dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Oproznianie zbiornika POŚ

    Czy po oproznieniu zbiornika przydomowej oczysczlni ściekow z osadu nalezy napelnic zbiornik woda ? Czy poczekac az sam sie napelni poprzez codzienne uzytkowanie ?

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam z rozmowy z instalatorem POŚ to nie wolno dopuścić do tego żeby zbiornik był pusty bo woda zbierająca się pod nim może go wypchnąć.
    U mnie podczas montażu był wyścig bo woda dookoła zbiornika przybywała prawie równo z napełnianiem zbiornika

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Instrukcja mojej oczyszczalni zakłada opróżnianie zbiornika przy zachowaniu stałego poziomu lustra wody. Wybierając osad z dna należy jednocześnie uzupełniać wodą, tak żeby ilość cieczy w zbiorniku się nie zmieniała.
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Nam też mówili, że natychmiast musi być uzupełniony

  5. #5

    Domyślnie Re: Oproznianie zbiornika POŚ

    Cytat Napisał marko_slask
    Czy po oproznieniu zbiornika przydomowej oczysczlni ściekow z osadu nalezy napelnic zbiornik woda ? Czy poczekac az sam sie napelni poprzez codzienne uzytkowanie ?
    Może napisz jaką masz tą oczyszczalnie. Dla mnie ten temat bardzo aktualny, właśnie przymierzam sie do opróżnienia pierwszej komory w posiu bezdrenazwym firmy Bioeko. Tylko nie wiem jak to da się zrobić bo wejście do tej komory jest wąskie.

    pzdr
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  6. #6

    Domyślnie

    My wybieraliśmy w zeszłym roku i nie napełnialiśmy od razu wodą - samo się napełniło po kilku dniach - w momencie budowy musi zbiornik być zalany, ale po jakimś czasie grunt osiada i napór na zbiornik jest o wiele mniejszy, podejrzewam, że możnaby zbiornik wyciąnąć i ścianki wokół zbiornika by zostały.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam oczyszczalnia drenazowa firmy nevexpol

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    my mamy rotha i też nie napełniamy. Akurat wczoraj był wybierany.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam jeszcze jeden problem.Chodzi o opróżnianie zbiornika .oczyszczlania jest za domem i jest problem z dojazdem a wlasciwie wjazdem na posesje .Dlatego chcialbym dac szybkozlaczke w ogrodzeniu ...tylko jak wprowadzic rure do zbiornika ?Przez wieko nie ma takiej mozliwosci jest kosz filtracyjny .Moze ktos juz to przerabial ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony