dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 121
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2403
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:14
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    dzięki

    kup hurtem, zrób jak na zdjeciu, dodaj 300% ceny i sprzedawaj jako pasywne

    Tak mniejwiecej wyglądają obecnie rozwiązania na rynku

  3. #43

    Domyślnie

    j-j, a może (jeśli zechcesz) podzielisz się aktualnymi wrażeniami z użytkowania domu? W końcu wątek brzmi '... dom w praktyce' Szczególnie myślę o konfrontacji rzeczywistych kosztów energii do ogrzewania z założonymi wcześniejszymi obliczeniami z OZC. Na ile szacujesz litrowość domku?
    Jestem pewien, że Twój temat obserwuje wielu zainteresowanych.

    BTW, gratuluje zaangażowania, dopracowania założeń konstrukcyjnych. Większe wydatki na doprowadzenie do stanu pasywnego (?) możesz policzyć, ale satysfakcja z ukończonego projektu - BEZCENNA

  4. #44

    Domyślnie

    Troche za wczesnie zeby ocenic i porownac koszty rzeczywiste z obliczeniowym zapotrzebowaniem. Po roku uzytkowania mozna by sie pokusic co tez nie bedzie nazbyt wiarygodne bo dom w pierwszym sezonie grzewczym rzadzi sie innymi prawami
    Na temat komfortu moglby j-j cos skrobnac wiecej, szczegolnie ze ma porownanie mieszkania w "zwyklym" domu i teraz w pasywniaku. Pewnie trzeba nauczyc sie korzystania z niego

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:14
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  6. #46
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Przyjdzie prawdziwa zima i wszystko zweryfikuje ... Wtedy porozmawiamy o kosztach i oszczędnościach.

  7. #47

    Domyślnie

    j-j
    Moze przy okazji sprawdz wilgotnosc powietrza u Siebie i u Tesciow. Moze cos podpowie Ci wynik pomiarow...
    Odczucia jak wiadomo zalezne sa od wielu czynnikow, min. wilgotnosci powietrza.
    Mozna zapewne przyjac jakies podstawowe tzw. generalne zalozenia ale odczucie ciepla i chlodu zawsze bedzie subiektywne.
    Mnie zazwyczaj jest cieplo ale juz mojej zonie zazwyczaj za zimno -komfort cieplny dla mie nie oznacza komfortu cieplengo dla kogos innego. Przynajmniej nie ma nudy na swiecie

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  8. #48

    Domyślnie

    Coś w tym odczuwaniu ciepła chyba jest bo u mnie choć nie mam domu pasywnego jak jest włączona podłogówka to wydaje się być ciepło a gdy wyłączona to jakby chłodniej, oczywiście przy takiej samej (pomyłka 0,5 stopnia) temperaturze. Ogólnie podobny problem przy takich temp na zewnątrz.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:15
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  10. #50
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    A swoją drogą mnie też cholera bierze bo nie wiem czy wyłączyć ogrzewanie czy nadal trzymać na minimalnych nastawach ....

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    U mnie zasilanie spada nawet do 22-23 C i czy to ma sens ?
    Bez grzania te 20 stopni bym utrzymał ! Chyba nie tylko Ja nie mogę się doczekać zimy

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Z jednego się bardzo ciesze, że za październik zaplacę za cały prąd w domu wraz z dogrzewaniem- ok. 150 zł
    Dopiero teraz trafiłem na Twój nowy wątek. Bardzo dobra fotokronika budowy .
    Będę tu oczywiście zaglądał i ... komentował .

    Jeśli chodzi o komfort w domu, to z pewnością nie można tu polegać tylko na temperaturze powietrza, ale trzeba uwzględnić także wilgotność i temperaturę poszczególnych przegród.
    Bardzo dużo zależy także od oświetlenia. W słoneczny dzień inaczej odczuwa się temperaturę, niż w dzień pochmurny. Być może warto by było w takiej sytuacji zastosować promienniki podczerwieni, np. http://www.infrapanel.pl/ .

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:15
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  14. #54

    Domyślnie

    Odnoszę wrażenie J-J, że umieściłeś ten temat na forum na złość mpoplawowi.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:15
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    Ktoś ma jakieś przemyślenia?
    Witam

    Moje przemyślenia sa takie ze sciany i cała reszta po prostu "ciągną" ciepło jak głupie i dlatego m .in twojej zonie jest zimno pomimo komfortowej temperatury 20-21C . Czy dom pasywny czy nie to nie ma siły musi sie nagrzać i wysuszyć -tego nie ominiesz . Pamietam pierwszy sezon grzewczy kiedy nawet stalowa balustrada schodów była tak zimna ze przechodząc obok było ją "czuć" .............masakra .Myślę że musisz jednak grzać wiecej -nie ominiesz syndromu "pierwszego najgorszego sezonu grzewczego niezależnie od tego czy dom masz zwykly czy pasywny . Wyliczenia oszczędnosci i strat będa miarodajne za dwa lata .

    pozdrawiam

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Witam!
    Gratuluję determinacji w tworzeniu swojego wymarzonego domku.
    HenoK mnie nakierował, i dopiero dzisiaj trafiłem na ten watek.
    Tak bym żył może jeszcze długo w niewiedzy , że Ty już zamieszkujesz,
    i ujarzmiasz "pasywniaka" od środka .

    Z zainteresowaniem, podobnie jak wielu innych będę śledził Twoje spostrzeżenia co do komfortu i ekonomi użytkowania.
    Życzę żeby "w praniu" wszystko wyszło tak jak było założone.

    Jani_63
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j


    Trochę za wcześnie na wnioski jakies większe ale mam wrażenie że dom pasywny albo samowystarczalny jest chu... steczkowy bo zyski są wystarczające i dom wolno stygnie ale nie działa wtedy ogrzewanie więc szczerze to można odczuwac zimno mimo iż w domu jest 20-21,0oC.
    W innym domu z taką temp. ale działającym ogrzewaniem jest ciepło (wiem bo sprawdzałem z teściami).
    Po prostu żeby była dana temp. musi być chyba grzanie i wtedy my czujemy ciepło bo grzeje a w domu np. pasywnym więcej czasu dom stygnie potrzebując czasowo krótkich dogrzań i odczucia zimna beda chyba występowały.
    Cholera nie wiem a może szukam dziury w całym
    i po prostu 20-21oC to za zimno a u teściów po prostu chcialem znaleźć argument

    Ktoś ma jakieś przemyślenia?
    pzdr
    ,

    Wprawdzie nie mam pasywniaka i jestem nowy, ale moje przemyślenia niefachowe są takie: brak ruchu powietrza mówiąc nie fachowo, miałem to samo gdy chodziłem na piecu na olej opałowy z programatorem pokojowym (zasady działania tłumaczył nie będę ), wszystko było ok gdy pompa c.o. chodziła (bo żądał programator), wtedy nawet przy 18 st. robiło się momencie ciepło, natomiast gdy już nagrzał chaupkę do żądanej tem i wyłaczała się pompa c.o. w chaupie robiło się zimno....... niby 22 st. a zimno, teraz mam eko (nie krzyczcie) i pompa chodzi cały czas i jest ciepło......
    abak

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-j
    .
    Cholera nie wiem a może szukam dziury w całym
    i po prostu 20-21oC to za zimno a u teściów po prostu chcialem znaleźć argument

    Ktoś ma jakieś przemyślenia?ł
    Widocznie już taka Twoja natura , i chwała ci za to.
    Niektórzy tak mają, np. ja, że jak ktoś coś dla mnie robi, i nie do końca jestem z tego zadowolony, to pomstuję mniej lub więcej
    przez jakiś czas, ale potem przechodzę nad tym do porządku dziennego.
    Jak robisz sam to długo się zastanawiasz, czy wszystko jest zrobione dobrze,
    i czy aby nie można było tego zrobić lepiej.
    Wszak robiliśmy sami, wiec i oczekiwania względem siebie są większe.
    Jak to określiłeś to takie szukanie czasami dziury w całym.

    Co do odczuć odnośnie ciepła to składa się na to bardzo dużo czynników.

    Temperatura otoczenia.
    Subiektywne odczuwanie tej temperatury.
    Pierwszy sezon, wiec większa wilgoć i wygrzewanie ścian.
    Brak promieniowania cieplnego, które ciało odczytuje jako zjawisko komfortu.
    Pora roku - sławetna już depresja jesienna.
    Aura - dżysto (mam nadzieję że dobrze napisałem) i buro jak dzień długi.
    Ilość światła.
    Ciepłość ( to tak nie po polskiemu , ale każdy wie o co chodzi)tego światła.
    Ciepło barw które cię otaczają.
    Przytulność pomieszczeń w których się przebywa.
    Czynności jakie wykonujemy w danej chwili.
    Tak można by jeszcze długo mnożyć, ale chyba nie warto.
    Chciałem tylko nakreślić złożoność takich odczuć.

    Pozdrawiam i życzę miłego i ciepłego bytowania

    Jani_63
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 17-06-2012 o 13:15
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

Strona 3 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony