dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Też mam podobne dylematy, czy okna przed zimą, czy okna przed tynkami, ...

    Panienka od okienka powiedziała wyraźnie, że okna drewniane tracą gwarancję jeśli montuje się je przed pracami mokrymi (tylki, wylewki). Powiedzaiała też, że zazwyczaj okna takie ciągną wilgoć ale później dochodzą do siebie i nic im nie jest choć po tynkowaniu nigdy już nie wyglądają tak dobrze jak przed, matowieją i coś tam jeszcze ...

    A tak trochę przy okazji chciałbym zapytać czy można wykonać ocieplenie wełną dachu przed tynkami i wylewkami? Szkoda mi zostawiać tak niezasłoniętej membrany dachowej na kolejne kilka miesięcy. Tym razem pan od membrany powiedzaił wyraźnie - tylko do 4-rech miesięcy może być wystawiona na światło. Po 10ciu latah mogą być problmey.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał am76
    tylko do 4-rech miesięcy może być wystawiona na światło. Po 10ciu latah mogą być problmey.
    Sądzę ze chodziło mu o światło słoneczne - czyli membrana nieosłonięta z zewnątrz pokryciem... ale nie jestem specem od dachów więc podpytaj Andrzeja Wilhelmiego...

    Pozdrawiam

    Browar

    ps...

    "Królowa" jak Cie kusi to wylej to z siebie! Nie duś tego bo Ci się będe po naocach śnił! Koszmary ! Nie musisz się zniżać.. trochę podskocz

    Browar

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar
    Cytat Napisał am76
    tylko do 4-rech miesięcy może być wystawiona na światło. Po 10ciu latah mogą być problmey.
    Sądzę ze chodziło mu o światło słoneczne - czyli membrana nieosłonięta z zewnątrz pokryciem... ale nie jestem specem od dachów więc podpytaj Andrzeja Wilhelmiego...
    Pytałem już producenta membrany. Na 100% chodzi poprostu o światło wpadające przez okna. Nasi budowlańcy nic o tym nie wiedzą, nawet by im to do głowy nie przyszło. Ale wystarczy zadzwonić do tyveka albo innej firmy i zapytać u nich. Membrana dachowa musi być zasłonięta od światła ze wszystkich stron.
    Tak więc jeszcze raz zapytam - może ktoś będzei wiedział:

    czy można wykonać ocieplenie wełną dachu przed tynkami i wylewkami?

  4. #24

    Domyślnie

    Jeszcze mam pytanie do "Królowej"

    Napisz od kiedy masz SSO? Bo zdaje się że Twój domek wietrzy się już z rok bez okien - czyli wszystko jak należy, a innym doradzasz inaczej? (I nie pisz że masz od maja bo wtedy dachówke połozyłaś...)

    To, że na kolejna zimę wstawisz okna to chyba rzeczywiście najwyższy czas, ale nie można tego porównać do SSO zakończonego parę dni temu...

    ech... i wypowiadasz się o kozach, oknach, temperaturach i budowaniu w rok. Po co? Frustracja spowodowana przeciągającą się budową ? Znajomi wstawili okna w zeszłym roku, w zimę wykończyli i już mieszkają?

    Browar

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał am76
    Cytat Napisał Browar
    Cytat Napisał am76
    tylko do 4-rech miesięcy może być wystawiona na światło. Po 10ciu latah mogą być problmey.
    Sądzę ze chodziło mu o światło słoneczne - czyli membrana nieosłonięta z zewnątrz pokryciem... ale nie jestem specem od dachów więc podpytaj Andrzeja Wilhelmiego...
    Pytałem już producenta membrany. Na 100% chodzi poprostu o światło wpadające przez okna. Nasi budowlańcy nic o tym nie wiedzą, nawet by im to do głowy nie przyszło. Ale wystarczy zadzwonić do tyveka albo innej firmy i zapytać u nich. Membrana dachowa musi być zasłonięta od światła ze wszystkich stron.
    Tak więc jeszcze raz zapytam - może ktoś będzei wiedział:

    czy można wykonać ocieplenie wełną dachu przed tynkami i wylewkami?
    nie, bo to prace mokre i welna moze namoknąć.
    skoro membrana reaguje tak na światło, to podbitkę też by trzeba zrobić, żeby ją zasłonić, a żeby zrobić podbitkę, to wcześniej ocieplenie budynku, a żeby ocieplenie dobrze żeby ściany wyschły, a nie wyschną bo jeszcze nie ma tynków..... totalny kołowrotek na strychu też trzeba dać wełnę, bo przez wyłaz dachowy też wpada światło... paranoja.

    ja wstawiłem okna 3 tyg temu, 2 tyg po zakończeniu SSO, ponieważ zamierzam kontynuować prace jesienią i w zimie - teraz kończe inst. i zaraz wchodzi tynkarz.
    gdybym nie zamierzał kontynuować, to nie wstawiałbym - zimą można rabaty większe podobno uzyskać.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar
    Jeszcze mam pytanie do "Królowej"

    Napisz od kiedy masz SSO? Bo zdaje się że Twój domek wietrzy się już z rok bez okien - czyli wszystko jak należy, a innym doradzasz inaczej? (I nie pisz że masz od maja bo wtedy dachówke połozyłaś...)

    To, że na kolejna zimę wstawisz okna to chyba rzeczywiście najwyższy czas, ale nie można tego porównać do SSO zakończonego parę dni temu...

    ech... i wypowiadasz się o kozach, oknach, temperaturach i budowaniu w rok. Po co? Frustracja spowodowana przeciągającą się budową ? Znajomi wstawili okna w zeszłym roku, w zimę wykończyli i już mieszkają?

    Browar
    skoro tak bardzo jesteś ciekaw, to jeszcze odpowiem na ten post.
    Otóż, drogi Browarze, moja budowa nie przeciąga się, a jedynie jej tempo wynika z budowy bez kredytu - ile zaoszczędzimy, tyle prace posuwają się do przodu. Dzieje się tak z prostej przyczyny - mamy spory dom, w którym mieszkamy obecnie i nie spieszy nam się, nie mamy małych dzieci, mało miejsca, wynajętego kąta bądź mieszkania na głowie rodziców, czy coś w tym stylu. Mój syn za chwilę osiągnie pełnoletniość i być może wtedy pomyślimy nad przeprowadzką, a obecny dom sprzedamy na poczet kolejnej budowy dla syna, bądź zostawimy dla Niego, jeśli bedzie chciał. Co do znajomych ... sporo m.in. poznanych na forum wybudowało się i wprowadziło, ale nie jest to powodem, dla którego mogłoby nam się palić. Wychodzę z założenia, że jesteśmy w takim wieku, że na pewno nie będziemy sobie mogli pozwolić na kolejne budowanie, więc chcę, aby dom spełniał moje wszelkie oczekiwania, staram się, aby był przemyślany w każdym calu i realizował moje marzenia. Ci, którzy to zrobili w krótkim czasie budują na ogół z kredytu hipotecznego, którego my chcemy uniknąć - dzięki temu dom jest cały czas nasz, a nie banku (nie znaczy to, że potępiam kredyty - przeciwnie gdybym miała dwadzieścia parę lat, to pewnie sama budowałabym z kredytem). No i tyle w tym temacie.

    Miło, że zajrzałeś do mojego dziennika. Pozdrawiam.

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie Re: Czy warto wstawiać okna na zimę?

    Cytat Napisał yaro672
    Właśnie zakończyłem SSO.Chciałbym spytać bardziej zaawansowanych forumowiczów jak w temacie, czy lepiej poczekać do wiosny. Jakie macie swoje doświadczenia i opinie na ten temat.Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Dziękuję i pozdrawiam!

    Ja się jakoś tak niecierpliwiłem, popadłem w beczynność toteż okna zamówiłem i już mam.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.111

    Domyślnie

    Fajna, ostra dyskusja
    Jako strona takiego układu " sprzedawca - inwestor" mówię swoim klientom..
    a po co chce Pan wstawiac okna na zime?" Jesli na prawde jest jakis kalendarz prac i cos sensownego da sie zrobic to owszem, mozna wstawic..
    Tylko ze z reguly i tak nic w takim domu zimą sie nie robi.
    A ogrzewanie kozą w stanie surowym co najwyżej ogrzeje kąt socjalny dla majstrów na budowie - otwory mozna zakryc folią.

    Znajomy ostatnio przyznał sie ze miał problem z klientem : okna drewniane zamontowane przed pracami mokrymi. Samym okno finalnie nic sie nie stalo. Ale okucia.. pośniedziały i klient domaga sie wymiany..
    Tylko czy gdyby to byly okna plastikowe to okucia by nie posniedzialy? To jeden z powodow dla których nie powinno sie montowac okien przed tynkami.

    A inna sprawa - zamowienie okien zimą daje szanse na lepsze rabaty. Są wiarygodne firmy które daja dodatkowe rabaty na okna zamawiane teraz z terminem na wiosne. W najblizszych tygodniach pojawi sie pewnie sporo wiecej takich ofert.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Fajna, ostra dyskusja
    Jako strona takiego układu " sprzedawca - inwestor" mówię swoim klientom..
    a po co chce Pan wstawiac okna na zime?" Jesli na prawde jest jakis kalendarz prac i cos sensownego da sie zrobic to owszem, mozna wstawic..
    Tylko ze z reguly i tak nic w takim domu zimą sie nie robi.
    A ogrzewanie kozą w stanie surowym co najwyżej ogrzeje kąt socjalny dla majstrów na budowie - otwory mozna zakryc folią.

    Znajomy ostatnio przyznał sie ze miał problem z klientem : okna drewniane zamontowane przed pracami mokrymi. Samym okno finalnie nic sie nie stalo. Ale okucia.. pośniedziały i klient domaga sie wymiany..
    Tylko czy gdyby to byly okna plastikowe to okucia by nie posniedzialy? To jeden z powodow dla których nie powinno sie montowac okien przed tynkami.

    A inna sprawa - zamowienie okien zimą daje szanse na lepsze rabaty. Są wiarygodne firmy które daja dodatkowe rabaty na okna zamawiane teraz z terminem na wiosne. W najblizszych tygodniach pojawi sie pewnie sporo wiecej takich ofert.


    O! - i to ma sens!

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia i marek
    [skoro tak bardzo jesteś ciekaw, to jeszcze odpowiem na ten post.
    Browar jak to browar - kusi. A Ty zdaje mi się dajesz się podpuszczać. Może nr karty kredytowej bys podała.... ? Co? Nie masz karty? Pozdrawiam

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał monia i marek
    [skoro tak bardzo jesteś ciekaw, to jeszcze odpowiem na ten post.
    Browar jak to browar - kusi. A Ty zdaje mi się dajesz się podpuszczać. Może nr karty kredytowej bys podała.... ? Co? Nie masz karty? Pozdrawiam
    to, co podałam w ostatnim poście, to żadna tajemnica - wszystko opisane również w dzienniku. Twoje wypuszczanie zdecydowanie na mnie nie działa - może dlatego, że nie mam karty kredytowej
    pozdrawiam.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Moniu, przeczytałam te wszystkie posty i jedyne co mogę napisać to to, żebys się wstrzymała z wstawianiem okien do wiosny. Dla mnie nie ma to sensu (w końcu mimo że mam 24lata też buduje bez kredytu - tylko z oszczędności męża ) dlatego wiem co piszę! Lepiej zaoszczędź więcej pieniędzy i zacznij razem z instalacjami i tynkami na wiosnę Wilgoć bardzo szkodzi drewnu i tego raczej nikt nie podważy, widziałam np. drzwi wstawione zaraz po wylewkach i strasznie ich "wybuliło"... Ja mam okna pcv (zresztą Ty wiesz), ale mnie kosztowały tyle co nie jednych drewniane (ponad 30tys.zł) wiec sama martwię się bardzo o te okna, choć wykrzywianie im nie grozi... A po wstawieniu okien mimo, ze dach nie ocieplony, więc wentylacja jest dość duża strasznie było czuć wilgoć i zapach cementu przez długi czas Na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem wstawianie okien drewnianych przed tynkami choć muszę przyznać że okna takich firm jak np. Twoje są zabezpieczane specjalnymi lakierami przed wilgocią, więc wcale nie muszę chłonąć wilgoci, ale lepiej dmuchać na zimne
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał monia i marek
    [skoro tak bardzo jesteś ciekaw, to jeszcze odpowiem na ten post.
    Browar jak to browar - kusi. A Ty zdaje mi się dajesz się podpuszczać. Może nr karty kredytowej bys podała.... ? Co? Nie masz karty? Pozdrawiam
    Wirecki,

    a Ty masz? Pokaż?! Weź zeskanuj i wrzuć fotki ...

    Browar

  14. #34

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ostalosia

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał malysmok
    Ja wstawiłem przed zimą 2008. Dzięki temu kontynuowałem z pracami wewnątrz budynku: tynki, instalacje. Oprócz tego grzałem i wietrzyłem, z rożnym skutkiem.

    Pozdrawiam,
    czy miales juz tynki wewnetrzne? Jestem wlasnie na takim etapie, ze mam okna drewniane a nie mam tynkow wewnetrznych, zastanawiam sie w zwiazku z tym nad plytami gipsowo-kartonowymi ale nie wiem czy to ma sens. Moze ktos ma doswiadczenie w tym temacie?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony