dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 171 z 193
Pokaż wyniki od 3.401 do 3.420 z 3842
  1. #3401

    Domyślnie

    Na zewnątrz rury odprowadzającej spaliny przy tych mrozach wytworzył się duży sopel lodu.. tak ma być? czy coś nie tak?

  2. #3402

    Domyślnie

    a nie masz czasem daszka nad rurą spalinową?

  3. #3403
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    Panie Konsultant marki Junkers, czy już macie nie wadliwe zawory 3-drogowe do ZSB14-c, czy kolejny raz wymienicie mi na wadliwy i będę tak płacił do póki kocioł nie padnie i nie wymienię na nowy?
    Pozdrawiam.
    Czy od ostatniej wymiany, naprawy, wstawienia części minęło u Ciebie dwa lata??
    Współczuję i mam czarne myśli, bo mam taki sam kociołek i zestaw junkersa...
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  4. #3404

    Domyślnie

    Zawór miałem wymieniany x2, z tego co wiem junkers miał na rynku kotły z wadliwymi zaworami i nie wycofał ich z rynku zaworów, były nadal w obiegu serwisowym. Jest to informacja potwierdzona odgórnie. Problem pojawia się po kilku dniach/tygodniach (w porze letniej), zawór nie osiąga pełnej pozycji podczas przełączania, dziwne bo zawsze w jedną stronę (tak było u mnie), czyli podczas grzania CO grzeje również CWU. Sprawdzaj co jakiś czas (nie regularnie) czy nie podgrzewa również CWU

    Zawór miałem wymieniany po pierwszym roku i po drugim użytkowania (po gwarancji). Teraz kończy się trzeci sezon.

  5. #3405
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    Zawór miałem wymieniany x2, z tego co wiem junkers miał na rynku kotły z wadliwymi zaworami i nie wycofał ich z rynku zaworów, były nadal w obiegu serwisowym. Jest to informacja potwierdzona odgórnie. Problem pojawia się po kilku dniach/tygodniach (w porze letniej), zawór nie osiąga pełnej pozycji podczas przełączania, dziwne bo zawsze w jedną stronę (tak było u mnie), czyli podczas grzania CO grzeje również CWU. Sprawdzaj co jakiś czas (nie regularnie) czy nie podgrzewa również CWU

    Zawór miałem wymieniany po pierwszym roku i po drugim użytkowania (po gwarancji). Teraz kończy się trzeci sezon.
    To ile dokładnie czasu minęło od ostatniej naprawy, czy więcej niż dwa lata? Tyle trwa gwarancja na usługę!
    Pozdrawiam cieplutko
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  6. #3406
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Gdzie szukać tabeli współczynnika konwersji w PGNIG!!??
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  7. #3407

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    Gdzie szukać tabeli współczynnika konwersji w PGNIG!!??
    raczej takiej tabeli nie ma. Z tego co się zorientowałem oglądając faktury na przestrzeni roku, to czasem delikatnie (po przecinku) ten współczynnik się zmienia

  8. #3408

    Domyślnie

    Ten piec zużywa sporo energii elektrycznej !
    Mam pompę cyrkulacyjną WIKO.
    2,25kW na dobę !
    Miesięcznie ok 70kW. To jest w okolicach 40zł w mojej taryfie.
    KOSMOS.

  9. #3409
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilma

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Nasutów
    Kod pocztowy
    20-243
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Ten piec zużywa sporo energii elektrycznej !
    Mam pompę cyrkulacyjną WIKO.
    2,25kW na dobę !
    Miesięcznie ok 70kW. To jest w okolicach 40zł w mojej taryfie.
    KOSMOS.
    Też mi się*to nie podoba. Przy wizycie serwisanta zaglądałem do pieca- tam siedzi zwykła pompa UPS Grundfosa nastawiona na 3 bieg. Można zawsze obniżyć jej bieg. Po gwarancji może ją*wymienię na coś oszczędniejszego, np. Alpha 2L.

  10. #3410

    Domyślnie

    Chwilowy pobór na II biegu to ok. 110 W (przy III biegu chyba ok. 130 W). Nie wiem jakie macie zużycie gazu ale przy moim ok. 1000m3 na sezon i pracy średnio z 40% mocą, czyli ok. 5 kW oznacza to c.a. 2000 h pracy a więc 220 kWh na sezon, co daje jakieś 120-150 zł. Pompę obiegową podłogówki mam sterowaną przez kocioł i też pracuje na II biegu co daje dodatkowe 90 kWh, a więc łączny koszt energii elektrycznej na sezon to max. 200 zł

  11. #3411

    Domyślnie

    Proszę o szybką podpowiedź jak obniżyć bieg pompy ?

  12. #3412

    Domyślnie

    W kotle na pompie jest przełącznik, trzeba zdjąć obudowę. Tylko nie wiem czy na pewno o to ci chodzi, bo piszesz o pompie cyrkulacyjnej WIKO w wątku o kotle Cerapur Smart, a w kotle jest pompa obiegowa i zwykle jest to Grundfos. Kocioł nie ma nic wspólnego z pompą cyrkulacyjną, bo to ty ustawiasz sposób jej pracy.

  13. #3413
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał S3r Zobacz post
    Witam,
    Od października 2017 mam zamontowany Junkers 28kW z pogodynką i CW400. Praktycznie cały czas zmieniam ustawienia w celu uzyskania jak największego komfortu i w miarę rozsądnego zużycia gazu. Jest to dom z lat 70 ocieplony i tylko kaloryfery. Instalator ustawił całość wg mnie z grubsza. W zeszłym miesiącu w menu serwisowym zmieniłem temperaturę projektową z 75 stopni na 65 ale pozostała na 75 stopniach maks temp zasilania - jaką powinna być różnica między tymi ustawieniami? Min Moc kotła to 38% typ domu ciężki. Minimalna temperatura zewnętrzna 25 stopni dla Katowic. Temperatura w dzień 21.5 obniżona 21. Obecne dobowe zużycie gazu to ok 16-20 m3. Czy jest możliwość i sens zamiany min mocy kotła na 25% w i czy ilość startów palnika ma duże znaczenie przy prawidłowym ustaleniu instalacji?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Maciek
    Czyż kocioł kondensacyjny nie powinien mieć niższej temperatury zasilania by kondensować = oszczędzać gaz?

  14. #3414
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    W kotle na pompie jest przełącznik, trzeba zdjąć obudowę. Tylko nie wiem czy na pewno o to ci chodzi, bo piszesz o pompie cyrkulacyjnej WIKO w wątku o kotle Cerapur Smart, a w kotle jest pompa obiegowa i zwykle jest to Grundfos. Kocioł nie ma nic wspólnego z pompą cyrkulacyjną, bo to ty ustawiasz sposób jej pracy.

    Czy zauważyłeś zmiany w ogrzewaniu, szybkości, zasięgu po obniżeniu biegu pompy na nr II w przełączniku?
    Zastanawiam się także to zrobić, może warto?? Pozdrawiam.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  15. #3415
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    A może ktoś inny także zmienił ten parametr i napisze jakie zmiany zauważył, proszę....
    Mój kocioł, portfel i licznik długo tego spalania nie wytrzymają.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  16. #3416

    Domyślnie

    U mnie pompa pracowała na I biegu, zmieniłem na II wraz z podniesieniem krzywej grzewczej aby zmniejszyć taktowanie w okresach przejściowych. Wpływu na spalanie nie zauważyłem.

  17. #3417

    Domyślnie

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    W kotle na pompie jest przełącznik, trzeba zdjąć obudowę. Tylko nie wiem czy na pewno o to ci chodzi, bo piszesz o pompie cyrkulacyjnej WIKO w wątku o kotle Cerapur Smart, a w kotle jest pompa obiegowa i zwykle jest to Grundfos. Kocioł nie ma nic wspólnego z pompą cyrkulacyjną, bo to ty ustawiasz sposób jej pracy.
    Pisałem o pompie cyrkulacyjnej WIKO bo wydaje mi się, że jest podłączona do pieca i również zużywa nieco prądu.
    Ze zmniejszeniem biegu pompy miałem na myśli pompę obiegową.
    Piszesz, że fizycznie się to przełącza ?
    Dzięki.

  18. #3418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    Panie Konsultant marki Junkers, czy już macie nie wadliwe zawory 3-drogowe do ZSB14-c, czy kolejny raz wymienicie mi na wadliwy i będę tak płacił do póki kocioł nie padnie i nie wymienię na nowy?
    Pozdrawiam.
    Witam,

    Przyczyny problemów z zawieszaniem się zaworów 3-drogowych leżą bardzo często po stronie samej instalacji hydraulicznej. Ze względu na bardzo dobrą szczelność zaworu w wyniku wychłodzenia wody w instalacji pomiędzy zaworem przełączającym a np. zaworem termostatycznym w instalacji c.o. lub błędnie zamontowanym (niepotrzebnym) zaworem zwrotnym w instalacji zasilania zasobnika c.w.u., która zmniejszając swoją objętość wytwarza podciśnienie blokujące zawór. Proszę skontrolować wykonaną instalację pod kontem blokowania zaworu poprzez podciśnienie z instalacji.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers - Bosch

  19. #3419
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    a ja mam pytanie w takiej kwestii: posiadam ZSB 15-3C z zasobnikiem Biawara 100l. Od jakiegos czas zastanawia mnie procedura zalaczania grzania CWU - jak "wybija godzina" wg planu czasowego kociol najpierw "mieli" 4-5 min (temp zasilania to wtedy mniej więcej temp wody w zasobniku jaka sie ostała czyli np 30) i dopiero potem zaczyna sie rozpedzac do nominalnej temperatury zasilania czyli w tym przypadku 70 stopni. Moje pytanie czy tak powinno być?
    Bowiem instalator twierdzi ze tak nie powinno byc i np w Buderusach ktore instaluje tak nie działa tylko do razu startuje z grzaniem.

  20. #3420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Witam,

    Przyczyny problemów z zawieszaniem się zaworów 3-drogowych leżą bardzo często po stronie samej instalacji hydraulicznej. Ze względu na bardzo dobrą szczelność zaworu w wyniku wychłodzenia wody w instalacji pomiędzy zaworem przełączającym a np. zaworem termostatycznym w instalacji c.o. lub błędnie zamontowanym (niepotrzebnym) zaworem zwrotnym w instalacji zasilania zasobnika c.w.u., która zmniejszając swoją objętość wytwarza podciśnienie blokujące zawór. Proszę skontrolować wykonaną instalację pod kontem blokowania zaworu poprzez podciśnienie z instalacji.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers - Bosch
    Witam!
    Instalacja wykonana zgodnie z wytycznymi/schematem dla tego kotła, odebrana i uruchomione przez serwisanta JUNKERS. Proszę nie kombinować, jak to u nas bywa, wszyscy winni tylko nie my.
    Zaworów zwrotnych nie ma!
    Ostatnio edytowane przez Kizior Syberyjski ; 11-05-2018 o 14:58

Strona 171 z 193

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony