dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie Gdzie wstawilibyscie wylaz dachowy ?

    Witam
    Mam problem ze znalezieniem meijsca na wyla dachowy.



    Zaznaczylem gfdzie sa krokwie.
    W ktorym miejscu mozna go jakos umiescic ?
    Nie dosc ze nie mam gdzie go wcisnac, to na dodatek wiekszosc jest otwierana do gory
    Jak dam pod stopniami to liap wyjdzie. Chyba, ze bede musial dodoac jeszcze stopien z boku czy nawet dwa aby wejsc do gory.

    Macie jakies pomysly ?

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  2. #2

    Domyślnie Re: Gdzie wstawilibyscie wylaz dachowy ?

    Cytat Napisał szczukot
    Witam
    Mam problem ze znalezieniem meijsca na wyla dachowy.
    [...]
    Macie jakies pomysly ?
    Ja mam - nigdzie! Dokup kilka stopni kominiarskich i niech kominiarz zapiernicza z drabiny z zewnatrz:



    Co bedziesz brudasa na salony wpuszczal
    pozdr.

  3. #3

    Domyślnie

    Kominiarz ma dać przegląd instalacji i nieodzowny stempel, a nie po dachu chodzić (za 50 PLN).

    Po co Ci więc wyłaz dachowy?

    Widziałeś kiedyś kominiarza na dachach sąsiadów?
    Nie? To resztę dośpiewaj sobie sam!...

  4. #4

    Domyślnie

    nie żebym się czepiał Waszych dachów, ale czy naprawdę takie stopnie, ławy, czy drabinki śniegowe uznajecie za ozdobę dachu?
    moim zdaniem one wręcz działają odwrotnie - szpecą strasznie piękne dachy ,
    ja na szczęście u siebie ich uniknąłem - wyjście na dach mam przy kominie i kalenicy od strony ogrodu - z ulicy ich nie widać, natomiast przejście między kominem dymowym, a wentylacyjnym będzie po kalenicy - ganiałem wiele razy i nie ma problemów ,
    już bym wolał, żeby raz do roku brudny kominiarz przeszedł mi przez domu, niż przez pozostałe 365 dni bym musiał patrzeć na takie urządzenia zamontowane na dachu.
    rób wyłaz - jak się tutaj nie da, to najwyżej po drugiej stronie kalenicy.
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  5. #5

    Domyślnie

    My wyłaz wstawiliśmy nad jętkami czyli wyjście na dach następuje ze "stryszku".
    A żeby nie szpecić dachu od strony frontowej to umieściliśmy go możliwie blisko komina od strony ogrodu.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    __Marek

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    243

    Domyślnie

    Wylaz ma dodtkowa zalete - doswietla strych. Jezeli masz juz zrobiony ciag komunikacyjny miedzy kominami to montowalbym go przy jednym z kominow, tak zeby chociaz do jednego bylo blisko, a nie do wszystkich rownie daleko. Jezeli do ktoregos z nich przewidujesz doczepienie anten tv czy internetu albo innego urzadzenia, to przy tym.
    Nie wiem jakiej firmy masz wylaz, ale wiekszosc ma difoltowo gorne otwieranie i mozliwosc przeniesienia na boczne.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam właz obok komina, kominiarz i tak rzadko albo wcale nie będzie wchodził na dach, ale może ty tak. Ja wchodzę co roku czyścić komin i nie wyobrażam sobie targać drabinę i oszpecać dach jakimiś stopniami.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No i dalej nei wiem gdzie mam wstawic ten wylaz
    Tylko dyskusja o "ladnosci" stopni.
    Moim zdaniem stopnie ani wylaz nie zdabia dachu.
    Ale dostep do kominow i elementow typu antenat musi byc (a przy okazji doswietlenie strychu).
    Specjlanie stopnie zxrobilem rowno ladnie w rzedzie aby nie szpecily za mocno dachu. Ale teraz mam problem z miejscem na wylaz

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  9. #9

    Domyślnie

    Wydaje mi się że najrozsądniej byłoby pomiędzy kominami w miejscu któregoś stopnia.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturromarr
    Wydaje mi się że najrozsądniej byłoby pomiędzy kominami w miejscu któregoś stopnia.
    w tej sytuacji też bym tak zrobił, ew. zrobić po drugiej strony kalenicy przy kominie i jeden mały stopień do wychodzenia.
    ...jesteśmy niegrzeczne chłopaki, pójdziemy siedzieć do paki...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot
    Specjlanie stopnie zxrobilem rowno ladnie w rzedzie aby nie szpecily za mocno dachu. Ale teraz mam problem z miejscem na wylaz
    Wywaliłbym jeden stopień z tych równo ułozony i tam wstawiłbym wyłaz, na lewo jeden komin na prawo drugi.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    My wstawiamy dwa włazy przy kominach (przeszło 200 pln jeden), aby jak najmniej było stopni (chodzenie po dachu MOŻE się źle skończyć dla dachówki), poza tym stopnie (przynajmniej w przypadku mojej dachówki) trochę kosztują (o estetyce nie wspomnę). Nie chcę mieć problemów na przyszłosć z kominiarzem i chcę mieć łatwy dostęp do dachu (np. antena).
    Aha włazy mamy z tyły domu tuż przy kominach - pomyśleliśmy o tym w czasie robienia więźby (znaczy cieśla myślał a ja mu przypominałam).
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    __Marek

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    243

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot
    No i dalej nei wiem gdzie mam wstawic ten wylaz
    Tylko dyskusja o "ladnosci" stopni. [...]
    Fantom
    Wydaje mi się, że odpisałem: przy kominie, na którym planujesz dowieszenie czegokolwiek (bo teoretycznie tam będziesz częściej bywał). Zostaw stopień przy tym kominie a zdemontuj następny i w to miejsce wstaw wyłaz.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał sql
    nie żebym się czepiał Waszych dachów, ale czy naprawdę takie stopnie, ławy, czy drabinki śniegowe uznajecie za ozdobę dachu?
    Tak - mi sie podobaja, urozmaicaja monotonnosc dachowek - na zywo wygladaja b. ladnie
    pozdr.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No to musze dokladnie zobaczyc na budowie jak to wyglada. Ale chyba najlepiej po prostu bedzie wywalic pierwszy po prawej (nie lawe tylko ten krotki). Moze akurat wejdzie tam miedzy krokwie wyla i nie bedzie kolidowal ani ze stopniem po lewej ani z lawa po prawej

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    właz dachowy najlepiej wstawić obok komina - przynajmniej ja tak zrobiłem.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot
    Ale chyba najlepiej po prostu bedzie wywalic pierwszy po prawej (nie lawe tylko ten krotki).
    Fantom
    Naprawde nie prosciej dorobić tylko trepy ?
    Po co wyłaz ?
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  18. #18

    Domyślnie

    Moze i sie czepiam,ale nie mam domku parterowego,nie wyobrazam sobie kominiarza wlazacego po moich 9 m. wys. z drabiny,zeby mnie nerwy zjadaly,ale wyobrazam sobie,ze wlezie przez wylaz,dostanie sie do komina,zrobi,oceni ,co swoje,wyda wazne papiery,raz na rok i po koniecznosci.Decyzja o wlazie zalezy,jak wysoki,rodzaj domu,czy ma sie strych...To wsz. decyzduje o wyborze....A lokazlizacja wzgledem komina i krokwi-najblizej komina,pomiedzy krokwiami...

  19. #19

    Domyślnie

    My mamy dwa wyłazy przy kominach i dodatkowo ławki szt. 2, co by było bezpiecznie. Dzięki wyłazom stryszek stał się jasny a dostęp do kominów bez zarzutów. Wszystko od strony ogrodu, bo tak mamy usytuowane kominy. Jak mam trudności decyzyjne to podjedź na naszą budowę i zobacz jak to wygląda. (dołuje)

  20. #20

    Domyślnie

    Do RadekO: Może mógłbyśpuścić jakieś fotki, bo tez bym chcaił coś takiego zrobić.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony