dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 94
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1874
  1. #781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wywalanie kasy mnie nie interesuje. Czyli dwa obiegi będą sterowane jako mieszaczowe. To jakby jasne. Będzie też sprzegło hydrauliczne. To jasne.
    Dalej pytanie czy wystarczy zwykłe sprzęgło czy pchać się w viessmanna?

    Na stronie prosucenta znalazłem taki rysunek:


    Kompaktowy kondensacyjny kocioł gazowy współpracujący z trzema obiegami grzewczymi - 2 z nich mogą posiadać trójdrogowe zawory mieszające, a 3-ci jest obiegiem bezpośrednim. Sprzęgło hydrauliczne zmniejsza natężenie przepływu wody grzewczej przez kocioł, oddzielając go od instalacji grzewczej (zalecane szczególnie dla kilku obiegów i obiegów ogrzewania podłogowego). Ciepła woda użytkowa podgrzewana jest we wbudowanym podgrzewaczu pojemnościowym.
    Ostatnio edytowane przez autorus ; 25-11-2014 o 20:10
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #782
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    potwierdzam wszystko co napisał pegaziątko
    u mnie lada moment stanie vitodens 200-w ze sprzeglem i dwoma zestawami mieszaczowymi
    mój serwisat również twierdzi, że automatyka vissmann, natomiast sprzegło niekoniecznie

  3. #783
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ok. też masz dwa niezależne obwody do sterowania? A jaki zamówiłeś sterownik? Bo z tego co doczytałem do zestaw rozszerzający do kotła jest obowiązkowy.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #784
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W moim przypadku mam grubą posadzkę akumulacyjną, ok 10cm a czasami grubiej wiec reakcja byłaby tak wolna że można sobie darować.

    O ile umieszczenie czujnika na zewnątrz nie nastręcza problemów, to jak to zrobić w domu?
    Dodatkowo chciałbym aby kocioł podłączyć do IB, abym na wyświetlaczu mógł korygować temperaturę.

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    całe sterowanie odbywa się z regulatora kotłowego, jest on w stanie obsłużyć max jeden obieg bezpośredni i 2 obiegi mieszaczowe. Oczywiście możesz też dołożyć zdalne sterowanie do pomieszczenia ale przy ogrzewaniu płaszczyznowym to wywalona kasa.

    i schemat
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #785
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie jak mam ustawic parametr 9F: - Temperaturę róznicową ?
    mam 8K

    czy ten parametr zmniejszy mi taktowanie kotła jak podniosę w górę ?


  6. #786
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    juz mowie co i jak.
    2 obiegi
    obieg 1 grzejniki
    4 grzejniki w 3 pokojach w tej chwili zakręcone
    2 grzejniki w 2 łazienkach zakręcone

    temp 21 stopni (zakręcone grzejniki w pokojach i lazienkach)

    obieg 2 podłogówka
    salon , kuchnia , wiatrołap , przedpokoj i korytarz na górze , 2 lazienki.
    nie wiem ile metrów mają obiegi
    ogolnie jest 10 obigów (pętli) poprawiam
    1- lazienka dół
    2- łazienka góra
    3- przedpokoj gora i garderoba
    4- kuchnia
    5- wiatrołap
    6- przedpokoj dół
    7 , 8 , 9 , 10 te 4 obiegi salon

    to co napisałes ten sredni czas by sie zgadzał bo kocioł włącza sie na chwilę dogrzew wodę i się wylącza.

    pompa obiegu grzewczego 1 jest wylączona
    pompa obiegu grzewczego 2 grundfos alpha 2 pokazuje 10 watt

    krzywa grzewcza 0,5 z tego co pamietam
    zakładam ze obieg kotłowy to obieg 1 ten główny bez mieszacza
    u mnie w zasadzie go nie ma bo grzejniki zakręcone
    tak mi sie wydaje ale instalotor nie robił mi szkolenia wiec jestem zielony
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 28-11-2014 o 13:26

  7. #787
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    nie 10 obiegów podłogówki a 10 pętli (przepraszam że się czepiam ale to takie zboczenie zawodowe)

    będę obstawał przy rozjechanych przepływach albo źle dobranym kotle. po pierwsze zmniejsz prędkość pompy kotłowej a po drugie napisz jakie masz sprzęgło hydrauliczne.
    10 PĘTLI oczywiscie przepraszam
    zrobie fotki i pokazę jak to u mnie wygląda moze dojdziesz co i jak.

    więc tak
    woda z kotła

    idzie bezposrednio do tego

    i potem z tego rozgałęzia sie na podłogowkę i grzejniki
    podłogowka 2 prawe rurki
    grzejniki 2 lewe

    do podłogowki mieszacz pompa i czujnik


    potem rozdzielacz który jest w zimnym garazu i sa tam pewnie duze straty


    chyba wsio.
    nie potrafię CHYBA zmienic prędkosci pompy obiegowej ona jest zabudowana i z tego co słyszałem ma zmienne obroty sama sobie je dobiera ???????

    ustawienie temperatur to
    obieg1 21 oC
    obieg2 wyłączony czyli pompa nie pracuje obiegu 1 i dlatego te taktowania tak mi sie wydaje bo kocioł grzeje tylko na potrzeby podłogówki.

    jeszcze napiszę
    nachylenie krzywej 0,5
    poziom 0K
    takie parametry sa na OG1 jak i OG2
    w zasadzie takie były od początku

    dom słabo ocieplony 12 cm styropianu z wykuszem i 2 lukarnami , do tego przedsionek wystający poza bryłe domu (balkon)
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 28-11-2014 o 12:52

  8. #788

    Domyślnie

    Witam,

    mam do Was pytane.
    trochę temperatura na zewnątrz spadła i załączyłem na kotle (Vitodens 200 W) obieg z grzejnikami (OG1) tylko w godzinach rannych.
    Po wprowadzeniu czasu pracy na panelu sterowania zaczęła działać pompa w piecy (chyba to pompa). Piec nie grzeje ale pompa chodzi.
    Grzejniki zrobiły się lekko cipłe chociaż wg. założenia nie powinny
    Pytanie - czy to jest normalne że nie grzeje kocioł a pompa chodzi i grzejniki robią się ciepłe mino, iż nie powinny wg. założenia.
    Jak ewentualnie i co należy zrobić aby to zmienić.

  9. #789
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomsko

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Dopiero zaczynam interesować się instalacją CO/CWU do mojego domu, więc poproszę o wyrozumiałość Stan aktualny na budowie jest taki, że hydraulicy rozprowadzili mi rurki do grzejników i połączyli je w rozdzielaczu. Prace nad podłogówką i kotłem ruszą gdzieś na przełomie roku.
    Planuję zakup Vitodens 343-F (B3UA002) do CWU oraz do ogrzania domu parterowego: 4 sypialnie z grzejnikami, a salon, łazienki i kuchnia z podłogówką. Grzejniki chciałem zwymiarować pod zasilanie 55/45. Czy mogę je wtedy wpiąć w jeden obieg z podłogówką czy też potrzebuję kilku obiegów?
    Może znacie jakieś "gotowce" z Viessmanna pokazujące jak najlepiej rozprowadzić taką instalację dla tego kotła?

  10. #790

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    po pierwsze piszesz, że włączyłeś ogrzewanie a potem pytasz czemu grzejniki ciepłe.

    po drugie gdy temperatura spada poniżej 0 w kotle automatycznie aktywuje się ochrona przed zamarzaniem, czyli kocioł będzie utrzymywał temperaturę na grzejnikach tak by w pomieszczeniach utrzymać min 5C. Oczywiście w 99,99% przypadków gdzie grzejniki dobierane są na m2 lub m3 są one za duże więc w rzeczywistości temp pomieszczeń będzie wyższa niż 5C.

    po trzecie przy automatyce pogodowej pompy obiegowe pracują nonstop przez cały sezon grzewczy.

    Pegaziatko: odpowiedzią na moje pytanie jest akapit nr 3

    Włączyłem ogrzewanie ale ustawiłem czas w jakich ma ono grzać, a grzeniki robią się ciepłe nawet jak teoretycznie nie powinny być (poza wyznaczonym czasem, ustawionym na sterowniku, temp zredukowana ustawiona na 15 st).
    Ochrona przed zamarzaniem została przestawiona na temperatury niższe niż obecnie panujące na zewnątrze więc to na pewno nie to.

    Skąd pobierana jest ciepła woda do grzejników jak teoretycznie kocił nie powinien grzać?

  11. #791
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    to Vitodens 222 czy 333?
    niestety sprzęgła tu niewidzę, ale tu chyba ktoś walnął wg tego schematu:


    układ dopuszczalny, tani ale hydraulicznie bardzo kiepski.

    zrób małe doświadczenie rozkręć wszystkie grzejniki ma maxa i otwórz wszystkie pętle podłogówki. Ja kocioł wystartuje to na wyświetlaczu pojawi się piktogram palnika. Zobacz ile kocioł będzie pracował zanim się ponownie wyłączy.
    Jestem.
    kocioł to Vitodens 343.
    rozkręciłem grzejniki i całą podłogówkę
    pompa OG1 się uruchomiła
    na górze po jakimś czasie 25 oC na dole 22 oC
    OG1 i OG2 nachylenie 0,5 , poziom 0 K
    na podłogę idzie temp 28 oC w kotle 38 oC - 40 oC temp różnicowa 8 K

    na zewnątrz -2 oC więc i warunki inne niż tydzień temu
    temp zadana na piecu na sterowniku OG2 - 20 oC OG1 - najnizsza 3 oC



    i jeszcze zmieniłem róznicową na 5 K


    Co byś zmienił w tym układzie jesli twierdzisz ze jest kiepski.
    Widocznie kiepski instalator to kiepski układ
    instalator ma 3 ekipy i wygląda na to ze nie panuje nad chłopakami a wybrałem viessmanna bo mam do serwisu 3 kroki , moze 4....

  12. #792
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    f.5 raz piszesz OG1 i OG2 a raz parter, pietro. trzymaj się proszę jednego opisu albo napisz gdzie jest OG1 a gdzie OG2.
    Ok jasne
    OG1 to podłogówka na parterze całosc i na piętrze łazienka i korytarz i garderoba
    OG2 to obieg jak Ty to nazywasz kotłowy (chyba) czyli to co wylatuje z kotła i idzie na grzejniki czyli 4 grzejniki w 3 pokojach (góra pietro) i 2 grzejniki drabinki w łazienkach
    (łazienka dół parter i łazienka piętro)

  13. #793
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    coś masz pomieszane OG2 to zawsze obieg z mieszaczem, OG1 to obieg bezpośredni. Więc albo coś pomieszałeś albo nasz zdrowo pokręconą instalację

    skoro masz ustawioną jednakową krzywą grzewczą dla ogrzewania grzejnikowego i podłogowego i grzejniki przegrzewają tzn że instalator zdrowo poszalał z wielkością grzejników. Osobiście to bym w takim razie wywaliłbym mieszacz i puścił wszystko na parametrach podłogowych. Dodatkowo regulacja krzywej grzewczej, przesuniecie ustawić na -4.
    Oczywiscie masz rację z tymi obiegami.
    pisałem posta w robocie na szybko i pomyliłem wszystko....


    W takim razie obniżam krzywą na 0,4
    nachylenie -1 K
    Temperatura zadana 21 oC
    wszystkie grzejniki i podłogówka odkręcone
    i resetuję liczniki startów palnika i pracy kotła

    apropos przy wszystkich otwartych pętlach podłogówki pompa obiegowa alpha2 idzie na maxa 22 W czyli jej maximum
    widocznie tez zle dobrana lub jeszcze się ustabilizuje...


    Dzieki za poswiecony czas.
    apropos grzejników z tego co pamietam przyjmowalismy 70 w/m2 ale jak zwykle mogę sie mylic.
    dom budowany przez developera dodatkowo balkony i okna połaciowe dlatego nie wiedziałem czego się spodziewać.

    kominek tez tak dobrałem ze po 2 godzinach palenia mam
    ale to juz na inny temat

  14. #794
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gdyby ktoś potrzebował symulator V200 (można wybrać dowolny język tak jak w oryginalnym sterowniku- niestety nie da się chyba wejść w ustawienia zaawansowane):
    Dla pomp ciepła
    Olej, gaz i inne
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  15. #795

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    masz tylko jeden obieg czy coś więcej?

    gdy temp na zewnątrz spadnie poniżej -2 w kotle aktywuje się ochrona przez zamrożeniem (startuje pompa kotłowa i uruchamiany jest palnik). Kocioł utrzymuje temperaturę tak by zapewnić w budynku 5C, stąd masz ciepłe grzejniki. Może to też kwestia zastosowanego schematu hydraulicznego ale o instalacji nic nie napisałeś.
    Zmieniłem temperaturę przy, której powinna włączyć się ochrona przez zamrożeniem (jest ustawione na -4 więc powinno się włączyć jak odczyta temp. - 5 ). takiej temperatury nie było i nie ma ( i jak sprawdzam prognozę długoterminową to jeszcze przez jakiś czas nie będzie ) .
    Jak załączyłem ogrzewanie na OG 1 (grzejniki ) to nie pojawił się symbol włączonego palnika tylko załączyła się pompa. Więc skoro nie grzeje to skąd bierze ciepłą wodę na grzejniki?
    W zeszył roku przerabiałem temat ciepłych grzejników podczas pracy podłogówki w nocy i już się z tym pogodziłem, że nie da się w łatwy i mało kosztowny sposób tego wyeliminować. Ale dalej zastanawiają mnie te grzejniki.
    Co do schematu to mam chyba rozwiązanie standardowe - OG1 (grzejniki) na pompie z pieca i OG2 (podłogówka) układ z mieszaczem i pompą.
    Przy tych temp co są na zewnątrz w zupełności wystarcza nam kominek - po powrocie z pracy w domu 21 st, jak rozpalę ok 17 to o 20 na dole 22,5 góra 20-20.5 st. Grzejniki miały grzać tylko rano jak się wstanie żeby było przyjemniej.

  16. #796
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Rafał a Ty nie masz takiego schematu jak ja, czyli jak idzie Ci woda na podłogówkę to masz automatycznie ciepłe grzejniki?
    zauważ ze woda która jest w podłogowce / wylewce ma ciągle jakies 23- 26 stopni no chyba ze piec i pompa wogole nie chodzą ??? W moim przypadku pompa od podłogówki chodzi 24 godziny widocznie tak musi być.

    pompa od podłogówki wyłączy się tylko w wypadku jak bym miał ustawione
    temp zadana na na przykład 22 oC a
    zredukowaną na 19oC i wowczas przez jakis czas pompa od podłogowki sie wyłączy na godzine lub dwie w zaleznosci od temperatury na zewnątrz
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 06-12-2014 o 11:07

  17. #797
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    f.5 ty masz chyba takie izolacje w przegrodach, że samymi żarówkami byś ogrzał.

    co do regulacji pogodówki, przy temperaturach 5-10C przesówamy równolegle, a przy temp -15 - -20C zmieniamy kąt.
    przy obiegach grzejnikowych możesz przyjmować że zmiana temperatury wody o 3-4k to 1k w pomieszczeniu, przy podłogówce 2-3k na 1k w pomieszczeniu.
    izolację mam mizerną sytuację CHYBA ratuje materiał z którego zbudowany jest dom bo mam ytonga 30 cm grubego.
    a ocieplenie wełną dachu na piętrze to sam sobie robiłem bo jak zobaczyłem jak mi ekipa wełnę powciskała to powiedziałem grzecznie zeby spierdalali na 3 dni wolne sobie zrobili innymi słowy...
    przy 0oC - lub -3oC na podłogę idzie mi 28 stopni ale wynika to z tego ze mam deskę na podłodze 1,5 cm grubą i mam wrazenie ze inaczej oddaje ciepło niz kafle w kuchni i przedpokoju.
    ale liczyłem się z tym ze drewno troszkę zabierze tego ciepła nie odda go tak jak płytka.
    najgorszą sytuację mam w łaziece górnej gdzie mam litą deskę tekową 1,5 cm grubą i okno balkonowe i drugie okno mniejsze
    do tego wanna stanęła i troszke też tej podłogówki/powierzchni zajęła dlatego tam grzejnik chodzi ciągle a to grzejnik lichy bo mały i to pomieszcze cięzko dogrzac na nowych ustawieniach.


    o tym oknie mowie, dodatkowo lukarna
    gdybym wiedział jak ten grzejnik słabo grzeje przy zasilaniu 30oC do 40oC wybrał bym drabinkę która lepiej oddała byc ciepło
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 06-12-2014 o 11:27

  18. #798

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Szukam rozwiazania dla mojego układu grzewczego , Kocioł vitodens 333F WS3C 13kw + vitotronic 100 stałotemperaturowy + w każdym pokoju regulatory wavina sterujące elektrozaworami, poza kotłem żadnych mieszaczy .sprzęgieł i pomp obiegowych .Prosty schemat kocioł podłogówka na dole 5 obiegów na górze 7 obiegów bez z grzejników łazienki bez elektrozworów .Prosze o propozycje ustawień moc kotla itd z racji braku pogodowki jest to ograniczome staram się zmieniać ustawienia lecz ,problem jest w tym iz kuchnię wiatrolap .przedpokoj i lazienke mam bez elektrozaworow które pracują tylko z nastawy cieplej wody na zasilaniu .wiec chodzą przez cały czas i są połączone z salonem .Podam przykład w salonie ustawione 21 sterowane godzinow lecz obiegi nie sterowane elektrozaworami nagrzewają salon i podłoga salonie finalnie lekko ciepla a temperatura uzyskana od tamtych pomieszczeń.Czy zastosowanie głównego sterownika typu vitotrol rozwiąże sprawe ponieważ wyłączy kocioł po uzyskaniu temepatury a nie tak jak teraz tylko zamknie elektrozawory a reszta hula dalej nadmiernie ze zużycie prze wodzie 40c przy temp na dworze -2 w domu 21 to pobór 12m3 , z koleji jak zmniejszenie temperaturę wody na zasilaniu do 35 wiec grzeje dłużej to pobór 8m3 i temperatura także uzyskana .proszę o propozycje dodatkowych rozwiązań i ustawień .odnośnie startów palnika przy 43c wody na dobę 150_razy start czyli krotka praca a przy 35c 20startow oczywiscie logicznie dłuższych.
    Czy czasem nie lepiej ustawić jedna i stała temperaturę aby nie wychładzala posadzki.

    Opcja nr.2 Dłużej a rzadziej? Czekam na pomoc i sugestie dotyczącego tego problemu dziękuje.
    Ostatnio edytowane przez georgo ; 06-12-2014 o 20:13
    Dom.90m2 Puroterm25
    Ściany 14 cm steropian
    Dach 20 wełna ceramika
    Strop piętro - strop lany .obłożony płytą 2cm twarda akustyczna stroprock .następnie 3cm paneli xps Wavin temppower podłogówka
    Posadzka dół 8cm steropian.+3cm panel XPS WAVIN
    Ogrzewanie Kocioł Vitodens 333F WS3C 13kw+ vitotronic 100 stało temperaturowy
    12 obiegów sama podłogówka z regulacja włącz.wyłacz

  19. #799

    Domyślnie

    Witam,
    To mój pierwszy sezon grzewczy i pierwsze doświadczenia z kotłem Vitodens 200 - 19KW.
    Zrobiłem sobie mapę pracy kotła oraz tabelkę w excelu obliczającą zależności: praca kotła na dobę - w godz, zużycie gazu na godz. pracy kotła, zużycie gazu na dobę. Jeszcze w domu nie mieszkam więc mogę eksperymentować z temperaturami.
    Dom 140 m2, góra grzejniki, parter podłogówka. Mam ustawione OG1 temp 18 st nachylenie 0.8 poziom -1 i OG2 temp 18 st nachylenie 0.2 poziom -1. średnie zużycie gazu 6 m3 na dobę. To chyba trochę za dużo co o tym myślicie. W domu temperatura idealnie 18 st. a w zeszłym tygodniu kocioł pracował średnio po 15 godzin na dobę.

    georgo
    Mam podobny dylemat. Z moich zapisów wynika coś takiego - kocioł pracuje 15 godz/dobę - gazu 0,42 m3 na godzinę pracy i na dobę 6 m3. Kocioł pracuje 11 godz./dobę - gazu 0,43 m3 i na dobę 5 m3. Dane z wczoraj za dobę godz pracy kotła 10 - gazu 0,44 m3 i na dobę 4,5 m3. Nie mam odczytu ile było startów palnika.
    Ostatnio edytowane przez Esc ; 16-12-2014 o 12:19

  20. #800

    Domyślnie

    Witam,

    jaką macie ustawioną temperaturę na zabezpieczeniu przed zamarzaniem ?
    Czy ustawienie na poziomie -8 lub -10 nie będzie za dużym przegięciem?
    W podłodze na poziomie parteru mam 15 cm styropianu.
    Póki co w domu w okresie świąteczno - noworocznym częściej chodzi kominek niż piec, a przy temp. na zewnątrz -6 załącza się ochrona.

Strona 40 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony