dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 97
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1927
  1. #1041
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Olleo,

    Nie twierdzę, ze dieta Dukana jest zdrowa- nie jest ;)
    Ale jest łatwa i daje szybkie efekty ;)
    Przeczytaj to co sama napisałaś.
    Efekty.Najważniejsze,czy będą trwałe?

  2. #1042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał T i A Zobacz post
    Przeczytaj to co sama napisałaś.
    Efekty.Najważniejsze,czy będą trwałe?
    dokładnie to napisałam: dieta nie jest zdrowa ale daje szybki efekt. Na utrwalenie tych efektów to juz trzeba sobie mocno zapracowac.

  3. #1043

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Olleo,

    Faza ataku trwa przeciez kilka dni- trudno zrobić spustoszenie w organizmie jedzą przez kilka dni same biała, bez warzyw czy owoców.
    Ale powtarza sie regularnie. Wiadomo, ze tydzien takiej diety nie zabije, ale na zdrowiu sie odbije na pewno.
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Piszesz brak błonnika- w diecie je się otręby
    Dlatego na samym blonniku sie nie skupialem. Warzywa zawieraja mnostwo korzystnych zwiazkow poza blonnikiem i witaminami. Naprawde nie rozumiem czemu faza ataku ma byc koniecznie bez warzyw - to jest dla mnie absolutnie niepojete, a przyczyniloby sie do znacznej poprawy wplywu jej na zdrowie.
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    wapń- jest chyba w produktach mlecznych
    Z ktorych to jest slabo przyswajalny, a wg niektorych zrodel nawet toksyczny (tego nie udalo mi sie jeszcze potwierdzic). Poza tym wapn musi byc przyswajany razem z magnezem.
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    nienasycone kwasy omega 3- w rybach
    Jak czesto jesz surowe badz wedzone na zimno ryby? Bo tylko w takich jest omega-3.
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    zakwaszenie organizmu- trzeba duuużo pic
    I wyplukac sobie elektrolity - o tym wiecej ponizej.

    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Nie twierdzę, ze dieta Dukana jest zdrowa- nie jest
    Ale jest łatwa i daje szybkie efekty
    Tak, jak liposukcja.

  4. #1044
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Olleo, piszesz jakby ta dieta to było samo zło.

    Fazy ataku nie trzeba powtarzać, moze zrobic jeden dzień białkowy i jeden z warzywami. Ja teraz jem na pewno więcej warzyw niz przed dietą.
    Ryby jem przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, głównie wędzone, czasem pieczone.
    A wode ogólnie chyba powinno się pić. Dlatego nie bardzo rozumiem co w tym złego. Podobno to samo zdrowie
    Porównanie do liposukcji to chyba jednak przesada- dieta a operacja? Równie dobrze mógłbys napisac o zmniejszeniu żołądka.

  5. #1045

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Jeśli przy pomocy specjalisty lub własnej diagnozy stwierdziliśmy nadmierne nagromadzenie kwasów w organizmie, należy zastosować się do kilku istotnych reguł, aby naprawić powstałe uszkodzenia i zapobiec dalszym:
    Autor nieco myli dwa pojecia - nadmiar kwasow w zoladku oraz zakwaszenie organizmu. To dwie rozne rzeczy.

    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Przyjmować wystarczające ilości płynów.
    W zależności od wzrostu i masy ciała danej osoby niezbędne jest picie przeciętnie od 2,5 do 4 litrów czystej wody wysokiej jakości. Przynajmniej raz dziennie mocz powinien być prawie przezroczysty.
    Wysokiej jakosci wody oznacza wode wysokozmineralizowana. Zawartosc mineralow na litr wody musi byc co najmniej tak wysoka, jak w organizmie. Duze ilosci miekkiej (filtrowanej, zrodlanej itp.) wody moga byc jeszcze bardziej szkodliwe, niz dieta proteinowa. Czytalas na pewno od czasu do czasu o przypadkach zawalow na biezni, boisku, czy zawodach narciarskich? To brak napojow izotonicznych podczas wysilku - o ile przy normalnym trybie zycia ten proces trwa dosc dlugo i niepostrzezenie oslabia organizm, o tyle przy sportach wyczynowych potrafi bardzo szybko doprowadzic do smierci. Nie wiem, czy slyszalas, ale cztery lata temu w Sacramento 28-letnia uczestniczka dziwnego konkursu na wypicie jak najwiekszej ilosci wody bez korzystania z ubikacji zmarła po kilku godzinach od zakonczenia rywalizacji. Przyczyna smierci byla wlasnie hyponatremia (zbyt mala ilosc sodu w organizmie).
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Zmienić dietę.
    Otoz to
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Należy spożywać jak najmniej mięsa wieprzowego, bardzo mało tłuszczu, niewiele cukru.
    Autor standardowo czepia sie miesa wieprzowego, a ten przesad dotyczy de facto tylko zawartosci tluszczy nasyconych. Kazde mieso zakwasza, tak jak i weglowodany oraz tluszcz. Dlatego bardzo wazne by przy kazdym posilku dodawac cos zobojetniajacego (np. odpowiednia ilosc warzyw oraz niektorych owocow).
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Wymagane jest przestrzeganie regularnych pór posiłków. Jedzenie powinno być starannie rozgryzane w jamie ustnej.
    Tutaj wlasnie miesza Ph roznych plynow w organizmie z iloscia kwasow w zoladku. Paradoks polega na tym, ze warzywa sa z reguly znacznie mniej strawne od miesa (powoduja wieksze wydzielanie kwasow zoladkowych) i weglowodanow, a jednak zobojetniaja.
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Wieczorem przed spaniem nie należy jeść owoców.
    Owoce generalnie tez maja funkcje zobojetniajaca, ale nie powinno sie ich jesc na noc, gdyz w wiekszosci zawieraja fruktoze - na noc nie potrzebujemy cukru, wiec ten zamieniany jest w blisko 100% w tkanke tluszczowa.
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Należy unikać sodu (soli kuchennej). Nadmiar soli przyczynia się do rozwoju nadciśnienia tętniczego, uszkadza błonę śluzową żołądka, zwiększa także ryzyko udaru mózgu. Spożywamy jej za dużo, nawet 13-krotnie więcej w stosunku do zapotrzebowania. Szczelnie dużo "ukrytej soli" zawiera gotowa, wysoko przetworzona żywność, konserwy, wędliny, sosy i zupy w proszku.
    Generalnie tak, ale zawiera sie w tym pewien mit. Przy duzym wysilku fizycznym, przy obecnych upalach oraz przy duzej ilosci wypijanej wody bardzo szybko wyplukujemy mineraly z organizmu. Aby temu zapobiec wlasnie potrzebna jest sol. Swiadomi tego lekarze (niestety nie wszyscy) zalecaja przy tak duzych upalach lekko posolic wode mineralna. Zbyt mocne ograniczenie soli prowadzi do hyponatremii.

    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Unikać nadmiernego spożycia alkoholu, nikotyny i kofeiny.
    Akurat co do kawy bym sie nie zgodzil - do dwoch filizanek dziennie nawet obniza cisnienie, a dostarcza spore ilosci antyoksydantow. Oczywiscie lepsza jest zielona herbata
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Zażywać dużo ruchu o umiarkowanym obciążeniu
    Unikać przeciążenia!! Lepiej iść na długi spacer niż na krótką przebieżkę. Ruch o umiarkowanym obciążeniu i świeże powietrze dostarczają płucom tlenu i zwiększają wydolność systemu buforowego krwi.[/quote]
    Obciazenie powinno byc dostosowane do kondycji organizmu A tak na serio, to ruch ma duzo wiecej zdrowotnych zalet. Lacznie ze wzmacnianiem kosci. Moja mama na ten przyklad od malej spozywa bardzo duzo nabialu, a mimo to zaczyna jej sie osteoporoza. To wynik braku sportu - ale w tym wypadku spacery nie wystarcza, to musi byc aktywnosc ruchowa co najmniej sredniointensywna.
    [QUOTE=aneta-we;4207545]Zmniejszyć stres.[/COLOR]
    Racja
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    W diecie Dukana nie je się wieprzowiny, cukru, mało tłuszczu
    Trezba duzo pić
    Nalezy unikac soli
    Nie wolno pić alkoholu
    Ruch wiadomo- zdrowy jest zawsze

    Przestałam bac się zakwaszenia
    To zacznij jeszcze raz, albo dorzuc duze ilosci warzyw

  6. #1046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    dzięki za wykład

  7. #1047

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Olleo, piszesz jakby ta dieta to było samo zło.
    Bo generalnie tak jest. Malo pocieszajace jest to, ze nie jest duzo wiekszym zlem od przecietnej diety przecietnego Polaka, w ktorej jest za duzo cukrow i tluszczy, a za malo warzyw i NNKT.
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Fazy ataku nie trzeba powtarzać, moze zrobic jeden dzień białkowy i jeden z warzywami. Ja teraz jem na pewno więcej warzyw niz przed dietą.
    Kiedy wlasnie warzywa trzeba jesc Z bialkiem, cukrami i tluszczami, a nie osobno. To jedyny produkt spozywczy (pod warunkiem, ze nie z zanieszczyszczonego srodowiska, o co teraz chyba trudno), ktory mozna spozywac praktycznie do woli.
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Ryby jem przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, głównie wędzone, czasem pieczone.
    Gotowane, pieczone, wedzone na cieplo - tylko ciut zdrowsze to od miesa, ale omega-3 nie zawiera. Ten kwas tluszczowy ulega rozkladowi w temperaturze bodajze 50stC.
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    A wode ogólnie chyba powinno się pić. Dlatego nie bardzo rozumiem co w tym złego. Podobno to samo zdrowie
    Podobno
    Cytat Napisał aneta-we Zobacz post
    Porównanie do liposukcji to chyba jednak przesada- dieta a operacja? Równie dobrze mógłbys napisac o zmniejszeniu żołądka.
    Tez szybka i skuteczna, a ze niezdrowa? Znajdzie sie wielu chetnych nie myslacych o tym.

  8. #1048

  9. #1049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kawika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    6.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    441

    Domyślnie

    uff

    Anetka - Twoja waga na pewno w dół

    ja się nie ważyła zrobię to w niedzielę

    Olleo - każda "dieta" ma minusy nie oszukujmy się, ale tez trzeba szukać plusów
    ja na sobie wypróbowałam wiele diet i żadna nie przyniosła "nagłych" rezultatów
    Dukana też, ale nie do końca, zgubiłam 4 kg, ale dzięki niej zmieniam pomału swoje nawyki zywieniowe tzn. ograniczam węglowodany, owszem zdarzją mi się grzechy, ale zawsze póxniej staram się wyjść na prostą

    Chyua najlepszą dietą jest zmiana nawyków i ruch odpowiedni do naszego zdrowia i kondycji
    Gdy człowiek wpada na pomysł to jeszcze nie wie co sobie o niego rozbije

    Dom-prawie koniec...

    Komenty

  10. #1050
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Tylko dodam jeszcze do tego co napisałeś. Ja nie uprawiam sportów wyczynowo. Ba nie można w ogóle powiedziec, ze jakiś uprawiam. Poza jazda na rowerze i spacerami nie ruszam sie za dużo. Dlatego raczej z braku mikroelementów czy innych minerałów nie padnę.
    O warzywach pisałam- jem więcej niż przed dietą.
    Kawe lubię to piję.
    Nie twierdzę, ze się odchudzam zdrowo- samo to pojęcie jest dziwne , ale nie robię tego tez bez rozsądku. Zrobiłam morfologię w tym tygodniu. Może jeszcze jakies badania powinnam.
    Olleo, jak myślisz?

  11. #1051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Olleo, w diecie Dukana warzywa łączy się z białkami i całą resztą. Nie ma tak, ze je się tylko warzywa!

  12. #1052
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Witam z rana!!
    właśnie zjadłam na śniadanko twarożek z pomidorkiem i szczypiorkiem, wypiłam kawusie i pól litra wody mineralnej
    ...........wieczorem wybieram się do kumpeli na "tłuczenie butelek"......ale na alkohol się nie dam skusić

  13. #1053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    co to jest to "tłuczenie butelek" ???

  14. #1054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    cytat ;
    taki zwyczaj, że wieczór przed ślubem ( tzn piatek po zmierzchu) do domu rodzinnego panny młodej przychodzą: sąsiedzi, znajomi, przyjaciele, osoby zaproszone ale przede wszytskim niezaproszone na wesele. tłuką pod drzwiami wejściowymi butelki, panna młoda zmiata szkła. pan młody polewa przybyłym wódkę i częstuje. organizowane są często stoły szwedzkie z jedzeniem, napojami, alkoholem. czasami również jest jakiś dj lub po prostu sprzęt grający. jesli jest ładna pogoda bywa że taka impreza trwa bardzo długo ( bywają do rana), ale młodzi oczywiście idą wcześniej spać muszą przecież byc w formie. a towarzystwo imprezuje

  15. #1055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    nie podoba mi się taki zwyczaj

  16. #1056
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kawika Zobacz post

    Olleo - każda "dieta" ma minusy nie oszukujmy się, ale tez trzeba szukać plusów
    ja na sobie wypróbowałam wiele diet i żadna nie przyniosła "nagłych" rezultatów

    Chyua najlepszą dietą jest zmiana nawyków i ruch odpowiedni do naszego zdrowia i kondycji
    Pojęcie diety to dla niektórych sposób odżywiania się tak,aby pozbyć się zbędnego tłuszczu,który stał się nie modny.
    Niektórzy głodzenie się też uważają za dietę,która też daje efekty,a to ,że krótko trwałe to już inna bajka.
    Wzorzec prawidłowego odżywiania się gdzieś znikł+ zakłamanie składów produktów przez producentów i efekt nadwaga murowany.
    Efektem tego jest młoda profesja jaką jest dietetyka.
    Dla mnie dieta to nauczenie się rozpoznawania i dobierania jedzenia zgodnie z nasza natura.

  17. #1057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kawika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    6.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    441

    Domyślnie

    T i A pewnie i masz rację
    przy tych stwierdzeniach, tylko zrozumienie tego nie jest takie łatwe
    lepiej komuś poowiedziec że jest się na diecie - bo to lepiej brzmi niż powiedzieć zmieniam sposób odżywniania

    tylko każdy kto chce schudnąć czeka na spektaularne wyniki od razu najlepiej szybko, sama tak miałam
    a teraz chcociaż do zgubienia dużo tłumaczę sobie że lepiej nawet kg na miesiąc pomału byle do przodu
    chociaz to nie jest już tak mobilizujące i nie poprawia zbytnio humoru - jak się patrzy w lustro
    Gdy człowiek wpada na pomysł to jeszcze nie wie co sobie o niego rozbije

    Dom-prawie koniec...

    Komenty

  18. #1058
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kawika Zobacz post
    T i A pewnie i masz rację
    przy tych stwierdzeniach, tylko zrozumienie tego nie jest takie łatwe
    lepiej komuś poowiedziec że jest się na diecie - bo to lepiej brzmi niż powiedzieć zmieniam sposób odżywniania

    tylko każdy kto chce schudnąć czeka na spektaularne wyniki od razu najlepiej szybko, sama tak miałam
    a teraz chcociaż do zgubienia dużo tłumaczę sobie że lepiej nawet kg na miesiąc pomału byle do przodu
    chociaz to nie jest już tak mobilizujące i nie poprawia zbytnio humoru - jak się patrzy w lustro
    Zmiana sposobu odżywiania to "małe piwo",ale nauczyć się omijać te "E-" to dopiero sztuka.
    Teraz każde jedzenie zawiera jakieś świństwo.
    Kilogramy przybywają m-cami a nawet latami,wiec odchudzanie to też nie proces na kilka tygodni i trzeba się z tym pogodzić w przeciwnym razie "Jo-jo" gwarantowane.
    Zasada jest prosta im dłuższe odchudzanie tym trwalszy efekt.
    Co do lustra to rób zdjęcia (one nie kłamią) po kilku m-c będziesz w szoku.Zmobilizuje Cię też do dalszych działań.
    Dla przykładu jak znajdę chwilkę wkleję moje zdjęcia z przeciągu kilku m-c.

  19. #1059
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    To było:



    Najlepiej zapomnieć ten czas.

    A teraz prawie terażniejszość bo tu waga była ok 82kg ,a aktualnie jest 78-80kg.


  20. #1060
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kawika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    6.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    441

    Domyślnie

    Bosssssssssszzzzzzzzzzzzzz

    GRATULUJĘ

    naprawdę szacunek za determinację

    już podziwiam

    chyba jestem już bardziej zmotywowana
    Gdy człowiek wpada na pomysł to jeszcze nie wie co sobie o niego rozbije

    Dom-prawie koniec...

    Komenty

Strona 53 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony