dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jano2

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Rozmokła izolacja pionowa

    Buduję dom z głębokimi piwnicami, dlatego aby zabezpieczyć się przed wilgocią wykonałem izolację pionową. Ponieważ będę ocieplał styropianem użyłem masy bitumiczno kauczukowej rozcieńczanej wodą której czas schnięcia wynosi około 4 godzin. Po dwóch dniach słonecznej pogody wszystko wyglądało dobrze, ale wystarczało kilka godzin deszczu żeby powłoka która miała być wodoszczelna zaczęła się rozpuszczać

    Czy ktoś ma jakiś pomysł w jaki sposób ją uszczelnić? Chciałbym użyć jakiegoś środka nakładanego na gorąco ale nie wiem czy jest to dobry pomysł.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Jaki to srodek, ten ktorego uzyles? Dokladna nazwa i producent
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jano2

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Na dwie pierwsze warstwy dałem Dysperbit firmy Izolex a na ostatną Izoplast Dysperbent Dn firmy ADW. Oba środki równie dobrze się spłukują.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie chcę Cię martwić, ale te środki służą do izolacji przeciwwilgociowej.
    Przy większym naporze wody one nie wystarczą-trzeba wykonać wtedy tzw"ciężka izolacje przeciw wodną".
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jano2

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Na mojej działce wodę gruntową mam na około 4 metrach wiec nie spodziewam się naporu wody. Poza tym warstwę izolacji wzmocniłem geowłóknina, na to pójdzie styropian i folia kubełkowa, obecnie jestem w trakcie wykonywania drenażu opaskowego.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jano2

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ponieważ dyskusja na temat możliwych rozwiązań zakończyła się zanim się na dobre zaczęła
    Kilka informacji dla osób, które chcą wykonać izolację pionową, aby nie wpakowały się w takie G jak ja.
    Czas wiązania dyspersji wodnych różni się „nieco” od podanych przez producentów, ostatnio odkopałem fragment fundamentów i wszystko jest mięciutkie i bardzo dobrze się zmywa, wilgoć i niewysoka temperatura nie pozwala na związanie zawiesiny asfaltu.
    Poza tym nawet kurtka, którą wybrudziłem przy malowaniu i spisałem na straty, po pół roku przetrzymywania w suchych warunkach na strychu doprała się bezproblemowo, co nie udaje się z masą rozcieńczoną rozpuszczalnikiem organicznym.
    Moim zdaniem dyspersje wodne można stosować doszczelnienia dachu gdzie w lecie słońce rozgrzeje go do 60-70 stopni a nie na fundamenty!!
    Jeśli miałbym wykonać izolacje jeszcze raz wybrałbym masę na bazie rozpuszczalnika, który nie reaguje ze styropianem (zawsze można zrobić próbę na kawałku styropianu przed pomalowaniem całej ściany).

    U mnie problem rozwiązałem owijając fundament folią paroizolacyjną, trzeba tylko przykleić ją do ściany żeby woda ściekająca po ścianach nie wpływała pod nią i na to dałem styropian.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilfn

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    A moze poprostu uzyles kiepskiej jakosci srodka? Ja zrobilem dwie sciany produktem Abizol ST firmy Tytan. W trakcie prac czesto padalo (takie niestety lato bylo) i woda po scianie splywala nic nie rozpuszczajac. Malo tego, czesc dolna robilem nie czekajac na wyschniecie (sypalo mi sie na glowe) i tez ladnie wyschlo i sie trzyma.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony