dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee
    A swiecic to mi sie moga tylko lampki na choince.
    - Mamo, choinka się pali! - wola Jasio z pokoju do matki zajętej w kuchni.
    - Choinka się świeci, a nie pali - poprawia matka.
    Za chwile chłopiec krzyczy: - Mamo, mamo, firanki się święcą!

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee
    No dobra. Zapanowala zgoda. Wyceniaja sie dwie dachowki: Creaton - Domino i RuppCeramika - Turmalin. Dziekuje wszystkim za nieoceniona pomoc.

    P.S. Tondach - bardzo fajne dachowki, niestety nie moglismy znalezc odpowiedniego koloru a jak juz kolor byl - to tylko w glazurze. A swiecic to mi sie moga tylko lampki na choince.
    pamiętaj aby zobaczyć dachówkę na dachu przed zakupem
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Tak oczywiscie, wiemy, wiemy. Jakis czas temu mialy miejsce regularne wycieczki w celu obadania pokryc dachowych.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sethan

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    70
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee
    Tak oczywiscie, wiemy, wiemy. Jakis czas temu mialy miejsce regularne wycieczki w celu obadania pokryc dachowych.
    Jeżeli wybierzesz jednak tą co ja mam to jakbyś kiedyś jechał np do Berlina czy tam nad morze to zapraszam obaczysz na żywo

    --
    A&A

  5. #45

    Domyślnie

    mój sąsiad ma tegalit Braasa
    wygłada ładnie - prawie nie do odróżnienia od ceramiki tylko kolor jest trochę za jasny jak dla mnie, ale jest to chyba ciemnoszary nie grafit
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    No wlasnie. Udalo mi sie jakis czas temu wykrasc dwie dachowki mojemu dekarzowi - Creaton Domino(lupka angobowana) i Tegalit Braas-cementowa (grafit). Kolorystycznie to przemawia do mnie Domino bo jest ciemniejszy ale bez przesadyzmu. i teraz moja najwieksza watpliwosc, jak sie ma lupka angobowana Domino do Turmalina antracytowego a szary Turmalin to juz w ogole za jasny, co?
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  7. #47

    Domyślnie

    łupek angobowany Creatona jest dużo jaśniejszy od antracytu Ruppa
    porównywałem Kerapfanne do Syriusa
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    No wlasnie, Turmalin - antracytowy moze okazac sie dla nas za ciemny.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    No i wszystko sie ryplo. Zimny priysznic, placz i zgrzytanie zebow (glownie moich). po wycenie Domino i Turmalina oswiadczam, ze to dla nas za drogie. Chca 45tys za pokrycie dachowkowe i rynny Lindab. A gdzie tu jeszcze robocizna i okna (to wlasnie na oknach nie chcemy oszczedzac)? W dachu juz siedzi 35tys - wiezba ze szlifowanym odeskowaniem. Jakas podwojna eska albo inna holenderka wraca wiec do stolu obrad. Dach ok. 340m2.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  10. #50

    Domyślnie

    Polecam wiór osikowy (?) 70 zł m2 z kryciem ...
    Po 2 latach ,, siwieje" ...

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Dzieki ale w wior to ja sie z tego stresu zamienie jesli szybko czegos nie wybierzemy.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  12. #52

    Domyślnie

    Chcesz najtańszą to bierz cementową a z ceramiki Robena
    Ale nie oszczędzisz więcej niż 6 tysi
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Fajny wątek... Długo tak można ciągnąć??? Pozdr.

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sethan

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    70
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee
    No i wszystko sie ryplo. Zimny priysznic, placz i zgrzytanie zebow (glownie moich). po wycenie Domino i Turmalina oswiadczam, ze to dla nas za drogie. Chca 45tys za pokrycie dachowkowe i rynny Lindab. A gdzie tu jeszcze robocizna i okna (to wlasnie na oknach nie chcemy oszczedzac)? W dachu juz siedzi 35tys - wiezba ze szlifowanym odeskowaniem. Jakas podwojna eska albo inna holenderka wraca wiec do stolu obrad. Dach ok. 340m2.
    No nie qmkam po prostu:

    1. po cholere deskowanie? miała być blacho dachówka? szlifowanie? desek czy więźby? rozumiem że ogień słabiej chwyta bez zadziorów (chociaż w kominku tego nie widać) Jak wszystko i tak szczelnie opatulone wełną od tej strony gdzie ogień może się pojawić to po co?
    2. jak deskowałeś to i papowałeś? Nie lepiej blachodachówka?
    3. Jak ktos sensownie mi potrafi wytłumaczyć deskowanie przy założeniu że kładziemy dachówkę ceramiczną/betonową to piwo stawiam ... duże- no nie rozumiem tego ma nie padać - ceramika ma być izolacja- wełna i jakieś tam folie jeszcze - po co deskować/ papować - znam ludzi dla których to prowizorka, znaczy wybudowi się mieszkali pod deskami papą a jak nazbierali na dachówkę to położyli.. tyle że prowizorki są długowieczne....


    A

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Fajny wątek... Długo tak można ciągnąć??? Pozdr.
    ... no aż inwestor zdoła przekonać inwestorkę

    mnie, subiektywnie bardziej podoba się holenderka. Pasuje do tych pól niezmierzonych, pszenicą porośniętych, Gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała... (swoją drogą, ładna okolica)
    Tylko kolor zmieniłbym na antracyt albo grafit, zależnie od elewacji

    pozdrówka

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hartwig
    Cytat Napisał Wirecki
    Fajny wątek... Długo tak można ciągnąć??? Pozdr.
    ... no aż inwestor zdoła przekonać inwestorkę
    A potem będzie całe życie vel. do rozwodu, słuchał, że źle, że trzeba było inaczej, że ona miała rację? Po co mu to? Pozdr.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał Hartwig
    Cytat Napisał Wirecki
    Fajny wątek... Długo tak można ciągnąć??? Pozdr.
    ... no aż inwestor zdoła przekonać inwestorkę
    A potem będzie całe życie vel. do rozwodu, słuchał, że źle, że trzeba było inaczej, że ona miała rację? Po co mu to? Pozdr.
    No i wtedy jej machnie 100 stron tekstu że znawcy na forum mu tak doradzili... Dupokryjki sobie chłopak szykuje
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał sethan
    ... po cholere deskowanie?
    A po cholerę takie pytanie? Poczytaj trochę na ten temat. Masz własne zdanie to je przedstaw z sensownymi argumentami to i ja Ci piwko postawię . Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał sethan

    No nie qmkam po prostu:

    1. po cholere deskowanie? miała być blacho dachówka? szlifowanie? desek czy więźby? rozumiem że ogień słabiej chwyta bez zadziorów (chociaż w kominku tego nie widać) Jak wszystko i tak szczelnie opatulone wełną od tej strony gdzie ogień może się pojawić to po co?
    2. jak deskowałeś to i papowałeś? Nie lepiej blachodachówka?
    3. Jak ktos sensownie mi potrafi wytłumaczyć deskowanie przy założeniu że kładziemy dachówkę ceramiczną/betonową to piwo stawiam ... duże- no nie rozumiem tego ma nie padać - ceramika ma być izolacja- wełna i jakieś tam folie jeszcze - po co deskować/ papować - znam ludzi dla których to prowizorka, znaczy wybudowi się mieszkali pod deskami papą a jak nazbierali na dachówkę to położyli.. tyle że prowizorki są długowieczne....


    A
    Ja bardzo prosze o nie zmienianie tematu mojego postu. To naprawde w tej chwili nieistotne czy dach jest wydeskowany czy nie i nie podejme sie wytlumaczenia dlaczego zdecydowlaismy sie na taki zabieg. Istotne jest jaka dachowke polozyc i moze jeszcze, czy jest sens wydawania kroci na dachowke , ktora jest nowoscia czy lepiej zaoszczedzic wybierajac wariant tanszy a sianko ktore zostanie wlozyc w np. lepsze okna.
    Pytanie do tych co maja: czy cementowa dachowka Celtycka od Braasa z powloka Lumino sie mocno blyszczy czy nie? A jak jest z powlokami Cisar? Pozdrawiam.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee
    Ja bardzo prosze o nie zmienianie tematu mojego postu. (...) Pytanie do tych co maja: czy cementowa dachowka Celtycka od Braasa z powloka Lumino sie mocno blyszczy czy nie? A jak jest z powlokami Cisar? Pozdrawiam.
    Co prawda nie mam, ale pozwolę sobie na dwa słowa.

    Maysee !!! Jakiś czas temu pisałeś:
    Cytat Napisał maysee
    Tak oczywiscie, wiemy, wiemy. Jakis czas temu mialy miejsce regularne wycieczki w celu obadania pokryc dachowych.
    Teraz widzę, że nie do końca to prawda. Dobrze Ci życzę i trzymam kciuki za dobry wybór. Szczerze. Wierz mi, że nikt za Ciebie/Was tego zadania domowego nie odrobi. Pytanie czy coś się błyszczy mocno czy nie mocno nie ma sensu. Jak tego nie zobaczysz to się nie przekonasz!!! Żadne forum i setki zdjęć nie pomogą....

    Według wielu ludzi dachówka, którą wybrałem błyszczy się jak psu j.... Bzdura. Wszystko zależy od tego czy sucha czy mokra, jaka pogoda (nasłonecznienie), czy dom stoi na otwartym terenie czy zacieniony drzewami.

    Więc po raz kolejny radzę (jeśli ciągle masz wątpliwości i chcesz nabrać pewności):
    1. zawęzić poszukiwania do 2-3 modeli.
    2. olać wrażenia wizualne z wystawek.
    2. zapytać w hurtowni, komu taką dachówkę sprzedali. Jeśli nie chcą powiedzieć - zmienić hurtownię (koniecznie, nawet na droższą, chociażby "na niby-na czas obejrzenia dachówki, na chwilę" )
    3. pojechać tam i zobaczyć dachówkę na żywo
    4. pojechać drugi raz o innej porze dnia, po deszczu, w pochmurny (lub słoneczny) dzień
    5. podjąć wreszcie ( ) decyzję, poszukać gdzie najtaniej, zamówić.
    6. zapomnieć o temacie dachówki.
    7. zaoszczędzoną kasę wydać na lepsze ocieplenie, na okna niekoniecznie.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony