dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    Czy zwróciliście uwage na cykl porównujacy koszty ogrzewań w Muratorze? W majowym numerze jest omówione ogrzewanie olejem opałowym i w tabelce na stronie 133 z zaskoczeniem ujrzałem, że redakcja przewiduje zużycie pewnej ilości oleju opałowego na ... przygotowanie posiłków.
    Jakaś nowa technologia? Kuchnia na olej? Czy ma to coś wspólnego z popularnym niegdyś produktem sowieckiego przemysłu pn. kuchenka turystyczna marki "Sztiel"?
    Współczuję tym, co posługują się takim wynalazkiem!
    A może to po prostu łatwizna i brakoróbstwo redakcji walącej artykuły spod sztancy i nie zastanawiajacej się nad tym co piszą?

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EM dnia 2002-04-29 13:05 ]</font>

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    A na czym smażysz?? Olej jest zrowszy niż tłuszcze zwiezrece.Redakcja o wszystkim pomyśli.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ale najzdrowsze jest gotowanie na parze.

    Może chodzi o mycie naczyń ??????

  4. #4

    Domyślnie

    Zmywarka na olej opałowy? Coraz lepiej... Pomysłowość ludzka jest niewyczerpana!

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Rzeczywiście do przygotowania posiłków nie można użyć oleju opałowego jako żródła energii. Korzystając z tego paliwa do ogrzewania domu, najczęśej gotujemy na kuchence elektrycznej. Podczas korekty tekstu nie usunęliśmy z tabeli rubryki "przygotowanie posiłków", za co serdecznie przepraszamy Czytelników. Ilość energii jaką zużywamy na gotowanie to 2-4% całkwitych kosztów związanych z ogrzewaniem domu i przygotowaniem ciepłej wody. Nie są to zatem wielkości, które mają znaczący wpływ na całkowite koszty eksploatacyji domu.
    Małgorzta Kerntopf-Zalewska

  6. #6

    Domyślnie

    A jesli zmywarka jest podłączona do ciepłej wody ? ( ja mam tak podłączoną ) przecież grzanie wody prądem ( a tak grzeje się w zmywarce ) jest najmniej ekonomiczne , więc lepiej wodę podgrzewać innym źródłem i do zmywania ( prania ) pobierać już ciepłą.

    Piotrek

  7. #7

    Domyślnie

    Są też pralki z możliwością podłączenia ciepłej wody.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony