dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Śmierdzi z rur !!!

    Przede wszystkich chciałbym się przywitać z użytkownikami forum

    Jakieś 3 tyg temu mój domek uzyskał podłączenie do kanalizacji miejskiej (obecnie w całej miejscowości podłączonych jest ok 10 budynków), prze 2,5 tyg wszystko było pięknie ale od 3 dni mam problem z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z jednej z łazienek. Łazienka o której mowa znajduje się na parterze natomiast druga mieści się nad nią na piętrze. Z tej drugiej łazienki oraz z kuchni znajdującej się obok łazienki na parterze nie śmierdzi.
    Odpowietrzenie wentylacji na dachu jest. W łazience z której smierdzi jest nie wykorzystany jeden odpływ(jest zatkany).
    Nie wiem gdzie szukać przyczyny, dziwi mnie to że przez jakis czas było ok, az tu nagle taki zonk Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    A może zupełnie prozaiczna sprawa i wyparowała woda z któregoś syfonu ?

  3. #3

    Domyślnie

    No tak tylko jeżeli dobrze rozumie to po zalaniu syfonu powinno przestać, tak?? A to już tak "wali" od 3 dni. Zapytałem bo nie znam sie na hydraulice

  4. #4

    Domyślnie

    Zmiana ciśnienia i śmierdzi.
    Szukaj skąd może ten syf wciągać do domu.
    Syfon syfonem ale jeszcze są uszczelki, złączki etc.
    Kocham to co zbudowałem.
    Ciężko było, ale dziś wiem że mam to o czym marzyłem.

  5. #5

    Domyślnie

    Uszczelnij ten niewykorzystany odpływ. Jak nie ma zainstalowanego przyboru to i syfonu próżno szukać...

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Re: Śmierdzi z rur !!!

    Cytat Napisał Lukas_power
    Przede wszystkich chciałbym się przywitać z użytkownikami forum

    Jakieś 3 tyg temu mój domek uzyskał podłączenie do kanalizacji miejskiej (obecnie w całej miejscowości podłączonych jest ok 10 budynków), prze 2,5 tyg wszystko było pięknie ale od 3 dni mam problem z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z jednej z łazienek. Łazienka o której mowa znajduje się na parterze natomiast druga mieści się nad nią na piętrze. Z tej drugiej łazienki oraz z kuchni znajdującej się obok łazienki na parterze nie śmierdzi.
    Odpowietrzenie wentylacji na dachu jest. W łazience z której smierdzi jest nie wykorzystany jeden odpływ(jest zatkany).
    Nie wiem gdzie szukać przyczyny, dziwi mnie to że przez jakis czas było ok, az tu nagle taki zonk Pozdrawiam
    Dobrze radzą z uszczelnieniem.Jak majstry zapomniały włożyć uszczelki to też będzie capić jak z murzyńskiej chaty.Ja bym jeszcze spróbował to potraktować jak np.P.O.Ścieków i kibelki zalałbym bakteriami.Przyczyny można doszukiwać sie jeszcze w źle zamontowanym syfonie i woda nie zamyka dostępu do smrodu.Jak spuszczasz wodę na nazwę ją "wolny wypływ"to może powstawać podciśnienie,które zabiera ją z syfonu.Wszystko i tak idzie w stronę braku odpowietrzenia pionu.Zamontuj na nim jak się da napowietrzniki i po kłopocie.Są napowietrzniki nie ma podciśnienia bo do tego one służą.Nie wentylują ale napowietrzają.Ot i wsio.

    http://sklep.pgi.com.pl/zawor-napowi...ny-p-6011.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony