dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie od wewnątrz = problem

    Na wstępie witam wszystkich Forumowiczów.

    Doradźcie jak rozwiązać taki problem.

    Zamierzam wyremontować stary budynek i zrobić z niego mały domek,
    budynek ma 16,5m na 6,5m budowany z pustaka.

    Jedna ze ścian 16,5*6,5 przylega w 2/3 powierzchni do ceglanego pomieszczenia użytkowego sąsiada.

    Całą resztę ocieplę styropianem chyba 15cm ale co zrobić z częścią której nie mogę ocieplić od zewnątrz?

    Z tego co wyczytałem to można dać wełnę pod stelaż na to paroizolację i płytę GK tylko trzeba pamiętać o dokładnym uszczelnieniu GK żeby wilgoć nie wyszła na płyty, jak rozumiem taśmą dwustronną przyklejam dokładnie folie na profile robię duże zakładki ale jak będę przykręcał płyty to wilgoć nie przejdzie na ściankę przez wkręty (to może głupie pytanie ale jak ma być super szczelnie... )??
    A może dostawić drugą ściankę z pustaka, cegły czy ytonga i pomiędzy istniejącą a nową dać wełnę lub styropian??
    Mam na tyle miejsca, że kilkanaście cm to nie problem.

    Może jakieś inne pomysły??

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Napewno potrzebna jest termoizolacja tej części ściany ?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100
    Napewno potrzebna jest termoizolacja tej części ściany ?
    To zależy chyba czy sąsiad ogrzewa te swoje pomiesczenia, jeśli nie to opcja styropian i ściana jest chyba lepsza.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamykkamyk2
    Cytat Napisał Zbigniew100
    Napewno potrzebna jest termoizolacja tej części ściany ?
    To zależy chyba czy sąsiad ogrzewa te swoje pomiesczenia, jeśli nie to opcja styropian i ściana jest chyba lepsza.
    50 cm ściany ?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Ocieplenie od wewnątrz = problem

    Cytat Napisał ekimek
    Na wstępie witam wszystkich Forumowiczów.

    Doradźcie jak rozwiązać taki problem.

    Zamierzam wyremontować stary budynek i zrobić z niego mały domek,
    budynek ma 16,5m na 6,5m budowany z pustaka.

    Jedna ze ścian 16,5*6,5 przylega w 2/3 powierzchni do ceglanego pomieszczenia użytkowego sąsiada.

    Całą resztę ocieplę styropianem chyba 15cm ale co zrobić z częścią której nie mogę ocieplić od zewnątrz?

    Z tego co wyczytałem to można dać wełnę pod stelaż na to paroizolację i płytę GK tylko trzeba pamiętać o dokładnym uszczelnieniu GK żeby wilgoć nie wyszła na płyty, jak rozumiem taśmą dwustronną przyklejam dokładnie folie na profile robię duże zakładki ale jak będę przykręcał płyty to wilgoć nie przejdzie na ściankę przez wkręty (to może głupie pytanie ale jak ma być super szczelnie... )??
    A może dostawić drugą ściankę z pustaka, cegły czy ytonga i pomiędzy istniejącą a nową dać wełnę lub styropian??
    Mam na tyle miejsca, że kilkanaście cm to nie problem.

    Może jakieś inne pomysły??

    Pozdrawiam

    To raczej po to, aby wilgoć nie weszła pod płyty i folię, a nie w drugą stronę.
    Wkręty niele nie przepuszczą wolgoci bo po dociśnięciu folia przejście uszczelni.
    Mostki jakieś i tak zostaną, ale tragedii bym nie przewidywał.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za odpowiedź.
    Sąsiad nie ogrzewa i tych pomieszczeń,
    też chciałbym odpuścić ocieplanie (koszty) ale chyba raczej trzeba.
    Nawet jeśli ta ściana dobudowana nie będzie wymagała ocieplenia to pozostała część nieprzylegająca już tak...
    A jeszcze jedno, płyta chyba wyjdzie taniej niż dostawianie ścianki?
    Najgorsze jest to że mam parter i poddasze do ocieplenia

    A orientujecie się może czy na dachu o kącie nachylenia ok 10stopni można zastosować okna dachowe?
    Może ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

    Pozdrawiam

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Co do okna to sprawdź u producentów ich zalecenia. Nie sądzę, aby można było je zamocować przy takim kącie, ale na pewno można je zamocować odsadzając je od dachu.

  8. #8

    Domyślnie

    ekimek a nie prościej będzie ocieplić tę ścianę po stronie zewnętrznej, od sąsiada?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał M K
    ekimek a nie prościej będzie ocieplić tę ścianę po stronie zewnętrznej, od sąsiada?
    Witaj,
    Sąsiad nie jest hmm zgodnym człowiekiem, i dlatego nie liczę na jego pozwolenie ale nawet jeśli, to co z tą ścianą przylegającą do budynku?
    Nie będzie mi domek przemarzał przez nią??

  10. #10

    Domyślnie

    Miejsce gdzie przylega ściana budynku sąsiada raczej nie ocieplałbym.
    A tak wogóle to twój budynek jaką ma grubą ścianę i jaką grubość ma ściana stojącego obok budynku. To jest budynek gospodarczy?
    Bardziej skupił bym się na ociepleniu zewnętrznym ściany przed i za przylegającym budynkiem i ewentualnie nad nim, jeżeli jest niższy.
    Teraz tylko dogadać się z sąsiadem i po kłopocie.

  11. #11

    Domyślnie

    FlashBack tu mnie "zabiłeś" myślałem, że największym i jedynym problemem będą ściany a zapomniałem o fundamencie... Ech, faktycznie najlepszym sposobem będzie dogadanie się z sąsiadem bo inaczej kiepsko to widzę...

    M K mój i sąsiada to budynki gospodarcze. Mój ma ścianę grubości 30cm, budowany 20 lat temu, sąsiada to coś jakby stodoła ze spadzistym dachem przylegająca do mojego krótszą ścianą wybudowana daaawno temu z cegły i nie mam pojęcia jaka jest grubość ściany.

    Z mojego planuję zrobić domek a sąsiad raczej nigdy nie będzie tego ocieplał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony