napisał coolibeer
    Ja na miejscu redakcji zostawił bym ten dział i wpisy do moderowania. Przyjmowane były by tylko te wiarygodne udokumentowane jakimiś zdjęciami i opisem.
    Drodzy Forumowicze,
    1. Chcecie, by redakcja była sądem rozstrzygającym rację - z jednej strony forumowiczów, z drugiej firm i wykonawców. To niewykonalne, chyba że któraś strona przedstawia wyrok sądowy.

    2. Nadal możecie relacjonować swoje kontakty z firmami i wykonawcami. Nie ma już tylko działu, który prowokował do ocen - często emocjonalnych, niesprawdzalnych, a przez to mogących wyrządzać szkody. Nie chcemy dawać pretekstu do wystawiania na forum ocen, których jako Murator nie jesteśmy w stanie zweryfikować.

  3. #23

    Domyślnie Szkoda

    Dla mnie to był bardzo dobry dział.

    Straszak na nieuczciwych wykonawców, których jest niestety coraz więcej oraz jednocześnie ochrona przed nimi.
    W wymianie doświadczeń nie będzie to tak czytelne.

    Do redakcji!

    Większość partaczy opisanych w wątku Wykonawca doskonały na słowo murator reaguje alergicznie. Szkoda, że idziecie im na rękę

    Pozdrawiam

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    dobry jak dobry, z pewnością łatwo kogoś skrzywdzić, pochwalić
    likwidacja o tyle jest zła, że burdel powstał w wymianie doświadczeń i tyle
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja
    2. Nadal możecie relacjonować swoje kontakty z firmami i wykonawcami. Nie ma już tylko działu, który prowokował do ocen - często emocjonalnych, niesprawdzalnych, a przez to mogących wyrządzać szkody. Nie chcemy dawać pretekstu do wystawiania na forum ocen, których jako Murator nie jesteśmy w stanie zweryfikować.
    Wcale się nie dziwie stanowisku Redakcji.
    Wiele z ocen było w tym dziale czysto subiektywnych i często może naruszać czyjeś dobre imię.

    Samonakręcanie się forumowiczów, wychodzących z zasady Klituś Bajduś ma racje , bo to fajny forumowicz a poza tym musi mieć racje , bo przecież płaci, do niczego dobrego nie prowadzi.
    Inwestorzy też są różni, a już widzę to larum gdyby powstała dla wykonawców na FM lista niesolidnych inwestorów rzucająca nickami albo ich adresami.
    Wszystkie zarzuty inwestorów w stosunku do wykonawcy na FM, stawiają go niemal zawsze na straconej pozycji.

    Nazwa firmy, adres, nazwisko a nawet telefon czynią jedną ze stron zupełnie odkrytą, kiedy druga pozostaje wciąż anonimowa.
    Jest spór, jest opinia rzeczoznawcy, wyrok sądowy - proszę bardzo. Jestem za napiętnowaniem nieuczciwych i partaczy.
    Kto z forumowiczów ma kwalifikacje budowlane żeby oceniać czyja faktycznie jest wina ?
    Nawet najpiękniejsze zdjęcia nie wyjaśnią często skomplikowanej sytuacji i nie określają jednoznacznie winy.

    Mowie, to na podstawie niedawnego doświadczenia, kiedy to nakręcony przez tzw. "fachowców" i znajomych mój klient chciał wyegzekwować od wykonawcy spore odszkodowanie. Koszt ok 80 tys był na tyle duży , że młoda firma wykonawcza była w tym miejscu na granicy kompletnej plajty.
    Ściągnięto na szczęście rzeczoznawców, którzy dokonali solidnej dewastacji i orzekli , że wina leżała po stronie o której nikt wcześniej nawet nie pomyślał.
    To wcale na budowie nie jest rzadki przypadek. Okazało się ,że część winy ponosi w wyniku decyzji również sam inwestor.

    Byłbym ostrożny z takim sposobem ferowania wyroków, zwłaszcza ,że też niektórzy z pokrzywdzonych bronią się w sposób nieumiejętny a nawet głupi , co tylko nakręca spiralę.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    słusznie prawisz...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Bywa i tak jak piszesz Wojtek... Z tym, ze awantury powstaja wtedy, kiedy wykonawcy orientuja sie, ze pisze sie o nich na FM. Maja wiec szanse przedstawienia swoich racji, opublikowania oswiadczenia firmy, czegokolwiek... Wiemy, ze anonimowosc w sieci jest pozorna - pisal o tym Ponury w "tamtym" watku.

    Moim zdaniem (jak i wielu bardziej zorientowanych w prawie forumowiczow) wystarczylby "disclaimer", ze Redakcja nie ponosi odpowiedzialnosci za wpisy umieszczone w tym dziale (ani za pozytywne ani negatywne) i tyle. Ale skoro juz pozamiatane, to trudno...

  8. #28

    Domyślnie

    Dlaczego piszecie tylko o negatywach, pomówieniach, itp.? Przecież sporą część wątku zajmowały wpisy pozytywne, polecające danego wykonawcę i było to bezcenne żródło poszukiwań - sam skorzystałem kilka razy z polecanych ekip z bardzo dobrym rezultatem.
    W "wymianie doświadczeń" te pozytywne wpisy zaginą w gąszczu tematów, dodatkowo utrudni życie słabość forumowej wyszukiwarki.
    Drogi Muratorze, wylaliście dziecko z kąpielą.

    Pozdrowienia
    WaldekZ
    Życie to nie jest bajka!

  9. #29

    Domyślnie

    Wyjaśnieniom Redakcji nie wierzę. Moim zdaniem powody takiej reorganizacji (a raczej w mojej opinii dezorganizacji) forum są dwa:

    1) pójście na rękę ogółowi wykonawców - także tych, którzy byli źle oceniani, a którzy płacą lub mogą w przyszłości płacić Muratorowi za reklamy.

    2) "Rozmydlenie" - ukrycie wątków krytykujących wykonawców w mnogości innych, istniejących w "Wymianie doświadczeń".

    Dla mnie to, co się stało, to po prostu działanie na niekorzyść forumowiczów-inwestorów, a na korzyść firm. Mam wrażenie, że po raz kolejny interes wykonawcy-potencjalnego reklamodawcy) okazał się ważniejszy od interesu forumowicza-inwestora. Jest to wg mnie działanie "nie fair".
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  10. #30

    Domyślnie

    Jakby nie patrzeć, dział " wykonawca doskonały i mniej" fajny i potrzebny był...Czasem był jak ring bokserski, a czasem jak zadyma w remizie Może jednak wróci w poprzedniej formie?
    Jak każdy o sobie pomyśli, to będzie o wszystkich pomyślane...
    Moje ogłoszenie

  11. #31

    Domyślnie

    ja własnie szukam i szukam od rana, a tu już nie ma. Według mnie nie jest to dobra decyzja - pomijając fakt, ze w dziale "wymiana doświadczen" zrobił się chaos, to przede wszystkim jest to pójście na rękę nierzetelnym wykonawcom. To prawda, ze w internecie można napisać niemal wszystko pozostając anonimowym (chociaz też nie do końca), to jednak jest to również miejsce, gdzie dobrze by było znaleźć opinie o fachowcu/firmie/wykonawcy itp, z którym zamierzamy podjąć współpracę.

    Sa wykonawcy i firmy uczciwe, ale masa niestety jest i takich, co oszukują, są nierzetelni, nieterminowi, partaczą i narażają na zbędne koszty i stres. I gdzie się mamy ostrzegać przed nimi? W wymianie doświadczeń teraz jest już spory bałagan, a przecież podział danego na forum na tematyczne działy służy zachowaniu porządku, jasności itp. z podów najbardziej zwyczejnych: żeby coś łatwiej można było znaleźć po prostu. A teraz to tak, jakbyśmy się musieli ze swoimi opiniami po krzaczorach chować

    Poza tym było to tez miejsce na wymianę pozytywnych doswiadczeń.

    To tak, jakby zamknąć forum, na którym ludzie wymieniają opinie o deweloperach - a informacje od klientów (mieszkańców danych inwestycji), niedoszłych klientów danych deweloperów są nie do zdobycia gdzie indziej.
    My dzięki takiemu forum uniknęliśmy wielkiej zyciowej wtopy z kupnem mieszkania u dewelopera, który stosuje trujące środki i materiały. To było rok temu, a do tej pory jest zresztą dziura w ziemi.

    I to samo tutaj: forumowicze potrafią w większości odróżnic rzetelną opinię od autoreklamy lub oszczerstwa. Przy oszczerstwach, żeby nie byc gołosłownym można by było wklejać zdjęcia danych robót: tak, jak to niektórzy robią. Co prawda opinii nie da się zwizualizowac, ale są one bardzo cenne przy wyborze przez innych wykonawcy/fachowca/firmy.


    To były moje 3 grosze.
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  12. #32

    Domyślnie

    Redakcjo,
    kolejna żenada z usuwaniem tak cennej wiedzy dla forumowiczów
    tak jak pisali przedmówcy, to był nie tylko wątek ganiący wykonawców ale i polecający tych rzetelnych, uczciwych i sprawdzonych
    zmarnowaliście kawał dobrej roboty forumowiczów!!
    żal, żal, żal

    swoją drogą, czyżby RUST się znowu pożalił jak mu ciężko i źle??
    na Wymianie będzie im łatwiej umrzeć śmiercią naturalną
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  13. #33
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Co ma zrobić firma, która na forum znajduje negatywne wpisy na swój temat? Może żądąć usunięcia tematu, zablokowania użytkowników, itp. Fima Mebel Rust poprosiła o możliwość polemiki z forumowiczami pod nickiem firmy. To akceptowalne rozwiązanie - szansa na równowagę sił między firmą a forumowiczami. Mamy szacunek dla firmy, która wybrała takie rozwiązanie.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    To może wszyscy wykonawcy będą się w ten sposób promować na Fm ?
    To świetny pomysł - zamiast nicków- profile firm.
    Gratuluję elastyczności.

    Droga Redakcja chyba nie do końca czytała regulamin (to raz) i chyba nie bardzo rozumie ideę zarządzania forum internetowym.
    Oczywiście możemy pisać same laureczki - tylko czemu to służy ?
    No właśnie.
    Proponuję jednak sprawę przemyśleć, bo nie opanujecie ludzi, ktorzy chca innych ostrzegać przed spartoloną robotą, wykonawcami, ktorzy wzięli zaliczkę i zniknęli.
    Zastanówcie się proszę czy nie przykładacie ręki do oszukiwania ludzi.

    Ale to Wasze forum - tylko pamiętajcie, że istnieje dzięki forumowiczom.
    Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek. Nie da się.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja
    Co ma zrobić firma, która na forum znajduje negatywne wpisy na swój temat? Może żądąć usunięcia tematu, zablokowania użytkowników, itp. Fima Mebel Rust poprosiła o możliwość polemiki z forumowiczami pod nickiem firmy. To akceptowalne rozwiązanie - szansa na równowagę sił między firmą a forumowiczami. Mamy szacunek dla firmy, która wybrała takie rozwiązanie.
    porządna firma wiedziałaby co ma zrobić i nie chodzi tu o czczą polemikę jaką prowadzi na forum czy też podstawianie ludzi- pionków
    na przestrzeni ponad 2 lat jest wykonalne aby zapanować nad firmą i ludźmi
    pytanie tylko czy im się chce
    bogaty mało świadomy klient to bardzo dobry klient w rozumieniu RUST, na szczęście nie wszyscy takimi są
    swego czasu Redakcja chciała się spotkać ze mną w sprawach niesolidnych wykonawców i "walki" z nimi w sądach
    Wasze nieobiektywne działania zniechęciły mnie do tego spotkania, teraz kolejne tylko potwierdziły, że zrobiłam słusznie
    nie lubię obłudy
    teraz szkoda mi tylko wysiłków forumowiczów, którzy przez długi okres czasu zrobili kawał dobrej roboty w dziale Wykonawcy (to był nie tylko moim zdaniem jeden z najpożyteczniejszych działów) a Wy tą pracę zniweczyliście
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  16. #36
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Czyżby Panie nie chciały dać firmom szansy na obronę?
    My dbamy o równowagę sił, nic ponadto.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja
    Czyżby Panie nie chciały dać firmom szansy na obronę?
    My dbamy o równowagę sił, nic ponadto.
    Ależ bardzo chętnie wysłucham drugiej strony - zawsze. Wręcz to dobrze świadczy o firmie. Ale to nie powód, żeby łamać regulamin. A dwa - to nie powód, żeby sobie z Fm robić słup ogłoszeniowy - jest wątek na ogłoszenia prawda ?
    A czym różni się Rust od Janka Kowalskiego - dekarza ? Że większy ? No i co z tego ?

    A co robicie ? jeśli ktoś ma w stopce odniesienie do swojej firmy - to źle. Ale jak ktoś oficjalnie pisze na forum, że nie jest osobą prywatną i do tego ewidentnie reklamuje swoją linię mebli - to cacy ?

    To właśnie jest dzielenie na równych i równiejszych a nie wyrównywanie szans.
    Albo jest to portal z zasadami albo je zmieńcie, ale dorabianie do tego teorii jest niezbyt fajne. Jak rozumiem, mogę poprosić koleżankę, żeby napisała fajny post na temat mojej firmy a ja potem na niego odpowiem przedstawiając swoją ofertę ?
    Super - wchodze w to !
    Czy naprawdę jesteśmy tak naiwni, że nie wiemy jak to działa ? Vide wątek Rust.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Bo tu występują wszelkie symptomy paradoksu.

    Z jednej strony Redakcja z przyczyn ekonomicznych, zabiega o reklamodawców i nie ma w tym nic zdrożnego, ale z drugiej strony likwiduje sobie źródło tego przychodu (w pewnym stopniu), bo wprowadza działania (likwidacja działu o wykonawcach), które mogą ograniczyć poczytność FM, a co za tym idzie zmniejszy się „zainteresowanie” potencjalnych reklamodawców.

    Ja tylko nadmienię, że w tym zlikwidowanym dziale pisało wielu prawników udzielając bezpłatnych porad w walce z nieuczciwymi wykonawcami. Budowa to nie tylko technika i projekt, to także wiele innych dziedzin.
    To Forum było skarbnicą wiedzy jak prowadzić walkę z nieuczciwym wykonawcą. Teoretycznie nic się nie zmieniło, tyle, ze wyszukanie interesującego w tym zakresie zagadnienia graniczy z cudem.

    Tak się zastanawiam, kiedy ten los podzieli „Prawo i finanse” bo tam, o zgrozo, znacznie częściej mówi się o złych praktykach urzędników, o błędnych decyzjach itp. A przecież to może naruszyć „dobre imię” itp.


    A odpowiedź na pytanie o równowagę, padła już wielokrotnie. Każdy ma prawo do obrony. Padło również i to z wielu ust, jak to można zrobić ku zadowoleniu wszystkich.
    Schowanie problemu w innym dziale nie rozwiązuje tej sprawy.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Podpisuję się 4-ma łapkami.

    Uprawianie fikcji - są czarne listy, jest Prawo, są dzienniki, są grupy regionalne. Nie da się zamknąć wszystkich wątków. A może się da ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  20. #40
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Firma ma prawo do polemiki, ale nie do reklamowania się - to dla nas jasne. I moderujemy w razie potrzeby.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony