dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    ja kupując swoje rury spustowe jakieś 2 lata temu po prostu powiedziałem pani jaki jest planowany styropian (15cm) i ona dała odpowiednie mocowania. Nie myślałem, że to jakiś problem...

  2. #22

    Domyślnie

    Ja odgrzeje temat. Mam podobny problem obejmy do rur spustowych nie siegaja do sciany budynku, a problem polega na tym ze sa aluminiowe i nie mam pojecia co z tym zrobic producent nie robi dluzszych co z tym poczac?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Popatrz TUTAJ

  4. #24

    Domyślnie

    Zapoznalem sie ale to nie rozwiazuje mojego problemu bo ocieplenie juz zrobione. Obejmy do spustow sa aluminiowe jako kompletny system do spustow tylko sa za krotkie. Pozostaje jak dla mnie tylko 1 rozwiazanie a mianowicie przedluzenie tych bolcow co ida w sciane tylko jak to wykonac spawanie odpada raczej. Rynny i rury beda mialy system antyoblodzeniowy. Czekam na dalsze pomysly

  5. #25

    Domyślnie

    ten "bolec" jak go nazywasz ma jakiś gwint na zewnątrz? jeśli ma to kupujesz łącznik gwintowy (taka szeeeroka nakrętka) i pręt gwintowany o tym samym gwincie jak na "bolcu" i dowolnie przedłużasz "bolec", jest też inna opcja: "bolce" większości systemów, obejm są takie same, wystarczy polatać po składach i dokupić odpowiednio długi "bolec" do Twojej obejmy

  6. #26

    Domyślnie

    No wlasnie nie jest gwintowany tylko tak jakby tylko nacinany to znaczy koncowka jest taka karbowana, a obejma stanowi z nia calosc. cala obejma jest w kolorze rury spustowej tak samo bolec wiec problem nadal nie rozwiazany.

  7. #27

    Domyślnie

    no to jeśli to pręt stalowy to ja bym dospawał przedłużkę
    a z ciekawości: jaki to system? jakiej firmy?

  8. #28

    Domyślnie

    To pret aluminiowy z systemu Prefa, rynna prostokątna 150mm, rura spustowa 100mm i mam obejmy 20 cm i brakuje z 10 cm bo ocieplenie ma 15 cm

  9. #29

    Domyślnie

    Ja też będę kładł 20 cm styropianu - mam Plannja Siba - robią uchwyty 300 mm od 2 lat - więc myślę, że i inni producenci je mają i nie trzeba kombinować

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bartosz-w
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Śląskie- JURA
    Posty
    281

    Domyślnie

    Można zastosować zwykłe szerokie nakrętki/przedłużki i dokręcić do nich pręt gwintowany z odpowiednim fi, lub drugi sposób. Pręt gwintowany zamocować do ściany za pomocą kotwy chemicznej (taka tuba z żywicą dostępna w większości składów i marketów). To rozwiązanie jest dobre bo doskonale trzyma w każdym podłożu, ale ma wadę mianowicie, nie da się później ich wykręcić.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony