dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gniezniok

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Czy to takie skompliowane ?? Problem doboru komina !

    Witam

    Mam pytanie do kolegów gdyż dostaje porady wykluczające się. Planujemy zamontowac poczatkowo piec na gaz w nowo budowanym domu. Chcemy jednak aby mieć zabezpieczenie w postaci ewewntualnej zamiany w przyszlosci lub podlaczenia po prostu drugiego pieca na paliwo stałe. Pytanie - jak rozwiązać sprawe kominów??
    Czy kupic np rondo plus 20 i na razie wsadzic do srodka kwasówke o mniejszej srednicy dostosowanej do gazu, czy trzeba stawiac dwa kominy??
    dzieki z gory za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Jeden komin : 2 x przewody dymowe i 2 x przewody wentylacyjne .
    Cegła pełna conajmniej kl 200.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gniezniok

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    marian.... a moglbys nieco rozwinac. Rozumiem ze masz na mysli aby murowac komin z pelnej cegly z dwoma wlotami... A co z Schiedlem?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gniezniok
    marian.... a moglbys nieco rozwinac. Rozumiem ze masz na mysli aby murowac komin z pelnej cegly z dwoma wlotami... A co z Schiedlem?

    A co z Schiedlem?

    to Czysty marketing , olej to , nie dość że drogie to nie spełnia warunków dobrego komina.

    Wymuruj taki, a bedzie na lata.





    http://www.e-instalacje.pl/systemy,k...owany,5363.htm
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  5. #5

    Domyślnie

    co do olewania komina systemowego to:

    komin systemowy fi 180 lub fi 200 (zależy jaka wysokość) będzie spełniał wymagania dla każdego typu kotła. (gaz,ekogroszek, drewno) i będzie jakiś ludzkich rozmiarów a nie komin murowany z cegły, monstrualnej wielkości...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy


    A co z Schiedlem?

    to Czysty marketing , olej to , nie dość że drogie to nie spełnia warunków dobrego komina.
    Następne herezje nie podparte żadnymi konkretami.
    GG 2971919

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gniezniok

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzis zawitałem do cechu kominiarzy (czy jakos tak) aby rozwiac problem i Marian.... poparli Twoje słowa!
    Zadnego schiedla - ot co uslyszalem. Wlasnie niedawno byli na akcji gdzie w kominie sie zapaliło i caly schiedel szlag trafił. Zero dobrych słów na jego temat nie uslyszalem.
    Natomiast co do kwestii samego komina kazali w mojej sytuacji aby zrobic jedynie 3 "dziury" jeden 14x14 dola gazu jeden 14x27 dla pozostalych smieci i jeden wentylacyjny. Stwierdzili ze w zupelnosci wystarczy...
    Jakie Twoje zdanie Marianie...?

  8. #8

    Domyślnie

    Zrób jak uwazasz , ja to też przerabiałem i mam z cegły, mocny, trwały, nie przecieka, nie pęka itd.

    w/g mnie systemowy to może być tylko do wentylacji, ale takie deweloperzy robią jeszcze taniej : z płyty osb i na to tynk
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.216

    Domyślnie

    Wprawdzie ja nie marian ale popieram jego propozycje, dlaczego? Ano, może sie zdarzyć że bedziesz kiedyś chaił mieć dwa kotły ten gazowy i jakiś inny wtedy jeden kanał to za mało. Koszt na etapie wykonania praktycznie nie odczuwalny, no może troche na klinkierze nad dachem.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał gniezniok
    Dzis zawitałem do cechu kominiarzy (czy jakos tak) aby rozwiac problem i Marian.... poparli Twoje słowa!
    Zadnego schiedla - ot co uslyszalem. Wlasnie niedawno byli na akcji gdzie w kominie sie zapaliło i caly schiedel szlag trafił. ...
    to nie pierwszy schiedel który rozsypał sie /po pożarze sadzy/
    /było juz o tym sporo na forum/
    mam podobne zdanie o systemowym jak mariankossy
    a słynną schiedlowską gwarancje trzydziestoletnia mozna sobie w buty włożyć - co pokazało życie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony