dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 40
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 785
  1. #581

    Domyślnie

    A może to coś alergicznego?

    Jeszcze zauważyłam że jak daję jej od kilku dni na kolację kaszkę robioną na wodzie to ona na drugi dzień ma takie lekko zaczerwienione policzki.

  2. #582

    Domyślnie

    Aga - a ty dajesz jej zupki juz? Bo jak tak, to moze kolorow od marchewki nabiera...
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  3. #583

    Domyślnie

    No daję zupki, ale te policzki są czerwonawe a nie pomarańczowe.

  4. #584

    Domyślnie

    mayland pisałaś że Karol z butelki pije tylko soczki i herbatki. A mleko pije? Z czego i ile?

    Wieczorem ile zjada kaszki?

  5. #585
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia Zobacz post
    No powiedz nie bądź taka.

    Jeżeli tak ten zapach ją wkurza to pewnie będzie miała super węch . Nie wiem czy to dobrze czy źle

    Kupiłam już KATAREK do nosa. Podłączamy do odkurzacza i wychodzą gilki ale takie same jak FRIDĄ.
    A odgłos jaki był taki jest
    Mamy tak samo - robimy inhalację solą fizjologiczną , a na noc Nasivin. I Kruszek sobie w miarę śpi.
    Ale w dzień potrafi dać nieźle w kość - marudzi.
    Aha - drobne info dotyczące "dodatków" dla naszych pociech.
    1 - chusteczki bardzo miękkie i delikatne to te Isera z Lidla pakowane po 90 szt za jakieś 3,50 czy coś koło tego.
    2 - pieluszki - Dada z Biedronki - ale uwaga są dwa rodzaje - szukajcie tych ze znaczkami typu "z aloesem", "delikatne", "z gumkami" "elastyczne". ok. 27 zeta/paczka - a jakościowo bardzo zblizone do Pampers Active Body czy jakoś tak - te zielone.
    3 - zaczął się "tydzień dla maluszka" w Lidlu.
    Ostatnio edytowane przez Mały ; 22-02-2011 o 14:48
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Karol nie pije mleka, wcale. Je tylko kaszki, kasze manne i owsianke - mieszanki z mlekiem modyfikowanym gotowe. Nie wiem ile dokładnie bo je z miseczki ale ok. 150ml bardzo gęstych mieszanek.
    Pije spor soków owocowych. Lubi musy owocowe. I je już jogurty "Misiowy jogurcik" Nestle od 5 miesiąca. Bardzo go lubi bo on jest kwaśny a Karol lubi to co kwasne ten jogur można spotkać w marketach ale w dziale z suchym jedzeniam, np. z kaszkami. Nie musi być przechowywany w lodówce. To samo z musami owocowymi Bobovity. Pakowane jak jogurty w pojemniczki.


    Co do pieluch to zrobiłam rozeznanie jak sie patrzy Podsumowanie:
    1. Pieluchy z Biedronki - niebieska wersja nieco sztywna, chłonność ok. Wersja Premium (biało zielona) delikatniejsza pielucha, chłonność taka sama.
    2. Pieluchy Huggies - nieco sztywnawe ale cieńsze niz te niebeiskie z Biedronki. Chłonność też dobra.
    3. Pieluchy z Aldi - miękkie, ładnie sie układaj na pupci, super podróba orginalnych pampersów. 32szt-16zł Chłonność super.
    4. Pieluchy Helen Harper - podobne do tych premium z Biedronki.
    5. Pampersy zielone - jak to pampersy Chłonność ok.
    6. Pampersy premium białe - siateczka która ma podobno zwiekszać chłonność notorycznie przyklejała sie do pupy malego. Zawsze miał pupe w kratke Miękkie. Chłonność ok. Nie wiem, moze to przez tą siatkę... Ja tam czułam wilgoć.


    Chusteczki:
    1. Pampers sensitiv - nieco suche
    2. Pampers zielone - mokre, ok
    3. Chusteczk z Biedronki z aloesem - dla mnie brzydki zapach
    4. Chusteczki z Biedronki z lawendą - ok
    5. Chusteczki z Reala TIP - bardzo ladny perfumowany zapach bardziej kojarzący mi sie z perfumami niż z dzieckiem. Cena poniżej 2 zł za sporą paczke.
    6. Chusteczki z Carefure - taki sobie zapach, nieco suchawe.
    7. Pampers pomarańczowy fruit - świetny zapach, mokre.
    Po żadnych nie miał Karol wysypki, uczulenia czy suchej skóry. Kwestia upodobań.

    Dodam, że Karolowi zmieniam pieluchę co ok. 3-4 godziny. Dłużej go nie trzymam. Pieluchy nie są calkiem mokre jak zmieniam. Mogłyby jeszcze przyjąć Noc przesypia bez zmiany a nad ranem pielucha jest całkiem ok jeszcze. Dlatego pewnie mój wynik dotyczący chłonności wypadł w każdym przypadku na OK Poprostu nie dopuszczam do przelania sie pieluszce.

    Acha i jeszcze taka moja refleksja. Pieluchy miękkie są lepsze dla starszych dizeci, które wiecej sie ruszają, zaczynają raczkować, chodzić. Te twardsze znów mogą zapewniać nieco szerszy rozstaw nóżek co ma znaczenie przy niewykształconych bioderkach.
    Ostatnio edytowane przez mayland ; 22-02-2011 o 15:34
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  7. #587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Oferta Lidla októrej pisał Mały: http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-...fferdate=16721
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  8. #588

    Domyślnie

    1. Pieluchy z Biedronki - ok
    2. Pieluchy Huggies - ok, choc kilka razy przeciekały
    3. Pampersy zielone - ok.
    4. Pampersy premium białe - ok, ale za drogie
    5. Pampersy Softino z lidla- dosc grube, chłonnosc ok



    Chusteczki:

    1 Pampers zielone - mokre, ok
    2. Chusteczk z Biedronki z aloesem - ok, bardzo mokre
    3. Chusteczki z Biedronki z lawendą - smierdza jak kostka na mole
    4. Chusteczki z rosmana- suche jak papier
    5. Pampers sleep&play - świetny zapach, mokre, mniejsze niz inne
    6.chusteczki softino z lidla- ladnie pachna, mokre

    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  9. #589

    Domyślnie

    Mały, mayland, aksamitka - jesteście super
    Ostatnio edytowane przez Aga - Żona Facia ; 23-02-2011 o 12:06

  10. #590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia Zobacz post
    Kupiłam już KATAREK do nosa. Podłączamy do odkurzacza i wychodzą gilki ale takie same jak FRIDĄ.
    A odgłos jaki był taki jest
    Odszczekuję to co napisałam kilka dni temu. KATAREK jest THE BEST Po prostu wyciąga to co wcześniej nie chciało wyjść hi hi hi.

    Odgłos z noso/gardła jest odrobinkę lżejszy. Jednak jest. Zwłaszcza wtedy jak ma zapchany porządnie nos. A w nocy tak jest. Niestety w nocy nie podłączam KATARKA do odkurzacza bo by mnie rodzina wyklęła .
    Jeszcze chyba ten katarek jest związany z ... kurzem i jakimś innym alergenem. Kurz jest niestety nieunikniony w domu. Musiałabym codziennie odkurzać, ścierać kurze, prać firanki itp. itd.
    Doby by mi nie starczyło.

    No i chyba jest uczulona na kaszki (MLECZNO-RYŻOWE) które przyrządza się na wodzie. Po prostu po nich ma czerwonawe policzki. I trochę jestem zła sama na siebie bo ostatnio zapas zrobiłam.

  11. #591

    Domyślnie

    Ja ostatnio kupiłam dużą paczkę PAMPERS wychodziło 0,53 gr za sztukę. Chusteczki Pampers sensitiv białe jeszcze mam z tamtej promocji o której Wam pisalam.
    Wiem, ze są promocje w roznych sklepach w mieście (Bydgoszcz), ale ... my nie mamy czasu, siły i ochoty na jeżdzenie po jedną rzecz do jednego hipermerketu. Po prostu już tyle razy się nacięliśmy że coś było w promocji i w gazetce a potem mąż jechał (to wiąże się ze stratą czasu/który mógłby spędzić z nami / oraz benzyny i gazu /które też dużo kosztują) i co się okazywało ... półki puste, tylko kartki zostawaly.
    U nas każdy sklep jest w innym miejscu, gdybym chciała jeździć to cały dzień by mi to zajęło.

  12. #592

    Domyślnie

    Patrzę na tę ulotkę z Lidla i chusteczki nawilżone Pampers kupiłam taniej. Kosmetyki mnie nie interesują. Za to artykuły spożywcze są faktycznie taniej (zwłaszcza słodycze dla dzieci ).

  13. #593

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland Zobacz post
    Karol nie pije mleka, wcale. Je tylko kaszki, kasze manne i owsianke - mieszanki z mlekiem modyfikowanym gotowe. Nie wiem ile dokładnie bo je z miseczki ale ok. 150ml bardzo gęstych mieszanek.
    Pije spor soków owocowych. Lubi musy owocowe. I je już jogurty "Misiowy jogurcik" Nestle od 5 miesiąca. Bardzo go lubi bo on jest kwaśny a Karol lubi to co kwasne ten jogur można spotkać w marketach ale w dziale z suchym jedzeniam, np. z kaszkami. Nie musi być przechowywany w lodówce. To samo z musami owocowymi Bobovity. Pakowane jak jogurty w pojemniczki.
    Hania też nie za bardzo chce już pić mleko. Woli jeść łyżeczką, nawet kaszkę wieczorem (wypila raptem kilka razy). Je bardzo często ale mało.

  14. #594

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland Zobacz post
    Pije spor soków owocowych.
    Dodam, że Karolowi zmieniam pieluchę co ok. 3-4 godziny. Dłużej go nie trzymam. Pieluchy nie są calkiem mokre jak zmieniam. Mogłyby jeszcze przyjąć Noc przesypia bez zmiany a nad ranem pielucha jest całkiem ok jeszcze. Dlatego pewnie mój wynik dotyczący chłonności wypadł w każdym przypadku na OK Poprostu nie dopuszczam do przelania sie pieluszce.
    Masz dobrze jeżeli przy tym jak piszesz dużo pije zmieniasz mu tak rzadko pieluchę. Bo u nas jest maraton. Ja karmię małą a ona robi kupę. I tak za każdym razem. Robi sobie miejsce . Te kupki sa malutke, ale jednak są. Czasami nie zmieniam pieluchy tylko wyciągam i ma dalej (chyba mnie nie wyśmiejecie ?)

  15. #595
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Ale ja pisałem o suchych chusteczkach - jak podcierałem małemu nosek tymi tanimi to szybko mu się skóra zaczerwieniała. A te z Lidla są mięciutkie.
    Z mokrych mam Pampers i Huggies + Biedronka.
    Co do pieluch - te Huugies Econo to total shit, te "lepsiejsze" takie sobie - przeciekały.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  16. #596

    Domyślnie

    Aga - jak tylko bobek to mozna wyciagnac...
    Ja caly czas uzywam pampersow tych bialych - jestem zadowolona, a cenowo to nie wiem czy nie jeden pieron wychodzi. Te pampersy sa bardzo chlonne i nie trzeba zmienac co chwile. Na noc to juz troche przeginam - zakladam jej po kapani kolo 20, a zmieniam rano kolo 7 czy 8 (zalezy jak sie obudzi). Pampars napecznialy, ale trzyma. W dzien to przed karmieniami, wiec wychodzi plus minus co cztery godziny. Wiec tych pamersow nie schodzi tak duzo jak na poczatku. A pupa ladna, nie odparzona, wiec jest OK
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  17. #597

    Domyślnie

    Cytat Napisał madd Zobacz post
    Aga - jak tylko bobek to mozna wyciagnac...
    Ty mnie roumiesz...

    Gorzej jak jest świeża pielucha a ona robi kupalka niezbyt fajnego hi hi hi


    Cytat Napisał madd Zobacz post
    Na noc to juz troche przeginam - zakladam jej po kapani kolo 20, a zmieniam rano kolo 7 czy 8 (zalezy jak sie obudzi). Pampars napecznialy, ale trzyma.
    U nas jest tak samo. Założony około 19.30 a trzymam do 9 - 10. Zależy jak mi się przypomni że powinnam ją przebrać .
    Teraz jeszcze ma ten aparat na bioderka (ale już tylko na noc do 18 marca ).

  18. #598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Mały te suche z Lidla z aloesem są faktycznei bardzo dobre, mieciutkie i delikatne.

    U mnie nie było znaczenia czy oryginalny pampers czy innej firmy. Tak samo często je zmieniałam. Ot, taka przypadłosć Pupcia-zero podrażnień. A chłonność porównywalna. Jak sie coś wylało to zazwyczaj z powodu źle założonej pieluszki.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #599
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Witam po urlopie
    Melduje,że Kajtek już zakończył 6 miesiąc życia.
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  20. #600

    Domyślnie

    Stuk - a ty tylko odpoczywasz...Dawaj zdjecia „malego”
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

Strona 30 z 40

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony