dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 168
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Dla wyjaśnienia.

    Moim zdaniem, jeśli akcja SMS, to tylko jako równoległa (towarzysząca) „normalnej” zbiórce ma sens. Taka możliwość dla „leniwych”, którym się nie chce iść do banku lub na pocztę.
    Nie zpominajmy również o tym, że wpłacenie jakiejś kwoty na poczcie lub w banku, też generuje jakieś „koszty” – często większe niż te podane przez malka – zwłaszcza przy małych wpłatach.

    Nie bardzo „opłaca się” iść na pocztę aby wpłacić 5 czy 10zł, ale „opłaca się” wysłać za taka kwotę SMS.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    podchodząc do tego już trochę z "ostudzonym" entuzjazmem powiem co ja osobiście wolę:

    Wolę wpłatę na konkretny cel, konkretną osobę i utworzone do tego konto.
    Nie widzę w tym żadnych ułomności typu zrobienie przelewu itd bo prawie wszyscy korzystamy z elekrtonicznego dostępu do swoich środków które w ułamkach sekund pozwalają na wykonanie czynności przelewowych.

    Mam ograniczone zaufanie do Funadacji, Stowarzyszeń....niestety, zycie mi pokazało że barwy ich działaloności nie są az tak klarowne a jak wyczytałam powyżej prowadzenie takich działalności niesie za sobą koszty....więc czy to ma sens a dla dobra celu liczy się każda złotówka.

    Obstaję za pozstawieniam takich form jakie do tej opry odbywały się na FM:
    licytacje, wpłaty na wskazane konto które dotyczą konkretnej osoby - celu.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mam podobnie jak Zuz@nka. Nie tak dawno zostałam poproszona o konsultację pozycjonowania pewnej fundacji. Szczerze mówiąc fundacja wspierała raczej rozwój założyciela. Nie dlatego, że to był zły człowiek. Po porstu nie dawali rady utrzymać samych siebie a co dopiero podopiecznych...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka
    to i ja coś powiem.
    Mówicie o wpłatach przez sms, czy wiecie jaki to koszt?
    22 % podatku + opłata operatorska - zależna od sieci ok 10 %
    Czyl z każdej wpłaconej dychy ok 3 złotych zjada biurokracja.
    Po co ? Tak trudno pójśc do banku, czy na pocztę ?
    a bank to niby za darmochę?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    są takie co za darmochę. Alior.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    są takie co za darmochę. Alior.
    nie wiedziałem. Takie informacje z okazji różnych akcji trzeba upowszechniać
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  7. #47

    Domyślnie

    Nawet jeśli masz złe doświadczenia tutaj czarny scenariusz nie musiałby się sprawdzać ....kontrolerów mogłoby być tutaj ża nadtto ..Trzeba chyba ZROBIĆ SONDAŻ ..........
    A z tymi Sms -ami to mogłyby być zbiórki raz w miesiącu czy jakoś tak - do ustalenia.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    podchodząc do tego już trochę z "ostudzonym" entuzjazmem powiem co ja osobiście wolę:

    Wolę wpłatę na konkretny cel, konkretną osobę i utworzone do tego konto.
    Nie widzę w tym żadnych ułomności typu zrobienie przelewu itd bo prawie wszyscy korzystamy z elekrtonicznego dostępu do swoich środków które w ułamkach sekund pozwalają na wykonanie czynności przelewowych.

    Mam ograniczone zaufanie do Funadacji, Stowarzyszeń....niestety, zycie mi pokazało że barwy ich działaloności nie są az tak klarowne a jak wyczytałam powyżej prowadzenie takich działalności niesie za sobą koszty....więc czy to ma sens a dla dobra celu liczy się każda złotówka.

    Obstaję za pozstawieniam takich form jakie do tej opry odbywały się na FM:
    licytacje, wpłaty na wskazane konto które dotyczą konkretnej osoby - celu.
    wszystko fajnie, ja też mam wiele watpliwości, ale np. z SMS-ami to wolałbym, zeby się opierac na informacjach pewnych, znaczy ze źródła.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    Nawet jeśli masz złe doświadczenia tutaj czarny scenariusz nie musiałby się sprawdzać ....kontrolerów mogłoby być tutaj ża nadtto ..Trzeba chyba ZROBIĆ SONDAŻ ..........
    A z tymi Sms -ami to mogłyby być zbiórki raz w miesiącu czy jakoś tak - do ustalenia.
    Martina, akcja sms ma sens gdy jest ciągła. Wiesz, że nadal działa akcja na rzecz rodzin górników ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    Nawet jeśli masz złe doświadczenia tutaj czarny scenariusz nie musiałby się sprawdzać ....kontrolerów mogłoby być tutaj ża nadtto ..Trzeba chyba ZROBIĆ SONDAŻ ..........
    A z tymi Sms -ami to mogłyby być zbiórki raz w miesiącu czy jakoś tak - do ustalenia.
    jest to jakieś narzucenie a ja np. osobiście nie lubię dokładać dodatkowych systematycznych odciązeń - wystraczą mi comiesięczne rachunki

    sms - TAK, ale wtedy kiedy chcę go wykonać

    a może wystraczy dla rozjaśnienia zrobić Ankietę

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood

    wszystko fajnie, ja też mam wiele watpliwości, ale np. z SMS-ami to wolałbym, zeby się opierac na informacjach pewnych, znaczy ze źródła.
    Link powyżej - krewniacy. Osobiście nie chce mi się wspierać budżetu zamiast Bacików czy Tomka czy kogokolwiek.
    Robiąc przelew płacę konkretnie na człowieka a nie na utrzymanie kancelarii prezydenta.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał retrofood

    wszystko fajnie, ja też mam wiele watpliwości, ale np. z SMS-ami to wolałbym, zeby się opierac na informacjach pewnych, znaczy ze źródła.
    Link powyżej - krewniacy. Osobiście nie chce mi się wspierać budżetu zamiast Bacików czy Tomka czy kogokolwiek.
    Robiąc przelew płacę konkretnie na człowieka a nie na utrzymanie kancelarii prezydenta.
    I w tym cały sens

  13. #53

    Domyślnie

    witam


    ostałam wiadomość od daggulka więc się zgłaszam.



    Czy dobrze zrozumiałam chodzi o założenie Stowarzyszenia "na odległość" ? Przecież jesteśmy w różnych miejscowościach.


    Jestem w Stowarzyszeniu na rzecz bezdomnych od kilkunastu lat, więc wiem jak funkcjonuje stowarzyszenie.


    Na chwilę bieżącą mogę się wypowiedzieć w/s usług sms premium rate - trzeba wystąpić do wszystkich operatorów sieci o przydzielenie takiego samego numeru. Są firmy zajmujące się pośrednictwem w takim ustalaniu, np ile % dostaje operator (przeważnie 50 %).


    Napisanie Statutu to pestka.


    W Fundacji 30 % zebranych pieniędzy jest na działalność.


    W Stowarzyszeniu praca społeczna ale przy prowadzeniu działalności gospodarczej pełna księgowość.


    zuz@nka właśnie jeśli chodzi "o przejrzystość" to cały czas są wątpliwości co do Fundacji.



    Będę czekać na więcej wypowiedzi

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że wyodrębniły nam się dwie drogi - tak myślę.
    MOżemy coś założyć (sami, jako uczestnicy FM)
    I możemy zostać wsparci przez Redakcję.

    Na razie wiemy, że Redakcji "się podoba pomysł". I bardzo się cieszę.
    Niemniej - patrząc na to z oddalenia- uważam, że bez Redakcji będzie nam cholernie ciężko.
    Dlaczego ?

    Dlatego, ze Murator to:

    - ogromny zasięg papierowy
    - kontakt z marketingowcami reklamodawców (potencjał)
    - dotarcie do ciekawego targetu
    - marka
    - zaplecze (np. prawnik, księgowy etc, ktorzy mogliby pomóc)

    Dlatego myślę, że warto poczekac na wiadomość "na ile" Redakcji sie podoba. Czy na tyle, żeby się aktywnie włączyć czy może nie koniecznie.
    Wtedy będziemy wiedzieć w ktorym kierunku się zwrócić. Tak myślę.

    Jeśli zostaniemy z tym sami - chyba obecna forma jest najmądrzejsza.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    W mojej fundacji 100% idzie na dzialalnosc statutowa.

    Ale ja robie wszystko sama.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    W mojej fundacji 100% idzie na dzialalnosc statutowa.

    Ale ja robie wszystko sama.
    W tym przypadku możesz o tym zapomnieć.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Cytat Napisał malgos2
    W mojej fundacji 100% idzie na dzialalnosc statutowa.

    Ale ja robie wszystko sama.
    W tym przypadku możesz o tym zapomnieć.
    No wiem. Dlatego popieram glos, ze albo Redakcja uzyczy lokalu, prawnika i ksiegowej, ktora bedzie po godzinach dla nas ksiegowac za darmoche albo lepiej jest jak jest. Sama wole wplacic "na Rafalka" czy Tomka, niz na "ksiegowa", "pieczatki" i wpisy do KRS.

    Widzialam kiedys sprawozdanie WOSP i... odechcialo mi sie.

  18. #58

    Domyślnie

    no kochani czytam wszystkie wasze wypowiedzi, znacie się już długo patrząc na ilość Waszych postów

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    od początku myślałam, ze Redakcja założy fundację , bo jeśli nie to ilość formalności i koszty nas zjedzą chyba .... ale jak mówię : się nie znam na tych sprawach ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Ja jestem jak najbardziej za.............i przyznaję się bez bicia,że czasem brakuje czasu na więcej i głowy nie mam ......... a takiego smska to żaden problem wysłać.
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony