dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał btx
    szczerze mówiąc to ja niewiele zrozumiałem z tych propozycji.
    Ale niektóre nie są wykonalne ze względu an ściany nośne.

    A garaż połączony z budynkiem i bez wejścia do niego???????
    Ja myślałem, że garaż jest po to żeby w deszczu nie zmoknąć idąc i wsiadając do auta...
    to moje jakieś tam przemyślenia a spiżarkę można zostawić rzeczywiście, jak ktoś robi weki i przetwory bo robione przeze mnie zakupy 1 raz w tygodniu spokojnie się zmieszczą w mojej 10m kuchni - no ale każdy ma swoje potrzeby.

    co do wsiadania z auta, kojarzy mi się to z osiedlem jak ktoś parkuje jak najbliżej wejścia do klatki, jakoś nie widzę związku poza odległością chyba że np. dźwigać trzeba worek z ziemniakami

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Ale się zapóźniłam dopiero teraz do Ciebie dotarłam

    Domek bardzo ładny ale chyba kosztowny w realizacji, koszty zmniejsza rezygnacja z wolego oczka, które i tak w Adeli wydaje się być małe. Wejście do garażu z domu chyba daje oszczędności w podatku, bo później za garaż osobny więcej się płaci niż za powierzchnię domu Na dodatek między garażem a domem potrzebne są drzwi ppoż. I nie wiem jak z zapachami.. Tak się wymądrzam a sama nie mam garażu wcale Jak będzie kasa to i dom dla samochodu się dobuduje i wtedy już na dwa

    To tyle na nie a reszta same plusy Czekam więc na dalsze relacje i foty.

    Powodzenia

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zazdrośnica
    Piec pewnie będzie na węgiel i nawet jak każdy będzie pilnował to i tak będzie się nosiło do mieszkania...
    Ogrzewać planuję pompą ciepła więc czysto będzie (i mam nadzieję też cicho). Dlatego od razu wymyśliliśmy sobie w tym samym pomieszczeniu pralnio-suszarnię.

    Cytat Napisał Zazdrośnica
    Moja propozycja to przenieść dolną łazienkę do pom. gosp. z holu zabrać trochę i dać do kuchni, bo hol i tak się powiększy po likwidacji łazienki. Powiększyć gabinet na dole o tyle co kuchnię oczywiście, bo wiatrołap i tak się powiększy bo nie będzie tu drzwi do łazienki, które będą po stronie schodów. Wejście z garażu do budynku jeśli garaż jest w bryle uważam za zupełnie zbędne, za to wejście do warsztato-pom. gosp. zostawić koniecznie. Oszczędność na 2 parach drzwi i powiększenie przestrzeni wokół schodów oraz gabinetu i kuchni oraz przede wszystkim łazienki uważam za lepsze. Oczywiście architektem nei jestem, nei znam dokładnie planów i nie wiem które ściany można przesuwać i likwidować - to tylko małe podpowiedzi do ewentualnego przemyślenia.
    Akurat te zmiany z wielkością gabinetu i kuchni mało możliwe - ściana nośna. Przejście z garażu do domu musi być

    Cytat Napisał btx
    Hall jest wystarczająco duży nawet z powiększoną łazienką na dole, tak jak u nas.
    Jak powiększyłeś łazienkę dolną? Troszkę mi nie daje spokoju jej wielkość (a dokładniej "małość" )

    Zmiany opiszę w dzienniku (a kilka ich planujemy).

    Cytat Napisał Gosiek33
    Ale się zapóźniłam dopiero teraz do Ciebie dotarłam

    Domek bardzo ładny ale chyba kosztowny w realizacji, koszty zmniejsza rezygnacja z wolego oczka, które i tak w Adeli wydaje się być małe. Wejście do garażu z domu chyba daje oszczędności w podatku, bo później za garaż osobny więcej się płaci niż za powierzchnię domu Na dodatek między garażem a domem potrzebne są drzwi ppoż. I nie wiem jak z zapachami.. Tak się wymądrzam a sama nie mam garażu wcale Jak będzie kasa to i dom dla samochodu się dobuduje i wtedy już na dwa
    Lepiej późno niż wcale

    Wolego oczka nie będzie (nie podoba nam się ten wynalazek).
    Co do wejścia z garażu do domu, to wymóg jest taki, że musi być "śluza" czyli dwie pary drzwi pomiędzy częścią mieszkalną, a garażem. To powinno skutecznie zapobiec przedostawaniu się zapachów. No i do tego sprawna wentylacja garażu


    Kurcze - coś się pogoda ma popsuć w tym tygodniu Nawet jakieś śniegi z deszczem zapowiadają

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Pogoda właśnie totalnie się rozpadało

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Kangoo
    Jak powiększyłeś łazienkę dolną? Troszkę mi nie daje spokoju jej wielkość (a dokładniej "małość" )
    mamy powiększoną łazienkę w stronę hallu. Wyszło to właściwie przez przypadek, bo nie chcieliśmy schodów zabiegowych, z kręconymi stopniami, tylko dwa oddzielne biegi i spocznik między nimi. To spowodowało, że bieg dolny się wydłużył, a żeby nie wystawał zbytnio na hall, przesunęliśmy ścianę łazienki w stronę hallu, albo jak kto woli, kuchni o jakieś 0,5m
    Efekt jest dobry, bo bez problemu zmieścił się tam kibelek w zabudowie, kabina prysznicowa i szafka z umywalką. A nadal jest sporo miejsca żeby się swobodnie ...rozebrać
    A sam przedpokój nie stracił NIC ze swojej funkcjonalności
    POLECAM

  6. #26

    Domyślnie

    witam i GRATULUJĘ

    rozpoczęcia budowy i wyboru projektu
    my mieszkamy w Adeli od 15 maja br i jesteśmy naprawdę zachwyceni funkcjonalnością domu, w zasadzie parwie nic nie zmienialiśmy jeśli chodzi o oryginalny projekt - bawole oko też zostało
    pomieszczenie gospodarcze przydaje się i to bardzo, niekoniecznie na przetwory i weki bo tych akurat nie robimy, ale np. na trzymanie różnych rzeczy typu odkurzacz, jakieś inne drobiazgi z których nie korzysta się codziennie ale na tyle często, że dobrze jak są blisko
    dolną łazienkę tez mamy powiększoną w sumie ma 6 m2, powiększyliśmy kosztem wnęki przwidzianej na piec gazowy w oryginalnym projekcie w pom. gospodarczym
    i jeszcze drzwi tarasowe, zdecydowaliśmy się na przesuwne i jesteśmy bardzo zadowoleni, naprawdę polecam

    życzę dobrej pogody i realizacji planów na ten rok
    pozdrawiam
    Ola

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał btx

    mamy powiększoną łazienkę w stronę hallu. Wyszło to właściwie przez przypadek, bo nie chcieliśmy schodów zabiegowych, z kręconymi stopniami, tylko dwa oddzielne biegi i spocznik między nimi.
    Kurcze - niegłupie
    Ja też planuję schody lane ze spocznikiem. Chyba powiem chłopakom, żeby ścianki od łazienki nie murowali dopóki nie będzie schodów.

    Cytat Napisał Ola i Michał
    dolną łazienkę tez mamy powiększoną w sumie ma 6 m2, powiększyliśmy kosztem wnęki przwidzianej na piec gazowy w oryginalnym projekcie w pom. gospodarczym
    U mnie żona zaplanowała w tej wnęce pralkę w pom. gospodarczym więc powiększanie łazienki w tą stronę nie wchodzi w grę


    A tak BTW chyba wszyscy za słabo kciuki trzymacie za pogodę Może trzymanie i chuchanie pomoże

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Kangoo
    U mnie żona zaplanowała w tej wnęce pralkę w pom. gospodarczym więc powiększanie łazienki w tą stronę nie wchodzi w grę
    u nas też tam pralka stoi i całkiem dobrze się to sprawdza. Nad nią planuję dużą szafkę albo przynajmniej półki

    Większość zmian macie podobnych do nas, tylko zastanawia mnie wejście do garderoby przez przedpokój.

    Powiedz jak chcecie zrobić dostęp do wnęki pod schodami od strony pom. gosp. w garażu? To jest ściana nośna, więc chyba nie za zbytnio wyrąbać w niej dziurę - jakieś nadproża czy co??? I na nich oparcie dla schodów???

    I zastanówcie się jeszcze nad łukami - dom naprawdę dużo traci ze swojego uroku bez nich

  9. #29

    Domyślnie

    hej

    u nas pralka jest w łazience na dole pod skosem od schodów i tez jest OK

    co do zmian to popieram btx - okna łukowe naprawdę nadają uroku temu domkowi więc może warto jeszcze rozważyć taką opcję ...
    z drzwi balkonowych w kuchni też zrezygnowaliśmy i nie żałuję
    a jakie planujecie drzwi tarasowe - tak jak jest w projekcie czy przesuwne??

    podzrawiam
    Ola

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Witam śnieżnie

    Ta wnęka w pom. gosp. aż się prosi o pralkę (tym bardziej, że woda i kanaliza tuż za ścianą )

    Wejście do garderoby od przedpokoju z tego względu, że garderoba ma być ogólnie dostępna.

    Co do pustki pod schodami to rzeczywiście trzeba podciąg zrobić z tym miejscu, ale to bez problemu do wykonania (potwierdził Archipelag, budowlańcy i kierbud). Poza tym w tej Adeli która nas natchnęła tak właśnie jest zrobione. Fakt nie ma tam za dużo miejsca, ale na coś się wygospodaruje

    Łuki nad oknami - widzieliśmy jak to wygląda (znaczy okna bez łuków). Tak nam się podoba, a i koszta niższe.

    Drzwi balkonowe w kuchni - zbędny bajer - lepiej tam szafki z blatem zrobić

    Co do drzwi w salonie to jeszcze nie wiemy - będzie czas na zastanowienie, ale ze wstępnych przemyśleń pasują nam otwierane z ruchomym słupkiem.

  11. #31

    Domyślnie

    Witam sąsiada z ulicy.
    Zauważyłem, że ostatnio obok świeżo wybudowanego domu (już nawet obłożonego styropianem) wykopały się, a potem zalały betonem fundamenty.
    Ekipa prężna - tylko pogoda nieco przeszkadza - najpierw śnieg, teraz deszcz.

    p.s. zapraszam na forum

    pozdrawiam
    Marcin

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Dzięki za zaproszenie - forum znalazłem już jakiś czas temu.
    Widziałeś co się u mnie działo w końcówce tygodnia?

    Mamy już stan "0"!!!
    A od jutra zaczynają rosnąć mury

  13. #33

    Domyślnie Bloczki fundamentowe

    Witam !
    Zaczynam własnie budowę Adelci i mam pytanie. Ile bloczków fundamentowych potrzebowaliście na postawienie stanu zero.
    bear79

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Hej.

    Ja zamówiłem 1280 bloczków i miałem dodatkowo jakieś 40 z budowy kolegi. Po zakończeniu stanu "0" zostało kilkanaście. Czyli zużyto jakieś 1300 szt.
    U mnie murowali 7 warstw pod garażem i 8 pod domem.

    PS. Gdzie budujesz??

  15. #35

    Domyślnie

    Świdwin - Zachodniopomorskie
    bear79

  16. #36

    Domyślnie

    Cześć Lukasz

    doczytałam, że palnujesz przesunąć ścianę między łązienką górną a sypialnią (ja też to zrobiłam). W związku z tym zmieniłam rozkład sypialnia - garderoba, gdyż po przesunięciu ściany, sypialnia miała 260 cm szekorości. Wg mnie trochę mało na ustawienie łóżka i 2 szafek nocnych. Sprawdź u siebie jak to będzie wyglądać, czy wszystko się zmieści.
    Pozdrawiam

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    OK. Dzięki za sugestię - wezmę to pod uwagę.

    A tak z newsów - rozkładają mi stropy - byłem dziś rano na budowie i już garaż przykryty jest.

    PS. Adelowicze - napiszcie mi proszę jak u Was ze ściankami kolankowymi? Podnosiliście się do góry? Jeżeli tak to ile?

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Kangoo
    PS. Adelowicze - napiszcie mi proszę jak u Was ze ściankami kolankowymi? Podnosiliście się do góry? Jeżeli tak to ile?
    podnosiliście i nie żałujecie!
    o jeden bloczek, czyli jakieś 25cm - rób i się nie zastanawiaj

  19. #39

    Domyślnie

    witaj

    my też podnosiliśmy o jeden bloczek i oczywiście nie żałujemy
    myslę, że jak najbardziej warto to zrobić

    a tak poza tym to jestem pełna podziwu sprawności ekipy, która stawia Ci dom, naprawdę tempo ma niezłe

    pozdrawiam
    Ola

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Hej.

    Byłem dziś rano na budowie - teriva rozłożona, chłopaki zaczęli schody szalować i zostaną jeszcze przestrzenie wokół nich do wyszalowania.
    W sobotę stropy zalewam (można by jutro, ale nie mają pompy wolnej w Budokruszu ).

    A co do ścianek kolankowych - możecie mi powiedzieć jaką macie ich wysokość (od wylewek może być). Chyba, że pamiętacie ile mieliście w stanie surowym.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony