dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 168
  1. #21

    Domyślnie

    No ,nie łam się masz możliwości ... powklejaj tego linka gdzie się da na początek ...reszta się wymyśli ....powoli ,bo co nagle to po diable ...........

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Daga dzięki za info

    Pomysł ekstra ,boję się tylko zeby formalności nas nie przerosły
    Muszą się wypowiedzieć ludzie oblatani w temacie,ale już mi się pysk śmieje bo jeśli udałoby się z sms-ami to nie musi dotyczyć tylko forum.Chociaż na samym forum zarejestrowanych sto tysięcy ludzi
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    Powinno być to powiązane z tym Forum i Muratorem bo to marka znana , rozpoznawalna i o trwałej reputacji (czego żaden człowiek zagwarantować nie może .... )
    to jak chcesz powiązać ideę skoro poniżej proponujesz odsunąć Redakcję od obowiązków? nie sadzę , żeby Redakcja patronowała czemuś na co nie ma wpływu.....

    Cytat Napisał MARTINA1
    Myślę ,że dodatkowe ubieranie Redakcji w nowe obowiązki to nie fair...., bo jeśli chce się coś założyć, to chyba nie po to by inni za nas pracowali
    no przecież nie chodzi o "pracowanie" tylko o patronowanie i sprawy papierkowe - mają swoich prawników, ułatwiłoby to wiele .... oczywiście silny kolektyw forumowiczów by sporo pomagał w praktyce .... trzaby tylko z głową rozdzielić obowiązki
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #24

    Domyślnie dO Daggulki

    Wpływ może mieć, ale nie same obowiązki .........bo to przesada........
    To czy Redakcja zechce się włączyć i jak - pozostawmy Redakcji - stawianie przed faktami dokonanymi jest w tym przypadku nieuczciwe ....
    Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane......... - a propos - ale już nie jako przytyk do CIEBIE .....

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Ja myslę, ze Redakcja sama podpowie co może, czego nie może, co chce a czego nie chce.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #26

    Domyślnie

    O to chodziło .........

    Z innej beczki co to takiego RW ?

  7. #27
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Popieramy takie pomysły, a ich sprawdzianem będzie zbiórka przedświąteczna. A propos - szukamy osoby albo instytucji, której warto i trzeba pomóc.
    Pozdrawiamy

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Bardzo dziękujemy za wyodrębnienie nowego działu ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja
    Popieramy takie pomysły, a ich sprawdzianem będzie zbiórka przedświąteczna. A propos - szukamy osoby albo instytucji, której warto i trzeba pomóc.
    Pozdrawiamy
    czyli możemy liczyć na wsparcie i zaangażownie Redakcji aby wprowadzić w/w cel w życie forumowe

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Witajcie ludziska.

    Sama idea szczytna i bardzo potrzebna.

    Natomiast jej realizacja poprzez stowarzyszenie lub (i) fundację niesie za sobą wiele aspektów, prawnych, organizacyjnych i finansowych.

    Aspekty prawne, w zasadzie nie są przeszkodą, bo samo założenie i rejestracja nie jest zbyt skomplikowana.

    Aspekt organizacyjny, tu szczerze powiedziawszy trzeba znaleźć „stadko” ludzików, którzy swój wolny czas będą chcieli poświęcić w sposób ciągły tym zaszczytnym celom, a nie wykluczone, że wiązać się to będzie z ich obciążeniem finansowym bo:

    Aspekt finansowy – niestety, obie te formy wymagają kosztów stałych, na które składają się min. koszty biurowe, koszty bankowe, itp. Nie są to małe kwoty nawet przy założeniu, że wszyscy (w tym i kwalifikowana księgowa, bo księgowość jest „pełna”), będą pracowali za darmo. Może okazać się, że wydatki będą większe niż wpływy.

    Tyle sceptycyzmu z mojej strony.

    Natomiast, uważam, że pomysł z SMS-ami jest znakomity. Myślę, że można dogadać się z którymś z operatorów na takie „celowe” akcje, z których całkowity dochód byłby przekazywany, przez FM za pośrednictwem operatora, dla odbiorcy danej „akcji”.
    Rozwiązanie takie ma niewątpliwą zaletę, że nie generuje kosztów stałych (niezbędnych), a w efekcie cała zebrana kwota zasila potrzebującego.

    Myślę, że istnieje duża szansa na takie rozwiązanie, ale niezbędne będzie wspólne działanie Forumowiczów, Redakcji i zapewne Wydawcy Muratora.

    Pozdrawiam.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Hejka. Rejestracja fundacji wiaze sie z oplata rejestracyjna, obecnie to 250 zl chyba, ze fundacja prowadzilaby dzialalnosc gospodarcza, wtedy +1500. Dochodza koszty aktu notarialnego, ale nie pamietam ile placilam - mysle, ze ok. 150 zl powinno wystarczyc. Gdyby sie starac o statut organizacji pozytku publicznego, wtedy fundacja placi 650 zl (niezaleznie od tego, czy prowadzi dzialalnosc gospodarcza czy nie). Za kazda zmiane 250, z dzialalnoscia - 650. OPP ma dodatkowe obowiazki - coroczne raporty publikowane w internecie itp. natomiast ma mozliwosc zbierania 1%.

    Dochodzi do tego pytanie o fundusz zalozycielski - ustawa nie precyzuje, ile ma to byc. W praktyce 1000 zl na fundacje bez dzialalnosci, 2000 z dzialalnoscia mogloby starczyc.

    Napisanie statutu to nie problem, przygotowanie papierow nie jest tez specjalnie trudne. W zarzadzie musza byc co najmniej 3 osoby lub inna nieparzysta liczba. Zarzad odpowiada karnie za niezlozenie sprawozdania itd.

    Fundacja musi miec siedzibe oraz prowadzona pelna ksiegowosc, co wiaze sie z kosztami zakupu programu komputerowego, na palcach tego nikt nie bedzie robil. Siedziba moze byc uzyczona na cele fundacji. Do tego dochodzi koszt prowadzenia konta bankowego (najtaniej znalazlam w lukasie) i tony pieczatek. To w zasadzie wszystko, co mi przychodzi do glowy na dzien dobry.

    Mozna tez rozwazyc zalozenie stowarzyszenia. Mysle, ze ma to o tyle sens, ze nie mamy fizycznie pieniedzy, natomiast jest nas duzo. Stowarzyszenie musi miec co najmniej 15 czlonkow, ale niestety w zebraniach musi uczestniczyc quorum co moze byc trudne. Koszty sa podobne, ale nie trzeba miec funduszu zalozycielskiego i za rejestracje jako OPP placi sie 500 zl.

    Zakladajac, ze ktos uzyczy lokalu na siedzibe (nie musi tam nawet nikt stale siedziec) i ze ktos poprowadzi pelna ksiegowosc za darmo - moim zdaniem ma to sens. Jesli fundacja / stowarzyszenie nie bedzie zatrudniac pracownikow, zarzad nie bedzie pobieral wynagrodzenia, ksiegowosc i lokal beda rowniez gratis to mozna sie o organizacje pokusic. Jesli ktorys z tych warunkow nie bedzie spelniony... nie popieram tego, poniewaz wiem, ze organizowanie funduszy to nielatwe zadanie, a kazdych 20 zl zal, w sytuacji kiedy mozna by za to kupic np. posciel dla Bacik.

    Jesli niejasno sie gdzies wyrazilam - pytajcie.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Napiszę co mi wyszło.

    Sprawa 1 : Pomysł

    Mam wrażenie, że to co się odbywa na Fm dzieje się właśnie dlatego, że nie jest zintytucjonalizowane.
    WSZYSTKIE pieniądze są przeznaczone na konkretny cel - dla konkretnego człowieka czy miejsca.
    Ten społeczny zryw dlatego działa. NIe wiem czy będzie działał, gdy cześć pieniędzy będzie kierowana na utrzymanie biura fundacji i tego typu akcje. Osobiście wątpię.

    Z drugiej strony - jest to bardzo dobre posunięcie PR-owe. Nie ma społeczności internetowej, ktorej uczestnicy stworzyliby wewnętrzną instytucję pomocy.

    Aczkolwiek nie wiem czy zinstytucjonalizowanie nie zabije sprawy. A wystarczy zapytać ... i pewnie warto zapytać Forumowiczów.

    Sprawa 2 - SMS.

    Na razie w tym kraju najlepiej zarabiają na akcjach SMSowych operatorzy komórkowi.
    Jedynymi wyjątkami są katastrofy narodowe i chyba Owsiak.
    NIe jestem pewna czy chciałabym utrzymywać operatorów.
    Druga sprawa to VAT - te pieniądze trafiają do budżetu Państwa.
    Tu ciekawy opis sytuacji :
    http://krewniacy.com.pl/?action=showArticle&id=39248


    Sprawa 3 - forma działalności.

    NIe mamy żadnych konkretnych danych stwierdzających, że fundacja to cacy a stowarzyszenie to be.
    To, że jakaś pani z fundacji tak twierdzi nie bardzo do mnie przemawia.
    Fundacja to aparat - ktory trzeba utrzymać. Dlatego też fundacja musi aktywnie starać się o pieniądze - i sami forumowicze tu nie wystarczą (tak jak obecnie) bo nikt o zdrowych zmysłach w to nie wejdzie.
    Jeśli Redakcja uzna, że warto Fundację otworzyć - super. Dlatego, że być może Redakcja postanowi przekazać cześć zysków na utrrzymanie fundacji. Bo fundacja MUSI mieć stały dochód.
    Fundacja to ludzie, ktorzy MAJĄ pieniądze i chcą je przeznaczyć na pewnien cel. Fundacja to nie ludzie, ktorzy bardzo chcieliby mieć dużo pieniędzy.
    Stąd patronaty (instytuacji/mediów/celebrytów)

    Stowarzyszenie ? Pewnie PRowo mnijeszy power - w końcu stowarzyszenie zjadaczy poziomek też może istnieć.

    Reasumując- jestem realistką. Nie chce zabijać pomysłu malkontenctwem, ale bez biznes planu nie widzę możliwości rozpoczęcia żadnej aktywności.
    Samo Huuuuuurrraaa !! Nie wystarczy. W końcu mamy pomagać ludziom a nie byc dla nich ciężarem.

    P.S. obecnie istnieje w Polsce firma, ktora zadeklarowała oddawać cześć zysku na rzecz Bacik. Może tędy droga ?

    Takie mam na ciepło przemyślenia.
    Ale to tylko moje zdanie - i obawa, że zintytucjonalizowanie może zabić ideę. Ale może nie mam racji
    Genralnie podchodzę ostrożnie do pomysłu..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Tu krok po kroku o fundacji :
    http://poradnik.ngo.pl/x/340250
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    ... ale niestety w zebraniach musi uczestniczyc quorum co moze byc trudne. ...
    To dotyczy Walnego i w zasadzie Walnego Wyborczego, ale w większości statutów jest zapis, że Walne jest „ważne” jeśli uczestniczy w nim np. 50% + 1, członków, a nawet mniej, bo bez względu na ilość uczestników jeśli jest określony II termin (który z reguły jest w tym samym dniu tylko o godzinę póżniej).
    Natomiast aby dokonać zmian w statucie to faktycznie musi to być w obecności ponad połowy uprawnionych ( u mnie jest to 3/4).
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    no właśnie - tak myślałam, że tak kolorowo to nie będzie wyglądać jeśli chodzi o finanse i formalności ...

    jeśli chodzi o pomysł sms'owy to konkretów nam trza .... ktoś musiałby się dowiedzieć ....( może pismo wystosować? ) jak to wygląda naprawdę , konkretne kwoty , konkretne warunki .... chyba że jest na forum ktoś kto zna szczegóły i konkrety ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    to i ja coś powiem.
    Mówicie o wpłatach przez sms, czy wiecie jaki to koszt?
    22 % podatku + opłata operatorska - zależna od sieci ok 10 %
    Czyl z każdej wpłaconej dychy ok 3 złotych zjada biurokracja.
    Po co ? Tak trudno pójśc do banku, czy na pocztę ?

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Aaaa, i jeszcze jedno.

    Nie ludzcie sie, ze firmy beda chetnie przekazywac pieniadze fundacji / stowarzyszeniu. Owszem, moga sobie to odliczyc od dochodu, ale jednoczesnie nie moga tego zaliczyc jako koszt uzyskania przychodu, wiec z ksiegowego punktu widzenia - wychodza na zero. Wszystko, co nie jest kosztem jest przychodem, wiec dla nich nie ma to sensu, a moga sie tylko narazic na dodatkowe kontrole. Od darowizny powyzej pewnej kwoty placi sie podatek. Jedyny zysk dla firm to reklama, a czy bedzie ich interesowala taka forma reklamy to juz inna sprawa.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    to i ja coś powiem.
    Mówicie o wpłatach przez sms, czy wiecie jaki to koszt?
    22 % podatku .....................
    Teoretycznie, można wystąpić do MF o nie naliczanie podatku VAT.

    Teoretycznie to tylko formalność.

    Bywa i tak, że operator rezygnuje z zysku.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  19. #39

    Domyślnie

    MALKA -UWIERZ ŻE TRUDNO ,a na te 2 zł to każdego stać .....i zasięg może być ogromny ...A może by zgłosić się (jak już coś poustalamy ) do wszystkich operatorów i który najmniej zedrze tego brać .........

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Operator zrezygnuje dla dużej fundacji... To musi być dla nich uzasadnione pr-owo. Na razie nie brałaym tego pod uwagę.
    Jest lista akcji, w których operator zrzekł się kasy - to Caritas, TVN, Polsat, Dzieci Niczyje, PCK etc.Z tego co widziałam Anna Dymna z Dolliną Słońca nie miala szczęscia..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony