dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 769
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 15365
  1. #241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Franuś dali Ci jeść ?
    Ile ważysz ?

  2. #242

    Domyślnie

    Zacytuję Wam wczorajszą rozmowę z moim synkiem (4l) - tez Frankiem. Franuś przyszedł do mnie, jak oglądałam zdjęcia Franusia z siostrzyczką i pyta:
    - Mamusiu, a kto to jest?
    Ja: - To jest Franuś.
    Mój Franek wytrzeszczył oczy i po chwili zastanowienia pyta:
    - Jaaaa????
    Ja: - Nie, to jest taki malutki chłopczyk, który ma tak samo na imię jak ty. To też jest Franuś.
    Franek: - A jak ma na nazwisko?
    Ja: - Nie wiem, ale nie tak jak Ty.
    Franek: - Ja wiem, on ma na nazwisko Święty

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    oz - dobry jest ten twój Franek
    a propos, ja też mam Franka, tylko 9-letniego

    Agnes - sliczne te zdjęcia z siostrzyczką !
    pozdrawiam serdecznie

  4. #244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100
    Franuś dali Ci jeść ?
    Ile ważysz ?
    aleś się wczuł w rolę wujka forumowego
    to sie nadkontrola nazywa ...

    Aga - super zdjęcia z Franiem i córą .... od razu widać, że wszyscy szczęśliwi
    A ty już doszłaś do siebie ? nadgoniłaś braki żywieniowe z czasów szpitalnych?
    do pracy Cię nie gonią cobyś wracała?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #245
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100
    Franuś dali Ci jeść ?
    Ile ważysz ?
    No patrz, to teraz sobie narobiłaś, Agnes.
    Będziesz się musiała spowiadać ze wszystkiego- ze szczegółami

  6. #246
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabaluga1
    Cytat Napisał Zbigniew100
    Franuś dali Ci jeść ?
    Ile ważysz ?
    No patrz, to teraz sobie narobiłaś, Agnes.
    Będziesz się musiała spowiadać ze wszystkiego- ze szczegółami
    Jeszcze dla pełnego obrazu trzeba by wiedzieć czy Mu się odbilo i jaką kupkę zrobił.

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Dzień doberek, jak dzisiaj dzień minął? I Zdzisław ma rację, poproszę o informację, ile nasz krasnal waży.
    I poproszę o ucałowanie słodkich dołeczków.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  8. #248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Galka, wreszcie od jakiegoś tygodnia zaczęliśmy funkcjonować w miarę normalnie. Musiałyśmy nadrobić te trzy miesiące. Najważniejsze, że Natka zakochana w braciszku po same uszy

    Ew-ka, Natka skończyła już 9 lat. Sama nie wiem kiedy.. Ale i tak nadal wołamy na nią Glizdeczka Franek ma dwa przydomki: Klopsik i Mufinek (to drugie autorstwa trzyletniej siostrzenicy, nie mamy pojęcia skąd jej się to wzięło )

    DPS, a niech piszczą Ja od dnia, gdy dowiedziałam się, że będzie synuś, czuje na sobie brzemię odpowiedzialności za wychowanie fajnego faceta No i chcę mieć fajną synową!

    Wujku Zbysiu, karmią Dziś wieczorem Franek wrzucił na wagę dumne 3.520!!

    Oz, po przeczytaniu Twojej opowieści przesłałam ją dalej smsem do kilku przyjaciół Franki są naprawdę niesamowitymi chłopakami

    Daggulka, melduję, że od powrotu do domu przytyłam już prawie kilogram! Wczoraj na obiad goloneczkę zrobiłam! I codziennie jest ciasto… Musze się opanować, bo w tym tempie przegonię miesięczny wzrost wagi u Frania..

    Tabaluga, wpadłam Normalnie przesłuchanie

    Jeszcze raz dla wujka Zbysia – Franek odbija jak chłop od pługa oderwany!! To jest po prostu niesamowite! Takie małe ciałko a bekanie jak u stukilowego chłopa!! Kupka także zacna Opisać?


    Trzymajcie za nas jutro kciuki – o 16.00 mamy wizytę u p neurolog we Wrocławiu. Zobaczymy co powie o krasnalu.

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnesK
    Franek ma dwa przydomki: Klopsik i Mufinek (to drugie autorstwa trzyletniej siostrzenicy, nie mamy pojęcia skąd jej się to wzięło )
    Agnes, pewnie oglądała CeeBeeBees (BBC dla dzieci). Tam jest bajka, w której bohaterem jest Mufinek
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  10. #250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Powodzeni.
    Raport przyjęty.

  11. #251

    Domyślnie

    Jestem takim cichutkim członkiem Franclubu ale zaglądam codziennie i dopinguję Frania jak umiem .
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  12. #252
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Trzymajcie za nas jutro kciuki – o 16.00 mamy wizytę u p neurolog we Wrocławiu. Zobaczymy co powie o krasnalu.

    trzymam z całych sił
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Jutro Pani Dr. powie, że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej! Tak ma być!

  14. #254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    nadrobiłam wreszcie zaległości

    Franiu cudny chłopak z ciebie a ten uśmiechy z siostrą to dopiero frajda


    powodzenia życzę

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margoth*
    Cytat Napisał AgnesK
    Franek ma dwa przydomki: Klopsik i Mufinek (to drugie autorstwa trzyletniej siostrzenicy, nie mamy pojęcia skąd jej się to wzięło )
    Agnes, pewnie oglądała CeeBeeBees (BBC dla dzieci). Tam jest bajka, w której bohaterem jest Mufinek
    A nie Mufinka? Ten ptaszek?
    Swoją drogą, tylko dzieci dają radę to oglądać

  16. #256

    Domyślnie

    melduję sie...bo mnie 2 dni nie było
    Agnes...to zdjęcie...to pierwsze Frania...ja nawet powiem szczerze tak za pierwszym razem tylko zerknęłam...bo nie miałam odwagi ...przepraszam po prostu jakże ogromna musi byc w każdym z nas w człowieku wola życia...taka nie świadoma, że przypięty do "tego" wszystkiego wygrywa....że wychodzi....że parokrotnie odchodzi a jednak potem udaje sie...i mamy teraz takiego Franka jak na zdjęciu drugim...SZOK
    Agnes a teraz do Ciebie...ja wiem że pewnie każda mama znajduje w sobie pokłady sił, o które by sie nigdy nie podejrzewała...że nie potrzebujemy wtedy jedzenia, snu...ale powiem ći że jesteś BARDZO NIESAMOWITĄ I SILNĄ MAMĄ-podziwiam i chylę głowę przed tak zdeterminowaną kobietą....

  17. #257
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnesK
    Mymyk, napisz coś o swoim syneczku – ile go rehabilitowałaś, jak doganiał rówieśników itp.
    Młody urodził się w 31 t.c. z wagą 1310g. Oczywiście dystrofia i hipotrofia spowodowane gestozą. Miał dużo szczęścia że urodził się w krakowskiej Klinice - od razu zająl się nim zespół świetnych neonatologów, a do badań ściągani byli fachowcy z prokocimia (nie musieliśmy nigdzie jeździć).

    Po urodzeniu był wydolny oddechowo, co lekarze przyjęli z prawdziwą ulgą - decydując o konieczności przeprowadzenia cięcia byli pewni że rodzi się dziecko w zamartwicy. Na OIOMie sprędził miesiąc, a kolejny na oddziale wcześniaków; naturalnie przyplątała się żółtaczka, miał też podawaną krew, oraz dopadła go Klebsiella pneumoniae (wówczas dawano mu nie więcej niż 5% szans na przeżycie). Przewód Botalla zamknięty, ale zdiagnozowano przeciek między lewą i prawą komorą serca - kontrolę kardiologiczną mamy przeprowadzić na początku przyszłego roku (mój syn ma 6 lat). Nie stwierdzono retinopatii, natomiast - co ponoć nietypowe - dość długo utrzymywała mu się nadwzroczność, wciąż jesteśmy pod kontrolą okulisty.

    Napięcie mięśniowe było znaczne, spowodowalo m. in. przykurcz palców lewej dłoni (Młody w ogóle nie był w stanie rozprostowac paluszków), ale rehabilitacja bardzo poprawiła sytuację - dziś ma sprawne obie ręce. Rehabilitowany był metodą Vojty od 4 do 10 miesiąca życia. Bardzo długo nie widzieliśmy żadnych postępów - Młody miał 6 miesięcy i wciąż, położony na brzuchu, nie potrafił unieść głowy (m. in. dlatego że - jak to dystrofik - głowę miał za duża w stosunku do reszty ciała) Byliśmy załamani. Jednak rehabilitacja dała efekty i to dość nagle - w wieku 10 miesięcy w ciągu jednego tygodnia Mlody zaczął raczkować, siadać i wstawać Gdy go teraz obserwuję to zauważam że nie umie z pozycji leżącej usiąść "normalnie" tylko odstawia kombinacje typu przekręcanie się na brzuch i opieranie się przy wstawaniu na kolanach
    Ma też problemy z koordynacją ruchów, np. skakanie na jednej nodze nie bardzo mu wychodzi, dlatego regularnie go gimnastykujemy i pilnujemy by uprawiał różne ogólnorozwojowe sporty.

    Intelektualnie od początku był zgodny z wiekiem urodzeniowym/korygowanym. Natomiast co do wzrostu i wagito zawsze zostawał w tyle. Dziś (6-cio latek) waży 16 kg i ma 110 cm wzrostu - ale "hipotrofiki" maja prawo doganiać równieśników przez "naście" lat więc się nie przejmujemy (no.. nie aż tak bardzo...)
    Przedwczesne urodzenie i długi pobyt w szpitalu zostawiły jednak pewien ślad w psychice - Młody ma problemy z koncentracją, jest taki dość, nazwijmy to, hiperaktywny; bardzo malo sypia co ponoc też jest dla po-gestozowych dzieci typowe - maksymalnie 8 godzin/dobę a zdarza się i mniej i taka ilość snu przyjął w wieku około 1,5 roku.

    Rozpisałam się, ale chciałam przekazać maksimum informacji Gdybyś miała chwile zwątpienia, załamki, przeczytaj to: mimo wcześniactwa mój syn jest zdrowym, dobrze rozwijającym się dzieckiem, wymagającym nieco więcej uwagi niż rówieśnicy i niech to zdanie dodaje Ci otuchy

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Melduję, że trzymam kciuki! Pewnie niepotrzebnie, bo wszystko jest OK, ale trzymam.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    Dziś (6-cio latek) waży 16 kg i ma 110 cm wzrostu - ale "hipotrofiki" maja prawo doganiać równieśników przez "naście" lat więc się nie przejmujemy (no.. nie aż tak bardzo...)

    jeśli można słówko

    urodziłam zdrowe dziecko w 40 tyg ciązy. Miał 60 cm długości i 4,6 kg żywej wagi.... był na oddziale największy.

    Dzis Bąk ma 6 lat (bez miesiąca), ok 112 cm wzrostu i waży tyle co jego młodszy o dwa lata brat. Więc pewne cechy sa też osobnicze - po prostu. I na to tez trzeba brać poprawkę. Bo sądząc po gabarytach urodzeniowych mój syn powinien być wielkoludem, a nie jest i już.

    Dzień dobry

  20. #260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kawika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    6.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    441

    Domyślnie

    dobry

    trzymam kciuki za wynikibadań, pewna jestem że wszystko bedzie z naszym maluszkiem OK
    Gdy człowiek wpada na pomysł to jeszcze nie wie co sobie o niego rozbije

    Dom-prawie koniec...

    Komenty

Strona 13 z 769

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony