dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 244 z 246
Pokaż wyniki od 4.861 do 4.880 z 4902
  1. #4861
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojtas77
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Jaktorów
    Kod pocztowy
    96-313
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Do internetu masz z wtyczką RJ45 i tym łączysz modem ze sterownikiem a do aktualizacji danych ze sterownika RS-232.do kompa USB. W nowym sterowniku (prawdopodobnie) już ma to być pominięte.
    Już wszystko jasne.
    Dziękuje,

  2. #4862
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojtas77
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Jaktorów
    Kod pocztowy
    96-313
    Posty
    76

    Domyślnie

    Ile pomp może obsługiwać ecoal?

  3. #4863
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas77 Zobacz post
    Ile pomp może obsługiwać ecoal?
    Na razie 3 sztuki

  4. #4864
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    RSa bym sobie już odpuścił.

  5. #4865

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    RSa bym sobie już odpuścił.
    Wszystko zależy kiedy kupi

  6. #4866
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojtas77
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Jaktorów
    Kod pocztowy
    96-313
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas77 Zobacz post
    Witam.

    W niedługiej przyszłości zamierzam zakupić kocioł z palnikiem II generacji + sterownik eCoal. Proszę o radę w jaki sposób przygotować kotłownię aby w pełni wykorzystać możliwości takiego zestawu. W domu będę miał ogrzewanie podłogowe prawie na całym dole a na poddaszu tylko w łazience. Jestem na etapie instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Z tego co się orientuję do to w zestaw zawiera czujniki temperatury zewnętrznej i wewnętrznej ale nie wiem gzie się je umieszcza. Podciągnąłem też skrętkę do internetu. Proszę o wszelkie pomocne informację. W poniedziałek wchodzą tynkarze.
    Witam ponownie

    Mam jeszcze jedną prośbę. Do swojej kotłowni zamierzam wstawić kociołek 11 kw i podłączyć zestaw solarny do CWU ze wspomaganiem CO. Coś takiego: http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy...ntegra400.html

    Czy taki zestaw da się połączyć z kotłem RBR EKO... i sterować całością poprzez eCoal?
    Na stronie Hewalexa znalazłem taki schemat. Co o tym sądzicie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat CO.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	210780

  7. #4867

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas77 Zobacz post
    Witam ponownie

    Mam jeszcze jedną prośbę. Do swojej kotłowni zamierzam wstawić kociołek 11 kw i podłączyć zestaw solarny do CWU ze wspomaganiem CO. Coś takiego: http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy-solarne-z-kolektorami-prozniowymi/zestaw-solarny-hewalex-5-ksr10-integra400.html

    Czy taki zestaw da się połączyć z kotłem RBR EKO... i sterować całością poprzez eCoal?
    Na stronie Hewalexa znalazłem taki schemat. Co o tym sądzicie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat CO.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	210780
    A widziałeś mój schemat jak to jest u mnie?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6006696

  8. #4868

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas77 Zobacz post
    Witam ponownie

    Mam jeszcze jedną prośbę. Do swojej kotłowni zamierzam wstawić kociołek 11 kw i podłączyć zestaw solarny do CWU ze wspomaganiem CO. Coś takiego: http://www.hewalex.pl/oferta/zestawy...ntegra400.html

    Czy taki zestaw da się połączyć z kotłem RBR EKO... i sterować całością poprzez eCoal?
    Na stronie Hewalexa znalazłem taki schemat. Co o tym sądzicie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat CO.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	210780
    Zapomnij o wspomaganiu.... mam 3 panele próżniowe ( firma watt)+400l zasobnik ,w lato do cwu spokojnie daje radę, ale do wspomaganie to wiesz.... wspomaga TYLKO sprzedającym solary będziesz miał albo ciepłą wodę w kranie a zimno w domu lub ciepło w domu a zimną CWU na plus to działa że w sezonie grzewczym pazdziernik listopad...marzec-kwiecien (czyli jak jeszcze jest zimno na dworze i palimy jeszcze w kotle, to solary grzeja zasobnik do ok 40-45 st i kocioł nie musi grzac cwu-a jak juz grzeje to tylko kilka stopni ! acha zapomni o grzaniu solarami listopad-luty !!

  9. #4869

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Zapomnij o wspomaganiu.... mam 3 panele próżniowe ( firma watt)+400l zasobnik ,w lato do cwu spokojnie daje radę, ale do wspomaganie to wiesz.... wspomaga TYLKO sprzedającym solary będziesz miał albo ciepłą wodę w kranie a zimno w domu lub ciepło w domu a zimną CWU na plus to działa że w sezonie grzewczym pazdziernik listopad...marzec-kwiecien (czyli jak jeszcze jest zimno na dworze i palimy jeszcze w kotle, to solary grzeja zasobnik do ok 40-45 st i kocioł nie musi grzac cwu-a jak juz grzeje to tylko kilka stopni ! acha zapomni o grzaniu solarami listopad-luty !!
    Prawdę piszesz. Teraz bym tego nie założył. Widzi mi się że teraz bym poszedł w ogniwa fotowoltaiczne.

  10. #4870

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Prawdę piszesz. Teraz bym tego nie założył. Widzi mi się że teraz bym poszedł w ogniwa fotowoltaiczne.
    Oszalałeś?? własnie jestem po rozmowie z właścicielem firmy co zakładają fotowolwanikę 2Kw na chatę to ok 10 paneli i koszt 25tys zł

  11. #4871
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Jeszcze trochę ci brakuje w tej kotłowni
    Prócz ogniw na nockę dołoż wiatraka, do wiatraka podepnij pompę ciepła, a do gotowania podciągnij gaz.
    R-290 pod strzechy

  12. #4872

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Oszalałeś?? własnie jestem po rozmowie z właścicielem firmy co zakładają fotowolwanikę 2Kw na chatę to ok 10 paneli i koszt 25tys zł
    Potwierdzam

  13. #4873

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Potwierdzam
    A co Ty dziś tak pokojowo nastawiony jestes że ze wszystkim się zgadzasz????

  14. #4874

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Jeszcze trochę ci brakuje w tej kotłowni
    Prócz ogniw na nockę dołoż wiatraka, do wiatraka podepnij pompę ciepła, a do gotowania podciągnij gaz.
    Jeszcze nie skończyłem rozwijać swojej instalacji i niektóre twoje rozwiązania są w trakcie realizacji ale brak czasu nie pozwala na zakończenie

  15. #4875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A co Ty dziś tak pokojowo nastawiony jestes że ze wszystkim się zgadzasz????
    Bo browar mi już nosem wychodzi

  16. #4876
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojtas77
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Jaktorów
    Kod pocztowy
    96-313
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Zapomnij o wspomaganiu.... mam 3 panele próżniowe ( firma watt)+400l zasobnik ,w lato do cwu spokojnie daje radę, ale do wspomaganie to wiesz.... wspomaga TYLKO sprzedającym solary będziesz miał albo ciepłą wodę w kranie a zimno w domu lub ciepło w domu a zimną CWU na plus to działa że w sezonie grzewczym pazdziernik listopad...marzec-kwiecien (czyli jak jeszcze jest zimno na dworze i palimy jeszcze w kotle, to solary grzeja zasobnik do ok 40-45 st i kocioł nie musi grzac cwu-a jak juz grzeje to tylko kilka stopni ! acha zapomni o grzaniu solarami listopad-luty !!
    Już umowę podpisałem
    Ale u mnie będzie 5 paneli próżniowych to nie będzie tak źle
    Dziękuję wszystkim za opinię.
    zbigmaz01 będę kierował się Twoim schematem.
    Pozdrawiam

  17. #4877
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    Przy pięciu panelach w lecie wszystko Ci się ugotuje aż para w gwizdek poleci.
    Chyba, że masz basen do ogrzania.

  18. #4878

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Przy pięciu panelach w lecie wszystko Ci się ugotuje aż para w gwizdek poleci.
    Chyba, że masz basen do ogrzania.
    A może montuje jakiś podobny do mojego bufor?Skoro umowa podpisana to nie jakaś złota rączka to zakłada i chyba wie co robi i wie jaka jest wydajność przy max słońcu.

  19. #4879

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Przy pięciu panelach w lecie wszystko Ci się ugotuje aż para w gwizdek poleci.
    Chyba, że masz basen do ogrzania.
    A co mu sie zagotuje?? glikol przejdzie w stan stagnacji i tyle...swoją drogą zastanowiłbym się mocno...i np powiedział że brakło mi $$

  20. #4880

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A co mu sie zagotuje?? glikol przejdzie w stan stagnacji i tyle...swoją drogą zastanowiłbym się mocno...i np powiedział że brakło mi $$
    Glikol może osiągać temp. powyżej 100*C i jak to będzie gdy przez kilka (kilkanaście) dni będzie słoneczna pogoda? Nadąży ze zużyciem CWU?

Strona 244 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony