dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 246
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 4902
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    Ale istnieje jeszcze coś takiego jak pamięć w sterowniku i przyczynę alarmu da się wyjaśnić na 100%

    mały_energetyk

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar arti.sa
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No tak jutro zapnę laptopa i się dowiem.
    Projekt Zaczynamy Dz. budowy ..... I -->> Komentarze

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    Jeśli znasz "arti.sa" WSZYSTKIE hasła to oczywiście, że sobie poradzisz.
    Powodzenia
    mały_energetyk

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    hej ratunku. Chciałem "przywrócic ustawienia serwisowe" z menu parametry urzytkownika w ecoalu i po tym wyskoczył komunikat "przywróć kopie ustawień " i sterownik na nic nie reaguje na żadne przyciski, wyłączanie. Co zrobić aby kocioł odpalic do Kutna nie moge się dodzwonić może ktoś z was bedzie szybszy

    Nie lubie poniedziałku
    GREG

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały_energetyk
    re: arti.sa

    Muszę twoje wyjaśnienia przyjąć za pewnik ... bo co mi innego pozostało?
    W końcu mnie przy tym nie było.

    Dobrze, że niczym ... poradziłeś sobie brązowo - niebiesko.

    Będzie dobrze.

    Pozdrawiam
    Skoro mu nie wierzysz, to po co pytasz?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    re; Paprociak

    z tego co widać, to pozostały ci 2 wyjścia.
    1. Wzywać serwis kotła (pewnie masz Ogniwo z ecoalem)
    2. Zgrać ze strony producenta sterownika www.ecoal.pl (najlepiej najnowszy) soft i wgrać go do sterownika.
    Ruszy na 100%.
    Powodzenia
    mały_energetyk

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    kolorado - "stary bywalcu" (i co dalej?)

    Czy twój wpis dotyczy tematu tego wątku lub chociaż jednego z problemów na nim poruszonego, czy może tylko tak z nudów słomy do ... szukasz?
    Jeśliś jeno bywalec tego forum, to miłego dnia i stosunkowo udanej nocy życzę.
    Jeśliś natomiast ekspert, to powinieneś wiedzieć, jak zbudowany jest czujnik c.o. z zabezpieczeniem termicznym i kiedy go może szlag trafić.
    Podobnie jak powyżej - miłego dnia i ...
    mały_energetyk

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz ale sobie poradziłem przy pomocy bardzo miłego pana z pomocy technicznej Ogniwa i gościa od producenta sterownika z Kutna. Moj problem był taki,że w sofcie o nr 1.58 jest luka w systemie. Jak chciałem przywrócić ustawienia serwisowe(fabryczne)z poziomu "Parametry uzytkownika" to wszystko się zawiesiło bo chyba ich w tym programiku zapomnieli dopisac. Ale mam już ten nowy soft 1.78 i naprawdę piec znacznie lepiej chodzi tzn zmniejszona jest moc nadmuchu i chyba górna graniczna temp spalin. Piec działa bardzo płynnie naprawde nie żal mi tego całego zamieszania. Sprawdzcie jakie macie nr oprogramowania (wyświetla sie przy uruchomieniu) i wgrajcie nowe, kolosalna róznica.
    A ta pułapka jest tylko w starej wersji 1.58 w innych można do woli grzebać.
    Ale nerwów to dziś straciłem kurna piec za 6,5 klocka a tu taki zong ale wszystko wyszło na dobre. pozdrawiam i dzieki
    GREG

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan
    Pominąłeś całkiem moją sugestię, żebyś sprawdził wydajność wentylatora. Naprawdę Cię to nie interesuje? Ponawiam sugestię – sprawdź to. Jeśli na wentylatorze nie znajdziesz tej informacji – spisz i podaj typ wentylatora, znajdziemy te dane w Internecie lub gdzie indziej. Sam jestem ciekaw, jak bardzo Twój wentylator jest przewymiarowany – zobaczę czy mnie zaskoczy. Ciekaw jestem również, w czyim kotle masz ten palnik.
    Mój wentylator to WBS-6a.

    Pzdr
    QbaB

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    Za wcześno sie ucieszyłem. Teraz dmuchawa za słabo dmucha i nie dopala wegla (pale mieszanka eko i miału). Robi sie taki duży kopczyk i z tego końca dalszego od podajnika spada całkiem nietknięty węgiel. Palnik uszczelniony. Dzwonić po pomoc czy coś sie uda samemu przestawić
    GREG

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    re: Paprociak

    Spróbuj takiego numeru:

    1. Pogrzebaczem rozgrzeb ten kopczyk, aby żar rozłożony był na całym lustrze żaru i powietrze przedmuchało szczeliny
    2. Na chwilę (3 - 4 min.) włącz wentylator w trybie serwisowym (100%) przy wyłączonym podawaniu
    3. Podnieś temp. zadaną o 5 stopni.
    4. Gdy kocioł osiągnie zadaną temperaturę, wróć do poprzedniego jej ustawienia.

    Powinno się ustabilizować i być OK.

    Daj znać jak poszło.

    Pozdrawiam
    mały_energetyk

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    Qbaa,

    WBS6a ma wydajność prawie 320 m3/h przy sprężu 0. Gdy dmucha bez oporów to "pcha" prawie 0,09 m3/s. Oczywiście, gdy wzrastają opory (rośnie spręż), to maleje wydajność objętościowa. Ale i tak jest to dużo za dużo. Do spalenia 1 kg węgla potrzebujesz ok. 12 m3 powietrza. Spalając nawet 5 kg węgla na godzinę potrzebujesz więc ok. 60 m3 powietrza czyli 0,016 m3/s. Wentylator ten na pełnych obrotach - jest delikatnie mówiąc - ok. 4 - 5 razy zbyt wydajny (nadgorliwy). A jak mówi stare przysłowie pszczół - nadgorliwość gorsza od ...
    Wnioski wyciągnij sam.

    Charakterystyka takich wentylatorów dyskryminuje je całkowicie do tych zastosowań. Tym bardziej, że są słabo sterowalne obrotami i ich "roboczy przedział" jest bardzo marny. Dlatego między innymi masz, to co masz.
    Trzeba by włożyć znaczny nakład pracy aby tego "dmuchawca" rozpracować i zaprząc do "niewolniczej pracy".

    Jedyne, co ci zostało, to męczyć się z nim i regulować nadzwyczaj delikatnie przysłoną. Każdy 1 stopień obrotu przysłony daje wymierne zmiany w wydajności tego "bębnowca"

    Pozdrawiam
    mały_energetyk

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAPROCIAK
    Za wcześno sie ucieszyłem. Teraz dmuchawa za słabo dmucha i nie dopala wegla (pale mieszanka eko i miału). Robi sie taki duży kopczyk i z tego końca dalszego od podajnika spada całkiem nietknięty węgiel. Palnik uszczelniony. Dzwonić po pomoc czy coś sie uda samemu przestawić
    Witam ponownie. Mam ten sam problem. Również uszczelniłlem palnik, ale nie pomogło. Po uszczelnieniu palnika było dobrze, ale tylko kilka godzin, potem to samo. Jak juz pisałem, ogrzewam dom nieocieplony z lat 80-tych kotlem Ogniwo 24 kw. Spalam w tej chwili około 40 kg na dobę. Mieszanka eko + węgiel + miał. Paprociak, czy twój kocioł wchodzi w podtrzymanie ?
    Głowa do góry... jak mawiał kat do wieszanego

  14. #94

    Domyślnie

    Witam ponownie. Mam ten sam problem. Również uszczelniłlem palnik, ale nie pomogło. Po uszczelnieniu palnika było dobrze, ale tylko kilka godzin, potem to samo. Jak juz pisałem, ogrzewam dom nieocieplony z lat 80-tych kotlem Ogniwo 24 kw. Spalam w tej chwili około 40 kg na dobę. Mieszanka eko + węgiel + miał. Paprociak, czy twój kocioł wchodzi w podtrzymanie ?

    Witam,

    A jaką temperaturę masz ustawioną w sterowniku i jak regulujesz temperaturę w pomieszczeniach?

    Pozdrawiam,

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawello
    A jaką temperaturę masz ustawioną w sterowniku i jak regulujesz temperaturę w pomieszczeniach?

    Pozdrawiam,
    Witam. Temperaturę na sterowniku mam 65st. Mam zawór 4d z podłączonym czujnikiem temp zewnętrznej, który reguluje temp w domu. Ale kocioł zachowuje się dosyć dziwnie. Temp rośnie do 70-71 stopni, potem kocioł się wyłącza. Przy 67-66 stopniach zaczyna znów pracować, ale temp nadal spada, często nawet poniżej 50 st. Wtedy pracuje około 40 minut zanim znów osiągnie temperaturę. No i spalanie mam chyba dosyć duże. Dom 180m, nieocieplony.
    Głowa do góry... jak mawiał kat do wieszanego

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały_energetyk
    Qbaa,

    WBS6a ma wydajność prawie 320 m3/h przy sprężu 0. Gdy dmucha bez oporów to "pcha" prawie 0,09 m3/s. Oczywiście, gdy wzrastają opory (rośnie spręż), to maleje wydajność objętościowa. Ale i tak jest to dużo za dużo. Do spalenia 1 kg węgla potrzebujesz ok. 12 m3 powietrza. Spalając nawet 5 kg węgla na godzinę potrzebujesz więc ok. 60 m3 powietrza czyli 0,016 m3/s. Wentylator ten na pełnych obrotach - jest delikatnie mówiąc - ok. 4 - 5 razy zbyt wydajny (nadgorliwy). A jak mówi stare przysłowie pszczół - nadgorliwość gorsza od ...
    Wnioski wyciągnij sam.

    Charakterystyka takich wentylatorów dyskryminuje je całkowicie do tych zastosowań. Tym bardziej, że są słabo sterowalne obrotami i ich "roboczy przedział" jest bardzo marny. Dlatego między innymi masz, to co masz.
    Trzeba by włożyć znaczny nakład pracy aby tego "dmuchawca" rozpracować i zaprząc do "niewolniczej pracy".

    Jedyne, co ci zostało, to męczyć się z nim i regulować nadzwyczaj delikatnie przysłoną. Każdy 1 stopień obrotu przysłony daje wymierne zmiany w wydajności tego "bębnowca"

    Pozdrawiam
    Takie właśnie miałem wrażenie, że regulacja na sterowniku nie za bardzo ma wpływ na obroty wentylatora.
    Generalnie trudno jest dobrac ilośc powietrza bo ogień różnie wygląda zaraz po przejściu ze stanu postoju do pracy a inaczej po kilku minutach kiedy to żar juz sie wzruszy po kilku podaniach węgla z podajnika.
    Na razie nie narzekam bo nie widzę żebym miał niedopalony węgiel w popielniku.
    Podejrzewam jednak że z miałem byłoby dużo więcej problemów. Muszę kiedys to przetestować.

  17. #97
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    [ Mieszanka eko + węgiel + miał. Paprociak, czy twój kocioł wchodzi w podtrzymanie ?[/quote]
    Nie wchodzi w podtrzymanie ale nadmuch spada prawie do zera i utrzymuje cały czas temp z granicy 50-57 ( zadana co mam 50).
    Rozgrzebałem żar obniżyłem talerzyk deflektora na max i skierowałem w strone tej palącej sie części tak że płomiien omiata tą nieczynną czesć brucera trochę pomogło. Na razie nie panikuje mam mały pobór ciepła zobaczę jak zacznę mieszkać wtedy piec bedzie wykorzystywał moc. Teraz w domu 17 stopni na zewn 8 to cały czas walczy by nie zgasnąć. Zużycie mieszanki wegla i miału ok wiaderko 15 l.
    GREG

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    Pawello. aha dom mam ok170 m ocieplony 12 cm styro. temp reguluje zaworm 4 drogowym (recznie) + termostaty w pomieszczeniach z wyjatkiem łazienek.
    GREG

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAPROCIAK
    Nie wchodzi w podtrzymanie ale nadmuch spada prawie do zera i utrzymuje cały czas temp z granicy 50-57 ( zadana co mam 50).
    Rozgrzebałem żar obniżyłem talerzyk deflektora na max i skierowałem w strone tej palącej sie części tak że płomiien omiata tą nieczynną czesć brucera trochę pomogło. Na razie nie panikuje mam mały pobór ciepła zobaczę jak zacznę mieszkać wtedy piec bedzie wykorzystywał moc. Teraz w domu 17 stopni na zewn 8 to cały czas walczy by nie zgasnąć. Zużycie mieszanki wegla i miału ok wiaderko 15 l.
    A mój właśnie się wyłącza i poźniej dosyć długo musi intensywnie pracować (około 40 min), aby wrócić do temp zadanej, bo bardzo spada temperatura CO. Co do obniżania defleftora, to wcześniej ktoś radził żeby zwiększyć wysokość- wtedy powstaje mniej spieków. Ale daj znać jakie będą efekty twoich działań. Pozdrawiam.
    Głowa do góry... jak mawiał kat do wieszanego

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    Witam i przepraszam, że dzisiaj nieco "pobocznie" w wątku, ale to wskutek waszych informacji.

    Z waszych informacji o wielkościach zużycia paliwa wynika niezbicie, że mimo bardzo nietypowych jak na tą porę roku warunkach - po przeliczeniu - wyniki macie bardzo przyzwoite.
    Pytanie: czy można - nie dysponując sprzętem analitycznym osiągnąć jeszcze lepsze wyniki?
    Twierdzę, że tak i już mówię (wg mnie) jak.
    Podnieście (z premedytacją) poziom temperatury zadanej na sterownikach. Przynajmniej o 5 do 10 stopni w stosunku do obecnie stosowanych.
    Nie martwcie się, że kocioł "przebije" ją o kilka stopni. Ważnym dla was jest reakcja układu odbioru ciepła, a nie bezwzględna wartość parametru w jakiejś tam skali określona. Liczy się przecież komfort cieplny, a on zależy od wilgotności powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach, ciśnienia atmosferycznego, zawartości CO2 w powietrzu itp. Każdy wasz układ odbioru ma inną pojemność cieplną. I nie dotyczy to tylko wody w instalacji ale również ścian, podłóg, stropów i wyposażenia pomieszczeń.
    Nie martwcie się, że później kocioł "dość długo" będzie dochodził do temp. zadanej. To jego naturalna reakcja na to, że układ odbioru ma jeszcze w sobie wystarczającą rezerwę i nie wychłodzi się zbytnio. Lepiej niech kocioł przez długi czas goni temp. zadaną,idąc po marginesie, niż ma się uruchamiać na krótko nie osiągając optymalnych warunków swojej pracy.
    Uważam, że należy jak najszybciej skończyć z zakodowanym w pamięci większości parametrem: wartość zadana. Należy zacząć myśleć o komforcie oczekiwanym.
    Licząc ekonomicznie - już teraz macie b. dobre wyniki. Utrzymanie komfortu cieplnego w waszych domostwach kosztuje was obecnie ok. 2 - 4 gr/ m2 * doba.
    Oby tak dalej.

    Przepraszając za powyższą tyradę pozdrawiam ciepło
    mały_energetyk

Strona 5 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony