dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Instalacja elektryczna

    Przymierzam sie do instalacji elektrycznej w domu, tylko nie mam pojęcia na co zwrocic szczegolną uwagę...czy tylko na odpowiednia ilosc gniazdek i kontaktow, czy na cos jeszcze? Mam juz skrzynke przy drodze, prad ma byc poprowadzony w ziemi do domu, tyle wiem, przylacze oplacone. Kto rozlozy tę instalację na czynniki pierwsze i wypowie sie na ten temat w sposob wyczerpujacy i madry??

  2. #2

    Domyślnie

    a czego tak właściwie oczekujesz od instalacji elektrycznej?
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  3. #3

    Domyślnie

    Kto rozlozy tę instalację na czynniki pierwsze i wypowie sie na ten temat w sposob wyczerpujacy i madry??
    Twój kierownik robót elektrycznych
    Miłej współpracy
    M. Lenart

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem czego mam oczekiwac, ma byc przede wszystkim funkcjonalna i energooszczedna.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ania , albo Twój elektryk będzie sam wiedział jak to zrobić (nie ryzykowałabym) albo siądź z projektem i rysuj.

    Gniazdka (gdzie podwójne, gdzie pojedyncze, a może Schuko albo co innego) , oświetlenie,ramki, klawiszki, właczniki- które schodowe, ktore krzyżowe, może sieć komputerowa ? A może tv sat ? Telfoniczna ? A może oddzielne kable na głośniki, żeby nie było zakłóceń (dla melomanów) .
    Ale najpierw musisz wiedzieć, gdzie postawisz jakie meble, gdzie telefon, gdzei jakie lampy, gdzie głośniki, gdzie stół a gdzie sprzęty w kuchni, gdzie pralka a może suszarka ? A może grzałka do grzejnika w łazience jak latem podłogówka nie grzeje ? I gdzie chcesz zgasić to światło co to go zapomniałamś zgasić, ale zauważyłaś będąć na tarasie - musisz to wszystko wiedzieć zanim zaczniesz rysować i cokolowiek wymyślać w kwestii elektryki.
    Tylko to musisz wiedzieć
    A potem dopiero się trzeba zastanowić nad wysokością kontaktów i gniazd i bajerami kolorystycznymi czy jakimiś innymi...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6

    Domyślnie

    dobra podpowiedz, usiasc i wyrysowac, tylko tyle tego jest...glowa boli, jak w supermarkecie, czasami zastanaiam sie, czy nie byloby lepiej gdyby byl jeden, dwa produkty do wyboru

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał AniazCz
    dobra podpowiedz, usiasc i wyrysowac, tylko tyle tego jest...glowa boli, jak w supermarkecie, czasami zastanaiam sie, czy nie byloby lepiej gdyby byl jeden, dwa produkty do wyboru
    Zamiast kartki może być i kreda. Iść i bazgrać po ścianach. Na tym etapie to mocno wskazane...
    Aha i nie rób mniej niż 4 gniazdka na mały pokój (tak do 15-16m2) i 6 na większy. W kuchni za to całe mnogo...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał AniazCz
    dobra podpowiedz, usiasc i wyrysowac, tylko tyle tego jest...glowa boli, jak w supermarkecie, czasami zastanaiam sie, czy nie byloby lepiej gdyby byl jeden, dwa produkty do wyboru
    Dlatego wzięłam do tego fachowaca Żeby potem nie żałować i się nie wkurzać.

    Jakąkolwiek metodę przyjmiesz - najpierw musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz.

    Wiem, że boli, bo dwa dni liczyłam swój osrzęt elektryczny A dziś potrzebowałam faceta, żeby go zataszczyć na budowę
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Ale najpierw musisz wiedzieć, gdzie postawisz jakie meble, gdzie telefon, gdzei jakie lampy, gdzie głośniki, gdzie stół a gdzie sprzęty w kuchni, gdzie pralka a może suszarka ?
    "Coca-cola" to nie tylko nie jest to, ale nawet tego nie zastąpi!" - chciałoby się rzec słynną parafrazą reklamy coca-coli. Bo wyobraźni właściciela (-lki) chaty nic nie zastąpi, nawet "najfachowszy" elektryk. Oczywiście, elektryk może mieć parę uwag do tejże wyobraźni, ale generalnie powinien wszystkie plany akceptować.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony