dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie Piec Iskra Zgoda Wieprz 35KW Sterownik ST-77

    Czy ktoś z Was miał już do czynienia z tym piecem? Nie mogę poradzić sobie z ustawieniami jak dobrać dobrze spalanie żeby dłużej trzymał ciepło oraz dobrze spalał paliwo. Piec chodzi na fabrycznych ustawieniach lekko zmodyfikowanych przeze mnie Pali mi 2 worki eko na dobę porażka


    Temperatura zadana C.O.: 52 stopni
    Czas pracy podajnika: 1m30sek
    Czas przerwy podajnika: 30 sek
    Opóźnienie włączenia podajnika: 30 sek
    Opóźnienie wyłączenia nadmuchu: 20 sek
    Histereza C.O.: 1 stopień
    Dmuchawa: 5
    Wentylator zakryty w 50%
    Czopuch na połowę otwarty

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    zapomniałeś napisać, że masz tłokowca - co zmienia postać rzeczy - tłokowce są mniej precyzyjne , ponadto hulają na innych nastawach niż kotły z podajnikiem ślimakowym ....

    coby ludzie Ci pomogli zapodaj szczegóły: metraż domu , stan domu (ocieplenie), co zawiera instalacja (podłogówki, grzejniki) .... itd...
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  3. #3
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    teraz przeczesałem wszystkie możliwe fora i wszystkie wątki kończą się na czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie są ustawienia?

    Ale dowiedziałem się też skąd się biorą wybuchy w piecu tzn podczas przekraczania 52 stopni woda mi bucha w piecu i słychać jak bulgocze. Okazało się że te typy tak mają i trzeba zwiększyć prędkość obiegu wody w piecu podkręcając pompkę

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    a do serwisu dzwoniłeś? może zaproś serwisanta - niech podjedzie , zerknie czy instalacja jest poprawnie wykonana .... i niech podpowie co z czym jeść ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    podkręciłem pompeczkę od pieca na III pozycję i już nie strzela woda

    Ale dzis zmieniłem ustawienia i zobaczymy ile jutro zostanie w podajniku

  6. #6
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    do ogrzania mam 270 metrów ( grzejniki sztuk 11 + łazienkowych 4, podłogówka oraz C.W.U 300 litrów) Na razie działa tylko C.O.

  7. #7

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was miał już do czynienia z tym piecem? Nie mogę poradzić sobie z ustawieniami jak dobrać dobrze spalanie żeby dłużej trzymał ciepło oraz dobrze spalał paliwo. Piec chodzi na fabrycznych ustawieniach lekko zmodyfikowanych przeze mnie Pali mi 2 worki eko na dobę porażka


    Temperatura zadana C.O.: 52 stopni
    Czas pracy podajnika: 1m30sek
    Czas przerwy podajnika: 30 sek
    Opóźnienie włączenia podajnika: 30 sek
    Opóźnienie wyłączenia nadmuchu: 20 sek
    Histereza C.O.: 1 stopień
    Dmuchawa: 5
    Wentylator zakryty w 50%
    Czopuch na połowę otwarty
    Mam piec tych samych parametrach.
    U mnie :
    Temperatura zadana C.O.: 52 stopni
    Czas pracy podajnika: 30 sek
    Czas przerwy podajnika: 90 sek
    Histereza C.O.: 4 stopnie
    Dmuchawa: 10
    Wentylator otwarty na 50%

    Metraz jaki obecnie ogrzewam to ok.100m2 m podlogowki i 100m2 grzejnikami.Temperatury na zewnatrz kolo 0 st. C. Dom nieocieplony /porotherm 38.
    Karolina i Marcin

  8. #8

    Domyślnie

    Wieprz w Zgodzie z Iskrą - bardzo ładna nazwa...

  9. #9
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Ja testuje od świąt ustawienia:

    Temperatura: 54
    Czas podawania: 1min 50 sek
    Czas przerwy: 40 sek
    Czas opóźnienia załączenia podajnika: 40 sek
    Czas opóźnienia wyłączenia dmuchawy. 20 sek
    Histereza: 2 stopnie
    Dmuchawa: 5
    20% zakryte

    Na tych ustawieniach chodzi jak na razie tylko C.O

    Pali mi półtora worka na dobę

  10. #10
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martiner28

    Mam piec tych samych parametrach.
    U mnie :
    Temperatura zadana C.O.: 52 stopni
    Czas pracy podajnika: 30 sek
    Czas przerwy podajnika: 90 sek
    Histereza C.O.: 4 stopnie
    Dmuchawa: 10
    Wentylator otwarty na 50%

    Metraz jaki obecnie ogrzewam to ok.100m2 m podlogowki i 100m2 grzejnikami.Temperatury na zewnatrz kolo 0 st. C. Dom nieocieplony /porotherm 38.
    Ciekawi mnie ile u ciebie trwa cykl podniesienia temperatury po spadku z 52 do 48. Z tego co czytałem to poniżej 50 nie powinno się schodzić bo piec dostaje w tyłek. Mierzyłeś czas podnoszenia się pieca z temperatury 48 do zadanej?

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sero78

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Jeśli znajdzie się ktoś na forum kto posiada piec firmy Galmet 25 kw z obrotową retortą to bardzo proszę o odpowiedz w kwestii optymalnych ustawień dla tego pieca bo już mnie krew zalewa.

    Sorki, że na temat innego pieca , ale nie wiem już gdzie mam pisać.

  12. #12
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Cytat Napisał sero78
    Witam serdecznie.
    Jeśli znajdzie się ktoś na forum kto posiada piec firmy Galmet 25 kw z obrotową retortą to bardzo proszę o odpowiedz w kwestii optymalnych ustawień dla tego pieca bo już mnie krew zalewa.

    Sorki, że na temat innego pieca , ale nie wiem już gdzie mam pisać.
    mnie też krew zalewa

    Jak coś zakładaj sobie nowy temat odnośnie twojego pieca. Ja założyłem z myślą że ktoś z forumowiczów używa Zobaczymy jak będzie

  13. #13
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Dziś nie wiem jakim sposobem zapalił się węgiel w zasobniku i piec wywalił komunikat Czasza Pieca Uszkodzona no i mam nadzieję że to tylko jakiś czujnik albo coś. Piec przełączył się w jakiś tryb z którego nie mogę wyjść i cały czas widnieje ten komunikat

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Michał ....nożżżżż kuźwa .... co Ty masz nie tak z tym piecem?
    Dzwoń do serwisu ..... bądź stanowczy - niech podeślą serwisanta .....

    Nie kombinuj sam czy za pomocą znajomych okolicznych specjalistów, bo stracisz gwarancję jak coś spierniczą ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #15
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    No zapalił mi się groszek w zasobniku. Piec zablokowany i wyświetlą błąd: Uszkodzona Czasza Pieca. Nic nie da się zrobić. Piec stoi i czeka na serwis. Podejrzewam że jakiś czujnik zablokował przed dalszym uszkodzeniem. I wystarczy mały reset sterownika ale nie wiem jak go zrobić

  16. #16
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Okazało się że w instrukcji do sterownika ST-77 była opcja w zabezpieczeniach o tym komunikacie jaki mi się wyświetla. Z tego wynika że temperatura w dole zasobnika przekroczyła 85 stopni i wtedy włączył się alarm i blokada. Teraz wygląda na to że czujnik padł albo wystarczy zresetowac ustawienia ale jak?

  17. #17
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Znajomy powiedział że po ostygnięciu pieca czujnik odblokuje blokadę... tak się niestety nie stało i chyba coś poważniejszego się wydarzyło Jutro serwis

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Ty to masz z tym piecem trzy światy i pół hameryki

    Pogadaj z nim od razu o ustawach i niech Ci na instalację ogólnie zerknie - czy wszystko halo ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  19. #19
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Instalacja jest ok. Ale jakim cudem się groszek zapalił w zasobniku kurde nie wiem

    Zobaczymy co jutro powiedzą

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał coolibeer
    Instalacja jest ok. Ale jakim cudem się groszek zapalił w zasobniku kurde nie wiem
    dlatego niech sprawdzi wszystko ..... również poprawność wykonania instalacji.....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony