dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie PODEST POD KOCIOŁ NA WĘGIEL

    Witam,

    mam pytanie do posiadaczy kotłowni na paliwo stałe. Zalecane jest, żeby kocioł stał na podstawie wys. 5cm. Spełniacie u siebie ten warunek, czy obijacie np. blachą miejsce pod kotłem?
    Czy w przypadku nr 1 styropianu pod podłogą nie ma i podest leży na chudziaku czy też raczej na styropianie?

    pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    Ja postawiłem na posadzce która nie ma wogóle zanej folii (wylewka na gruz wylana) piec stoi bezpośrednio na posadzce, już jest podłaczony, natomiast mam zamiar go podnieść tylko nie na 5cm tylko na 1 cm i postrawić go na prętach metalowych tak aby był przewiew pod nim.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosster
    Ja postawiłem na posadzce która nie ma wogóle zanej folii (wylewka na gruz wylana) piec stoi bezpośrednio na posadzce,
    tzn. styropianu pod tym nie masz?

    Bo dla mnie kluczowe jest pytanie, czy styropian jest w tym miejscu konieczny, a jeśli tak, to czy wylewka i styro wytrzymają obciążenie od pieca. Mam 16cm styropianu i wylewkę 8cm.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosster
    i postrawić go na prętach metalowych tak aby był przewiew pod nim.
    wiesz, zastanawiam się czy to dobry pomysł, bo wtedy obciążenie na posadzkę będzie punktowe i wtedy łatwo o pękanie płytek.

  5. #5

    Domyślnie

    ja mam u siebie płytki i pod kotłowni
    podest pod kotłem jest z 1,5cm wyżej , w całej kotłowni mam styropian pod wylewką oprócz pod kotłem , tzn. po kotłem mam fundament 50cm głęboki zalany , sam kocioł stoi na 4 nogach + noga z podajnika , jak narazie drugi rok i nic nie pękło , aha jeszcze pod nogami mam coś ala gume , taki dystans by drgania kotla nie były słyszalne

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Ja w całej kotłowni dałem styropian. Pod kotłem też.

    13 cm styropianu + 9 cm wylewki.

    Na razie nie mam jeszcze kotła, więc nie wiem czy będą jakieś problemy, czy też nie.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Ja w całej kotłowni dałem styropian. Pod kotłem też.

    13 cm styropianu + 9 cm wylewki.

    Na razie nie mam jeszcze kotła, więc nie wiem czy będą jakieś problemy, czy też nie.
    A ja na takie coś ( 15 styro + 8 wylewki ) dałem 4 bloczki betonowe i na tym stoi kocioł. Powstały cokół ( ok 10 cm wysokości ) obłożyłem płytkami.
    Najfajniejsze co wyszło, to kocioł stoi wyżej niż podłoga i można przy wygarnianiu popiołu podstawić płaski pojemnik i nie sypie się na podłogę.
    Jeśli chodzi o jakieś pękania, nie dzieje sie nic.

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luka
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    A ja na takie coś ( 15 styro + 8 wylewki ) dałem 4 bloczki betonowe i na tym stoi kocioł. Powstały cokół ( ok 10 cm wysokości ) obłożyłem płytkami. Najfajniejsze co wyszło, to kocioł stoi wyżej niż podłoga i można przy wygarnianiu popiołu podstawić płaski pojemnik i nie sypie się na podłogę.
    Sytuacja wyjściowa jak u mnie - zrobię tak samo, ew. jeszcze rozważę wylanie podestu z betonu i zazbrojenie wylewki dodatkową siatką.

    dzięki.

    P.S. niezły dziennik. mieszkacie już?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Faktycznie. Pomysł fajny. Tylko bloczek betonowy, to dla mnie trochę za wysoko. Pomyślę nad podłożeniem czegoś cieńszego (5-7 cm max).

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Faktycznie. Pomysł fajny. Tylko bloczek betonowy, to dla mnie trochę za wysoko. Pomyślę nad podłożeniem czegoś cieńszego (5-7 cm max).
    np. wibrowane płytki chodnikowe

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    u mnie 5cm wylewki i kafelki

  12. #12

    Domyślnie

    nie wiem ile ważą wasze kotły ale mój bez zładu i załadunku 550kg , do tego dochodzi 70litrów wody i 200kg groszku w podajniku , wiec razem nie źle 820kg

    wiec nie odważyłbym sie położyć go na wylewce a pod nią styropian , widzę jakie były by skutki
    nawet instrukcji montażu pisze że pod kotłem powinien być wylany fundament , wszelkie wady powstałe na skutek nie dostosowania sie do instrukcji nie bedą rozpatrywane ,
    nie wiem czy wiesz ale jakby kocioł siadł w trakcie pracy mógłby zerkać króćce czopuch , a jeszcze gorzej jak podajnik siednie a kocioł nie , wtedy ślimak sie skrzywi , zablokuje i po sprawie

    wiem że to jakiś czarny scenariusz ale możliwy , zwłaszcza przy kotle żeliwnym , coś o ty wiem , bo przy wnoszeniu mała nieuwaga a może niemyślenie i zerwaliśmy czopuch , tyle dobrze ze czopuch w moim kotle to czesc wymienialna , no i trzabyło to naprawić .

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    nie wiem ile ważą wasze kotły ale mój bez zładu i załadunku 550kg , do tego dochodzi 70litrów wody i 200kg groszku w podajniku , wiec razem nie źle 820kg

    wiec nie odważyłbym sie położyć go na wylewce a pod nią styropian , widzę jakie były by skutki
    u mnie od 4 lat użytkowania i od 8 budowanych - na styropianie stoi komin - 12metrów do góry..
    Styropian f-30
    Trzeba go było piłą kroić na wymiar.
    Jest na pewno cięższy niż Twój piec. Na razie od 8 lat - bez wątpliwości.
    Doradzał mi mój szwagier - inspektor nadzorów budów różnych od lat 20-tu
    Pozdrawiam
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  14. #14

    Domyślnie

    słuchaj co niby ma ten styropian pomóc pod tym kominem , że tak zapytam ,
    a jak juz tak zacząłeś , to rozbierz pierwszą warstwe tego komina od dołu , gwarantuje ci że będzie stał dalej nie upadnie o tą warstwę , obciążenia nie tylko przejmuje podstawa komina

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał luka
    Cytat Napisał majki
    A ja na takie coś ( 15 styro + 8 wylewki ) dałem 4 bloczki betonowe i na tym stoi kocioł. Powstały cokół ( ok 10 cm wysokości ) obłożyłem płytkami. Najfajniejsze co wyszło, to kocioł stoi wyżej niż podłoga i można przy wygarnianiu popiołu podstawić płaski pojemnik i nie sypie się na podłogę.
    Sytuacja wyjściowa jak u mnie - zrobię tak samo, ew. jeszcze rozważę wylanie podestu z betonu i zazbrojenie wylewki dodatkową siatką.

    dzięki.

    P.S. niezły dziennik. mieszkacie już?
    Dzięki
    Nie, jeszcze nie mieszkamy, na razie tylko ogrzewam pusty dom

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    słuchaj co niby ma ten styropian pomóc pod tym kominem , że tak zapytam ,
    a jak juz tak zacząłeś , to rozbierz pierwszą warstwe tego komina od dołu , gwarantuje ci że będzie stał dalej nie upadnie o tą warstwę , obciążenia nie tylko przejmuje podstawa komina
    Chodzilo o to żeby nie było mostka.
    Wylałem płytę później, i ocieplenie podłogi styropianem idealnie zeszło się z tym wystającym spod komina.
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  17. #17
    Guest

    Domyślnie Re: PODEST POD KOCIOŁ NA WĘGIEL

    Cytat Napisał luka
    Witam,

    mam pytanie do posiadaczy kotłowni na paliwo stałe. Zalecane jest, żeby kocioł stał na podstawie wys. 5cm. Spełniacie u siebie ten warunek ....
    zalecenie to wynika /moim zdaniem/ z troski o zywotnośc kotła

    podniosłem kocioł w stosunku do posadzki o ok. 3 cm

  18. #18

    Domyślnie

    że niby jak stoi wyżej to lepiej oddycha?

    mój stoi bezpośrednio na posadzce - sam kocioł ma coś jakby nóżki więc przewiew pod kotłem jest. Styropianu oczywiście nie dawałem w miejscu gdzie stoi kocioł bo skoro pod lżejsze kominki się nie daje...

  19. #19

    Domyślnie

    to podwyższenie jest po to że w razie jakby sie rozciekł to sie nie zamoczy

  20. #20

    Domyślnie

    no mój stoi na takich 5cm nogach z kątownika (fabryczne wyposażenie kotła) a jakieś 35cm od kotła mam kratkę ściekową - trochę za blisko wyszła...

    Mi się wydaje że te cokoły mają sens po to żeby dopasować czopuch do wejścia w komin na odpowiedniej wysokości - jak mamy czopuch z tyłu kotła i trójnik do komina nisko... Ja miałem wybrany kocioł przed murowaniem komina i wymierzyłem położenie trójnika co do centa, tak że za kołem mam tylko 10cm odstępu do ściany.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony